Обрив при бременност

  • 58 575
  • 33
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 2 740
Здравейте,
бременна съм в 9- ти месец, в понеделник-вторник би трябвало ЖЗ да раждам  Praynig, и от 4-5 дена имам странен обрив- първо започна от корема, където са ми стриите с червени пъпчици, които много сърбяха. По телефона доки ми каза да се мажа с Алергозан. Така и направих- пъпките по корема изчезнаха или поне спряха да сърбят,но изведнъж ми се появиха от вътрешната страна на колената и надолу по прасците, мазах-не изчезват, после по ръцете и китките,по колената,  около глезените също. Пъпките са ситнички, скупчени и много сърбят. Какво е това чудо-някой може ли да помогне със съвет докато дойде понеделник и отида на лекар Cry
П.П.: Не съм яла нищо алергенно, не съм алергична към нищо,дори яйца не съм яла поне от седмица и половина.

# 1
  • София
  • Мнения: 3 752
Да не би да е слънчева алергия?Тя много сърби?

# 2
Какво стана Simpatiuh4e с твоя обрив? Ина мен май ми се появи някакъв такъв и то в средата на деветия месец Cry?Ходих на кожен лекар,но той не беше от приказливите и почти нищо не разбрах за обрива Sad?Изписа ми някакво бяло лекарство, с което се мажа, но не съм сигурна дали ще мине и се притеснявам да не е нещо заразно.Какво ти каза на теб лекаря???

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
simpatiuh4e  как си?Как е бебчето?Обрива мина ли?

# 4
Здравейте, относно за обрива, едня моя блиска е в деветия месец и тя също има по цялото тяло от тези пъпки. Докторите казват, че е непоносимост към бебето. Много ми е чудно, как може да има непоносимост към бебето щом е живо, аз разбирам да има непоносимост ако е миртво детето в ътробата

# 5
  • Мнения: 2 740
Здравейте момичета, аз тая тема съм я забравила  Embarassed Просто родих на другия ден след като съм я пуснала и покрай суматохата и се отекли нещата. 
За обрива- изчезна веднага както родих. Аз пренасях една седмица и докитата предположиха, че е от това. На други места четох, че е често срещано в деветия месец да се появява - било свързано нещо с хормоните.....До последно се мажех с Фенистил гел.
Дано съм полезна на някой  Hug

# 6
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Да се включа и аз тук. Ще ме побърка тази бременност вече! Sad

От тази сутрин съм с ужасен обрив по корема, точно както simpatiuh4e го описва - около стриите - пъпчици, които много сърбят. Намазах се с крем против подсичане, но не минава...

В четвъртък съм на ЖК, но дотогава ще се побръркам...

Открих следната информация на какво може да се дължи този обрив - явно е нещо често срещано (1% от бременните):
http://en.wikipedia.org/wiki/Pruritic_Urticarial_Papules_and_Plaques_of_Pregnancy
http://dermnetnz.org/reactions/puppp.html
http://dermatology.about.com/cs/pregnancy/a/puppp.htm

Явно има две теории - едната е, че се явява нещо като алергия към стриите (случва се най-вече при първа бременност, в последния триместър, при голямо бебе или близнаци), а другата - че се обменят клетки между плода и майката и това е реакция срещу ДНК-то на плода (ето защо в болшинството от случаите се случва на бременни с момчета).  Rolling Eyes

Последна редакция: ср, 08 апр 2009, 02:25 от chockolina

# 7
  • Мнения: 2 740
Здравей, Чоколина.
 Разгледах линковете, и моят обрив беше почти като този на снимките от втория линк, само че малко по лека форма.
 На мен ми беше първа бременност, Йоанна се роди 3900, което мисля се води едро бебе за първа бременност. Така, че май спадам към първата теория. newsm78
 Аз съм чела някъде, но забравих къде  Embarassed , че се получавало и от някакви хормони и било свързано с черния дроб, но немога да се сетя точно как беше формулирано.
 Мазала съм се с Фенистил Гел, облекчава , но за кратко, добре че родих , че иначе беше ужасно с този сърбеж.
 Леко раждане и успех ти желая, ако мога да бъда полезна с нещо съм насреща  Hug

# 8
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Явно ще трябва да чакам да родя... Rolling Eyes Най-гадното е, че и на мен вече ми се пренесе по ръцете и краката, а там сърби ужасно просто... как ще издържа до раждането, не знам...

# 9
  • Мнения: 1
Здравейте мами, изчетох на 1 дъх какво е написано, защото съм ужасно уплашена. Появи ми се същия обрив - първо около корема, след това в свивикте зад коленете, под гърдите, а сега и в свивките на лактите. Само в 14 седмица съм и много се притеснявам за бебето. Това ми е втора бременност. При първата имах същия обрив, но мина бързо и нямаше последствия за бебето. Кожната лекарка, при която ходих веднага щом се появи обрива на корема, ми предписа Фенистил гел. Моля, ако някой има подобен проблем нека каже как се е справил. Опасявам се да не се отрази на бебето. Предварително благодаря.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 11 340
ДеMи, не се притеснявай за бебето - обривът няма да му навреди (ако е същия, за който сме писали в тази тема). От всичко прочетено из чужбинските форуми (защото в българските няма инфо Close) това състояние е ужасно неприятно за майката, но няма последствия за бебето. Виж кремчетата не са особено безопасни. Фенистил гел на мен не ми помогна изобщо, в края на бременността (7-8 дни преди да родя) ходих на кожен лекар и тя ми предписа някакъв крем, който ми направиха в аптека (също съдържа кортикостероиди, но в по-малък процент). От този крем веднага почувствах подобрение, а 4-5 дни по-късно и обривите спряха да ме сърбят и почти изчезнаха. Peace Мога да скенирам рецептата и да я пусна, но по принцип е добре лекарствата да се изписват за конкретния човек. Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 88
здравейте и от мен,отскоро по глезените ми избиха малки,ужсно сърбежни пъпки,след това на свивките на коленете,по китките и лактите,по корема засега имам една-две...малко се поуплаших,защото кактово и да сложа на краката си започва след това един непоносим сърбеж.но сега видях че такива пъпки излизат в последния триместър и малко се успокоих.утре съм на преглед и ще разпиам по-подробно.поздрави на всички и леко раждане! Hug

# 12
  • Варна
  • Мнения: 223
Здравейте,и при мен се появи същият проблем.За сега е само в горната
част на бедрата,където имам стари стрии.В началото местата бяха много
по-горещи от тялото ми.Забелязах,че като се мажа с кремове за бременни
става по-зле.Спрях ги и като че ли положението се облекчи.Гледам да нося
по-широки дрехи,за да няма търкане.
Аз имах съмнение,че е от храна-комбинация риба с мляко,но като прочетох
темата разбрах,че явно не е това.
Притеснява ме само,че съм в началото на 5 месец, а явно обривът е характерен за
последния месец.

# 13
  • Мнения: 88
абе то и на мен горе-долу тогава започна.края на 5ти месец.засега е само по стъпалата,но като обуя чорапи и после не мога да спра да се чеша,много е неприятно Sadне смея да позлвам кремове,гледам да избягвам колкото се може повече химиите.дано след раждането нещата се оправят.

# 14
  • Мнения: 307
Здравейте!
От няколко дни и аз имам дребни пъпчици по целия корем които сърбят ужасно.Ходих при личния и той ми каза преди да се намажа с каквото и да било да почиствам корема със спирт и тогава да мажа.Подобрение няма обаче и сега ми изписа фенистил гел,но като  ви чета и той не помага особено Sad Много е неприятно и не мога да спя,а акто си представя,че съм едва в 8-я месец ooooh!

# 15
  • Мнения: 88
здравейте отново,аз искам да се похваля,че обривите ми минаха Simple Smile  bowuuи то от само себе си,с нищо не съм се мазала,освен с лосион за тяло,така че може и сами да си минат Simple Smile

# 16
  • France-Bulgaria
  • Мнения: 94
Благодаря и за инфото,което сте дали по-горе.  bouquet
На един дъх изчетох всичко,май приспадам към втората категория за момчетата и ДНК-то newsm78
Oт няколко дни и аз съм с ужасни сърбежи по цялото тяло.Днес забелязах,че коремът,ръцете,гърдите,гънките и бедрата са ми на ситни пъпчици,които след обилно чесане се превръщат в малки ранички  Sad Не се издържа  Cry Моля,ако някой знае лек да сподели... Praynig Praynig Praynig
С първата бременност нямах подобни проблеми,а сега дъх не мога да си поема от чесане/като крастава жаба съм/ Blush...  ooooh! Sad

# 17
  • Мнения: 307
Eftelya на мен фенистила много ми помогна-от 3-4 дни се мажа и обрива и сърбежа значително намаляха.

# 18
  • France-Bulgaria
  • Мнения: 94
Eftelya на мен фенистила много ми помогна-от 3-4 дни се мажа и обрива и сърбежа значително намаляха.

 Hug
Благодаря ти  bouquet,ще попитам доки,дали може да се мажа и с него.За сега само с ментолов спирт се туширам,но само за момента ми помага,след което пак се почва...  Stop

# 19
Здравейте!От няколко дни и аз имам обрив в областта на пъпчето и много ме сърби.Не съм ходила на доктор,тъй като не съм много доволна от личната си лекарка.В момента се мажа с крем Здраве на Арома-от опит знам че има ефект ,но сега нещо не се получава.При мен е първа бременност,в 5-ти месец съм.След 3 дни съм на Консултация и ще говоря с моя лекар ако дотогава не ми е минало.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 223
Излекувах се само с ментолов спирт,и то за около 5 дни.
Никакви други мазила.

# 21
  • Мнения: 10
Здравейте, момичета.
От 2 дни насам има страхотен обрив по краката, но само на стъпалата, на пръстите, между пръстите. Пъпчиците са много дребни, не ме сърбят, но усещам некомфорт. Помислих, че е някаква реакция от едни джапанки, които си купих наскоро и които носих из  къщи. Спрях да ги нося, но пъпките не изчезват, а днес забелязах, че имам и външната страна на дланите, същите пъпчици. На краката ми са много нагъсто, а на ръцете са ми по нарядко, за сега. Ту се появяват по изявени, ту се поскриват леко-на ръцете.  Имам и някакви зад ушите, но мъжът ми казва, че не са същите. Възможно ли е да е шарка?  Cry Страшно много се притеснявам и мисля, че почва да  ме сърби, предполагам може и да си въобразявам вече. Притеснявам се най-вече за бебето.  Cry
Утре ще отида на кожен, но ми се иска да споделите и вашето мнение.

# 22
  • Мнения: 2 740
 Здравей, аз доколкото знам обрива от шарка се появява по нежните места- корем, вътрешна част на бедра, ръце....

# 23
  • Мнения: 10
simpatiuh4e , благодаря ти за отговора  Wink Ходих на кожен и ми каза, че било дехидратация. Каза ми да избягвам храни богати на белтъчини, тъй като от тях може да ме сърби повече.

# 24
  • Мнения: 37
Здравейте! От 10 дни съм с ужасен обрив по цялото тяло, като по различно време ме сърбят различни части по тялото - ръце, крака, гърдите, корема. Около пъпчето и гърдите обривът е най-силен. Пъпчиците са дребни и на места са по-забележими (на групички -  петна от ситни пъпчици). Мислех, че е алергия, но алерголог ми каза, че е от бременността. Мажа се с някаква мазило , правено в аптека, което алерголожката ми изписа, но засега няма никакво облекчение. Само ментоловият спирт помага но временно, а и много и изсушава кожата. Въпросът ми е при вас за колко време отшумя, защото вече не се издържа наистина - по цели нощи не спя, много сърби....  newsm45 newsm45 newsm45

# 25
  • Варна
  • Мнения: 11 340
anninka, при теб се е появил доста рано, за съжаление. При мен се появи в 9-ия месец и изчезна, щом родих (т. е. около 3 седмици продължи, като след втората започнах да се мажа с един правен крем, предписан ми от дерматолог, който доста облекчи положението). Пробвай с хомеопатия. Peace

# 26
  • Мнения: 1
kakvo shte me posuvetvate da pravq mili mami,i az polu4ih siten obriv,koito e samo po korema,i nikude drugade,a az sum bremenna v 3 mesec,dali e normalno tova,iskam da uto4nq,4e tova za men e purva bremennost.....Wink,i za tova i nz.kakvo e,i dali e normalno,za tova se obrushtam kum vas....... newsm78 newsm78 newsm78

# 27
  • Мнения: 6
Здравейте Мами! За първи път пиша, но доста често преглеждам темичките! От два дена имам проблем, но да уточня първо, че това ми е първа бременност и съм 6-я месец! Та на въпроса-през ноща получавам някъкви обриви, които са придружени със сърбеж става като опарено от коприва, но на сутринта изчезва! Нищо няма до следващата вечер! Довечера съм на лекар, но няма да е лошо ако някоя мама може да ми обясни нещо! Притеснявам се много за бебето! Аз цял ден се ровя в нета и нищо не мога да намеря! Благодаря ви предварително!

# 28
  • Мнения: 37
Здравейте! Като препатила вече с тези обриви по време на бременността - мога да споделя моя опит, дано да е полезен на някого.
Както по-горе в темата бях писала, към 3-4 месец от бременността получих обрив по тялото (ситни пъпчици), които сърбяха ужасно. Консултирах се с алерголог - не беше алергия. Консултирах се с дерматолог - каза ми, че е от бременността. Гинекологът ми ми каза, че не може да ми помогне..... Ходих при хомеопат - и според него беше от бременността... Изписа ми някакви гранулки ...
Първоначалните ми съмнениея, че получавам обрив от нещо, с което се мажа ( кремове против стрии) бяха отхвърлени веднага от мен, защото аз се мажа от 1-вия месец, а обрива получих едва към четвъртия. Личните ми наблюдения обаче след 1 месец продължително мъчение установиха следната зависимост: обивът се получаваше от мазането с кремове проти стрии (които поре мен са леко загряващи) в комбинация с допълнителното потене през лятото, когато стана горещо. Тези кремове явно са по-тежки, мазни, запушват поричките и това, че кожата ми е по-чувствителна, особено през бременността засили неприятния ефект.
Цяло лято не се мажех с нищо, рискувайки да се нацепя .... Сега есента отново започнах в по-хладните дни....
Разбира се това беше моя случай, който не  е правило при всички. Съветът ми е да се консиултирате с дерматолог или алерголог преди предприемане на каквото и да е лечение.

# 29
  • Мнения: 6
Anninka благодаря ти! В понеделник съм на кожен лекар защото ме прати АГ-то при него и ще видим какво ще каже той! Личната ми каза, че най-вероятно е от храна, но аз на тях не мога да им се доверя! Ще чакам до понеделник, лошото е, че доктора ми каза с нищо успокояващо да не се мажа преди да ме види кожния и сега е ужас, но ще потърпя!

# 30
  • Мнения: 10
Здравейте, аз също имам такъв проблем. Първо пъпките се появиха по корема около и на стиите, които имах, а след това на свивките на колената, бедрата, китките и глезените. Търпях една седмица и звъннах на наблюдаващата, каза че обрива е някакъв вид дерматит при бременните, който се получава в 9 месец и да се мажа с ментолов спирт и алергозан. Обеща да мине след раждането Praynig дано, защото сърбежа е убийствен.

# 31
  • Мнения: 0
 Sad здравейте, много съм притеснена, защото от известно време имам обрив по слабините. Ходила съм и на дерматолог и гинеколог и нищо, дерматолога ме маза с някакъв спирт, за да изгори пъпчиците, но нищо не помага. Каза, че имам кондилома, но нещо ме съмнява, че не е такова нещо. Гинеколога ми каза, че нямам нищо вътрешно - бременна съм в началото на 4тия месец и това много ме притеснява. Разгледах какво сте писали и линковете, които сте дали и пъпчиците са нещо такова като тези, които описахте. Моля помогнете!

# 32
  • Мнения: 153
Моля помогнете! Бременна съм в 7 месец и ми се появиха пъпки по цялото тяло като се започна от стриите по корема ми и ме сърбят ужасно много не мога да спя! Ходих на дерматолози с какво ли не се мазах... сега даже пия хапчета кларитин, за които знам че не е хубаво да се пият по време на бременност, но съм отчаяна как ще издържа 2 месеца не знам! Моля помогнете!

# 33
  • Мнения: 5
Здравейте,пиша тъй като имам същия проблем само че съм почти в 8 месец.
Всичко започна с лек сърбеж по корема където са стрийте , след това се появи неприятен обрив по тях,след около седмица и половина се появи сърбеж по краката от задната страна и след няколко дена се появиха странни пъпчици които сърбят още по ужасно,ходих на лекар, а той каза че това е нормално и ми изписа Bio Oil което единствено омекотява кожата. Както и да е интересува ме има ли други мами на които им се е случвало по рано от 9 месец, защото като чета всички са все в 9 а аз не съм влязла в 8 още. Благодаря предварително.

Общи условия

Активация на акаунт