Относно Фризовома-а и Фризолака

  • 2 741
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 174
Здравейте, мили мамчета,
След двата ми неуспешни опита за смяна на млякото от Фризолак с Аптамил комфорт 1 и Лактана био отново сме на Фризо НА.Толкова исках с Лактаната да се получат нещата, но дали се съчетаха със силните колики и ние се изплашихме или просто не й понесе незнам.Беба стана много неспокойна, цял ден пъшкаше и плачеше.Отскоро давам Саб симплекс /като преди това нищо друго не помогна/ и от това за сега що годе са добре нещата, но съответно трудно се изхожда-т.е. има ако зелено на цвят, меко като паста, но ака само с помощта на баща си, правейки масаж на коремчето и свиване на крачетата.От вчера сутринта дойде почти двучасово напъване и пъшкане с резултат изхождане.Посъветвах се с педиатър и ми каза да давам Фризовом днес цял ден, а за редувам храненията с Фризото.Опасяваме се, че ще я разреди твърде много Фризовома и мислим да дадем само един път, тъй като ми се струва, че това не точно запек.Днес наобяд й дадохме фризовом и до сега е много неспокойна, плаче и незнам това колики ли са или  реакция от Фризовома.Вече просто незнам какво да правим просто, за да подпомогнем сама да се изхожда и по-лесно.Дано не получи разстройство.Моля, Ви споделете някой имал ли е такъв проблем? Вие какво мислите по въпроса? Благодаря 

# 1
  • Мнения: 171
Аз давам фризолак 1 смесен с фризовом на половина ве4е повече от 2 седмици и нямам проблеми ака всяка сутрин много рядко ака и следобед но не със зор дори не я усештам кога ака колики също няма а е била до преди 2 седмици само на кърма.

# 2
  • Мнения: 1 195
Най-добре според мен е да давате Фризовом докато детето почне да се изхожда редовно без проблем. След това за известно време редувай едно хранене с фризовом едно с фризо - така няколко дни и после само на обед Фризовом, а през останалото време Фризо.

Поне ние така процедирахме когато малкия имаше подобен проблем. Другото което мога да те посъветвам е да даваш малко по-топло Фризото. Това установих че помага на малкия да се изхожда по лесно  Peace

# 3
  • Мнения: X
Относно Лактаната - много я хвалят, но при малката докара спазми, колики, много проблеми.

На голямата съм давала само Фризовом до 7-ия месец и мога само да го хваля.
Можеш да даваш смесено Фризовом + Фризолак в полза на Фризолак-а, или да имаш едно хранене с Фризовом, останалите с Фризолак, аз предпочитам първия вариант.
А колики ще има, докато ги израсте, за да не ги усилваш спри да сменяш млеката.

# 4
  • Мнения: 575
Аз давам 50/50 Фризовом/Фризолак.

# 5
  • Мнения: 4 016
Моето бебе не понесе на вкус нито фризолака, нито фризовома, като от фризовома много се мъчеше с акането, значи не е вярно, че при всички деца действа разхлабващо. А освен това и коликите се върнаха и въобще периодът с фризотата е период, за който не искам да си спомням

Общи условия

Активация на акаунт