Докога подхвърлени бебета?

  • 2 070
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 367
Докога ли?Докогато една определена прослойка от обществото си впрегне енергията да работи,а не само да прави деца на конвейр /така ли се пише?/и после да ги зарязва.Или да ги пуска да просят.Въпреки че това явление го има навсякъде и винаги ще го има.Доколкото разбрах,е приета промяна в законодателството,с която процедурата по осиновяване се улеснява.Не знам подробности,но според мен е стъпка в правилната посока.Нищо,че домовете за сираци са пълни с мургавелчета,които никой не иска да осинови.И няма как да е различно.Кой нормален българин ще си остави детето?

# 16
  • Мнения: 4 195
родено на улицата, подхрълено на чердже, отиващо в дом за изоставени.........със сегашната процедура........нищо хубаво не го чака......скоро и него ще срещна сигурно в някой дом..........толкова са много.
знам едно - ние можем да помогнем на тези деца, помислете, не ги оставяйте да бъдат просто поредната тема, новина или съжаление.
малко се изисква от всяка от нас за да им помогне. Докато само една шепа хора се борят за тях, домовете винаги ще са пълни Confused
гледката на 50 малки душици, живеещи в дом е кошмар

# 17
  • Мнения: 489
Може и да е жестоко,ама такива по-добре да ги кастрират Crossing Arms
Или след деянието да ги линчуват публично! Аз вчера загубих нашето бебче и съм афектирана, та, ако ми падне някоя такава пред очите...  #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 18
  • Мнения: 804
Докога ли? Аз за себе си имам само един отговор - докато няма санкции срещу такива хора.
Какво се случи на "героите" от Симеоновград? Нищо! Олигофренката е отново бременна, а дебилния и мъж се оплаква, че държавата не им е помогнала за погребението. И това малоумно недоразумение, което си е оставило бебето на изтривалката и то след месец два отново ще забременее и отново на някоя изтривалка или до кофа за боклук ще си зареже проблема. И оная "героиня" от трамвая и тя ще продължи да се възпроизвежда...
Това е положението! Там където няма закони такива неща се случват често. В някои щати има закон, по който "престъпната родителска небрежност" се наказва със затвор (около 10 години мисля). А у нас нищо. Много от тези жени могат лесно да бъдат открити, но никой дори не се опитва да ги намери. Безхаберие, безотговорност, бездушие, безнаказаност... Това е!

# 19
  • Мнения: 1 233
вярно е и това, но защо се случва на такива кукувици да забременяват и раждат без проблем, а познавам доста свестни и сериозни семейства които с години чакат чудото да се случи и за нищо на света не биха изоставили детенцето си  Close

В продължение на двете години, в които чаках да забременея тази мисъл ми се въртеше в главата постоянно. Не мога да си представя що за "човек" е тази жена, която дава живот и после захвърля рожбата си.  Sad

# 20
  • Мнения: 6 618
А тези "майки"не са били сами съвсем, все някой е знаел ,че са бременни. Как се премълчава това? А може би са търсели помощ и са си желали децата до последно.
Да бе, желаели ги, едва ли го вярваш.

Последна редакция: сб, 12 юли 2008, 17:19 от Iliana_

# 21
  • Мнения: 583
Докато има липса на здравна култура, докато мъжете правят деца и смятат, че държавата е длъжна, докато има жени , които вече бременни/ без да го желаят/ твърдят, че ги е страх да  направят аборт, но не ги е страх да го родят , захвърлят или подложат на глад и мизерия. Подлагайки шепка за социална помощ, колкото повече деца , толкова повече пари и то лесни. А има хора , които с години чакат, за да осиновят дете. Луд свят.

# 22
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Кастрация за тъй наречените луди. #Cussing out Луди, ама знаят как да си направят кефа! Наистина е крайно време да се предприемат някакви мерки, за да се спре раждаемостта от този контингент. От вчера си тровя живота с една 16 годишна ромка. Вече е с две деца, които иска да зареже в дом. Дядо й не я искал, щял да се жени. Майка й на 32 е бременна с поредното и тя не знае кое дете....Май за децата е по-добре  да са в дом, отколкото при нея. Тези,които до сега са били при нея са толкова асоциализирани, че все едно са живяли в джунглата, а не сред хора. За недохранването няма да говоря изобщо.  Лошо е да са в дом, ужасно е да са настанени при близки, на които не им пука за тях. 
Деца, "гледани" от майка, спасени от институция...

Чувствам се безсилна понякога...и ме  яд, яд... Cry

Последна редакция: сб, 12 юли 2008, 17:14 от Приятно проста

# 23
  • Мнения: 4 753
Как може такова нещо... С кой акъл някой ще изхвърли малко невинно създание в кофа за боклук... Ами като не го искаш, има си институции за тази работа, поне ще е на топличко и ще му дадат храна... И котенце и кученце не бих изхвърлила, та камо ли новородено бебенце... До живот за такива...

# 24
  • Мнения: 3 622
Ужас  Shocked
Дано има късмет това бебче да го осиновят добри хора

# 25
  • Мнения: 2 521
Ще има, докато съществуват безотговорни хора с ниска здравна и всякаква култура.   ooooh!
Поне да ги оставят след подписване на съответни документи за отказ, за да могат да ги осиновяват сериозни двойки, които не могат да имат детеце.  Crossing Arms
Дано да има късмет детенцето Praynigдори животните не си изоставят малките,а тази майка #Cussing out

# 26
  • София
  • Мнения: 62 595
Има случаи и животните да изоставят малките си, ако бебетата са прекалено много или майката все още не е с развит инстинкт или умения (както е при приматите). При животните, които живеят в семейни групи майчинството се учи, но и глутницата се грижи за всичките малки до някаква степен. Сещам се и за котките - ако майката не знае какво да прави котенцата умират.
Ние също не можем да избягаме от тази част от природата си. Май накрая Дарвин ще излезе прав.

# 27
  • Мнения: 47 981
аз пък се сещам за много животни, които , ако стане нещо с майката, осиновяват и отглеждат бебето, като например слоновете

проблема е доста голям, а аз никак нямам идея как да се реши, но поне да им предлагат безплатни аборти(спирали май отказваха гадините newsm78) и  да раждат в болница, като максимално се  положат усилия(ако трябва на всяка бременна) да се разясни как да се отка же от детето с необходимите документи, а не да го зареже в кофа за боклук
срока 6 месеца май го приеха, но подхвърлените деца да не се числят към тях, а директно да се считат отнети род. права и да се задейства процедура за осиновяване...
кастрация и за мен е идеялния вариант, но пък си давам сметка колко е опасно едно такова решение...

# 28
  • София
  • Мнения: 2 006
Явно не съм аз откривателя на идеята за кастрацията. Срамота е домовете за деца да са пълни предимно с изоставени, а не сираци. При това процедурите за осиновяване са измислени от откачени бюрократи. Мои прятели чакаха 9 години да осиновят дете от какъвто и да е етнос и възраст. Ние с мъжа ми от 3 години се опитваме да направим бебе и дано сега всичко вече е ок.
Направо ми се иска да ме оставят аз да възпитам веднъж завинаги такива "родители"  #2gunfire

# 29

Общи условия

Активация на акаунт