Много Ви моля за спешен съвет - дъщеря ми и гаджето й

  • 7 213
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 60
По-добре и разрешете , тя не е малка , мисля че и имате доверие и може да сте сигурни че тя няма да злоупотреби с него  Hug

# 16
  • Мнения: 5 173
По-добре и разрешете , тя не е малка , мисля че и имате доверие и може да сте сигурни че тя няма да злоупотреби с него  Hug
Това ми прозвуча като "дъщерята под прикритие" Laughing

# 17
  • край Дунав
  • Мнения: 2 173
Не обичам да сравнявам децата ни с нас, но мен ме пускаха на морски лагери всяка година.Като завърших ме пускаха и с приятели.Сигурно са се притеснявали безкрайно, но не са ми натрапвали мнението си.Винаги съм питала-може ли, обсъждали сме нещата...важното е родителите да имат доверие на децата си или поне да ги познават повечко.Децата трябва да заслужат от своя страна това доверие и ето го първия повод за това!

# 18
Аз бих се замислила - разликата е 7 години все пак. Не че връстници не могат да и спретнат всякакви номера, но при такава разлика е лесно момъкът да я води лесно за нослето.
Виж ако бяха съученици е друго.
Освен това времената много се промениха - преди години нямаше толкова много изчезнали деца.
От гледна точка на "законност" историята на момъка попада в категория "педофилия" заради голямата възрастова разлика, а девойката няма навършени 18 години.
Колкото до мен - бях на 16, когато просто заявих на родителите си "отивам" и тръгнах с гаджето на обиколка из страната, но разликата ни беше 2 години а и той е вдъхнал някаква сигурност на родителите ми, щом не се опитаха да се наложат със сила.

# 19
  • Мнения: 377
Боже, как ти съчувствам!  Hug И аз имам дъщеря на 18. Ако трябва да взема такова решение със сигурност ще искам да постъпя като теб. Макар че знам, че не трябва! Мамите са прави - нашите дъщери са големи, само ние ги имаме за малки момиченца!
Ох, съчувствам ти! Обаче май наистина трябва да я пуснеш, пък ако ще после да звъниш по телефона N на брой пъти на ден!
Така като се замислям за друго дете (а не за моето) май е по-лесно да видя отстрани кое е по-правилно - гласувай й доверие, пък си страдай тихичко. Нали за това сме мами - вечно да се тормозим за децата!
Успех! Стискам ти палци да преминеш през това безпроблемно, а после ти ще ми стискаш на мен!  Hug  bouquet

# 20
  • Мнения: 1 100
Пуснете я. Всъщност... какво "пуснете я". Стане ли на 18 тя ще има право да ходи където си иска. Пълноправен поданик на държавата. Не можете да я спрете, не трябва. Обидно е.

# 21
  • София
  • Мнения: 16 005
Като майка на 18 год. дъщеря - бих я пуснала на море с приятел. Естествено, че трябва да го познавам поне бегло.
Нека да отиде, да изкара известно време с момчето, да се огледа.
Но бих я посъветвала да не залага много на тази връзка. Все пак не мисля, че мъж на 25 год. може да стои сам и да има приятелка само  по инетрнет. Предполагам, че на място си има приятелки/поне за кекс/.
Като отиде там девойката ще се разбере всичко.
Ако не я пуснете няма как да го види в средата му.
Сега е лесно, има постоянно тел. връзка, а преди години беше много по-сложно.

# 22
  • Мнения: 2 641
дъщеря ми е на 3 години Simple Smile т аще кажа за мен. докато бях ученичка баща ми все не ме пускаше никъде или много трудно. в 10 клас такъв срам брах 2 момчета ме поканиха на кино и едва не припаднах от ужас да питам татко може ли да ида с тях. пък той каза може  Mr. Green но като влязох в университета вече никой не ме е спирал за никъде, сама си решавах къде и с кой да ходя.

# 23
  • Мнения: 103
Като бях на тази възраст наще не ме пускаха никъде. Налагаха ми всякакви ограничения, дискотеки-не, вечерния час не го позволява, момчета имаше ама те не знаеха изпращахме се до ъгъла. За море и дума не можеше да става. На 19 години ми писна и отидох да живея с гадже. Мислех си че така се отървавам от непрекъснатия контрол. Това обаче ми беше най голямата грешка. Обърках си живота по възможно най тъпия начин. С майка ми никога не сме се разбирали, и продължава да е така. Диалог никога не сме имали, аз правя каквото си знам, те никога не го одобряват и така я караме. Като раждах навремето не исках дъщеря, и сега продължавам да се страхувам дали няма другото ми дете да е момиче, не бих се справила с момиче. Това са крайности, най важен е диалога в семейството и доверието.

# 24
  • Мнения: 154
Като бях на 18 нашите ме пуснаха на море с гаджето ми и той на 18. Щом ви се е доверила да ви каже къде и с кого ще бъде, защо да не я пуснете. Нормално е да се притеснявате и на 20 и на 23 години да е, пак ще се притеснявате. И какво като момчето е по-голямо, чак за педофилия да се говори е направо смешно.

# 25
  • Мнения: 158
Ако мислиш че може да й се има доверие я пусни,въпреки всичко пак и проведи един инструктаж.

# 26
Аз бих я пуснала. Не сме в САЩ  Laughing

# 27
  • София
  • Мнения: 346
Радвам се , че не ми се налага   да вземам подобно решение - с момчета съм и засега нямат подобни мераци  Wink . Но мисля , че приятелите ни с девойки на тази възраст не биха разрешили . Не знам може би сме старомодни, но аз бих изчакала поне да се дипломира. Когато влязат в университет или започнат работа (или пък дай боже и двете  Simple Smile ) , нарастват отговорностите им и тогава бих гласувала повече доверие .

# 28
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
На 18 ми се струва нормално да отиде с гаджето на море Peace
Не лишавайте момичето да се наслади на ваканцията с любимия човек......сега като се сетя аз на 17 год.ходих на море с гаджето ми/сега вече от 15 год. съпруг Mr. Green/за пръв път на море за 4 дни,и толкова много ме беше страх да кажа на баща ми,понеже се страхувах от отказ,а всички наши познати знаеха за намерението ми,естествено и мама знаеше.......и с всеобщи усилия баща ми ме пусна/само да вметна,че разликата между мен и съпруга ми е 9 год.,и не съм се омъжила за него ,защото съм била бременна Mr. Green/.....Не мага да опиша каква радост изпитвах тогава.....невероятна.Не отнемайте правото на дъщеря си да е щастлива,но Вие двамата имате последната дума-ДА или НЕ Peace

# 29
  • Ямбол
  • Мнения: 1 452
Здравейте! Имам дъщеря на 18 години. Приятелят й е на 21. Миналото лято решихме въпроса с морето така – аз с нея в една квартира, той – в друга квартира с приятели. През деня си бяха заедно. И двамата бяха доволни.
Това лято ходиха заедно на море за 4 дни – останаха доволни, дори им се видя много. Ако се опъвах, сигурно щеше да замине за две седмици, напук на мен. Важното е да сме близо до тях и да разговаряме за всичко.
Ако не й разрешиш – дъщеря ти винаги ще си мисли, че е пропуснала много и ще съжалява. Ако отиде сега, може да си даде отговори на много въпроси и да приключи отношенията или обратното. Важното е да бъде наясно със себе си.
Убедих се, че децата ни знаят как да се пазят, защото и тях ги е страх, макар че в повечето случаи не си признават. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт