Suomi - 2ра тема

  • 17 932
  • 285
  •   1
Отговори
  • Мнения: 312
 Няколко дена проверявах дали има нещо писано по старата, докато разбера, че е време за нова  ooooh!

# 1
  • Мнения: 6 991
Аз веднага разбрах, но ме беше срам да пусна  Blush
Предлагам да се запишете кой в кой град е, да знам на кого да идвам на гости  Mr. Green
Също давам и сайт и за другите, които са се запътили натам:
http://infopankki.fi/
Както и двата сайта от предната тема за търсене на работа:
http://mol.fi/etusivu/index.html - горе в десния ъгъл можете да смените езика, ама по-добре почвайте да се упражнявате от сега  Laughing
http://www.europa.eu.int/eures/home.jsp?lang=bg - регистрирате се и си търсите в нужната страна. Има и съветници.

Туй от мен за днес и май за целия уикенд, че отиваме на Етрополе, а там е един комп за 5има и не остава място да се доредя.
В София сме с 3 за двама   Laughing

# 2
  • Мнения: 312
Благодаря ти Еовин, отново страхотна информация даде. На тези,които им е по-прясно пристигането сякаш се сещате  за повече важна информация, която може да се даде.
Марги беше много сладка в началото когато беше по-редовна и постоянно питаше ,защо "финските" мами не са толкова активни. А сега май и тя е доста заета и не се е включвала отдавна.Марги, къде си, какво става с теб?

# 3
  • Мнения: 2
аз чак сега видях новата тема,абе чудя се аз,що не мога да пиша  ooooh!
Еовин,аз съм в Тампере,ако имаш път си добре дошла  Mr. Green другото място където ходим,вече само събота и неделя е някъде в Längelmäki, по-точно Haukijärvi (да ме убиеш не мога да ти кажа къде е на картата ) Mr. Green
курса върви малко по-добре,предполагам вече свикнах на детинщините.почвам да преподавам български на Матти  Mr. Green нека после си обясняваме един на друг как "моя език не е толкова труден,ама виж твоя..."  Wink
баба му ме похвали че много добре съм говорела фински  Laughing не мисля че е чула от мен нещо различно от "Huomenta!" ама все пак се гордея със себе си  Mr. Green Mr. Green Sunglasses
харесахме халките,ама нещо младоженеца е в период на размисъл Thinking да видим какви ще ги свършим тоя път,добре че са майките ни да вървят след нас да ни оправят бакиите, че иначе лошо  Joy Joy Joy

# 4
  • Мнения: 312
Аз не писах от кой град съм,защото на аватара и го има. Но все пак да си кажа, че съм в Хелзинки.
sweet_puppy1103 ти ходи ли на волейболния мач между България и Финландия? Беше предишната седмица. От Хелзинки ходи една огромна българска агитка  Grinning  newsm20

# 5
  • Мнения: 6 991
А за кого бяхте Simple Smile На мен ми беше много тъпо хората като се смееха, като загубиха финците. Confused
Беше ми тъпо и когато българите загубиха...
Всъщност, не обичам, когато някой загуби, всички да се радват.
Мъчно ми е за загубилите  Rolling Eyes
Странна птица съм Simple Smile

# 6
  • Мнения: 2
не гледах мача на живо,но го гледах по телевизията.в първия мач и двата отбора играха достойно,ама ми стана тъпо на мен пък когато разбрах колко идиотски сме загубили на другия ден.истината е,че всеки път когато някой бг отбор подцени финците (независимо за какъв спорт става дума)падаме много глупашки,та чак ме е срам.досмеша ме докато гледахме мача когато моичкият вика :"аааа,ама това ли бил българският флаг????" стана ми и малко странно,защото когато аз дойдох тук знаех сума ти неща за Финландия,може би повече отколкото за България.а той като идвал февруари месец не бил сигурен дали няма да му искат виза.... newsm78
Еовин,честно казано за момента съм все още за България,бяхме се разположили тука с него всеки в края на леглото (нали сме от различни отбори  Wink )с по бира в ръката и само за дразнехме: "само гледай как ще паднете!!! "  Mr. Green Mr. Green . за подобни съревнования между моя и неговия народ сме така,но ако България играе срещу друга държава,не Финландия,мисля че той би викал за българите (същото важи и за мен  Wink )

# 7
Въпроса ми беше-мъжа ми ще изкарва 15 евро на час -това добре ли е за 3-членно семейство като за начало.А по повод въпросните мацки-на едната и беше препълнена пощатата и не мо жахме да се разберем,а другата-просто не ми отговори нищо.

# 8
  • Мнения: 312
  Мишето, би могла да бъдеш и по-любезна. Ако не сме ти отговорили веднага ,то може би е защото сме заети. Както се вижда и от хронологията на темата не сме всеки ден на линия.Мисля, че общо взето когато се обърнеш към всички тук във форума всеки отговаря рано или късно и дава инфо-то,което има. Моето мнение е,че трябва да си по-толерантна към момичетата,които пишат в темата.
Конкретно на въпросите- мисля,че 15 евро на час са задоволителни, след като и квартирата е осигурена. Някои от разходите ви зависят от това в кой град ще живеете, но като цяло мисля,че 15 евро на час +кватира са нормални и за Хелзинки. Надявам се да помогнах.

ПП Ако обаче обърнеш внимание на предишната тема ще откриеш доста информация,която ще ти бъде полезна,само трябва да я прочетеш.

# 9
  • Мнения: 6 991
Като казахте предната тема - ето я.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=217210.0

# 10
  • Мнения: 35
Момичета, здравейте и от мен! Много, много съжалявам, че ме нямаше доста време, но повече от 3 седмици нямах интернет / факт - и тук може да се случи.... Wink/! Докато изчета какво сте изписали по предишната тема и да се ориентирам да намеря новата и ......направо свят ми се зави!
Браво на вас! Такава активност май не си спомням, дано все така да има желаещи за комуникация фински мами - и настоящи, и бъдещи!
Поздравления на бъдещите булки / то, може и да са вече настоящи, де  Laughing/!  newsm51 Момичета, желая ви всичкото щастие, което можете да понесете! В живота всеки има и трудни, и хубави моменти, но винаги е по-добре, когато хубавите са повече! Също ви пожелавам - много да обичате и много да сте обичани от любимите хора! / Дано не ви звучи много патетично, но настина ви го желая от сърце!/

Рали, благодаря за загрижеността, мила! Ще започвам курса от 18.08 - получих писмо от Университета в Joensuu , че съм одобрена. Много съм горда от себе си, защото пише, че на теста сме се явили 181 човека, а за курса са избрани 80! Ще ми се "разкатае фамилията" от път - всеки ден по 200 км, половин година, ама какво да се прави - изкуството иска жертви... Wink
То, вече стана ясно защо ме нямаше, но все пак да си кажа - не е защото ми е преминал ентусиазма!  smile3503 Съжалявам, че не можех да влизам във форума, защото този контакт с вас /макар и виртуален/ ми помага като ми стане криво за нещата, които ми липсват... Преди известно време, като се върнах да си прочета постовете и ми се струваше, че съм ги писала поне преди 100 години.....Имам чувството, че не съм във Финландия от 6 месеца, а от години - толкова много нови неща, информация, впечатления, емоции и т.н., че направо ми е старнно и нереално на моменти!
По темата за мача Финландия-България - срам ме е да си призная, но направо ми се доплака като го гледах! Сигурно ще ви се стори ненормално, ама явно ми идва момента с носталгията / за който ме "предупреди" една българка тука.../. Нооооо, всяко зло - за добро! Малко след това говорих по телефона с една приятелка и ми разказа как й се е наложило да обикаля 4 часа по разни институции за един документ и накрая са й се накарали за незнам си какво и .....ми се охлади носталгичното чувство!

А, и накрая - на въпроса "Кой - къде е ?" : Аз съм в едно малко градче / направо село/ на 90 км. от Joensuu. Това е в Северна Карелия, близо до границата с Русия.

Е, с толкова писане, направо си наваксах за дългото отсъствие!  newsm47 Моля да ме извините, ако съм станала досадна с толкова дълъг пост, но какво да направя като съм много приказлива.... smile3525

От толкова четене, съм пропуснала да видя поста на мишето....Мише, не знам какво те е обидило толкова много и е предизвикало радразнението ти, но и аз мисля, че е по-сигурно да задаваш въпросите, които имаш тука /освен, ако не са лични, разбира се.../ - вероятността да се намери някой, който има отговор на тях е много по-голяма....И, да си призная - аз самата не се сещам да си проверявам личните съобщения редовно, предполагам, че и при другите може да е така....Не се сърди, убедена съм, че ако някоя от нас има информация, която ти е нужна - ще ти помогне, стига да може! Успех на съпруга ти, а и може и ти да решиш да се присъединиш към нас!

Последна редакция: пн, 21 юли 2008, 19:19 от margihr

# 11
  • Мнения: 312
БРАВО Марги!!!!!   bouquet И ние се гордеем с теб  newsm10 Дано за напред всичко да минаваш с лекота.....и по-малко учене  smile3503  (това последното е  в кръга на шегата). Липсваше ни много, но е напълно разбираемо ако си била заета или си имала проблем с нета. Аз винаги ти се радвам на постовете,защото са пълни с информация и положителни емоции.
Аз имах няколко ужасни седмици,та затова бях по-кратка в постовете си, но да се надявам,че всичко е зад гърба ми.
Като стана дума за активност, кой къде изкара малкото топли и слънчеви дни? Ходихте ли си до България, или на някое интересно местенце тук. Аз бях за 2 седмици , но тъй като имах ангажименти, почти не усетих кога свършиха двете седмици. Затова реших да отида след месец ,два ,че няма и да е толкова горещо.

# 12
  • Мнения: 2 786
Здравейте, съседки   bouquet
sweet_puppy1103, да не ти престои сватба?
Финландска булка ли ще си?  Wink
Кога ви е сватбата, до нашата останаха броени дни!  Heart Eyes

Момичета, направо ви се възхищавам, че учите и говорите този език ... на мен ми звучи много приятно, но нищичко не разбирам  newsm78

# 13
  • Мнения: 35
Рали, благодаря!
Това, за по-малкото учене си беше направо ......шега! Joy То, аз не че много съм се разучила сега през лятото, де......само разнасям напред-назад разни учебници и тетрадки, като котка - котета!  smile3529

Много съжалявам за проблемите, които си имала! Дано всичко да е приключило и вече да си добре! Гадно е като има такива моменти, но важното е да минават бързо и след това всичко да е ОК!

Нашата отпуска, за съжаление,  беше само за 1 седмица в Pori  - на гости и на Pori jaz! Беше много хубаво, но за съжаление - много кратко! Ако успея - ще кача снимки / моля за помощ!!!!!!!!!! smile3547/.  За съжаление, не можах да гледам на живо Карлос Сантана, защото си пътувахме обратно в петък, когато беше концерта.....Ама за сметка на това, поне си купих диска му и като го слушах, си представях, че съм там /егати и въображението..../! smile3503



Здравей, щастлива ! Моля да ме извиниш, ако някъде си писала, а аз съм пропуснала /божеее, толкова съм разсеяна напоследък, че направо не мога да се позная!/ Embarassed, но  - и ти ли си във Финландия? Предварителни поздравления за сватбата и много, много щастие и любов! Пожелавам ти дълго време да изживяваш вълнуващите моменти, които изживяваш сега!  newsm51
Ако имаш желание - после да покажеш снимки, за да се включим и ние, макар и виртуално в твоя празник!

# 14
  • Мнения: 312
Ох това със снимките беше малко сложно. И аз не съм съвсем в час, но мисля,че първо трябваше да се качат снимките на някакъв сайт,а след това могат да се вмъкнат в аватара или поста,чрез линка към тях. Ако някой е по-запознат и има желание да помогне, може да се включи.Благодаря предварително!

Общи условия

Активация на акаунт