Съседите над нас....

  • 9 446
  • 147
  •   1
Отговори
  • Мнения: 186
Искам да се оплача.И понеже в моя случай няма къде,та реших тук.Ако някой може да ми даде съвет,ще съм много благодарна.Над нас живее семейство с 2 деца,едното на 3,другото на 5-6 години.Малкото става всеки божи ден в 7 часа и започва страшно тичане,скачане от нещо високо,каране на нещо с колелета ,абе с две думи ад.Понеже от скоро се преместихме в този апартамент,а преди това не живял никой дълги години,те просто са свикнали да не се съобразяват с никого.Аз също съм с малко дете-на 2,5 години,което не може да спи нито сутрин,нито вечер,защото малкия господин тича до 23 часа,или до по-късно.Комшията под нас също го чува,представете си какво е в нас.Онзи ден в 7:30 сутринта,след като ми събудиха детето,вече не издържах и се качих да ги помоля поне до 9 да пазят тишина.Не съм се карала с никого,далеч съм от мисълта да се изпокараме,въпреки че ми идваше точно това.Отговора беше: "Да,разбирам те.Ще се опитам нещо да направя,ама не мога да го вържа,нали разбираш?".От този ден шума е два пъти по-силен.Няма от 2 до 4 или след 22 вечерта.Отгоре е все едно,че имат кон.На всичкото отгоре си тръскат трохите и остатъците от храна през терасата,върху дрехите ни.Не знам какво да направя,за да имам спокойствие поне в собствения си дом.Вие какво мислите?

# 1
  • Мнения: 738
На мойте им чукам по парното. Намери им домашния телефон и приложи телефонен тормоз. Разбирам те и ти съчувствам, дано се справиш с тях, да излязат хора...

# 2
  • Мнения: 186
Ох,постоянно чукам по това парно.Вече му е паднала боята Wink

# 3
  • на село
  • Мнения: 3 898
Кофти работа, ама така е в тези блокове, било панелки,
а да не говорим и за ново строителство, никаква изолация и всичко ще се чува.

# 4
  • Мнения: 524
Постави се в тяхното положение, ако ти си на нейно място, какво ще направиш, когато комшията на долният етаж дойде да ти направи забележка, как ще реагираш. Деца и съобразяване, са две думи, които не виреят заедно. Аз съм в положението на твоята комшийка, с две деца, енергични, тичат, падат, крещят и т.н. Е, не стават в 7 часа и не карат колела в къщи, но са шумни, след като ми направиха забележка, стресирах децата си и себе си, и положението си е същото. Утре може ти да си в положението на комшийката си. Не е лесно.

# 5
  • Мнения: 738
Айде стига - деца и съобразяване били несъвместни... Rolling Eyes Всичко е до възпитание.

# 6
  • Мнения: 186
Постави се в тяхното положение, ако ти си на нейно място, какво ще направиш, когато комшията на долният етаж дойде да ти направи забележка, как ще реагираш. Деца и съобразяване, са две думи, които не виреят заедно. Аз съм в положението на твоята комшийка, с две деца, енергични, тичат, падат, крещят и т.н. Е, не стават в 7 часа и не карат колела в къщи, но са шумни, след като ми направиха забележка, стресирах децата си и себе си, и положението си е същото. Утре може ти да си в положението на комшийката си. Не е лесно.
Аз се поставям,но как да обясня на моето дете:"Нищо мамо,ти няма да спиш,защото не искам детенцето отгоре де се стресира."?Ние ще ставаме,когато то стане и ще си лягаме,когато то благоволи да заспи.Нещо не ми се връзва.А на мен няма кой да ми направи забележка,защото моето дете се държи като човек в къщи.Питала съм хората под нас,дали ги притесняваме с нещо и отговора беше отрицателен.

# 7
  • Мнения: 524
Айде стига - деца и съобразяване били несъвместни... Rolling Eyes Всичко е до възпитание.
Mr. Green Колко деца си възпитала?

# 8
  • Мнения: 738
Айде стига - деца и съобразяване били несъвместни... Rolling Eyes Всичко е до възпитание.
Mr. Green Колко деца си възпитала?

1. Достатъчно ли е?

# 9
  • Мнения: 524
До колкото знам нямаш свои деца, за това попитах. С две деца е различно, лудориите са двойни.

# 10
  • на село
  • Мнения: 3 898
1 дете не е достатъчно като критерий за възпитание  Simple Smile.

Сега да не се обидите, ама моите са 2, момичета, уж ги възпитавам по един и същи начин,
 но са коренно различни като характери, голямата винаги ми е била и е спокойно дете,
докато малката е дива.
Добре, че живеем в къща  Grinning.

Сори за спама, но понякога наистина не е само до възпитание.

# 11
трудно но предупреди пак дано и стане неудобно.вси4ко зависи от маиката.

# 12
  • Мнения: 738
До колкото знам нямаш свои деца, за това попитах. С две деца е различно, лудориите са двойни.

Нямам. Имам малка сестра, която изгледах аз. Не съм я връзвала, повярвай ми. А не е кротко дете. Просто съм я научила да се съобразява - както вкъщи, така и на заведение, и на улицата и т.нат. Много лошо впечатление ми правят майки, чиито деца вдигат всичко на главата си, досаждат на останалите, а те кротко си пият кафето и оправят клюките.

# 13
  • Мнения: 22 414
Моят съвет е да ходиш всеки път, когато шумът стане невъобразим, или когато събуди твоето дете. Ако трябва и 10пъти на ден. Накрая ще вземе да им стане неудобно и да се съобразяват малко.

А относно децата и съобразяването, аз също ще кажа, че е въпрос на възпитание. Както го научиш така ще се държи, това, че някой предпочитат да ги оставят да се качват на главата на родителите си, както и на всички останали е нещо съвсем различно.

# 14
  • Мнения: 524
трудно но предупреди пак дано и стане неудобно.вси4ко зависи от маиката.
Кое зависи от майката, аз до сега не съм видяла деца, които цял ден стоят на дивана и не мърдат, докато дойде време за спане, те сега, ако не лудуват, кога? Спомнете си вие като сте били деца, какво сте правили и ще ви просветне.

# 15
  • Мнения: 186
трудно но предупреди пак дано и стане неудобно.вси4ко зависи от маиката.
Кое зависи от майката, аз до сега не съм видяла деца, които цял ден стоят на дивана и не мърдат, докато дойде време за спане, те сега, ако не лудуват, кога? Спомнете си вие като сте били деца, какво сте правили и ще ви просветне.
Наистина няма деца,които стоят само на дивана,но затова има площадки,паркове и т.н.Моето дете е в къщи когато спи и вечер за 2 часа преди да си легне.А това е в къщи по 20 часа в денонощието,оставено на една възрастна жена да го гледа,която явно не може да го извежда навън,защото няма да може да го хване ако хукне на някъде.Зимата си мислех,че не го извеждат,защото е студено,сега сигурно е много топло.Абе не знам.

# 16
  • Мнения: 524
Виж сега съчувствам ти, не е приятно някой да ти вдига шум, знам какво е някой да не оставя детето ти да се наспи, но повярвай, на децата не им пука на кой пречат.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Напълно разбирам авторката и извинете,но колелата са за улицата, а не за коридорите над главите ни.Имам подобни комшии, те не изкарват децата си на улицата, а ги държат цял ден в къщи.

# 18
  • Мнения: 186
Виж сега съчувствам ти, не е приятно някой да ти вдига шум, знам какво е някой да не оставя детето ти да се наспи, но повярвай, на децата не им пука на кой пречат.
Нали за това сме ние-родителите.Как аз моге да обясня на дъщеря ми да не тича в къщи,че отдолу има болна баба и т.н.,а те не могат да го занимаят за 2 часа сутрин поне да се наспим.Всичко опира до желание,а те нямат нито време нито желание да поговорят с детето си.

# 19
  • Мнения: 1 062
И аз мисля, че е до възпитание, а израза " това са деца, не можеш да ги вържеш" е чисто и просто оправдания за безхаберието на родителите. И как така не може да седи на дивана, ми като не ме разбира, когато обяснявам, че сутрин рано не се скача от леглото на земята и не се кара колело или скутер в къщи, ще стои на дивана докато не започне да спазва правилата. Хайде нека не оправдаваме невъзможността си да наложим норми на поведение на децата си с това, че били деца. Да, децата имат енергия и трябва да я изразходват, но има и норми и граници, които трябва да се спазват. И си спомням, когато аз съм била малка, винаги сме живяли в блок и беше закон ( от както се помня), сутрин до 10 часа, обед от 14 до 16 часа и вечер след 22часа, не се вдига шум. Няма тичане, няма скачане, а когато пораснахме, няма и музика. Значи можело? А ако е толкова важно - имам едно дете на 6 години и бебе на 1 година. Голямата знае, че когато кажа "не", значи "не". Малкото е доста инато ( поне това показва за сега), но няма да остане така спрямо моя авторитет и моите правила.
Съветвам те да започнеш да се качваш и да правиш забележки, винаги, когато вдигат шум в неподходящ час. Ще е натоварващо за теб, но няма как, дано има ефект.

# 20
  • Мнения: 1 271
Айде сега...било до възпитание и прочие...както иска нека си ги възпитава....  Rolling Eyes

Виж сега, обясни на тая мацка с двете деца, че няма да и представлява проблем да си озапти децата поне до 9 часа сутрин и през часовете за почивка.И моите са диви, ама такова нещо като несъобразяване с останалите не е имало.
Нищо не и пречи да му даде да си рисува или да гледа филмче когато се налага да е кротко.
Друг е въпросът, че просто тая женица не я е грижа за възпитанието на децата и!  Naughty

# 21
  • Мнения: 524
ще стои на дивана докато не започне да спазва правилата.
И как, по-точно ще накараш две деца да стоят на дивана с часове?                                                                                      
Нали за това сме ние-родителите.Как аз моге да обясня на дъщеря ми да не тича в къщи,че отдолу има болна баба и т.н.,а те не могат да го занимаят за 2 часа сутрин поне да се наспим.Всичко опира до желание,а те нямат нито време нито желание да поговорят с детето си.
Както писах по-горе с 2 деца е много по-различно от това да отглеждаш едно дете, аз те съветвам да не правиш скандали (защото няма да постигнеш нищо), а да се уговорите като станат сутрин децата, да не тропат поне в спалнята или нещо от сорта.

# 22
  • Мнения: 4 916
ще стои на дивана докато не започне да спазва правилата.
И как, по-точно ще накараш две деца да стоят на дивана с часове?                      ..
                                                                 .........

С възпитание.  Peace
Семейството над нас е с две малки деца и изобщо не вдигат шум. Явно възпитанието има значение.

# 23
  • Мнения: 432
В лошо положение си наистина. Но ако трябва просто ходи  и по 10 пъти на ден - все пак и ти имаш дете! И мойто става в 7, но в случаите, когато иска да кара колело му обяснявам, че има бебе (и то е над нас!) и да си играе с нещо по-тихо поне до 9!

# 24
  • Мнения: 804
Не прочетох цялата тема, отговарям на авторката. Почакай твоето дете да порасне още малко и тогава пак се възмущавай. Права е жената. Не може да накара децата си да спят до 10 за твое удобство или да спрат да се движат. Нормално е на тази възраст децата да тичат, да играят и да вдигат шум. Притеснително е ако са прекалено тихи и кротки. Детето ти е малко, но светът нито започва нито свършва с него. Не бързай с констатациите за възпитанието. Самата ти не знаеш какво те очаква.
 И над мен тичат две близначки, ама и през ум не ми е минало да притеснявам майка им с претенции за тишина. Стигат и нейните грижи, че и за моето спокойствие да мисли.
Както се казва - спокойствие на село.

ПП. Сега видях знака, с който си маркирала темата. Абе жена, ти луда ли си? Все пак става въпрос за детенце, което вдига шум. Гаден е този палец надолу!

# 25
  • Мнения: 4 435
 ooooh! Божеееееееееее. Да ги вържели ли?
А защо да ги връзва,не може ли да ги възпита?Не може да се оправдава дете което кара колело вкъщи т.н.Що за глупост? Извинете,аз нямам мое дете,най-вероятно мнението ми няма да се зачете,но не смятам,че няма как да не се научи едно дете на някои неща.Има наказания,има и други неща които да помогнат.Не е нормално в 7 детето да вдига блока,да обикаля с колело вътре,а майката да не прави нищо. Naughty

# 26
  • Мнения: 22 414
babche, е, хайде стига, като гледам във всички теми все оправдаваш невъзпитани деца и т.н. и изобщо не смятам това за правилно.
Никой не е каза да ги връзва, или пък за "удобството на авторката да спрат да се движат" както се изказваш.
И над нас комшийката е с 2момчета, но когато бяха малки са се държали съвсем културно в часовете за почивка, макар че бяха големи бесове.
Не разбирам защо навсякъде се толерира подобно поведение от деца, а после се реве в детските градини колко били агресивни, как ударили еди кого си и т.н.
Има си норми и те трябва да се спазват от всички, без значение дали са деца, или възрастни.

# 27
  • Мнения: 804
Mirama, 
Не оправдавам никого. Просто на тази възраст е нормално децата да тичат и да вдигат шум. Нормално е и една жена с две деца да не може във всеки един миг да мисли за комшийката си от долния етаж. Но ще ти кажа какво за мен не е нормално.
Не е нормално една жена да слага обърнат палец на тема за шумно дете.
Не е нормално да се мятат квалификации за възпитание и липса на такова с лека ръка.
Не е нормално да сте се събрали толкова съвършени на едно място и все някой да ви е крив. Я дете което тича, я съсед който прави ремонт, я нещо друго.
Милион пъти съм го казвала и ще го кажа пак - да умееш да съжителстваш с хората и да поддържаш нормални отношения с тях е сложно. За съжаление в огромните кооперации има различни хора и волю неволю трябва да се научим да живеем с тях. На който не му изнася - се връща на село.

# 28
  • Мнения: 738
Не оправдавам никого. Просто на тази възраст е нормално децата да тичат и да вдигат шум. Нормално е и една жена с две деца да не може във всеки един миг да мисли за комшийката си от долния етаж. Но ще ти кажа какво за мен не е нормално.
Не е нормално една жена да слага обърнат палец на тема за шумно дете.
Не е нормално да се мятат квалификации за възпитание и липса на такова с лека ръка.
Не е нормално да сте се събрали толкова съвършени на едно място и все някой да ви е крив. Я дете което тича, я съсед който прави ремонт, я нещо друго.
Милион пъти съм го казвала и ще го кажа пак - да умееш да съжителстваш с хората и да поддържаш нормални отношения с тях е сложно. За съжаление в огромните кооперации има различни хора и волю неволю трябва да се научим да живеем с тях. На който не му изнася - се връща на село.

По същата логика - който не може да се съобразява, да се връща на село!

Обърнатият палец не мисля, че е по повод детето, а за нехайната му майка, която си мисли, че живее сама в блока.

С едно съм съгласна - "да умееш да съжителстваш с хората и да поддържаш нормални отношения с тях е сложно". Именно. Затова се съобразяваш с хората и ти пука за тяхното спокойствие.

# 29
  • Мнения: 4 435
Mirama, 
Не оправдавам никого. Просто на тази възраст е нормално децата да тичат и да вдигат шум. Нормално е и една жена с две деца да не може във всеки един миг да мисли за комшийката си от долния етаж. Но ще ти кажа какво за мен не е нормално.
Не е нормално една жена да слага обърнат палец на тема за шумно дете.
Не е нормално да се мятат квалификации за възпитание и липса на такова с лека ръка.
Не е нормално да сте се събрали толкова съвършени на едно място и все някой да ви е крив. Я дете което тича, я съсед който прави ремонт, я нещо друго.
Милион пъти съм го казвала и ще го кажа пак - да умееш да съжителстваш с хората и да поддържаш нормални отношения с тях е сложно. За съжаление в огромните кооперации има различни хора и волю неволю трябва да се научим да живеем с тях. На който не му изнася - се връща на село.


Никой не е казал,че за всеки миг става дума,а поне за елементарно спазване на едни часове сутрин,след това от 14 до 16,и след 22 часа.
Нормално е да слага какъвто емотикон си иска,когато това пречи на нейното дете всеки ден,а не два-три пъти в месеца.Когато е всекидневие е проблема.Едва ли авторката щеше да пуска тема иначе.
Нормално е да се мятат такива квалификации,щом дете в 7 сутринта кара колело и майка му не можела да го спре.Айде айде... ooooh! Винаги може да се прибере това колело.

# 30
  • Мнения: 804
Ще ти отговоря с една мнооого стара приказка: "Които няма деца говори малко, а който има - онемява!"
Обяснявам - когато не ти е дошло до главата е по-добре да не бързаш със заключенията, а когато имаш деца онемяваш, защото не знаеш какво те чака.

# 31
  • Мнения: 4 435
Виж,може да нямам мои деца,но имам две братовчедчета близначета момченца,които аз с майка им изгледах,тъй като нямаше кой друг да й помага.Повярвай ми никак не са били кротки,но това не означаваше,че им се е позволило да се качват на главите на всички.

# 32
  • Мнения: 804
Е, при тези доводи онемях.
Предлагам петиция - "Всички палави деца - вързани".
Направо се излагате!
То бива превземки, бива комплекси, ама понякога чак е жалко.

# 33
  • Мнения: 22 414
babche, твоите деца така ли са се държали? А внуците ти?
Или все пак си ги възпитала?
Никак не са превземки, защото същите тези невъзможни деца, после стават и такива като възрастни. Не може ти да го оставиш да си разиграва коня както си иска само защото било дете.

И въпреки всичко не разбирам толерирането на подобно поведение.

# 34
  • Мнения: 4 435
Е, при тези доводи онемях.
Предлагам петиция - "Всички палави деца - вързани".
Направо се излагате!
То бива превземки, бива комплекси, ама понякога чак е жалко.


Боже. ooooh! Ама кой е казал,че трябва да се връзват бе?

# 35
  • Мнения: 804
babche, твоите деца така ли са се държали? А внуците ти?
Или все пак си ги възпитала?
Никак не са превземки, защото същите тези невъзможни деца, после стават и такива като възрастни. Не може ти да го оставиш да си разиграва коня както си иска само защото било дете.

И въпреки всичко не разбирам толерирането на подобно поведение.
Грешиш! Дресираните, наплашени деца стават озлобени възрастни. Свободните деца стават свободни (не слОбодни) хора.
А и аз не видях нищо осъдително в поведението на детето.

# 36
  • Мнения: 1 271
Бабче, много си в грешка.
Аз съм жив пример за две такива диви деца.Имам си две момиченца.Малкото става в 7 и половина.Все още е бебе и не мога да му обясня да не вика и да не се смее високо.Обаче се опитвам поне до 9 да играем тихи игри, пеем песнички, гушкаме играчки.Не си мисли, че детето ми е стресирано или нещо от тоя сорт.Напротив-детето е много живо и доста палаво, ако мога така да нарека дете, което прави по 5 броя бели в минута.  Grinning На голямото вече съм обяснила, че има норми, които трябва да се спазват, без оглед на това, на кой какво му е скимнало, например, в часовете за почивка.
Азц не осъждам поведението на детето, а поведението на майката в този случай.
Според мен, тя вместо да се занимава с децата си-сигурно си пие кафето и си пуши цигарата-вече свикнала на този шум, който произвеждат децета и.
И сега някой да не ме обвини, че говоря наизуст-имаме си същите съседи и тук.Отстрани на нас са.Имат две деца, горе долу на същата възраст на тези деца от темата.Ами жив ужас е, точно в 2 часа те започват да крещят и да се надвикват.Баща им си пробива дупки в стените в 10 часа вечерта и не му прави впечатление, че е толкова часа, та да си възпитават децата на нещо ли?Е, ходихме, правихме забележки, ама все тая.И аз им казвам така-ще доиде време , когато вие ще сте тихи-деца ще учат или те ще бъдат изморени и тогава ще се обърнем наобратно.Просто за да видят дали ми е приятно на мен, когатато приспивам бебе, което и без това не спи по цяла нощ, и не мога да го приспя от удари по стената и крясъци.
Не мога да обърна мисленето на хората, както мисля аз и те да ме подкрпепят, обаче замислете се, ако всички оставим децета си да си вършат каквото си искат, какво ще настане-ами ще ви кажа-анархия, слободия.Ако ти не ограничиш действията на едно дете, ми то ще расте с мисълта, че всичко му е позволено.А, виж тук това вече хич не е добро възпитание и още повече хич не е добре за него.Ще ти кажа защо-защото в един прекрасен момент ще се появи някой, който ще му покажа кое как трябва да се прави, обаче тогава може найстина да се стресира.  Naughty
.Вече не ги търпя такива екземпляри.  #2gunfire
Хайде, че стана много дълго, ама много подпалих губите нещо.
Към авторката-прави забележки винаги, когато се налага-без оглед на това колко ще са на ден.Дано да си вземат поука, ако ли не, може би трябва да се оплачеш в някой от органите.Не знам в кой.

# 37
  • Мнения: 1 062
babche, защо смяташ, че възпитаните деца, които имат някакъв респект към родителя, който този родител може да го приложи, когато е необходимо, те са "дресирани" и "наплашени" ? И как може възпитание да е равно на дресировка, грешиш много. Както и за това, че разюзданите, невъзпитани деца, които не могат да бъдат озаптени от собствената си майка, когато се налага са равни на свободни деца. Мисля, че ти се размиват понятията, защото не може да се сравняват така неща, които нямат нищо общо. На въпроса как ще накараш дете да стои на дивана..., ами пак е въпрос на авторитет, и изобщо не става въпрос да стоят децата с часове на дивана, а като възпитателна мярка в рамките на разумното. И на мен ми е непонятно как може, да не можеш да накараш детето си да не прави нещо, което нарушава спокойствието на околните, в час в който трябва да се пази тишина. А ако детето реши да излезе в междуетажното пространство и да крещи и пее на висок глас в 12.00 ч през нощта само защото не му се спи и му е забавно? Тогава как ще го спрат, ще го вържат ли? И не който не може да търпи съседите си, които не спазват общоприетите норми трябва да иде на село, а съседа, който не се е научил да се съобразява с това, че не е сам на тая планета.

# 38
  • Мнения: 13
И аз мисля, че е до възпитание, а израза " това са деца, не можеш да ги вържеш" е чисто и просто оправдания за безхаберието на родителите...
Подкрепям. Децата трябва да се възпитават от малки, че не всичко е позволено. Когато кажем на Лили, че бебето у съседите спинка и не може да пищи и да скача вкъщи се кротва веднага. Друг е въпросът, че след 10мин вече е забравила, но не се уморяваме да и напомним отново, че не всички деца стават рано като нея и тя също не би искала някой да я събужда докато спи.
А бабчето дрънка глупости - петиции ... Да се държиш сякаш разбираш по-добре от всички за всичко не е много полезно. Това, че тук пишат родители, които са отгледали само едно дете, не означава, че са по-малко родители от теб, бабче!

# 39
  • Мнения: 25 571
Нормално е на тази възраст децата да тичат, да играят и да вдигат шум. Притеснително е ако са прекалено тихи и кротки.


Не съм съгласна с това твърдение. Едно дете може много бързо и лесно "да се върже на дивана" чрез четене на приказки, гледане на филмчета с обяснение от страна на родителя, чрез задушевни разговори, тихи настолни игри и други подобни, стига да има кой да се погрижи за това. Изразходването на енергията навън също прави чудеса.  Wink
Възпитанието на детето започва от мига на раждането му и колкото по-рано се приучи към правилата на поведение в човешко общество, толкова по-малко проблеми в общуването с околните ще има. Стига да има кой да го научи, разбира се.
Противниците на реда и правилата спокойно могат да се върнат в пещерите - там никой няма да им прави забележки, а и дивите зверове са доста толерантни към тези, които нарушават спокойствието им - или бягат от тях, или ги изяждат.  Laughing

# 40
  • София
  • Мнения: 1 603
Човек, който мисли, че малките децата трябва да пазят тишина ............ или си зле с нервите, или до вчера е живял в гората.

# 41
  • Мнения: 25 571
Човек, който мисли, че малките децата трябва да пазят тишина ............ или си зле с нервите, или до вчера е живял в гората.


А човек, който си мисли, че да си родител означава да роди дете и да го остави да се възпитава само, докато той си гледа сериалите, кафето и изобщо кефа, явно е много зле със собственото си възпитание.

# 42
  • UK
  • Мнения: 1 351
трудно но предупреди пак дано и стане неудобно.вси4ко зависи от маиката.
Кое зависи от майката, аз до сега не съм видяла деца, които цял ден стоят на дивана и не мърдат, докато дойде време за спане, те сега, ако не лудуват, кога? Спомнете си вие като сте били деца, какво сте правили и ще ви просветне.

 А какво разбираш ти под лудуване. Да бяга като кон из целия апартамент. Не може ли като дете да седне и да си играе, да гледа детски филми, да се забавлява както сме се забавлявали ние на времето. Не знам какво му е приятно на бягането на главите на хората. И да, съгласна съм, че е до възпитанието на детето. Такива майки които остават да си правят каквото си искат не ги възпитават а ги остават да се само възпитават. И това, че имаш 2 деца не те прави повече майка от другите с 1 дете...

 
Човек, който мисли, че малките децата трябва да пазят тишина ............ или си зле с нервите, или до вчера е живял в гората.


А човек, който си мисли, че да си родител означава да роди дете и да го остави да се възпитава само, докато той си гледа сериалите, кафето и изобщо кефа, явно е много зле със собственото си възпитание.

  Peace

# 43
  • Мнения: 4 435
Човек, който мисли, че малките децата трябва да пазят тишина ............ или си зле с нервите, или до вчера е живял в гората.


Абе защо изкривявате темата не мога да разбера. ooooh!Кой е казал,че това дете трябва да мълчи нон-стоп и да не вдига шум.Пак казвам става дума за едно елементарно спазване на часове,сутринта до 8,послед от 14-16,и вечер след 22.Ти как си представяш сутрин в 7 да те будят карайки колело,или пък между 2 и 4 искаш да си преспиш бебето,но някой прави същите простотии отгоре.

# 44
  • UK
  • Мнения: 1 351
Човек, който мисли, че малките децата трябва да пазят тишина ............ или си зле с нервите, или до вчера е живял в гората.


Абе защо изкривявате темата не мога да разбера. ooooh!Кой е казал,че това дете трябва да мълчи нон-стоп и да не вдига шум.Пак казвам става дума за едно елементарно спазване на часове,сутринта до 8,послед от 14-16,и вечер след 22.Ти как си представяш сутрин в 7 да те будят карайки колело,или пък между 2 и 4 искаш да си преспиш бебето,но някой прави същите простотии отгоре.

 Ееееее определено карането на колело в къщи е липса на всякакво възпитание и заинтересованост от страна на родителите.

# 45
  • Мнения: 554
Абе то тези съседи сигурно имат разтегателен апартамент или нямат мебели, че чак да се кара колело newsm78 И нашият апартамент е голям, но на дребната пак и идва тясно за паяка, пък за колело какво остава. Струва ми се, че авторката малко преувеличава, но напълно я разбирам, аз под мен имам 8 деца и често детето ми не може да спи от тях, да не говорим, че те пък изобщо не спят, лягат си към 3-4 сутринта и в 7 часа са на линия, но не съм им правила забележка за тази една година. Доколкото прочетох авторката е поискала от майката да пазят тишина поне до 9 сутринта, но те са длъжни да се съобразяват само до 8 часа, от 14 до 16 ч. и от 22 ч. до 8ч., а ако не си спазват часовете просто звъниш в районното и те да се оправят, длъжни са да реагират на сигнала. Ако и това не помага значи нищо няма да помогне, на хората хич не им пука.

# 46
  • Мнения: 3 254
Човек, който мисли, че малките децата трябва да пазят тишина ............ или си зле с нервите, или до вчера е живял в гората.


 Thinking Всеки има право на тишина и спокойствие в собствения си дом, поне в определени часове и е нормално да се съобразяваш със съседити си. Никой не казва да се стресират децата. И е факт, че има родители, които оставят децата си да правят каквото искат. Въпрос на подход и възпитание е.

# 47
  • Мнения: 308
Милион пъти съм го казвала и ще го кажа пак - да умееш да съжителстваш с хората и да поддържаш нормални отношения с тях е сложно. За съжаление в огромните кооперации има различни хора и волю неволю трябва да се научим да живеем с тях. На който не му изнася - се връща на село.

    newsm78   Чудя се, защо ли е толкова сложно да се поддържат нормални отношения със съседите. Дали не е, защото повечето хора навремето не са били възпитани, че в блока не си само ти, на улицата не си само ти, дори на село (споменавано толкова често от теб) не си сам. Ако някой иска да не се съобразява с никого и да живее като егоист да вземе да хване гората (не на село, щото видиш ли и там живеят хора и в повечето случаи с по-нормални взаимоотношения помежду си, отколкото в София).

   Как да накараш едно дете да не пречи на съседите - като му обясниш, че до 09.00 сутринта, от 14.00 до 16.00 следобяд и след 22.00 вечер не се вдига шум (при нас беше така). В тези часове са забранени каране на колело, скачане от дивана, блъскане на столове и таборетки, крещене, пускане на силна музика и други такива. Какво е позволено - рисуване, гледане на анимация, редене на детски пъзели, конструкторчета, да си направи палатка , като върху масата се сложи дълга покривка или одеяло и да си играе в нея, игра с мама, ако ли не кротко и тихо да си седи на диванчето. Ако детето се научи да се съобразява с останалите хора от ранна детска възраст, по-късно няма да се чувства прецакано, като му се наложи (има и такива случаи).

   Глупаво е да се казва на хора, отгледали едно дете, че те не знаят, какво е родителство. Това ми звучи, като оправдание за родтителите с повече от едно дете и в дадени моменти им е писнало да обясняват на децата си разни неща и ги остават да си вършат тяхното. Глупаво е, на хора, които все още не са се грижила за деца, да им се казва, че нищо не разбират. Все е имало около тях по-малки братя, сестри, племенници, а пък и всеки си има свое виждане за това, как иска да си възпитава детето и кое според него е правилно или грешно.

   Сега по темата - поставям се на мястото и на двете ви. Ако не ме слушат децата ми с добро, ще прибягна към наказание, но ще се научат, че нещата не винаги се случват така както те искат и когато те са решили и ще го направя така, че да не са стресирани. Ако съм на твое място и това е еждневен тормоз и стресира моето дете, ако съм говорила с майката човечно и съм и обяснила, че на детето ми му е нужна тишина не през целия ден, а само в часовете, в които по закон не трябва да се вдига шум и видя, че тя нехае, ще предприема доста по-сериозни мерки. Ще досаждам винаги, когато трябва. Ако трябва ще свикам събрание на блока (доколкото знам има вътрешни правила), защото доколкото разбрах има и други потърпевши освен вас и ще се опитам да направя нещо по въпроса с помоща на съседите си.

  

Последна редакция: нд, 13 юли 2008, 14:48 от Tincheto 78

# 48
  • Мнения: 4 292
Ох, Божееее... Ами купете си пък къща, че никой да не ви тропа и лопа.  Mr. Green Принципно разбирам авторката, ама колкото и да се оплаква от децата, те са си в своя дом и точка! А майка им ще ги възпитава както си прецени - децата са си нейни. Дали е правилно това възпитание е спорно да се говори - аз имам други критерии за невъзпитани деца. И мразя да бързам с изводите и оплювките.
А сега ще чакам петнадесет човека да ми цитират поста и да ми обясняват колко не съм права.  Laughing

# 49
  • Мнения: 1 897
И разбирам и не разбирам авторката. Била съм и от двете страни и знам какво е.
И на мен ми е неприятно когато някой  реже дървата за зимата точно под прозореца ми в два часа по обяд в неделя, или когато съседите  правят ремонт и къртят точно в часовете отредени за почивка, скарах се с чистачката на блока която през ден ми звънеше на вратата за вода, колчем преспя малкия следобед...
Но имам едно изключително активно и темпераментно дете, така, че разбирам и съседката с шумните деца.Много е лесно да лепнеш етикетите 'невъзпитано дете' и 'безхаберна' майка някому. Аз обаче отказвам да приема, че съм безхаберна, защото изключително много се занимавам с детето си и никога не съм се отделяла от него, когато сме навън.Отказвам да приема, че детето ми е невъзпитано, защото никога не е блъскало или удряло другите деца, никога не е дърпало играчки, но винаги казва 'багоГаря' и 'моля', когато получи или иска нещо.
Та за моя син говорех-всяка божа сутрин той се събужда в 5.30 сутринта (ляга си в 21.30-22.00), кипящ от енергия и няма сила, която да го накара да стои в кошарката или мирен на диванчето. Единственото, което иска е да бяга от стая в стая и да скача по леглата или по земята. Всеки опит за забрана или наказание е последван от неистов рев  и безумно тръшкане. Добре, че живеем на първия етаж и под нас няма никой. FlutterОбещавам солидна почерпка на всеки, който в подобно състояние успее да го накара да гледа филмче или слуша приказки.Наистина.
Та така... и аз влизам в положението на съседката ми отгоре, когато малко по-голямото и момченце вилнее до късно вечер. Пречи ни понякога-да, но се съобразяваме или поне се опитваме-ние с тях и те с нас.
 В крайна сметка човек не живее сам и в пълна изолация, затова трябва някак си да се научи да подържа добри отношения с околните и в известна степен да проявява разбиране.И друго съм забелязала-скандалите и острите забележки обикновено нямат ефекта, който постига една откровена и с благо отправена молба.

# 50
  • Мнения: 13
Абе то тези съседи сигурно имат разтегателен апартамент или нямат мебели, че чак да се кара колело newsm78 И нашият апартамент е голям, но на дребната пак и идва тясно за паяка, пък за колело какво остава. Струва ми се, че авторката малко преувеличава...
Не е добре да мериш всички според собствения си аршин. Живеем в 2 стаи с кухня и ИМА място да се кара колело. А дали авторката преувеличава ...

# 51
  • Мнения: 4 585
Ако хлапето отгоре страда от хиперактивност с дефицит на внимание,
не виждам какво може да се направи. Окачените тавани са около 20 лв/кв.м.
Осигуряват добра топлоизолация и шумоизолация. Те ще вдигат шум, вие няма
да им топлите пък пода и ще ги чувате по-слабо.

# 52
Моят съвет е: " на удара с удар".Когато те почиват, шуми им и ти по някакъв начин, за да им пречиш- я с прахосмукачки, я с високи музика, измисли нещо.Щом няколоко пъти си ги молила и няма ефект, ясно е, че с добро няма да стане.Когато ти дойдат да се разправят, ти им кажи, че си си вкъщи и ще си правиш каквото си поискаш.   

# 53
  • Мнения: 524

 А какво разбираш ти под лудуване. Да бяга като кон из целия апартамент. Не може ли като дете да седне и да си играе, да гледа детски филми, да се забавлява както сме се забавлявали ние на времето. Не знам какво му е приятно на бягането на главите на хората. И да, съгласна съм, че е до възпитанието на детето. Такива майки които остават да си правят каквото си искат не ги възпитават а ги остават да се само възпитават. И това, че имаш 2 деца не те прави повече майка от другите с 1 дете...
За мен да лудуват означава, да се забавляват, да си играят и т.н., моите деца не карат колело в къщи, но самото ходене от стая в стая е шумно, нашето ходене с таткото също. Ха, ха, никъде не съм писала, че съм повече майка от майките с едно дете, писах, че с две деца е различно. Когато съм в къщи само с едното дете, няма проблеми, когато са двете се заиграват, карат се, дори се бият понякога. А вие да сте си задавали въпроса "защо децата не носят съдебна отговорност, дори да са извършили престъпление". Както и да е, признавам си, аз съм една безотговорна, безхаберна и невъзпитана майка.
А сега ви предлагам да се позабавлявате с тази тема и сами да си направите изводите.  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=298647.0

# 54
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
като бях малка ,живеехме в панелка ,3 деца сме и представете си какво беше в къщи ,жената от долния етаж постоянно правеше забележки на нашите ,ама те като бяха  по цял ден на работа ,ние пак си дивеехме  и наистина тичахме ,като коне из апартамена  Mr. Green,просто децата са си деца ,играе им се , Rolling Eyesв момента имам 2 и двете ги възпитавам еднакво ама малкия е разбойник от класа прави си каквото си науми  ooooh!добре че сме в къща, иначе и на мен щяха да ми чукат постоянно по парното  Wink
най добре ще е да се въоръжиш с търпение ,с времето шума ще утихне  Peace

# 55
  • Мнения: 1 763
Ох, Божееее... Ами купете си пък къща, че никой да не ви тропа и лопа.  Mr. Green Принципно разбирам авторката, ама колкото и да се оплаква от децата, те са си в своя дом и точка! А майка им ще ги възпитава както си прецени - децата са си нейни. Дали е правилно това възпитание е спорно да се говори - аз имам други критерии за невъзпитани деца. И мразя да бързам с изводите и оплювките.
А сега ще чакам петнадесет човека да ми цитират поста и да ми обясняват колко не съм права.  Laughing

Пу първа да те цитирам, но мисля, че СИ права  Mr. Greenмързи ме да мисля как да си напиша мнението, за това се подписвам под твоето. 

# 56
  • Мнения: 1 217
Аз също те съветвам всеки път като вдигат шум да им правиш забележки.
Също не съм съгласна с израза "че детето не може да се върже"-образно казано естествено.
Съжалявам това за мен са безотговорни родители.
Моето дете е доста диво/особено обича да хвърля тенджери по теракота-представете си само шума какъв е/.
Но винаги спазваме часовете за почивка и отдих.
Всеки път когато видя съседката от долния етаж и се извинявам за шума и тя винаги казва ,че нищо не чува.

# 57
  • Мнения: 308
най добре ще е да се въоръжиш с търпение ,с времето шума ще утихне  Peace

   Хубава работа. Тя ще се въоръжи с търпение, а малкото й дете.

   Май повечето забравяте, че шума не пречи на нея, а на детето й.

# 58
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
ама не сте ли били и вие деца  newsm78 винаги ли сте слушали родителите си  Wink
шума наистина пречи и е неприятно ,когато с часове се мъчиш да заспиш детето си и накрая го събуди някакъв шум и всичко започва отначало ,но самата ти си доста по изнервена ,наистина е неприятно ,но понякога  няма начин , Confusedкаквото и да си говорим тук децата са си деца ,през едното ухо влиза през другото излиза  Peace

# 59
  • Мнения: 186
Mirama, 
Не оправдавам никого. Просто на тази възраст е нормално децата да тичат и да вдигат шум. Нормално е и една жена с две деца да не може във всеки един миг да мисли за комшийката си от долния етаж. Но ще ти кажа какво за мен не е нормално.
Не е нормално една жена да слага обърнат палец на тема за шумно дете.
Не е нормално да се мятат квалификации за възпитание и липса на такова с лека ръка.
Не е нормално да сте се събрали толкова съвършени на едно място и все някой да ви е крив. Я дете което тича, я съсед който прави ремонт, я нещо друго.
Милион пъти съм го казвала и ще го кажа пак - да умееш да съжителстваш с хората и да поддържаш нормални отношения с тях е сложно. За съжаление в огромните кооперации има различни хора и волю неволю трябва да се научим да живеем с тях. На който не му изнася - се връща на село.

Виж сега,пуснах темата за да получа съвет как без да се карам с хората да ги накарам да са по-тихи.Благодаря ти за мненията.Моля просто не пиши повече в тази тема.

# 60
  • София
  • Мнения: 6 360
казваш, че твоето дете е на 2.5 години, а другото дете е на 3 - значи са почти връстници. замисли се дали ти би могла да накараш твоето дете след събуждане сутрин да мирува и да пази тишина - от 7 до 9 - когато се буди твоето дете... ако имаш способи да го накараш - посъветвай и съседите да ги приложат. защото, по твоите думи, хората явно имат желание да се съобразят, но не знаят как. дай им акъл.

но! ако ти не можеш да усмириш твоето дете, тогава не очаквай същото и от тях. моят син след ставане сутрин е най-активен. тича, вика, тропа... на 2 години е и става в 6 и 30. не мога да го изкарам навън толкова рано, за да не буди комшиите. нито мога да го вържа за 3 часа да стои мирен, докато стане време за разходка или се събуди и последното поспаливо дете в квартала.

правилно ти е казал някой - има си часове за пазене на тишина, но не и до 9 сутринта.


# 61
  • Мнения: 186
Днес сутринта пак всичко се повтори.Реших да ви послушам и се качих пак горе.На въпроса ми:"Докога?" ми беше отговорено:"Ми не мога да го вържа.Шумоизолирайте си апартамента.",след,което ми се затъшна вратата под носа.Май ще трябва да търся някакъв друг начин,че другия път няма и да ми отворят.

# 62
  • Мнения: 186
казваш, че твоето дете е на 2.5 години, а другото дете е на 3 - значи са почти връстници. замисли се дали ти би могла да накараш твоето дете след събуждане сутрин да мирува и да пази тишина - от 7 до 9 - когато се буди твоето дете... ако имаш способи да го накараш - посъветвай и съседите да ги приложат. защото, по твоите думи, хората явно имат желание да се съобразят, но не знаят как. дай им акъл.

но! ако ти не можеш да усмириш твоето дете, тогава не очаквай същото и от тях. моят син след ставане сутрин е най-активен. тича, вика, тропа... на 2 години е и става в 6 и 30. не мога да го изкарам навън толкова рано, за да не буди комшиите. нито мога да го вържа за 3 часа да стои мирен, докато стане време за разходка или се събуди и последното поспаливо дете в квартала.

правилно ти е казал някой - има си часове за пазене на тишина, но не и до 9 сутринта.



А до колко са тези часове бе мила?А моето дете като стане ходи,а не тича нон-стоп и не кара колело.Щом има закон,че се пази тишина до 10 значи не е случайно.Или го е измислил някой,който не обича да става рано?!

# 63
  • София
  • Мнения: 6 360
ами няма такъв закон, че се пази тишина до 10 сутринта, заблудила си се.
някой в темата ти го написа - от 22 вечерта до 8 сутринта и между 14 и 16 часа.

и пак да те питам - ти на твоето 2.5 годишно като му издадеш заповед какво точно да прави - то слуша ли те безпрекословно и изпълнява ли? за колко време успяваш?

това, което можеш да изискваш от тях, е да не разрешават каране на колело до 8 сутринта. макар че, едва ли колелото може да прави толкова шум. над нашия апартамент тропа денонощно едно 5 годишно момченце. моят син заспива много по-рано от него вечер, спи и следобед, за разлика от другото. е, не се буди от тропането. а и онова тича яко из апартамента, повярвай ми.

не се заяждам с теб, разбирам неудобството, но помисли, че реално не можеш да изискваш много в случая. просто не е възможно.
затова са те посъветвали умно да се шумоизолираш, ако проблемът е толкова сериозен.

# 64
  • Мнения: 804
Mirama, 
Не оправдавам никого. Просто на тази възраст е нормално децата да тичат и да вдигат шум. Нормално е и една жена с две деца да не може във всеки един миг да мисли за комшийката си от долния етаж. Но ще ти кажа какво за мен не е нормално.
Не е нормално една жена да слага обърнат палец на тема за шумно дете.
Не е нормално да се мятат квалификации за възпитание и липса на такова с лека ръка.
Не е нормално да сте се събрали толкова съвършени на едно място и все някой да ви е крив. Я дете което тича, я съсед който прави ремонт, я нещо друго.
Милион пъти съм го казвала и ще го кажа пак - да умееш да съжителстваш с хората и да поддържаш нормални отношения с тях е сложно. За съжаление в огромните кооперации има различни хора и волю неволю трябва да се научим да живеем с тях. На който не му изнася - се връща на село.

Виж сега,пуснах темата за да получа съвет как без да се карам с хората да ги накарам да са по-тихи.Благодаря ти за мненията.Моля просто не пиши повече в тази тема.
Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy

# 65
  • Мнения: 308
и пак да те питам - ти на твоето 2.5 годишно като му издадеш заповед какво точно да прави - то слуша ли те безпрекословно и изпълнява ли? за колко време успяваш?

   Ама то не трябва да се издават заповеди. Те водят до точно обратното. Нали нормалната комуникация е най-доброто, та било то и с две годишни деца. Остава сега да кажете, че те не разбират. Ината не им е чужд, но съм далеч от мисълта, че едно дете не разбира и не можеш да го прикоткаш за час-два и то всяка сутрин. Вярно е, че има дни, когато държат всичко да е на тяхното и е трудно за всяка майка, но всеки ден?

# 66
  • Мнения: 4 841
 ooooh! Не мога да повярвам, че има такава тема...
Подкрепям всяка казана дума от babche.

Има и друг момент - щом живеете заедно, след някоя и друга година децата ви ще играят заедно пред блока, може да се сприятелят, да общуват... Дали ще ти е приятно децата да избягват детето ти, защото родителите те имат за "оная майка, скандалджийката"? Толкова по-лесно е да се поддържат добри отношения във входа, отколкото непрекъснат конфликт...

# 67
  • Мнения: 14 133
ooooh! Не мога да повярвам, че има такава тема...
Подкрепям всяка казана дума от babche.

Има и друг момент - щом живеете заедно, след някоя и друга година децата ви ще играят заедно пред блока, може да се сприятелят, да общуват... Дали ще ти е приятно децата да избягват детето ти, защото родителите те имат за "оная майка, скандалджийката"? Толкова по-лесно е да се поддържат добри отношения във входа, отколкото непрекъснат конфликт...
Peace  Не можеш да вържеш на едно място 2-3 годишно дете за няколко часа. Колкото и кротко да му обясняваш, не винаги се получава. Като поизрастне ще спре да ви шуми толкова много.

# 68
  • Мнения: 901
На нашите съседи детето започва към 6.30 да удря с нещо дървено по пода. Е, не мога да приема, че няма начин майката да отнеме тоз инструмент от детето, да го гушне, да му поговори и въобще да го насочи към по-тихи занимания. Ако въобще й пука за това, че ние още спим - особено в неделя.

# 69
  • Мнения: 738
На нашите съседи детето започва към 6.30 да удря с нещо дървено по пода. Е, не мога да приема, че няма начин майката да отнеме тоз инструмент от детето, да го гушне, да му поговори и въобще да го насочи към по-тихи занимания. Ако въобще й пука за това, че ние още спим - особено в неделя.

Точно така! Нашите пък са с теракот и имам чувството, че ходят с дървени саба вкъщи ooooh! А майката е денонощно на някакъв фитнес уред, който издава супер изнервящ методичен шум Rolling Eyes
И понеже някой спомена, че децата нямало да си играят като пораснели...Сестричката ми са приятелки с детето отгоре, което за моя огромна изненада е много мило и възпитано дете. А майка й дори на "Добър ден" не отговаря Rolling Eyes Разни хора, разни идеали...

# 70
  • Мнения: 4 841
Точно така! Нашите пък са с теракот и имам чувството, че ходят с дървени саба вкъщи ooooh! А майката е денонощно на някакъв фитнес уред, който издава супер изнервящ методичен шум Rolling Eyes
И понеже някой спомена, че децата нямало да си играят като пораснели...Сестричката ми са приятелки с детето отгоре, което за моя огромна изненада е много мило и възпитано дете. А майка й дори на "Добър ден" не отговаря Rolling Eyes Разни хора, разни идеали...

Последно кой тропа - милото и възпитано дете, или високомерната му майка  newsm78

(Направете си шумоизолация. Не е скъпо. Peace)

# 71
  • Мнения: 738
Детето тропаше, когато беше по-малко. Тогава когато се направеше забележка на майката, тя напук започваше да тропа. А сега, когато детето е голямо, си тропа основно тя. За незнам кой път казвам, че не обвинявам децата, а майките им. Точка.
И без да ми даваш акъл да си правя шумоизолация! Що не им дадеш съвет на комшиите да си купят килим примерно? Не е ли по-лесно да има някаква коректност и съобразяване с другите? Много лесно раздавате съвети, еййй ooooh!

# 72
  • Мнения: 4 841
И без да ми даваш акъл да си правя шумоизолация! Що не им дадеш съвет на комшиите да си купят килим примерно? Не е ли по-лесно да има някаква коректност и съобразяване с другите? Много лесно раздавате съвети, еййй ooooh!

А, ако щеш си прави шумоизолация, проблема си е твой. Щом предпочиташ да си тровиш нервите и да се преизпълваш с отрицателни емоции, прави го  Hug

На мен обаче ми е странно защо апелираме за коректност и съобразяване с другите само когато сме потърпевши? И дали нашите собствени съседи ни смятат за най-коректните и тихи хора на света?
Не се заяждам, питам си просто...

# 73
  • Мнения: 738
Да, смея да твърдя, че сме коректни и тихи съседи. Питала съм. Нямало е случай, в който сестра ми да е ходила като кон или да е тропала и аз да не съм й се скарала, че не е сама в блока и че както на нас не ни е приятно да ни тропат на главата, така и на хората под нас. Е, разбира ме. Така е възпитана. Навън си беснее и си играят с децата, колкото искат, вкъщи е друго обаче.
Ние сме на предпоследен етаж, явно на тази отгоре не й прави впечатление, защото над тях няма никой. Да взема да купя таванското помещение над тях ли... Thinking Twisted Evil

# 74
  • UK
  • Мнения: 1 351
 
Да, смея да твърдя, че сме коректни и тихи съседи. Питала съм. Нямало е случай, в който сестра ми да е ходила като кон или да е тропала и аз да не съм й се скарала, че не е сама в блока и че както на нас не ни е приятно да ни тропат на главата, така и на хората под нас. Е, разбира ме. Така е възпитана. Навън си беснее и си играят с децата, колкото искат, вкъщи е друго обаче.
Ние сме на предпоследен етаж, явно на тази отгоре не й прави впечатление, защото над тях няма никой. Да взема да купя таванското помещение над тях ли... Thinking Twisted Evil

Купувай  Joy ще дойда да тропам с теб  Joy

# 75
  • Мнения: 22 414
Тази тема много изпростя за съжаление.
Започнаха да се сипят съвети и мнения какво безобразие е човек да иска малко спокойствие в дома си от тропането на съседите поне в регламентираните за това часове.
То голяма толерантност, голямо чудо.

# 76
  • Мнения: 982
На мен обаче ми е странно защо апелираме за коректност и съобразяване с другите само когато сме потърпевши? И дали нашите собствени съседи ни смятат за най-коректните и тихи хора на света?


Що, не си ли виждала такива хора- да са коректни и да желаят и към тях да има същото отношение!

Ако детето ми има желание да чука с дървен чук по пода,случвало се е  Mr. Green, ще направя всичко възможно да му прекратя това занимание, а няма да съветвам съседите да си направят шумоизолация.

# 77
  • UK
  • Мнения: 1 351
Тази тема много изпростя за съжаление.
Започнаха да се сипят съвети и мнения какво безобразие е човек да иска малко спокойствие в дома си от тропането на съседите поне в регламентираните за това часове.
То голяма толерантност, голямо чудо.

 За съжаление си много права...
 Вярно е, че държавата ни е изпростяла ама то толкова изпростял народ не вярвах, че съществува. Айде като е така, да предложим на братята в парламента просто да премахнат това време за почивка и да си тропаме по- цял ден на главите си и да видим до къде ще я докараме. Е тогава няма да се налага да се строят психо-диспансери защото домовете ни ще се превърнат в такива. Почивката не е измислена за да пречи на някой.  Народе... събуди се... вземете започнете да се съобразявате с хората защото това до никъде няма да ни докара. Много сте нагли...
 Ааааа ядосахте ме вече...

 Е на сега детето ми спи ама не... на главата му се лае зверски а от съседната жилещна сграда се лае от 2 песа. То не е едно... Бипка се с клаксоните на колите и какво ли още не. Ама то бива ли такова нещо за какво са ни тия телефони

# 78
  • Мнения: 1 271
Ако се замислите само малко, ама найстина много мъничко, ще стигнете до извода, че норми на поведение(в частност пазене на тишина...) се спазват в цял свят.Само ние българите сме на обратно.  Naughty
Ако отидете в една Германия или в Англия, дори в Испания се спазват някакви часове на почивка, без шум.
Дори ще дам пример-тук в Испания дори има цели комунидади(квартали) с правилник специално за тези часове.И друго-тук също има много деца, ама страшно много.Е, през часовете за почивка не можеш да чуеш никакви викове и крясъци, пък още по малко някое хлапе да е излязло да си кара колелото(подчертавам-да е излязло-не вътре в апартамента)!За останалото няма какво да си чешем езиците.
Е, това е слободията в България и , ако се сещате за онази приказка-На мен като ми е зле, що па на Вуте да му е добре!
Е това е!

# 79
  • UK
  • Мнения: 1 351
Ако се замислите само малко, ама найстина много мъничко, ще стигнете до извода, че норми на поведение(в частност пазене на тишина...) се спазват в цял свят.Само ние българите сме на обратно.  Naughty
Ако отидете в една Германия или в Англия, дори в Испания се спазват някакви часове на почивка, без шум.
Дори ще дам пример-тук в Испания дори има цели комунидади(квартали) с правилник специално за тези часове.И друго-тук също има много деца, ама страшно много.Е, през часовете за почивка не можеш да чуеш никакви викове и крясъци, пък още по малко някое хлапе да е излязло да си кара колелото(подчертавам-да е излязло-не вътре в апартамента)!За останалото няма какво да си чешем езиците.
Е, това е слободията в България и , ако се сещате за онази приказка-На мен като ми е зле, що па на Вуте да му е добре!
Е това е!

 В Франция е същото. Дори не само по- време на тези часове. В Жилищните квартали просто си е спокойно и няма такива крясъци, лаене на кучета ( въпреки, че има такива ) и да се прави каквото си искат. Там дома е свято нещо и не може да се нарушава спокойствоето защото някой го мързи да си погледне детето...

# 80
  • Мнения: 901
Аз не искам от детето на съседите да се съобразява с часовете за тишина. Искам майка му да полага някакви усилия детето й да не ми пречи в една част от денощието. Ако плаче, защото е болно или му никнат зъби, няма да се сърдя и в три часа през нощта.
И оправдания от типа "ама то е дете" не разбирам, нито пък ще позволя да ме карат да се чувствам виновна, че изисквам от майка му нещо и смятам, че няма възраст, на която всичко да е позволено.

# 81
  • Мнения: 186
Mirama, 
Не оправдавам никого. Просто на тази възраст е нормално децата да тичат и да вдигат шум. Нормално е и една жена с две деца да не може във всеки един миг да мисли за комшийката си от долния етаж. Но ще ти кажа какво за мен не е нормално.
Не е нормално една жена да слага обърнат палец на тема за шумно дете.
Не е нормално да се мятат квалификации за възпитание и липса на такова с лека ръка.
Не е нормално да сте се събрали толкова съвършени на едно място и все някой да ви е крив. Я дете което тича, я съсед който прави ремонт, я нещо друго.
Милион пъти съм го казвала и ще го кажа пак - да умееш да съжителстваш с хората и да поддържаш нормални отношения с тях е сложно. За съжаление в огромните кооперации има различни хора и волю неволю трябва да се научим да живеем с тях. На който не му изнася - се връща на село.

Виж сега,пуснах темата за да получа съвет как без да се карам с хората да ги накарам да са по-тихи.Благодаря ти за мненията.Моля просто не пиши повече в тази тема.
Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy
Не знам кое е толкова смешно,е интелигентно те помолих да не пишеш повече тук ли?Може би трябваше да те нападна както ти го направи.Тогава нямаше да ти е смешно повярвай ми.Явно на човешко отношение реагираш като простак.Не ме учудва начина ти на разсъждение тогава.Нормално е да защитаваш хора ,с които си приличаш.

# 82
  • Мнения: 186
ами няма такъв закон, че се пази тишина до 10 сутринта, заблудила си се.
някой в темата ти го написа - от 22 вечерта до 8 сутринта и между 14 и 16 часа.

и пак да те питам - ти на твоето 2.5 годишно като му издадеш заповед какво точно да прави - то слуша ли те безпрекословно и изпълнява ли? за колко време успяваш?

това, което можеш да изискваш от тях, е да не разрешават каране на колело до 8 сутринта. макар че, едва ли колелото може да прави толкова шум. над нашия апартамент тропа денонощно едно 5 годишно момченце. моят син заспива много по-рано от него вечер, спи и следобед, за разлика от другото. е, не се буди от тропането. а и онова тича яко из апартамента, повярвай ми.

не се заяждам с теб, разбирам неудобството, но помисли, че реално не можеш да изискваш много в случая. просто не е възможно.
затова са те посъветвали умно да се шумоизолираш, ако проблемът е толкова сериозен.
Аз ги помолих не до 10,а до 9, ако може.А по повод заповедите,детето ми е достатъчно разбрано,че не се налага да заповядвам каквото и да било.И накрая-колелото на детенцето отгоре не е точно калело,а от онези колички,които сядаш отгоре и се буташ с краката,ако се сещаш.Това прави много шум.

# 83
  • Мнения: 524
Lipstick*, смешното е, че като си пуснала темата, не означава, че си неин собственик, всеки може да пише. Не можеш да изискваш някой да не пише в темата, ако си си направила изводите, може да помолиш модератор да я заключи.

Да, тези колички дори и отвън вдигат много шум, защото колелцата са им пластмасови.

# 84
  • Мнения: 186
Lipstick*, смешното е, че като си пуснала темата, не означава, че си неин собственик, всеки може да пише. Не можеш да изискваш някой да не пише в темата, ако си си направила изводите, може да помолиш модератор да я заключи.

Да, тези колички дори и отвън вдигат много шум, защото колелцата са им пластмасови.
Далеч съм от мисълта,че съм собственик на каквото и да било.Но хора,които са толкова възмутени от мен и от темата бих помолила да не я посещават.

# 85
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Значи, моите деца също вдигаха като по-малки страшен шум. Съседите ми никога не са се оплаквали, но на мен ми беше много неудобно и съм възпирала всячески излишната патаклама. Та, в този ред на мисли май опираме до чист егоизъм и възпитание. Съчувствам на авторката и й пожелавам търпение до като съседчетата порастнат- няма да са вечно деца.

# 86
  • Мнения: 186
Значи, моите деца също вдигаха като по-малки страшен шум. Съседите ми никога не са се оплаквали, но на мен ми беше много неудобно и съм възпирала всячески излишната патаклама. Та, в този ред на мисли май опираме до чист егоизъм и възпитание. Съчувствам на авторката и й пожелавам търпение до като съседчетата порастнат- няма да са вечно деца.
Благодаря ти.Неудобството го изпитвам аз в този случай.9 месеца ми беше неудобно да ги помоля за тишина.Мислех си,че ще се усетят,та отдолу също има дете.Е,уви.

# 87
  • Мнения: 901
Да, тези колички дори и отвън вдигат много шум, защото колелцата са им пластмасови.

Значи няма да е невъзможно мама да забрани карането им вкъщи в определени часове, за което става дума - да се "възпира излишната патаклама".

# 88
  • Мнения: 4 292
...Неудобството го изпитвам аз в този случай.9 месеца ми беше неудобно да ги помоля за тишина.Мислех си,че ще се усетят,та отдолу също има дете.Е,уви.
Може да са се усетили, мила. Поне за момент си го представи. Недей да си мислиш, че родителите задължително не правят забележки, може просто да не съумяват да са достатъчно авторитетни. Може децата да са от по-буйните. Може да са много причините.
И наистина детето ти е малко, чукай на дърво да не стане и то като тези деца, от които толкова се възмущаваш. Не казвай голяма дума, защото човек никога не може да бъде сигурен в нищо. Чисто приятелски ти го казвам - не се върти целия свят около теб и твоето дете.  Wink

# 89
  • Мнения: 4 668
Не се учудвам на мненията , че човек дори и в собственият си дом няма право на спокойствие  ooooh! Не се учудвам , защото точно хората , които не се съобразяват с другите разсъждават по този елементарен начин .
И такива като тях има много , за съжаление ...

Не ми говорете , че не е до възпитание  Naughty
Аз съм майка на изключително палаво момченце , но ... НЕ разрешавам да си кара акумулаторния мотор или да играе тенис в хола . Не разрешавам скачане от дивана или от друга мебел в неудобните часове и достатъчно дълго го държа да си играе на вън , така че в къщи просто не му се занимава с глупости ...

И много моля , защо някой хора , които не могат да се оправят с двете си деца , смятат , че тези , които искат спокойствие и сън за детето си са толкова ненормални ??????

п.п. Под нас живее семейство с три момчета - на 3 , на 5 и на 7 г. Достатъчно диви са , но на никой не пречат децата . Значи може все пак   Confused Ама що да се занимаваш ... като така е по - лесно .

# 90
  • Мнения: 186
...Неудобството го изпитвам аз в този случай.9 месеца ми беше неудобно да ги помоля за тишина.Мислех си,че ще се усетят,та отдолу също има дете.Е,уви.
Може да са се усетили, мила. Поне за момент си го представи. Недей да си мислиш, че родителите задължително не правят забележки, може просто да не съумяват да са достатъчно авторитетни. Може децата да са от по-буйните. Може да са много причините.
И наистина детето ти е малко, чукай на дърво да не стане и то като тези деца, от които толкова се възмущаваш. Не казвай голяма дума, защото човек никога не може да бъде сигурен в нищо. Чисто приятелски ти го казвам - не се върти целия свят около теб и твоето дете.  Wink

Точно за това става дума.Точно,защото и аз смятам,че целия свят не се върти около нас,ми беше съвестно да направя забележка.Повярвай ми,за половин час не спира шума.Те цяла седмица ги оставят на гледачка,на нея едва ли и пука толкова.Стига да не се занимава ги оставя на самотек.След,като си дойдат родителите е същото.Е какво е това дете,което на 3 години не може никой нищо да му каже?

# 91
  • Мнения: 14
Прочетох вичко дотук.И разбирам и авторката, и съседите отгоре.Имам две момчета- на 9г и и на 5г.Старая се максимално да сме навън, защото, когато сме вътре, дори четенето на комикси е шумно/дори за мен/.Правя им забележка, говоря им... не е като да съм ги оставила да си правят каквото си искат, но са шумни.Какво беше учудването ми, когато тази година / за първи път/отидохме на почивка с тях в един хотел в Турция...Имаше предимно белгийски и холандски семейства, естествено с децата си.Значи аз се съсипах от притеснения дали децата не вдигат много шум на басейна, а хората може би искат да почиват, карах ги да спят от 14-16 ч пак поради същата причина, а пък за ресторанта не ми се говори-непрекъснато бях зад тях:Не тичай, за да не изпуснеш чинията!Не тичай, за да не бутнеш стола на някой!Е, никой чужденец не направи забележка на децата си...Така викаха, тичаха и крещяха/особено в часовете за почивка/!!!Малко дълго стана и може би не точно по темата, но исках да споделя какво ми направи впечетление.

# 92
  • Мнения: 804
Не знам кое е толкова смешно,е интелигентно те помолих да не пишеш повече тук ли?Може би трябваше да те нападна както ти го направи.Тогава нямаше да ти е смешно повярвай ми.Явно на човешко отношение реагираш  като простак.Не ме учудва начина ти на разсъждение тогава.Нормално е да защитаваш хора ,с които си приличаш.
smile3505

# 93
  • Мнения: 524
Да, тези колички дори и отвън вдигат много шум, защото колелцата са им пластмасови.

Значи няма да е невъзможно мама да забрани карането им вкъщи в определени часове, за което става дума - да се "възпира излишната патаклама".
Разбира се. Такова колело би изнервило мен самата и бих го прибрала.

# 94
  • UK
  • Мнения: 1 351
Не знам кое е толкова смешно,е интелигентно те помолих да не пишеш повече тук ли?Може би трябваше да те нападна както ти го направи.Тогава нямаше да ти е смешно повярвай ми.Явно на човешко отношение реагираш  като простак.Не ме учудва начина ти на разсъждение тогава.Нормално е да защитаваш хора ,с които си приличаш.
smile3505

smile3505 за теб бабче

# 95
  • Мнения: 4 916
Очаквам скоро тема "Съседското дете одра жива котка, майка му казва, че нищо не може да направи" и десетки коментари "Ами, така е, тя не може да го завърже все пак...", "Какво толкова..." и "Хубаво е, че е палаво детето..."

# 96
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Постави се в тяхното положение, ако ти си на нейно място, какво ще направиш, когато комшията на долният етаж дойде да ти направи забележка, как ще реагираш. Деца и съобразяване, са две думи, които не виреят заедно. Аз съм в положението на твоята комшийка, с две деца, енергични, тичат, падат, крещят и т.н. Е, не стават в 7 часа и не карат колела в къщи, но са шумни, след като ми направиха забележка, стресирах децата си и себе си, и положението си е същото. Утре може ти да си в положението на комшийката си. Не е лесно.
Аз се поставям,но как да обясня на моето дете:"Нищо мамо,ти няма да спиш,защото не искам детенцето отгоре де се стресира."?Ние ще ставаме,когато то стане и ще си лягаме,когато то благоволи да заспи.Нещо не ми се връзва.А на мен няма кой да ми направи забележка,защото моето дете се държи като човек в къщи.Питала съм хората под нас,дали ги притесняваме с нещо и отговора беше отрицателен.
Ами слез долу с един пистолет и ги застреляй Rolling Eyes Какво друго можеш да направиш според теб? Дала си да се разбере, че шумът те притеснява. Ако не ти изнася отиди си купи място и си построй спретната къщурка и си живей на спокойствие, никой няма да ти пречи.
Това, че детето ти е кротко и не притеснява нито теб, нито комшиите си е късмет, радвай се. Я роди още едно и го възпитавай по същия начин, да видиш разликата. Никой не ти шуми нарочно, жената ти е отговорила, че не може да го върже и е права. Това е неудобството, когато живееш в блок със съседи, другия начин ти го казах.
Ако ставаше въпрос за пиянски шумотевици или други простотии - да, съгласна съм, но в случая...

# 97
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Любима, не съм съгласна с разсъжденията ти. Има писани правила за спазване на общоприети норми. Живеем в общество и трябва да се съобразяваме. Липстик може да не си купи пистолет, но ако не викне полицията, може мъжът й да си пада малко луд- ако не, да си търпи ли какво?

Аз какво бих направила- просто бих поканила съседката на кафе с цялата и челяд. Все ще намерим обща приказка или поне ще я разбера що за човек е, та да знам как да нормализирам положението за напред. Сега, както разсъждавам. Но преди беше друго:

Когато бях бременна, съседите отгоре си избиваха стените, после си правиха джакузи, после аз родих, после решиха, че джакузито не ги кефи така, разбиха го и си направиха ново. Е не ми беше гот, нито на бебето. Направих само веднъж забележка- шума се спря до следващите майстори. И взех да ги търпя- само няколко месеца.
Сега детенцето на комшиите идва вкъщи, моите ходят у тях, с комшийката сме в нормални отношения- няма драма.

# 98
  • Мнения: 738
Очаквам скоро тема "Съседското дете одра жива котка, майка му казва, че нищо не може да направи" и десетки коментари "Ами, така е, тя не може да го завърже все пак...", "Какво толкова..." и "Хубаво е, че е палаво детето..."


 hahaha hahaha

Ами слез долу с един пистолет и ги застреляй Rolling Eyes Какво друго можеш да направиш според теб? Дала си да се разбере, че шумът те притеснява. Ако не ти изнася отиди си купи място и си построй спретната къщурка и си живей на спокойствие, никой няма да ти пречи.Това, че детето ти е кротко и не притеснява нито теб, нито комшиите си е късмет, радвай се. Я роди още едно и го възпитавай по същия начин, да видиш разликата. Никой не ти шуми нарочно, жената ти е отговорила, че не може да го върже и е права. Това е неудобството, когато живееш в блок със съседи, другия начин ти го казах.
Ако ставаше въпрос за пиянски шумотевици или други простотии - да, съгласна съм, но в случая...

 ooooh!  

# 99
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
в момента тук е племенницата ,която е 3 годишна ,сина ми е също толкова ,къщата гърми от двамата ,но каквото и да направя немога да ги удържа ,  #Crazyа цял ден са на детски градини и имат още много енергия за изразходване  ooooh! но не мисля да ги връзвам  Peace

# 100
  • Мнения: 4 585

Абе като й казвате да го застреля, не допускате ли вероятността да го застреля?

# 101
  • Мнения: 901

Абе като й казвате да го застреля, не допускате ли вероятността да го застреля?


Всъщност не допускаме.
Обаче - 6.30, неделна зимна сутрин, и всяка друга неделна сутрин, душата ми спи, а ангелчето отгоре жизнерадостно млати с нещо по теракотата. Детето ми, изтощена от учене тийнка мрънка, а татко й псува като за последно.
Е, как е жива мамата не зная.

Последна редакция: вт, 15 юли 2008, 08:46 от schreier

# 102
  • Мнения: 308
   Някоя от тези мами, които казват, че детето не може да се "връзва" и според тях редното е да се остави да прави каквото си иска и когато си иска, обърнала ли е достатъчно внимание на темата, за да види, че става въпрос за няколко часа в деня (които по принцип са определени за почивка), а не за целия ден. Е ако не можеш да си усмириш детето за няколко часа и то разпръснати в деня, не знам за какво говорим.

# 103
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Tincheto 78 недей да говориш така Peace ,имам една съседка ,която разсъждаваше по същия начин ,имаше едно кротко внуче мушичка където го сложиш там си седи с часове,но тази същата баба сега има второ внуче ,за което нямам думи ,ръце са вдигнали от него майка му една минутка неможе да седне милата  ooooh! сега бабата пее друга песен, и обяснява, как сега няма да сади цветя докато не порасне внучето ,как няма да прави ремонт докато не порасне внучето и.т.н.   Peace

# 104
  • Мнения: 4 585
Абе чували ли сте за хиперактивност с дефицит на концентрация?
С такива деца трябва да работят специалисти, след два месеца като
постигнат детето да стои двадесет минути на столче, родителите черпят.
Ако ви е интересно, да ви дам линк към темата.
Щом не сте чували за нещо, това не значи, че не съществува.

# 105
  • Мнения: 901
Абе чували ли сте за хиперактивност с дефицит на концентрация?
С такива деца трябва да работят специалисти, след два месеца като
постигнат детето да стои двадесет минути на столче, родителите черпят.
Ако ви е интересно, да ви дам линк към темата.
Щом не сте чували за нещо, това не значи, че не съществува.

Чували сме. Ама не е възможно във всеки софийски (варненски, бургаски, дупнишки и т.н.) блок да има по няколко такива деца. Все пак не е толкова често срещан проблем. За 15 години преподаване на деца съм попадала на не повече от 5 хиперактивни.

# 106
  • Мнения: 851
Ох, като четох тази тема и ми става едно гузнооо. Малката /1,9м./ е сравнително добро дете, но от малка пищи много силно и сега като иска нещо пак така. А на съседите под нас скоро им се роди бебече и то спи в хола, а тя си играе там. Сложих дебел килим та поне малко да намалява шума, но това не е решение. Карам й се като скача и я наказвам като пищи. Между 2-5 часа на обяд тя спи, а вечер в 10 е в леглото и спи до 7-7,30. Но все ми е неудобно от хората. Сигурна съм, че сме шумни въпреки всичко. Така, че съчувствам на авторката и просто недоумявам как на съседите й не им е неудобно.

# 107
  • София
  • Мнения: 7 183
А даде ли вече някой съвет да си сложите окачен таван с минерална вата?
Това е решението.
По принцип съм нетърпима към шумове от съседите, но не и когато става въпрос за малки деца.

# 108
  • Мнения: 901
Ох, като четох тази тема и ми става едно гузнооо. Малката /1,9м./ е сравнително добро дете, но от малка пищи много силно и сега като иска нещо пак така. А на съседите под нас скоро им се роди бебече и то спи в хола, а тя си играе там. Сложих дебел килим та поне малко да намалява шума, но това не е решение. Карам й се като скача и я наказвам като пищи. Между 2-5 часа на обяд тя спи, а вечер в 10 е в леглото и спи до 7-7,30. Но все ми е неудобно от хората. Сигурна съм, че сме шумни въпреки всичко. Така, че съчувствам на авторката и просто недоумявам как на съседите й не им е неудобно.

Понеже тук става дума за общоприетото време, в което да се пази тишина, мисля, че няма защо да ти е неудобно. Няма как да е абсолютно тихо дете, което няма и 2 години.

# 109
  • на село
  • Мнения: 3 898
А даде ли вече някой съвет да си сложите окачен таван с минерална вата?
Това е решението.


 Peace А това за изолация го споменах още на първа страница  Wink.

И продължавам да се чудя, как в този форум са се събрали все перфектните и идеални майки...

# 110
  • София
  • Мнения: 7 183
И продължавам да се чудя, как в този форум са се събрали все перфектните и идеални майки...
Меко казано странно е, наистина.
Все едно се е събрал отбор пенсионерки, дълбоко забравили що е то да имаш бебе или малко дете.
Всички писания са абсолютно излишни.
Просто се слага изолация, или се сменя апартамента.

# 111
  • Мнения: 2 099
Мойто дете(каката) е с хиперактивност и дефицит на концентрация.Знаете ли какво е вкъщи?Знаете ли че не я искат на ДГ?Просто е буйно,палаво дете и сега съм и с бебе и двете са у дома.В жегите немога да помъкна децата навън.За 3 години никой не направи забележка.Никой!Обясних човешки какво е положението с детето и така.Тропа,чука,вика,немога да съм спокойна даже като храня бебето.Работим с психолог,но напредъка е бавен и труден.Знаете ли какво е да затваряш едното дете в стаята му,със заключени прозорци и всичко опасно да е вдигнато на високи шкафове,да следиш да няма ножове,ножици и др опасни предмети и да гледаш да нахраниш възможно най-бързо бебе?
Само може да се радвате че децата ви са кротки.
Ти поговори ли със съседката?Може и нейното дете да е с подобен проблем?Веднъж видя ли се с тази жена ,да я попиташ тихо и кротко какъв е проблема,защо детето й е все буйно?Много лесно е да се сложи етикет невъзпитано дете!Направо ми е писнало от коне с капаци като повечето майки!Винаги първото впечатление е, че моето дете е невъзпитано.Никоя пък не си направи труда да се постави на мое място нали?Много е лесно отстрани.Боже колко е невъзпитана,като чуя подобен коментар ми идва да се разкрещя.Аман от перфектните майки с перфектни дечица.Моето не е такова,моето е бяс,но аз си го обичам.И да майната Ви,не приемате болните деца,не приемате буйните,не приемате недъгавите.Всички да са като вас ,да ви пазят тишина,е света не се върти около вас.

# 112
  • Мнения: 4 668
И да майната Ви,не приемате болните деца,не приемате буйните,не приемате недъгавите.Всички да са като вас ,да ви пазят тишина,е света не се върти около вас.

Мдааа  Thinking Майната ви на всички , които искате малко спокойствие в дома си ... Що за наглост да искате бебето ви да спи  Confused

Това ли искаше да кажеш ?
И убеждаваш някой , че във всеки блок в София има по едно дете с хиперактивност ?
И да ти кажа честно , с такова отношение е трудно да бъдеш приет ... Разбирам ядът ни , но все пак никой не е виновен за състоянието на детето ти ...А и защо си толкова озлобена ? Сама казваш , че за три години никой не ти е направил забележка ? Какво искаш от хората тогава ?


И продължавам да се чудя, как в този форум са се събрали все перфектните и идеални майки...

Перфектните не са тези , които искат тишина ! Напротив !
Перфектните са тези на които нищо не им пречи - нито бормашината в 15ч. , докато бебето спи , нито тряскането от съседният строеж , нито добермана на съседите , нито крещящите денонощно деца . Тези , които обичат свекървите си , прощават изневери и т.н. Пълен е с такива този форум ...

Но защо по дяволите , не ги виждам никъде другаде , освен тук - де си чешат кравиатурите във виртуалното пространство  Rolling Eyes

# 113
  • Мнения: 804
Мдааа  Thinking Майната ви на всички , които искате малко спокойствие в дома си ... Що за наглост да искате бебето ви да спи  Confused

Това ли искаше да кажеш ?
И убеждаваш някой , че във всеки блок в София има по едно дете с хиперактивност ?
И да ти кажа честно , с такова отношение е трудно да бъдеш приет ... [b]Разбирам ядът ни , но все пак никой не е виновен за състоянието на детето ти ...[/b]А и защо си толкова озлобена ? Сама казваш , че за три години никой не ти е направил забележка ? Какво искаш от хората тогава ?
Понякога, макар и така перфектни, губите чувството си за мярка.

# 114
  • Мнения: 289
Прочетох ВСИЧКИ мнения в темата, защото аз съм в ролята на "съседката отгоре с шумното дете"  Wink - когато въпросният "нарушител на обществения ред" гостува на родителите ми. Възмутените съседи са роднини.. много близки. /В нашето жилище, където живеят съвсем случайни "чужди" хора оплаквания не е имало никога-а шумът е същият/ Оплакаха се и в полицията, че не се търпи.. и ако може, поне в неделя до 9 часа да е тихо - честно казано, ако става с жалба в полицията, ще отида и аз да се оплача, и на мен ми се спи до 9, ама на... Тъй като полицията задължително трябва да вземе отношение по подадена жалба, естествено, поговори с нас, като разговорът мина в стил "тези ваши роднини нормални ли са да се оплакват от дете на 2 години?? денонощно ли шуми, или те са мръднали??" което изненада и мен самата. Не че се гордея с това, явно просто извадих късмет да не ме арестуват че не мога да си възпитам детето  Mr. Green
Не искам да се изказвам крайно, естествено, неудобно ми е, че шуми и че притесняваме хората. НО, какво наистина да направя?? Опитвам се да се съобразя, като го извеждам рано навън, но само докато минем през стълбището, предполагам всички вече са будни.. и отново го няма търсения ефект. В момента, в който детето изтича до коридора, се пуска музика докрай и се почва тропане по радиаторите.
За себе си съм решила проблема - явно на този етап няма шанс да се вместим в изискванията, колкото и да се опитваме. Тъй че, спрях да опитвам.
А, и съвсем сериозно работим по въпроса за самостоятелна къща, тъй като, като гледам как вървят нещата, по-тихо определено няма да става с напредване на възрастта на младежа  Wink а не ми се ще да прекарам близките десетина години в приемане на оплаквания...

# 115
  • Мнения: 738
Пипинка, моето мнение се покрива напълно с твоето!

# 116
  • Мнения: 2 099
Знаеш ли Пипинка,защо съм толкова озлобена.Защото колкото сте перфектни из форума ,толкова по-големи лайна сте в действителност затова.Защото повечето не виждат по-далече от носа си.Нали сте масово много толерантни и широкоскроени?Защо тогава на дет.площадка само моето и още едно детенце играят с Мария.Знаеш ли че Мария е с ДЦП и неможе да говори,знаеш ли че майките на перфектните дечица ги дърпат щом видят Мария да се приближава до тях?Вероятно Мария щв ги ухапе,или моето дете ще ги ухапе?
Никой не е виновен че детето ми е с хиперактивност, да права си.Обаче защо като кажа че детето е хиперактивно масово не пускат децата си да играят с мойто.Това не е заразна болест.Или просто разваля гледката.
Затова съм озлобена,обезверена съм и ме е яд че се върнах в БГ.
Никой не ми е направил забележка,имах съседка която постоянно идваше да прави забележки от детето.Казах й какъв е проблема.Веднъж детето й дойде да играе с мойто и тя викна дръпни се бе,тя е болна.Защото масово сте толерантни и перфектни,а истината е съвсем друга и смърди!

# 117
  • Мнения: 738
Разбирам яда ти...Въпреки грубото отношение... Явно не си попаднала на среда. В класа на сестричката ми има момченце с ДЦП - мога да ти кажа, че дори аз съм изненадана от отношенията между децата - няма изолация, няма подигравки, има нормално отношение. Но и майката е много слънчев човек. Помисли си върху причините за отношението към твоето дете...Само един въпрос - голямото ти детенце е хиперактивно, а малкото е с ДЦП, така ли?
Мога само да ти пожелая подобрение и нормален живот и вярвам, че ще стане!

# 118
  • Мнения: 2 099
Голямото е с хиперактивност,малкото е бебе на 2 месеца и засега е добре.Каквото й да е аз винаги ще ги обичам и двете.Мария е едно приятелче на голямото.Само не ми казвай че майката е виновна .Тя е един безкрайно борбен,силен и усмихнат човек.Просто обществото не е дорасло да приема различните.Не говоря за София,говоря за средно голям провинциален град.На хората с увреждания в Бг не се дава почти никакъв шанс.Като тръгне от ясла и се стигне даже до това да си направиш една разходка.Просто се огледай колко рампи или колко скосения за инвалиди има примерно.Колко лекари и учители могат да работят с дете с увреждане.Даже и ако щеш колко съседи биха разбрали че детето ти има проблем и затова е шумно.
Както й да е,повече няма да пиша в тази тема,няма смисъл.
Пожелавам ви перфектен ден в Барбиландия,страната на перфектните Sunglasses

# 119
  • Мнения: 4 668
Знаеш ли Пипинка,защо съм толкова озлобена.Защото колкото сте перфектни из форума ,толкова по-големи лайна сте в действителност затова.
Прекалено лично нападаш ... освен това си противоречиш .
Кои сме тези , които сме големи лайна ?
Ела ми го кажи в очите , след като се запознаеш с мен  Confused .

Аз не съм перфектна , разбира се . Точно затова би ме дразнил непрекъснатият шум отгоре .
Но пак повтарям - ти сама казваш , че никой не ти прави забележка !
Какво искаш тогава , че сипеш обиди наляво и надясно ?
Ако не можеш да приемеш с достойнство състоянието на детето си , едва ли ще му помогнеш , като съскаш тук .
Освен това детето ти не е болно ...

А че България се напълни с много злобни и много обезверени хора си права ...
Голяма част от тях , явно са се върнали отнякъде  Thinking

# 120
  • Мнения: 1 062
Ако искаш пиши, ако искаш недей, решението си е твое, но колкото и да те е яд на някой, преосмисли и твоето си поведение. Извинявай ама обидите и грубостта, които просто бликат от теб са чудесен пример за детето ти. Предполагам, че за теб всички са виновни за положението в което си сега. И аз и другите съфорумки. Пък чудесно е и ако така вулгарно се изразяваш и в реалния живот. Много помагаш на детето си. И не, почти никой (поне от моето обкръжение) не изолира хората и децата със здравословен проблем. Обаче има хора или майки с деца с проблеми, които си мислят, че света се върти около тях и всички са длъжни да се съобразяват САМО И ЕДИНСТВЕНО с тях. И какво искаш да ми кажеш, че всеки шумен съсед и дете са с хиперактивност ли? Моля ти се, помисли малко. Не знам, кой по-точно е перфектен, лайно, не вижда по-далеч от носа си и т.н. все мили неща от теб, ама вземи прочети твоите размисли и страсти и сама си прецени. Да, неприятно е да имаш дете с проблем, трудно е, обаче ако това е причина да се озлобиш към всички хора и да обиждаш и псуваш наред, вземи да помислиш как точно си възпитаваш детето изпълнена с озлобление и жлъч и как ще възприема то света благодарение на теб. И друго, точно хора като теб си мислят, че са перфектни, толерантни и т.н. А знаеш ли какво е толерантност всъщност, защото от това което чета, не ти е ясно много.
П.П. Моля, няма нужда да ми отговаряш днес ми е достатъчна злобата, която поех. Живеем си Барбиландия и не виждам по-далеч от носа си. Живей си и ти в твоя свят, където слънцето грее само за теб и земята се върти на където ти пожелаеш.

# 121
  • Мнения: 2 099
Ти можеш ли да четеш изобщо?Ако можеш върни се назад и прочети какво съм писала в темата.

# 122
  • Мнения: 308
   Не ми харесва да ме наричат перфектна, лайно, човек, който не вижда по-далече от носа си, само защото съм на различно мнение. Не, не съм перфектна. Просто имам мнение и го изкзвам, без обаче да обиждам никого. Ако това означава, че съм лайно, еми така да е.

   Nelipyxo, съжалявам за това, че детенцето ти е болно. Няма как да не те боли. Имам приятели с болно дете. Докато учих в София, живеех при тях. Гледала съм това дете и съм си играла с него. Майка му обаче е най-добрия човек, който познавам, а детето е толкова сладко и мило. Замисли се, дали другите родители не реагират така, заради това, че ти показваш озлоблението си. Дали не ги е страх, че ако детето ти е толкова буйно, може без да иска да нарани тяхното дете. Дали пък не знаят как да се държат с такова дете и предпочитат да стоят настрана, за да не те нарянат с някакво действие или нещо, което са изрекли. Не вярвам всички да са толкова тесногръди. Съжалявам, но по-скоро мисля, че има нещо друго, което ги отблъсква и това не е детето ти.

   Надявам се малката кака да се оправи и да те радва.

# 123
  • Мнения: 1 062
Да, мога да чета добре. Необходимо ли е да те цитирам за всяко нещо, което съм споменала? А на теб възможно ли ти е да препрочетеш собствената си жлъч? Както и да е аз мисля, че не детето ти отблъсква хората, а нещо друго, което ако искаш можеш да видиш. Естествено, ако виждаш по-далеч от носа си де  Laughing. Искаш ли да си отворим нова тема в която да се обиждаме и обвиняваме за проблемите си, че на тази смисъла е друг?
Към авторката - според мен красноречиво е било и отношението на майката към теб, когато си направила забележка. Предполагам ти е станало ясно, че от такъв човек няма как да срещнеш разбиране и опит за нормални отношения. Явно е, че проблема е в нея, не в детето, така, че когато те ти досаждат, досаждай и ти.

# 124
  • Мнения: 4 585
Не казвам, че детето от горния етаж е хиперактивно.
Но казвам, че може и да е. Трябва да се провери защо така.
Трябва да се осъществи контакт. По добре да се тръгне по заобиколен път.
С предложение за разходка в парка например, с децата, на кафе или нещо такова.

# 125
  • Мнения: 1 062
Не казвам, че детето от горния етаж е хиперактивно.
Но казвам, че може и да е. Трябва да се провери защо така.
Трябва да се осъществи контакт. По добре да се тръгне по заобиколен път.
С предложение за разходка в парка например, с децата, на кафе или нещо такова.

Да, с това съм съгласна до някъде, но начина по-който са се отнесли към нея последния път е красноречив според мен. Не съм съгласна, че авторката трябва да търси внимателен подход, а майката на въпросното дете. Ако наистина има проблем с детето се предполага, че майката на съответното дете би трябвало да поговори с потърпевшата в случая и да обясни, а тогава се предполага, че и авторката би проявила разбиране, колкото и да и е трудно, когато детето и е недоспало всеки ден.

# 126
  • Мнения: 654
ама защо се карате и обиждате ?
това което е споделила жената е сериозен проблем.трябва да има начин да се справи с положението.

когато моя син беше малък му подариха конче на колела.детето много го харесваше но му пречеше килима.все се спъваше в него и аз го махнах.една вечер отидох на гости на съседите под нас.стоим , говорим си и изведнъж страхотен шум.все едно че по тавана минава трамвай.скочих, какво става,но съседката се засмя и каза:а, твоя син кара кончето.хукнах към апартамента,отварям вратата и виждам как детето се засилва от коридора и прекосява целия хол.за две минути послах килима и вдигнах кончето на шкафа.отново отидох у съседите.чичо мишо ми отвори гушна малкия и каза:всички сме имали деца.

покани съседката на гости по кафе и да чуе сама. Peace

# 127
  • София
  • Мнения: 6 360
чичо мишо ми отвори гушна малкия и каза:всички сме имали деца.

добре е, че още има хора като чичо Мишо...

# 128
  • Мнения: 524
Наистина вече се оляхте, нямате и бегла представа какво е да си родител на дете с увреждане, с какво се сблъсква всеки ден този родител навсякъде. На какво е подложена психиката на тези родители. Защо си мислите, че след като не са ви направили забележка, че децата ви вдигат шум, това означава, че не пречите на никого, пречите, просто не го знаете. За това толкова лесно ни го навирате това "възпитание" в лицето. Госпожи психоложки, как точно става това "възпитание"? За един ден? Нима когато бебетата ви плачеха по цели нощи, не пречихте на никого или им говорехте да замълчат, че ще пречат на комшиите, и те млъкваха, защото са толкова послушни. Да, да тропаш по тръбите на парното е висша форма на възпитание.

# 129
  • UK
  • Мнения: 1 351
  Shocked Леле... стана боя  Shocked

 Айде стига глупости. И този дето ни нарече бабички ако мислиш, че на 23 съм бабичка много ти здраве  Wink. Не се изисква много перфекционизъм за да имаш елементарно възпитание да си възпиташ децата. Но то това идва от родителите, ако те не са ви възпитали и вие сте си такива няма как да искаме да се съобразявате с хората. 
 Една мама сподели, че изисква детето и да пази тишина през определените часове  Party еми на за това става въпрос. А и аз не знам как няма да си сложиш детето да спи след 21ч или между 14-16 часа  newsm78 ама то и за това сигурно се изисква да го вържеш... И няма да си изолирам апартамента заради простотията  Tired

# 130
  • Мнения: 186
А даде ли вече някой съвет да си сложите окачен таван с минерална вата?
Това е решението.
По принцип съм нетърпима към шумове от съседите, но не и когато става въпрос за малки деца.
Това вече е направено при ремонта.Не помага.

# 131
  • Мнения: 186
Мойто дете(каката) е с хиперактивност и дефицит на концентрация.Знаете ли какво е вкъщи?Знаете ли че не я искат на ДГ?Просто е буйно,палаво дете и сега съм и с бебе и двете са у дома.В жегите немога да помъкна децата навън.За 3 години никой не направи забележка.Никой!Обясних човешки какво е положението с детето и така.Тропа,чука,вика,немога да съм спокойна даже като храня бебето.Работим с психолог,но напредъка е бавен и труден.Знаете ли какво е да затваряш едното дете в стаята му,със заключени прозорци и всичко опасно да е вдигнато на високи шкафове,да следиш да няма ножове,ножици и др опасни предмети и да гледаш да нахраниш възможно най-бързо бебе?
Само може да се радвате че децата ви са кротки.
Ти поговори ли със съседката?Може и нейното дете да е с подобен проблем?Веднъж видя ли се с тази жена ,да я попиташ тихо и кротко какъв е проблема,защо детето й е все буйно?Много лесно е да се сложи етикет невъзпитано дете!Направо ми е писнало от коне с капаци като повечето майки!Винаги първото впечатление е, че моето дете е невъзпитано.Никоя пък не си направи труда да се постави на мое място нали?Много е лесно отстрани.Боже колко е невъзпитана,като чуя подобен коментар ми идва да се разкрещя.Аман от перфектните майки с перфектни дечица.Моето не е такова,моето е бяс,но аз си го обичам.И да майната Ви,не приемате болните деца,не приемате буйните,не приемате недъгавите.Всички да са като вас ,да ви пазят тишина,е света не се върти около вас.
Замислила съм се разбира се,но не съм врачка все пак.И пак повтарям-не отидох да се карам.Те бяха тези,които се държаха зле.Ако детето им има проблем можеха да кажат,най-малко за да се оправдаят.И недей да ми разсъждаваш каква съм и какво приемам и какво не,защото изобщо не ме познаваш.Просто си озлобена.Съжалявам за което.

# 132
  • Мнения: 186
Темата стана гадна.Нападките-лични.Шума над нас намаля от вчера.Благодаря за интереса.Време е за ключ.

# 133
  • Мнения: 4 916
Темата стана гадна.Нападките-лични.Шума над нас намаля от вчера.Благодаря за интереса.Време е за ключ.

Може би тази жена чете тук?

# 134
  • Мнения: 186
Темата стана гадна.Нападките-лични.Шума над нас намаля от вчера.Благодаря за интереса.Време е за ключ.

Може би тази жена чете тук?
Съмнявам се.Ефекта обаче е на лице.Сътрин и от 14 до 16 е тихо.Е,в момента е пак на колелото,но повече не мога и да искам.Да е живо и здраво,пък ще се изтърпим вечер за няколко часа Peace

# 135
  • Мнения: 4 916
Все пак това е едно добро начало  Hug

# 136
  • Мнения: 1 062
Чудесно, радвам се, че има някаква промяна в положението.

# 137
  • UK
  • Мнения: 1 351
  Party браво

# 138
  • Бургас
  • Мнения: 5 631
Какво общо има възпитанието с бягането? Примерно. Моя няма как да го накарам да стой. Филмче, приказка, игра...не помага. Това значи, че не си възпитавам детето ли? Няма да го за парното я. Има деца и деца.
И аз бих се ядосала като авторката. Радвам се, че има развитие в положителна насока.

Последна редакция: вт, 15 юли 2008, 22:22 от Sesana

# 139
  • Мнения: 901
Наистина вече се оляхте, нямате и бегла представа какво е да си родител на дете с увреждане, с какво се сблъсква всеки ден този родител навсякъде. На какво е подложена психиката на тези родители. Защо си мислите, че след като не са ви направили забележка, че децата ви вдигат шум, това означава, че не пречите на никого, пречите, просто не го знаете. За това толкова лесно ни го навирате това "възпитание" в лицето. Госпожи психоложки, как точно става това "възпитание"? За един ден? Нима когато бебетата ви плачеха по цели нощи, не пречихте на никого или им говорехте да замълчат, че ще пречат на комшиите, и те млъкваха, защото са толкова послушни. Да, да тропаш по тръбите на парното е висша форма на възпитание.

Ама тук разговорът тръгна от презумцията, че детето е здраво. И то с основание - съседите не са споделили, че имат проблем от такова естество и затова се налага да се примирят с шума. Сега не ми казвайте, че може да им е било неудобно - как ще искаш разбиране и подкрепа, ако не споделиш проблема си. А и какво срамно има детето ти да е болно?

И също от началото ставаше въпрос за една част от денонощието - онази, в която доста майки успяват да се занимават с децата си тихо.

Така че беше излишно да се нападат хора, които само очакват от майките на здравите деца да полагат усилия, така че другите здрави деца, живущи под тях, да се възползват от времето за почивка.

# 140
  • UK
  • Мнения: 1 351
 Ама какви болни деца бе  ooooh! Прекалявате с тези глупости. Само съчувствие търсите в хората и не знам си още какво. Под вола Теле не се търси. Никога не съм страняла от болни деца или с увреждания. С 2 мами се засичаме постоянно на които децата им имат леко изразен Даун. Е какво да не би да са прокажени и да не си пускам детето до тях. Напротив, винаги количката е залепена за тяхната  Naughty. Аз лично много мразя да бъда съжалявана и за това и не съжалявам хората. Това не означава, че не ги уважавам и, че бягам от тях. Държа се с тях и децата им както към всички останали. Не мисля, че ще е приятно на някой да види как се държат различно с детето му.
 Айде стига, че ми писна от простотия...
 И да, настоявам да се отнасят с уважение към нуждите на детето ми щом закона го е определил  Crossing Arms

# 141
  • Мнения: 1 325
Миличка, така е в блоковете.Няма какво да се направи дете е все пак Hug Много често децата на тази възраст правят точно обратното на това което мама каже.Така , че ако му каже бъди по тих то ще е точно обратното.
Пример-Комшийката под нас беше болна от рак и буквално умираше, всичко я дразнеше но аз неможех  да запуша усата на детето си, нито да не ходя до тоалетна защото шума от водата я дразнеше.Сори но освен съчуствие нищо друго неможах да направя.

Последна редакция: сб, 19 юли 2008, 23:04 от mari_rus

# 142
  • София
  • Мнения: 2 004
Явно всички в панелките сме едно голямо семейство.
Вечер до  полунощ слушам сръбско до дупка, следобед ми тупат черги над кухненския прозорец, а детето на комшиите под нас ме буди с анимационни филми пуснати на МАХ. И аз реших да дам своя принос - сложих ламинат навсякъде и оставям кучето да беснее, пускам силна музика, когато излизам от нас и т.н. Обмислям дали да не почна да уча степ у нас.

# 143
  • Мнения: 549
Здравейте момичета,много сте писали и не разполагам с време, за да Ва изчета.Но моето предложение е :като излизаш на разходка  да си оставиш вклучена уредбата,но на по-силничко/поне няколко часа /Пусни например някакъв Метъл или някаква по-такава музика която те не биха я харесали.Има ефект.
Ако имате тонколони напр. по стените ги включи и излез.

# 144
Здравейте!Реших да се включа и аз по темата,защото имам подобен проблем.Съседите под нас ме нарочиха,че им шумя и идваха за щяло и нещяло да ми крещят.ПРЕЧИ ИМ,ЧЕ ХОДЯ!!!!!!Скоро си купихме апартамента и никой не е живял 10 години тук,но нямям думи-да се заяждат за подобна глупост.За сега нямаме деца,но не мога да си представя,какъв тормоз ще е тогава.Ходихме при домоуправителя и той с мъжа ми ,ходиха при тези отдолу и поне вече спряха да идват да ми звънят и да крещят.Обаче оная си продължава да бие по трабите и като ни чуе,че сме се прибрали,решава да надуе музиката до дупка.Мъжа и ни обясни,че жена му е в нервна криза,а според мен си е луда направо-гледа с един празен поглед Laughing.Не знам-дано миряса ,но вече загубих надежда.Дайте съвет,моля Ви! Sad

# 145
  • Мнения: 822
Ох, изчетох всичко писано до тук. И ние сме с две дечица и живеем в панелка. Синът ми е по-палав - говори силно, бяга, скача. Дъщеричката ми е по-кротичка, но когато се скарат с батко си, започва да плаче силно - оглася целия блок.
Правим непрекъснато забележки - особено баща им, но наистина  - има значение броят на децата и възрастта.
Виновните не са нито майката, нито децата, а мизерията, която ни принуждава да живеем в такива жилища. Но все пак трябва някак да се научим да живеем в тях - с малко повече толерантност и съобразителност.
Прави ми впечатление, че майките на бебчета са по-нетърпими към по-големите деца - разбирам ги. И аз бях така - дразнех се от шума, от по-буйното отношение на някой батковци и каки към бебето, но сега вече моите са батко и кака  Simple Smile  на бебетата. Е, учим се, възпитаваме се, но не става с вълшебна пръчица - трябва време и търпение.

# 146
  • Мнения: 75
Това Със силната музика много разпространено като съвет Tired
Много странно, звучи отвратително, никога не бих го направила.
И какъв точно е ефекта, да видим кой е по-голям инат ?И да страдат и неучастващите в конфликта съседи.

# 147
  • Мнения: 308
Ох, изчетох всичко писано до тук. И ние сме с две дечица и живеем в панелка. Синът ми е по-палав - говори силно, бяга, скача. Дъщеричката ми е по-кротичка, но когато се скарат с батко си, започва да плаче силно - оглася целия блок.
Правим непрекъснато забележки - особено баща им, но наистина  - има значение броят на децата и възрастта.
Виновните не са нито майката, нито децата, а мизерията, която ни принуждава да живеем в такива жилища. Но все пак трябва някак да се научим да живеем в тях - с малко повече толерантност и съобразителност.
Прави ми впечатление, че майките на бебчета са по-нетърпими към по-големите деца - разбирам ги. И аз бях така - дразнех се от шума, от по-буйното отношение на някой батковци и каки към бебето, но сега вече моите са батко и кака  Simple Smile  на бебетата. Е, учим се, възпитаваме се, но не става с вълшебна пръчица - трябва време и търпение.

   Браво.      bouquet   Много добре казано. Сигурна съм, че дори да имате проблеми със съседите, ще се разрешат, защото гледаш реално на нещата и не казваш просто "Еми деца са, какво да ги правим." Единственото, което ми направи лошо впечатление от поста на авторката е реакцията на майката от горния етаж. Ако се беше поспряла и беше казала тези изречения на авторката, сигурно нещата са щели да се развият по друг начин.

Общи условия

Активация на акаунт