Питане

  • 1 540
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 085
Искам да ви питам мами дали знаете защо се получава така.На мъжа ми лятото като му се изпотяват краката и цялото стъпало и чак до глезена му се появяват ситни пъпчици които много го сърбят и болят същевременно.Незнаем какво е и как да го третираме.На някой появявало ли се е такова нещо и как се е справил с това?

# 1
Искам да ви питам мами дали знаете защо се получава така.На мъжа ми лятото като му се изпотяват краката и цялото стъпало и чак до глезена му се появяват ситни пъпчици които много го сърбят и болят същевременно.Незнаем какво е и как да го третираме.На някой появявало ли се е такова нещо и как се е справил с това?

Да те светна ли  Wink, чe има лекари за тая работа !

# 2
  • Мнения: 384
Щом го сърби и се изпотява е много вероятно да са гъбички, но това може да го потвърди само доктор. Така че прати го, а за напред може да му купиш пудра против изпотяване на краката.

# 3
  • Мнения: 78
Това е гъбична инфекция.Има най-различвни препарати за третиране . Ламизил го рекламират много.А иначе се ходи на дерматолог. Лекарствата за подобни инфекции не са от най- евтините. Може да си прави и бани с йод , разтворен във вода , стига да не е алергичен.Но най-добре да отиде при лекар.

# 4
  • Мнения: 1 554
В топло време,когато съм с маратонки и 4орапи,явно се запарват краката и на мен са ми излизали подкожни 4ервени петънца и сърбят,но си отшумяват Peace незнам дали е същото оба4е Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 482
бе аз много не разбирам, ама да кажа:Кумът си плакне краката в разтвор на калиев перманганат.За профилактика.Бактерицидно.Тоя р-р едно време се ползваше за водата , с която се къпеха бебета.
Та ако няма полза, то няма и вреда.

# 6
  • Мнения: 1 085
В топло време,когато съм с маратонки и 4орапи,явно се запарват краката и на мен са ми излизали подкожни 4ервени петънца и сърбят,но си отшумяват Peace незнам дали е същото оба4е Rolling Eyes
Същото е и не съм сигурна дали са гъбички.

# 7
  • Мнения: 4 916
Искам да ви питам мами дали знаете защо се получава така.На мъжа ми лятото като му се изпотяват краката и цялото стъпало и чак до глезена му се появяват ситни пъпчици които много го сърбят и болят същевременно.Незнаем какво е и как да го третираме.На някой появявало ли се е такова нещо и как се е справил с това?

Топлинна алергия е това. Аз съм така по върховете на пръстите на ръцете - не е масово, но все пак е доста неприятно и болезнено. По принцип е хубаво да отидете на алерголог или дерматолог. Аз с нетърпение чакам да се върне моят алерголог от отпуска (на 18 юли), веднага ще я питам и ако още се интересуваш мога да пиша какво е казала, но все пак е добре и твоят мъж да се консултира, понеже всеки случай е индивидуален.

# 8
Тъй като мъжете трудно се водят по лекари за начало ти предлагам да помислиш за следното: какви чорапи носи-памучни или от изкуствена материя. След това дали ползваш омекотител в прането,понякога има проблем с омекотителите . Смени сапуна или душ гела,който използва(вземи най-обикновения бебешки или глицеринов). Преди време същия проблем имах с моите мъже в къщи.Съпруга ми не обича да ходи по лекари и постъпих по този начин ,но това не е рецепта за лечение ,а превантивна мярка докато отиде на кожен лекар(дерматолог). Понякога ,лятото се получават подобни аномалии, но може да е и гъбички, но след като е тръгнало нагоре е малко вероятно, но това ще го каже специалист newsm78

# 9
  • Мнения: 1 085
Проблемът е в това че не иска да ходи на лекар.

# 10
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 172
Проблемът е в това че не иска да ходи на лекар.

Ами да се мъчи тогава  Tired

# 11
  • Мнения: 7 640
мисля, че става въпрос за възпаленив на потните жлези, замъкни глезльото на лекар, доста може а се усложни състоянието.

Общи условия

Активация на акаунт