Разлика във възрастта- 24 години

  • 18 282
  • 176
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Мисля,че е по-важно вие как се чувствате.Но ,от опит...
Майка ми и бища ми имаха "само" 8 години разлика.И като напреднаха годините,той на 55 и нагоре,тя на 47-48,той започна да я ревнува.Много.А при по-голяма разлика ,не знам.Мъжа ти като стане на 60, ти 36....Ти ще си още млада,ще ти се живее /казвам го от собствен опит,на 41 съм, а още ми се излиза,на кръчма,с приятели/,а той ще иска само да си хапне и да си легне...
Трудна работа...

# 16
  • Мнения: 539
Цитат
Тези двамата имат разлика във възрастта от 22 или 24 г., не помня точно.
И имаха 50 годишен брак.
И не бяха щастливи!

Babche, Dona Bonbona, къде сте? Елате да вразумите детето!  Praynig
Инак - лошо- след някоя и друга година, когато останат само на пенсийката на "половинката" ще пълни форума с оплаквания... При това основателни...  Sad

# 17
  • Мнения: 2 197
И аз ще повторя повечето мнения - след като сте щастливи какво значение има хорското мнение?
Иначе аз лично не мога да си представя да имам такава връзка - става въпрос за две поколения все пак, общото между нас би било много малко и като спомени и като интереси. Но пък има много такива случаи. Бащата на дъщеря ми има братовчедка, женена за мъж с  25 години по-голям от нея. Дъщеря им е с 15-тина дни по-голяма от нашата. Всичко е много прекрасно, но нали се сещаш когато стане на 18 баща и ще бъде на 80. Еми нещо не ми се връзва тази ситуация. Но пък хора разни.
Желая ви щастие заедно и не се впрягай толкова - на кой каквото му е писано.

# 18
  • Мнения: 4 916
Цитат
Тези двамата имат разлика във възрастта от 22 или 24 г., не помня точно.
И имаха 50 годишен брак.
И не бяха щастливи!

...

Ти да не си им комшийка, че говориш с такава категоричност  Laughing Разкажи повече де - крещяха ли си, биха ли се, драха ли се...

# 19
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Да, и на мен ми е интресено жена му как приема любовта ви?  newsm78
Къде е казала авторката, че той е женен?

# 20
  • Мнения: 332
Аз съм имала връзка с 14 год. по-голям мъж от мен и определено се усещаше разликата. Аз още дете (на 17-18 год.), а той улегнал мъж. Изобщо два различни свята. Много се обичахме, но не бяхме един за друг  TiredКакто се казва "Ти на където отиваш, той от там се връща."
Да, и на мен ми е интресено жена му как приема любовта ви?  newsm78
Къде е казала авторката, че той е женен?
Нормално е на тези год. да е бил (или Е женен)

# 21
  • Мнения: 4 916
...
Нормално е на тези год. да е бил (или Е женен)

Възможно е да е бил женен, ама не е задължително. Един познат се ожени за първи път в края на миналата година на 44 г., скоро ще "ражда" както казва той. И те имат голяма разлика, но пък това си има и предимства - той знае, че не е срамно жена му да го кара да хвърля боклука, че не е кой знае какво да се наеме жена за помагане в домакинството и пр. Но всеки случай е отделен естествено, важно е какви са хората  Peace

# 22
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Защо те вълнува мнението на хората newsm78¿¿

Защото момичето живее в България, където обществото не е толератно. Със сигурност и тук има хора, които при такъв случай биха били против и биха го обсъждали, но не биха си позволили да направят коментар лично на замесените. А в България биха, което е тъжно.

Ако всички ние се научим да гледаме собственият си живот, а не този на другият, то някои неща биха били много по-лесни....

По темата: аз съм за щастието, дори и да е временно... Израстнала съм в семейство, където последното нещо е било семейно щастие и хармония. Разликата във възрастта на родителите ми е минимална....Никога не се знае какво ще стане във всяка една връзка ( раздяла, смърт и т.н. )

Винаги съм изхождала от тезата, че нещата се случват в живота ни с някаква цел, която не можем да предвидим. И може би понякога е по-добре да оставим целта да се изпълни, вместо да се намесваме, заради мнението на странични хора. 

# 23
  • Мнения: 231
На мен ми е интересно на тези години ако не е женен,значи е "стар ерген" и нещоне му е чиста работата.Ако е женен незнам как ще се оправя момичето с тази мисъл,или пък да има деца недай си боже.Трябва да си много куха и голям непукист да загърбиш тези факти,все едно ги няма!

# 24
  • Мнения: 2 388
На мен ми е интересно на тези години ако не е женен,значи е "стар ерген" и нещоне му е чиста работата.Ако е женен незнам как ще се оправя момичето с тази мисъл,или пък да има деца недай си боже.Трябва да си много куха и голям непукист да загърбиш тези факти,все едно ги няма!

Може пък да е разведен с деца.
По темата, ако авторката е щастлива с него, не трябва да я вълнува мнението на околните.

# 25
  • Мнения: 231
Ами за да е разведен с деца значи пак не е бил много стока,така че да му мисли авторката.....

# 26
  • Мнения: 2 388
Ами за да е разведен с деца значи пак не е бил много стока,така че да му мисли авторката.....
Не съм съгласна. Защо смяташ, че щом е разведен той не е бил стока?
Но щом авторката се допитва до форум, за решенията в живота си, значи има проблем.

# 27
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Ами за да е разведен с деца значи пак не е бил много стока,така че да му мисли авторката.....
Не съм съгласна. Защо смяташ, че щом е разведен той не е бил стока?
Но щом авторката се допитва до форум, за решенията в живота си, значи има проблем.

И аз не съм съгласна. Познавам доста мъже, които са се развели, защото жените им са си намерили друг. И са свестни мъже.
Може авторката да няма личен проблем във връзката си, но да се допитва, защото усеща натиск от хората край себе си. Понякога е успокоително да чуеш, че не всички са готови да те сочат с пръст, а биха те разбрали ( или просто замълчали).

# 28
  • Мнения: 2 388
Може авторката да няма личен проблем във връзката си, но да се допитва, защото усеща натиск от хората край себе си. Понякога е успокоително да чуеш, че не всички са готови да те сочат с пръст, а биха те разбрали ( или просто замълчали).

Може би си права. Сигурно обяснението е такова. Peace
Просто аз разсъждавам по различен начин.
Никога, колкото и неподходящи по някакви причини да са ми били партньорите, не съм се вълнувала от мнението на околните.
А съм имала връзка, която е предизвиквала много повече негативни реакции и коментари, отколкото такава с голяма възрастова разлика.

И все пак казвам на авторката, ако той е човека с "Ч" за теб, наслаждавай се на живота с него.  bouquet

# 29
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Ами за да е разведен с деца значи пак не е бил много стока,така че да му мисли авторката.....
На мен ми е интересно на тези години ако не е женен,значи е "стар ерген" и нещоне му е чиста работата.Ако е женен незнам как ще се оправя момичето с тази мисъл,или пък да има деца недай си боже.Трябва да си много куха и голям непукист да загърбиш тези факти,все едно ги няма!
Ето заради такива мнения момичето се притеснява сигурно. Толкова много абсурд намирам в това, което си казала, че чак ми е трудно да проумея има ли съвременни, млади хора, които мислят по този начин. Освен ако не си около 180-годишна. Правиш си свободни съчинения на чужд гръб - тя  НИКЪДЕ НЕ Е КАЗАЛА, че е загърбила някакви факти. А относно квалификациите от типа на "куха" - мисля, че говорят повече за авторката на този пост, отколкото за авторката на темата.

Общи условия

Активация на акаунт