дъщеря ми прави "чеши"

  • 20 427
  • 97
  •   2
Отговори
  • Мнения: 84
Моля дайте ми съвет-дъщеря ми е на 2г4м.От бебе ляга по коремче,слага ръчички между крачетата и се търка до изпотяване.Всеки ден.Помощ!

# 1
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Моля дайте ми съвет-дъщеря ми е на 2г4м.От бебе ляга по коремче,слага ръчички между крачетата и се търка до изпотяване.Всеки ден.Помощ!

Изобщо не вдявам за какво говорим  newsm78

# 2
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Абе аз вдявам, ама не знам какво да те посъветвам. Консултирай се с педиатъра си.

# 3
  • Мнения: 583
Децата на определена възраст проявяват интерес към половите си органи, след като вече са изучили ръцете, краката и т.н, но чак такъв newsm78. Наистина сподели със специалист.

# 4
  • Мнения: 2 755
Може нещо да я сърби или смъди.  Случвало ми се е. Опитай да я киснеш всеки ден в смрадлика.

# 5
  • Мнения: 199
АКО правилно съм разбрала - не мисля, че има от какво да се притесняваш, дори да влагаш някакъв сексуален подтекст, предполагам просто и е интересно. аз като малка, но малко по-голямка 3-4 притеснявах майка ми с това, че си гледах постоянно шушата в огледалце и си я пипах. като ме питаше мама какво правя - чешам се. беше ми много интересно. не мисля че осъзнава съвсем какво прави и със сигурност не предполага ти какво си мислиш.  Whistling  просто е много малка. в един момент ще изгуби интерес. не и се карай. само ще се чувства виновна, а пък всъщност няма от какво  Grinning  момченцата също го правят постоянно - " момченце, нямаш ли се пишка да си играеш с нея, че правиш еди кво си" - лафа е достатъчно красноречив...     Joy

# 6
  • Мнения: 9 901
е щом го прави от бебе, защо сега те притесни?

# 7
  • Мнения: 84
Изписват ми мехлемчета,но тя си продължава.Казва,че и било хубаво. Мисля към невролог да се обърна.Имам чувство,че мастурбира.

# 8
  • Мнения: 9 901
мехлемчета? Има ли нещо, което да е възпалено?

кога го прави, по кое време, какъв й е режимът? Има ли определени условия, при които го прави или не го прави?

# 9
  • София
  • Мнения: 2 801
И на мен ми е странно, но незнам, може пък да е нормално и да отшуми с времето.  newsm78  А какъв специалист ви препоръча мехлемче?

# 10
  • Мнения: 1 085
Оле горката ти.Дано се оправи с времето.

# 11
  • Мнения: 326
Прочети това: "....От две или три годишна възраст, детето ще изследва своите полови органи точно така, както то изследва гърлото, носът и други части от тялото си. Много родители са притеснени и загрижени от този факт. Не заплашвайте детето, не го пляскайте и не му се смейте и подигравайте. Това може да е много обезпокойтелно за детето. Това може да предизвика чуство на страх и вина в детето или може да го накара да мисли, че частта на неговото тяло е неприлична и срамна.
Някои родители мислят, че прекомерното боравене с органите при момченцата може би се дължи на неговия препуциум (кожа, покриваща пениса), дразнейки детето и понякога прибягват до обрязане. Изследването на половите органи е нормално за всяко дете и няма място за притеснения. Дайте му играчки за да отвлечете и насочете вниманието му другаде. Всеки път, когато детето е голо, не го дразнете, голотата му помага за осъзнаването на пола му. Интимността трябва да бъде почитана. Тези положения ще го ръководят в съзнателния му живот и може да създадат психично-сексуални проблеми.
Всъщност, вие трябва да се безпокоите, ако детето не задава въпроси за секса. ...."

# 12
  • Мнения: 3 312
милата  Hug 

# 13
  • София
  • Мнения: 259
Имаше такава тема в "Нашите деца", потърси я, мисля, че ще ти е от полза. Даже бяха май няколко.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Има теми за детската мастурбация, нормално е, потърси с търсачка и не се шашкай.
А коментари като "оле, горката ти" ме дразнят в случая.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=267216.20  Виж и тази тема.

Последна редакция: сб, 12 юли 2008, 21:13 от daffodil

Общи условия

Активация на акаунт