Баш-майстор

  • 3 498
  • 9
  •   1
Отговори
ВНИМАНИЕ!!! ИЗМАМА!!!

Пускам това предупреждение и в този форум, защото такива гастрольорчета сигурно са се навъдили не само в Русе

В сезона на ремонтите в град Русе се подвизава гастрольорче от Варна – Цветан Ангелов – който “работи” по следната схема за безочлива измама:

“По препоръка” започва да работи в голям жилищен блок, където предлага много “изгодна” цена за ремонтни услуги – саниране, фасадни ремонти и др. – при условие, че го похвалите на друг Ваш съсед. На първия, хванал се на въдицата, предлага отстъпка до смешната цена от 33 лв./м2 за външна изолация, ако му осигури други съседи-клиенти. На следващите просто взема авансово пари за материали (минимум 60% и то спешно, защото “от утре цените в “Жирафа” - голям магазин за строителни материали в Русе - скачат”), разхвърля няколко нивелира из домовете им, за да са с мисълта, че утре-вдругиден ще се появи, за да довърши започнатия ремонт, и изчезва.

Ето я “добрата” работа на Баш-майстора, след като положения от него фибрант изпада, докато го чаках да довърши започнатото - погледнете аватара ми!

Цветан Ангелов изглежда възпитано момче. Подава прилична визитка, на която има единствено телефон за връзка с него. Ако се обадите на 0897767762, ще ви попита откъде имате този номер и кой го е препоръчал (за да се сети къде и какво е лъгал). Като се срещнете, ще говори плахо и на “вие”, ще ви разкаже, че работи само по препоръка и единствено с “най-добрия ми помощник – жена ми” и е пуснал само две реклами във вестник във Варна преди четири години, а оттогава славата му се носи от уста на уста. Взема спешно аванс за материали, после започва с някоя от следните истории: “жената е сама с двете деца – няма кой да ми помага”, “местя се в нова квартира”, “брат ми се обади, че майка ми е зле – пътувам за Варна”. Охотно разказва подробности за семейството си, от които човек може да се трогне дотам, че да даде и повече от 60% авансово за материали на това работното момче, което гледа две дребни дечица сам-самин в чужд град. И после продължавате да чакате. Седмица, месец, втори…докато не чуете, че “собствената ми майка не ми дава пари за апартамент, щото ще ги изиграя на комар” – както сам е казал за себе си Цветан Ангелов пред един от многото ужилени съседи. А в Русе казина – бол!

Аз изгорях с много пари. Не правете моята грешка! И късмет с пишман-майсторите в сезона на ремонтите!

 

# 1
  • Мнения: 1 731
Ужас .  #Cussing out И сега какво ?Няма ли как този човек да бъде наказан? #Crazy
Ние затова караме без майстори.Както можем ,така си го правим.

# 2
Като отидох да подам жалба в полицията ми се подсмихнаха снизходително...и толкова.

Затова реших да разкажа за този Баш-майстор из форумите - по друг начин не можем да си помогнем.

Убеден съм, че ще се хванат още много лапни-шарани като мен. На следващата му визитка сигурно ще е друго името, колко му е да си купи нова карта за телефона...

Първо поработва, за да те убеди, че не е мързелив - не излиза дори за обедна почивка, въпросната му жена носи сандвич ЗАЕДНО С ДВЕТЕ ДЕЧИЦА. С очите си ги видях тия деца, но сега се питам не е ли някаква детегледачка приятелката му и дали нещо от думите му е истина.

Ще видим на зима ще падне ли изолацията на първия съсед, който ни навърза сума и народ след него с безкрайните си хвалебствия за златните ръце на майсторчето Цецко от Варна.

Моят фибрант така си стана на баница по панела, докато го чакам да донесе последните материали...

Последна редакция: нд, 13 юли 2008, 21:04 от русенец

# 3
  • Мнения: 1 731
 #2gunfireЕее ама как ще се подсмихват .Явно си има измама и  пострадалите са доста .Ами съберете се и отидете всички. Thinking

# 4
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Леле........  Crazy

# 5
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
щом отговаря на телефона, я се сберете и го поканете на някой по-забутан адрес, да се разберете по мъжки ....

# 6
  • Мнения: 25
#2gunfireЕее ама как ще се подсмихват

Че как не, хилят се направо в очите, падат от смях че въобще си отишъл при тях. То полицията е за богатите и съответно престъпници, какво ги е еня че някой обикновен гражданин има проблеми.
Ей на, на съседа му гепаха токущо купената кола, изнесаха я от двора буквално на ръце посред бяла утрин. В полицията му казаха така - абе ко ни занимавате с глупости да не сте купували от тая автокъща, знаете ли какви са бандюги. След като му се обадиха за откуп, той пак ги предупреди, следващия отговор бил - не ни занимавайте като нямате доказателства  #2gunfire #2gunfire

Тъй че ние сами трябва да се пазим. Следващия път като дойде при някой от нас майстор цецко и трябва да му забием една балтия у главата  Mr. Green

# 7
  • Мнения: 911
щом отговаря на телефона, я се сберете и го поканете на някой по-забутан адрес, да се разберете по мъжки ....

И ако "се разберат по мъжки"? Знае ли го колко е луд?... #Crazy

# 8
Днес разбрах от един от ужилените съседи, че нашето майсторче Цецко се бил преселил в София с двете дечица...

В Русе му се видя тясно. А в София ще се вихри на воля...

ето тук ще видите и работата му, и визитката му (за софиянци може дори и да не си прави нова визитка)

http://www.misiamoiatdom.com/forum/viewtopic.php?p=1568#1568

Ако имате приятел, който се кани да прави ремонт, ПРЕДУПРЕДЕТЕ ГО!

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Русенец, започваш да прекаляваш...
Ако обичаш, престани с безкрайните цитирания на постинги от друг форум...
И ако Калитко-то там си ти... Постарай се да ограничиш постингите си тук на същата тематика...

Ако не си разбрал, това е форум БГ Мамма...
Става въпрос за взаимопощ при отглеждането на деца...
Фибранът е "малко" встрани от тази концепция...!!!
Освен ако не си костенурка и не си решил да изолираш мобилния дом на чаветата...
Всъщност, още не съм чул костенурки да четат и пишат тук...
Заключвам темата...

Общи условия

Активация на акаунт