Изплаших се до "смърт"за живота на бебето ми!

  • 5 723
  • 84
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 259
И аз цялата настръхнах, докато четях. Нещо наистина те е накарало да се събудиш, слава богу-навреме. И добре, че си запазила самообладание.  Имала съм стресови ситуации, но такъв кошмар (и за другите мами също!)! Важното е, че всичко е свършило благополучно!
...
Но колко път съм се будила нощно време, да видя дали диша...

# 16
  • Мнения: 104
Ужас!
Не мога да си представя какво е....Дано и никога не разбера....
Но и аз ставах първата година да наглеждам дъщеря ми дали диша...много се боях!

Пожелавам живот и здраве на всички малки съкровища!

# 17
  • Мнения: 3 092
Случвало ми се е и беше много страшно .
Значи малката спи до мене на спалнята ,за да ми е по - лесно да я кърмя .Беше на около 3 месеца и посред нощ се събуждам ей така без причина и за миг нещо в гърлото ми се сви , защото усетих че нещо не е наред ...това чувство беше много силно и необяснимо .Седнах в леглото и се ослушах - тогава разбрах че това , което не е наред е че Нана не диша .За секунди я вдигнах във въздуха и духнах в лицето и ...не знам защо го направих , дори не знам дали точно това помогна , но тя си взе изведнъж много дълбоко и шумно въздух и изплака ..... не мога да опиша колко плаках и колко бях благодарна на Бога че съм тук , близо и съм събудена .....
Още изтръпвам при тази мисъл и ми избиват сълзи на облекчение и благодарност .
divina  Hug от мен!

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Да, случи ми се, когато сина ми направи остра алергична реакция. Докато дойде линейката не знаех на кой свят се намирам. Най-лошото беше, че в този случай с нищо не можех да му помогна, всичко зависеше от лекарите, нищо от мен, което е убийствено.

# 19
  • София
  • Мнения: 932
Ужас, представям си какъв кошмар си преживяла. Искрено ти пожелавам, повече никога да не се повтори. Иначе дъщеря ми също спи между мен и и мъжа ми, още от новородено, а сега е на годинка, знам че трудно ще е отделя от нас, но мисля че когато му дойде времето сама ще поиска да е самостоятелна, чела съм че това става към 2-3 годинки зависи от детето. А и на мен и мъжа ми , колкото и да ни се иска вече да сме си само двамата в леглото, когато я видим как спи блажено и спокойно между нас ни се пълнят душите и сърцата и нямам сили да почна да я уча да спи в леглото си.
Още веднъж , ти пожелавам дано никога повече да не се повтори случката и малкото ти слънчице да е живо и здраво и да ви радва   bouquet

# 20
  • София
  • Мнения: 44 084
Аз веднъж наистина си изкарах акъла...когато налапа половин матрьошка, която заседна в гърлото и го виждах как спира да може да диша .....за щастие успях да я извадя...но после треперих и ревах цял ден....

А вашата случка е още по-ужасяваща....дано това да ви е било премеждието и повече да не се случват такива неща....
иначе има монитори следящи за дишането през ноща...може би на твое място бих купила....

# 21
  • Мнения: 159
Ми разплаках се докато четох. Добре че всичко е свършило ок. Аз до края на четвъртия месец с Мони постоянно треперих - бях чула за синдрома на внезапната детска смърт и знам, че горе долу до тогава е вероятно. И си будувах. Нямаше ден в който да не си помисля за това и да не се моля нещо да не се случи. Може да звучи пресилено ама това са мои искрени страхове, които засега слава богу отминаха. Добре че си се събудила. Майчински инстинкт и Божа работа.

# 22
  • София
  • Мнения: 470
Наистина настръхнах докато го четях,това е най-големия ужас на една майка,
да ти е живо и здраво детенцето и никога да не изпитваш този ужас вече  Hug
За почти шест месеца (от както се роди синът ми) ми се случи вече два пъти да изпитам
такъв ужас и страх, сега докато спи постоянно го подбутвам да видя дали е добре.
Докато беше още на 1-2 месеца ,през ноща докато го преобувах изведнъж спря да диша,
беше след като го храних и май млякото се върна в гърлото му,така изпищях че мъжът ми
със събуждането го хвана за краката надолу с главата и той изрева направо не знаех къде се намирам, цяла нощ го държаш гушнат.
И другия случай преди две седмици той си спеше и въпреки че има бебефон влизам от време на време да го поглеждам, влизам аз и го виждам как си е омотал чершафчето, където
го завивам с него, три пъти около главата и не мърда направо изстинах, и толкова рязко му го издърпах че си изкара акъла детето, цялата му глава беше мокра и с биберон в устат, направо не знам ако не бях влезнала още 5-10 минути.

# 23
  • Мнения: 798
Настръхнах, като четях поста ти.
Не знам какво да кажа. Бебетата Господ ги пази, както и майките им. Не случайно си се събудила. При толкова малко бебенце връзката ви несъмнено е много силна.
Подобно нещо изживях, когато юначето ми направи температурен гърч. Ужсно е. Но в този момент няма място за паника, тя идва после, а първо идва инстинкта да помогнеш на мъничето. Сега се успокой, спете заедно, щом така го чувстваш и ти пожелава детенцето да порастне здраво и силно и само да ви радва.

# 24
  • София
  • Мнения: 17 591
Господи...

# 25
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Ужас!
Такова нещо не ми се е случвало.Но колко път съм се будила нощно време, да видя дали диша... (мъж ми ме заклейми като ненормална  Crazy)

И аз съм от "ненормалните" Embarassed

# 26
  • Мнения: 2 960
Направо изтръпнах от историите тук.Явно е истина ,че майчиците имат шесто чувство за дечицата си.Добре ,че си се събудила навреме PraynigДоколкото разбирам така и не сте разбрали от какво се е получило това.Отхвърлили са епилептичен припадък .Аз само съм чела и правила материал за хората ,живеещи със Апнея.Та като прочетох за това внезапно спиране на дишането на бебенцето ти се сетих за сънната апнея..Ето малко за нея http://www.bg-mamma.com/site/content/view/986/76/
Пиша ти това не защото си мисля ,че при вас има нещо такова Praynig-Вярвам силно ,че  при вас е инцидент ,който повече никога няма да се повтори.Пиша за апнеята само ,защото никой от лекарите не ви е дал адекватен отговор -какво е причинило това спиране на дишането.
Да ти е живичко и здраво бебенцето  bouquet

# 27
  • Мнения: 494
Ужас,направо се разтреперах от твоята история  и на тези на останалите майчета. Неслучайно природата ни е дарила с майчин инстинкт. Радвам се,че сега всичко е наред newsm44

# 28
  • Мнения: 2 521
Чак толкова страшна случка нямаме Shockedнадявам се и никога и на никой да не се случва подобно нещо Praynigи аз мисля че не случайно си се събудила Naughtyпожелавам ти никога повече да не изпитваш такъв страх и да ти е живо и здраво малкото съкровище Hug  bouquet

# 29
  • Русе
  • Мнения: 299
Мила,господ Ви пази с детето.Запали една свещичка за здраве и благодарност.Нека винаги да бди над вас!

Общи условия

Активация на акаунт