Стъпили ли са американците на Луната?

  • 3 074
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 502
  Филмите, в които се изказват съмнения, се появиха през последните няколко години.Все още са живи почти всички астронавти,но никой не е излязъл да опровергае категорично слуховете за измамата.

Едно от тези филмчета

Последна редакция: нд, 13 юли 2008, 17:54 от maraidara

# 16
  • София
  • Мнения: 62 595
Ама никой и не е излязъл да каже, че е лъжа. И ето как се създават слухове и спекулации - липса на еднозначна информация.

# 17
  • Мнения: 5 710
Ами не, не са стъпили в онзи първи път.  Имали са нужда да се презастраховат и са го направили в студио.
Наскоро обявиха, че са загубили въпросните кадри.  Били са под напрежение, голяма надпревара с руснаците,политически натиск и т.н. После са 'стъпвали' много пъти, мисиите Аполо са поне 13, било е нещо като част от вечерните новини.
Изобщо, ако се замисля, няма никакво значение за мен дали е фалшификация или не този първи път.

# 18
  • Мнения: 2 891
Не са. Ако бяха, руснаците също щяха да го направят!

# 19
  • Мнения: 5 710
Не са. Ако бяха, руснаците също щяха да го направят!

И защо да го правят? Не е част от надпреварата.
И няма защо да кацат на луната, стъпването е с по-скоро символично, отколкото научно значение.
Преди американците, руснаците са си събирали камъните с Луноход ( нали преди беше, че не помня).
Скъпо струващ жест е стъпването, много ясно е какво има на луната и не си заслужава инвестициите, мисиите затова и са прекратени, особено след инцидента с  Аполо 13.
Руснаците в последствие 'отговарят' със станция Мир и т.н.

# 20
  • Мнения: 2 891
Не са. Ако бяха, руснаците също щяха да го направят!

И защо да го правят? Не е част от надпреварата...

Според мен меренето на пишки е голяма работа,  Laughing наистина!

# 21
  • Мнения: X
 Ако бяха щеше да има поне още едно "стъпване", не зависимо дали от американци или руснаци.

# 22
  • Мнения: 3 826
а те толкова години след това , дори не могат да го повторят ,

А защо да го повторят? Това е супер скъпа мисия, а не мисля че там има тайни за НАСА.
То е ясно, че са послъгали! Въпросът е в коя част.  Mr. Green
а , тия мисии до Марс сега , всичките неуспешни , с тия роботи , те сигурно са много евтини
защо са прекратили програмата Аполо изобщо ?
защо да няма тайни за НАСА , нима са изучили всичко за тия краткотрайни посещения ?

мен ме учудва как астронавтите са изпаднали в трета глуха след това , все пак трябва да са герои ,
а единият май нещо превърта дори ,
според мен лъжат , и през 72-а това все пак губи смисъл и ''спират'' програмата ....
иначе досега да си летят , и да има бази на Луната и въобще...
а те готвят полет до МАрс !, който ще е супер скъп и гълта огромни средства ...

# 23
  • Мнения: 7 837
Има доста бъзици на тази тема отдавна.
Помня една реклама  на Ред Бул, в която Армстронг кацана луната, пие РедБул и започва да лети. Мотото беше нещо от типа You drank a Red Bull?Come back and we'll shoot it in a studio.
А в един от анимационните сериали за възрастни, очевидец засича Армстронг, който излиза от филмовото студио, след като е заснел филма с кацането. Човекът го пита, защо не е в космоса, Армстронг смотолява нещо и го убива...  Laughing

# 24
  • София
  • Мнения: 62 595
А на кого му е притрябвала Луната? Студената война свърши и вече няма нужда да се надпреварват точно за Луната. Нещата се случват на Земята и в най-близката орбита. Затова и работят заедно по Международната космическа станция. Останалото е любопитство и авантюризъм за много пари.

# 25
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
А на кого му е притрябвала Луната?

На мен.
Имам ранчо там и живо ме вълнува дали скоро ще има по-редовен транспорт в тази посока.

Нямало тайни...ние със Земята не сме наясно какво става, но Луната, казвате е безинтересна.
Определено.

# 26
  • Мнения: 3 423
Абе, щом не са ми донесли подарък,
как да им повярвам, че са стъпили.

# 27
  • Мнения: 3 634
Пари се дават за Марс защото се вярва, че там ще можем да живеем. Доколкото ми е известно от NG Луната не е подходяща и там наистина няма какво да се проучва. Това отговаря и на въпроса "Защо няма бази на Луната?". На Марс се предполага, че има вода и след изграждане на изкуствена атмосфера, ще може да създаде флора.

# 28
  • Мнения: 502
Абе, щом не са ми донесли подарък,
как да им повярвам, че са стъпили.
  Донесоха подарък за целия свят-лунен прах в очите!

# 29
  • Мнения: 3 826
Абе, щом не са ми донесли подарък,
как да им повярвам, че са стъпили.
  Донесоха подарък за целия свят-лунен прах в очите!
взели , че загубили оригиналните ленти , все едно не става въпрос за НАСА , ами за училищна  библиотека


Оригиналните фотоленти, увековечили първите стъпки на земния човек Нийл Армстронг на Луната, които се съхраняваха в архива на НАСА, са загубени, съобщиха световните агенции. Все още е налице записът на телевизионния репортаж от знаменателното събитие, наблюдавано преди 37 години от около един милиард зрители. Той обаче не е толкова ясен както снимките, правени на повърхността на сателита.

Общи условия

Активация на акаунт