Жегата при нас си е голяма - АВГУСТ аз ще ставам мама!

  • 13 384
  • 282
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 3 402
добро утро Simple Smile
и на мен лекарят ми каза, че ако беб тръгне по-рано ще свикат екипа спешно. и аз имам известни терзания относно избирането на дата, но все пак най-важното е всичко да мине ок.
аз да се оплача, че краката ми вече дават заето от всичката тази тежест- много ме болят глезените и това е.
ластичен колан ми дадоха. не знам доколко помага, четох по-скоро обратни становища- че прави мускулите лениви  Rolling Eyes
имам едно въпросче към мамите, вече минали през секцио- над белега нали остава една висяща кожа (  Confused ) - това нещо може ли да се прибере или става само чрез абдоминопластика? никога не съм имала плосък корем, не се заблуждавам, че след операцията ще имам, ама и не иска разни висящи кожи  Sick

# 271
  • София
  • Мнения: 1 338
Милички, за добро утро съм готова с Новата темичка

# 272
  • Мнения: 1 266
Миши, вие сте ръснали солидна сума миналата година във "Вита", та сега разбирам, че ви идва нанагорно. То и аз нямаше да мога да си го позволя, ама тате ще ме спонсорира безвъзмездно  Mr. Green

# 273
  • Мнения: 2 376
имам едно въпросче към мамите, вече минали през секцио- над белега нали остава една висяща кожа (  Confused ) - това нещо може ли да се прибере или става само чрез абдоминопластика? никога не съм имала плосък корем, не се заблуждавам, че след операцията ще имам, ама и не иска разни висящи кожи  Sick

Ако ти направят козметичн разрез може и да не личи. Между другото има един немски крем с невен или алтернатива невен и мас, много помага да не остават белези.

# 274
  • Мнения: 1 410
Ааа ,сумата не беше солидна във"Вита".защото като персонал имах известна отстъпка.Но сега пък и с този ремонт парите ни трябват за други неща.
А иначе във "Вита"раждането е 1700 - за секцио.Поне така разбрах по последни данни.То май толкова излиза и в "Токуда".Само дето "Токуда" е много над "Вита".ПОне откъм оборудване.

Аз съм с козметичен шев и наистина няколко месеца след раждане не личеше.НАправо съм шедьовъра на д-р Цанов и д-р Хаджиев.

# 275
  • Мнения: 1 266
имам едно въпросче към мамите, вече минали през секцио- над белега нали остава една висяща кожа (  Confused ) - това нещо може ли да се прибере или става само чрез абдоминопластика? никога не съм имала плосък корем, не се заблуждавам, че след операцията ще имам, ама и не иска разни висящи кожи  Sick

глюпости, висящи кожи...  Rolling Eyes това кой ти го каза?
прибира си се като всеки друг пост-бременен корем.
с колани и гащи не смятам да се изтезавам, почвам йога 40 дни след раждането и по мои сметки до другата пролет се очаква да съм неотразима again  Mr. Green

Миши, ами секциото в Токуда + пакет грижи забебето излиза точно толкова 1700-1900 лв., в зависимост какъв пакет избереш и без настаняване в самостоятелна стая. Аз във "Вита" не бих отишла заради липсата на неонатология. Силно се надявам да не опра до колегите, ама... знае ли се...

# 276
  • Мнения: 3 402
значи ме успокоявате, че е от дебелината на тези, чиито кореми съм виждала  Mr. Green чудесно Mr. Green

# 277
  • Мнения: 143
 След второто раждане, въпреки, че правех упражненията за прибиране на корема, той си ми стоеше като на бременна. Като ходех по магазините ме питаха няма ли вече да раждам. Тогава една позната ми препоръча еластични гащи за прибиране на корема и благодарение на тях за около 1 седмица ми се прибра.
 Затова смятам сега да си взема по-навреме колан, че това огромно шкембе не ми се мисли.

# 278
  • Мнения: 31
Коте ти си моето спасение сега се връщам от Жк и ми казаха че бебо е добре но околоплодната течност е леко занижено количество.Какво значи това лошо ли е.И дали това че имам гъби нещо му вреди.Така се притесних че не спирам да рева smile3518Тя моита докторка ми мрънка едно такова не можах да я разбера иначе се виждали добре двете бъбречета.Гъбите ги лекувам и те пак се появяват сега пак ще слагам свещички.На 24 съм при тоя лекар на предродилна консултация но мислиш ли че трябва да отида по рано заради тия води да не стане нещо на бебчо.Опасно ли това нищо не ми каза. Sad

# 279
  • Мнения: 1 266
СПОКО  Mr. Green
По принцип към края на бременността водите започват леко да намаляват. Трябва да ти следят тоновете и УЗ през седмица до десет дни и толкоз. Според мен няма нужда да ходиш на предродилната по-рано, тя и без това е след една седмица. Гъбите също не са проблем, те са неприятни за теб. Ако не успееш да ги изчистиш за раждането, бебето после може да има гъби в устата, ама това се решава с едно кремче и толкоз. Ако иначе ти е чиста микробиологията (т.е. нямаш бактерии), няма за какво да се притесняваш.

Айде бе, не свикнахте ли толкоз време да сте бременни, а докторите да си мънкат под носа, че накрая още се разстройвате? Wink Нещо като не ти е ясно, питаш като идиот и настояваш да ти обясни.

# 280
  • София
  • Мнения: 1 338
Боби, мило и аз съм на мнението на Котето. Ходи си редовно да ти слушат тоновете, за да си спокойна Peace
Ако пък много се притесняваш се консултирай с още един доктор. Само спокойно Hug

# 281
  • ....от ляво до десния завой...
  • Мнения: 273
имам едно въпросче към мамите, вече минали през секцио- над белега нали остава една висяща кожа (  Confused ) - това нещо може ли да се прибере или става само чрез абдоминопластика? никога не съм имала плосък корем, не се заблуждавам, че след операцията ще имам, ама и не иска разни висящи кожи  Sick

Привет с днешна дата и от мен! Hug
caprice , мила, какво да ти кажа за корема - белега ми от първото секцио остана ниско долу - в пубиса и не се вижда, относно тази въпросна кожа - тъй като е рязано местото, няма как независимо козметичен ли е или не е шева, да не се напипва малко по-грапаво и твърдо от другата кожа. Това увисване за което говориш се наблюдава по време на бременността /втората/, защото матката се увеличава и расте нагоре - корема щръква напред и е издаден това е ясно, а ниско долу, където е окосмената част си остава хлътнало навътре и равно /ох, дано да ме разбереш какво точно имам впредвид/ и въпросната кожа стои леко като подутичко точно над белега, защото се опъва и самия шев от първото секцио! Сигурна съм в това, което пиша, защото в момента съм така и питах доктора, защото пък аз се притеснявам има ли опасност да се пропука шева, но той ме успокои, че състоянието на кожата и на шева си е нормално и няма място за притеснения! Rolling Eyes След като спадне корема, остава само белега от разреза, а тази т.нар. "висяща" кожа се прибира - всичко си става равно, защото разреза е точно под мускулите на перинеума и при мен лично след първата бременност корема хлътна за отрицателно време - едно, че рязко отслабнах, второ че след като мина около месец от операцията почнах да правя коремни преси ежедневно, с които коремните мускули се стегнаха и така с постепенно натоварване си върнах добрата форма за много кратко време. Grinning Мисля, че не трябва да се безпокоиш, ти си и младичка, бързо ще се възстановиш! Много е хубаво и това, което Яна казва за йогата - аз не съм ги практикувала йогийските упражнения, но може да почна след раждането! Peace Колкото до еластичния колан - аз не мога да търпя да ходя "прецвъкната" и едва ли ще се напъхам в подобно нещо. Щом първия път се справих без колан и тоя път ще е така! Peace

Аз да ви се похваля - купих вече всичко за болницата и ще почвам да зареждам огромния куфар. Днес ще пусна последните бебешки дрешки да изпера и после да изгладя, с които ще обличаме бебо в родилното. Довечера ще остане да изваря шишетата и да приготвя и тях! Днес временцето при нас, слава богу, е по-хладничко и приятно, та се диша по-спокойно. Peace Взех си превръзки Always Ultra Super - нощни с 6 капки, силно абсорбиращи за лохиите, ония специалните за родилки много дебели и те протриват, предния път бях с такива, разраниха ме направо.... Sad  Взехме и помпа за кърма на Chicco, тая на Avent много скъпа бе - 80лв. ooooh!, айде няма нужда....предния път се оказа че тия мойте хора са ми взели най-простата ръчна помпа от 5лв./сега видях, че е струвала толкова в магазина, то преди 4 години сигурно и 3лв. е била Wink/ и ми свърши работа, е малко ми се посхващаха ръцете, ама майката всичко изтърпява в името на благото на бебчо!Между другото ще си взема и старата помпа в болницата, тая вечер и нея ще я изваря. То само кърма да има.... Praynig Друго какво - сапунче за къпане на бебчо - взехме от течния гел за къпане на Бюбхен, много съм доволна от тия продукти - ползвах ги за Дани и бебешкото им олио е хубаво и този миещия гел и кремчетата им. Май само една "бибка" - залагалка трябва да взема. Rolling Eyes

Боби, спокойно душата! Всичко ще е наред! Щом тоновете са редовни няма място за притеснения! Peace

Айде вазирам да зареждам пералнята, после да доизгладя първата партида от снощи, до следобед втората и тъкмо ще изсъхне и третата.
До скоро, хора, следобед пак ще намина и ще напиша..... Hug

# 282
  • Мнения: 31
Благадаря ти Коте поуспокои ме.Като ми за първи път и не знам какво значи това.Благадаря пак сега се чувствам по добре...

Общи условия

Активация на акаунт