Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 10 юли 2008, 23:31 ч.

Гастроезофагеален рефлукс

• 143 562
  • 422
  •   1
Отговори
# 420
Здравейте проф. Бранков!
Благодаря Ви, че ни помагате тук!

Детето ми е на 3,6 г.
От няколко месеца се оплакваше от коремни болки, доста често хълцаше, а гърлото му е постоянно червено, без причина, може би повече от година. До сега е направил 5 пневмонии, като последните две декември и януари т.г. Имаше съмнение за ГЕРБ и днес посетихме доц. Георгиева във Варна . Прегледа го с ехограф и установи рефлукс . Назначи му 6-месечно лечение с мотилиум и ранитидин. Питах за допълнително изследване, понеже прочетох тази тема и Вашите коментари , че при установяване на рефлукс се правят допълнителни изследвания, но тя категорично отказа за рентген с бариева каша.
Друга е темата, че никой лекар до сега не ни беше казал за рефлукс, ние дори не знаехме за това! Просто се притеснявам дали има нужда от допълнителни изследвания или лечението, което назначи е адекватно ?!
П.С. Не е повръщал като бебе, по-миналата година беше доста отслабнал , не ядеше, но  тази година закрепна. Възможно ли е рефлукса да не е от бебе, а да се е появил на по-късен етап? Лекува ли се напълно ?
Благодаря Ви предварително !

# 421
  • София
Здравейте,
изследването с рентген се прави тогава, когато има съмнение за хирургична патология - стеснение на хранопровода, херния на стомаха. Иначе основното изследване е това на киселинността на хранопровода, но в България то се извършва на 2 - 3 места.
Предписаното лечение е правилно. Ако ефектът е малък, тогава може да поискате другите изследвания. Аз мисля, че ще подейства.

# 422
Доктор Бранков, вярно ли е, че излекуване от рефлукс няма, освен при бебенцата, които го израстат. Детето ми е почти на 7 години, като бебе я диагностицираха, назначиха лечение за около месец. След това миналото лято с ренгеново изследване с бариева каша пак установиха рефлукс втора степен пак пи лекарства около три месеца.... но педиатърката й ми каза че рефлуксът е за цял живот и трябвало периодично да пие пролет и есен лекарства за него  Shocked Какво е Вашето мнение по въпроса

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт