Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 10 юли 2008, 23:31 ч.

Гастроезофагеален рефлукс

• 164 229
  • 461
  •   1
Отговори
# 450
Здравейте отново!
От 18дни дъщеря ми пие Квамател и Нексиум по изписаната схема и от вчера се опкавка, че я боли коремчето. От 2 дни започна да кашля след сън по скоро влажно, денем сухо. Звучи сякаш има храчка на гърлото. Хрема няма, гърлото не е червено, а по скоро на жълти гранули.
Дали това е отново рефлукс? Защо има такъв проблем докато е на лечение? Би ли означавало, че лечението не е подходящо и акекватно според вас?

# 451
  • София
Възможно е да започва вирусна инфекция. Продължете с лекарствата, дайте също 2 х 1/4 НоШпа.

# 452
Благодаря за съветът.
Явно е нарушила диетата, защото след като мина попара и кускус за 1 ден кашлицата намаля и почти я няма вече.
Искам да попитам още дали тези лекарства може да се дават по време и след хранене, тъй като понякога забравям да ги дам преди това...
Наистина благодаря за отделеното време и отзивчивостта. Малко са лекарите като вас!

# 453
  • София
Аз лично препоръчвам преди хранене.

# 454
Отново пиша аз... Изолира се Ешерихия коли в изпражненията. Ще пие панцеф. Тази кашлица която се появява като легне дали е свързана с бактерията? Възможно ли е лечението да я предразполага към заразяване с бактерията?

# 455
  • София
Във всички изпражнения има коли. Всяко нещо е само по себе си.

# 456
Здравейте, д-р Бранков.
Започнахме приема на Мотилиум, за 20 дни, от 25. 06. В началото нямаше ефект, след което 2 седмици нямаше оплакване за гадене, и на 15. 07 спрях да го давам. Сега с влошаване на времето (дъжд), пак започна да ни се гади. Сутрин щом си отворим очите и продължава до обяд. Прави ми впечатление, че щом започне да се влошава времето, при нея проблема се връща. Възможно ли е влажното време, да и влияе така? И каква е причината? Диетата си я изпълнява още. Не съм променяла храната. Благодаря, Ви за вниманието.

# 457
  • София
Възможно е времето да влияе така. Причината е психогенна. Може би е добре да се консултирате с детски невролог. Освен това едно лечение продължава поне 3 месеца. Ако не е назначен, добавете фамултран 20 мг вечер.

# 458
Благодаря, Ви много, за бързия отговор. Ще направим консултация с невролог и ще пиша пак.

# 459
Здравейте отново!
Направихме 2 месечен курс с нексиум и квамател. Направихме тест за непоносимост излезе: яйце (++), мляко(+), пшеница (+), сладководна риба (+).
При прием на лекарствата и със спазване на диета нещата отшумяха.
Преди 2 дни подозирам нарушаване на диетата, детето отново се оплака от връщане на храната в устата и започна да я боли гърлото. От тогава гъгне и гърлото отново е на жълти гранули.
Искам да попитам за повече информация относно излседванията за ГЕР на 4 годишно дете. Налага ли се упойка? Не са ли твърде инвазивни? До колко за са наложителни? До каква степен проблемът би могъл да се оправи само с диета? До колко би могло да се говори за израстване на проблема на тази възраст?

# 460
  • София
Вие смятате, че сте нарушили диетата - може би това е причината. Ако симптомите не са продължителни и обезпокояващи, не се налагат изследвания. Продължете с лечението и диетата. Не бях ли препоръчал Мотилиум?

# 461
Да, така е, но д-р Колева изписа това. Тя вече не е на лекарства, минаха 2 месеца и ги спряхме. Благодаря отново

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт