на колко месеца може да се слагат бебетата да сядат?

  • 118 942
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 814
На 5 м. и половина я сложих в полуседнало състояние в количката, на 6 м. започнах да я подпирам с възглавници и я слагах да седи.
Започна да седи стабилно към края на 7-ми началото на 8-мия месец.

# 16
  • Мнения: 695
И аз тези дни се чудя какво да правя, малката започна много да иска да сяда, ако е в полулегнало положение и й подадем ръка се набира, сяда и е страшно доволна... Все още си ползвам количката с коша за новородено, но започвам да мисля, че трябва да го сменяме вече. Ето какво ми е написал ортопедът в листа от профилактичния преглед през третия месец:
"*Носене на хълбок или в раница - тип "кенгуру", слагане по корем след 3ти месец
*седящ стоеж, приучване за пълзене след 5ти месец
*слагане в проходилка след 6ти месец"

# 17
  • Мнения: 6 713
И аз се записвам да следя, че ми е интересна тази тема. На мен ми казаха, че бебка мога да я държа в момента седнала, но с право гръбче, не наклонена настрани и задържително да я държа за гръбчето. Simple Smile

# 18
  • Мнения: 1 512
За момиче след 6 месеца, при момченцата може и по-рано към 4 навършен месец.

# 19
  • Мнения: 27 524
За момиче след 6 месеца, при момченцата може и по-рано към 4 навършен месец.

Ама че ужасна тъпотия.  #Crazy Кой ти я каза?  ooooh! ooooh! ooooh!

дундуркането на колене не е препоръчително пак заради тазовите кости и гръбнака.

Разбира се, съвсем правилно  Peace

# 20
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
след 6м. лично аз не съм подпирала с възглавници, започнах да я возя полуседнала в количкат и като си я гушна я слагах така, някак си от само себе си почна да си седи отначало я придържах за ръчички, а после и самичка, явно си беше готова да седи  Peace

# 21
  • Мнения: 259
Седнала, подпряна с възглавници като навърши 6 м., първо за кратко, като постепенно  увеличавах минутите. Иначе от 4 м и 20-тина дни се набираше до седнало положение-оставях я така за няколко секунди-толково се радваше (не знам дали е било грешка, сега е на 2 г. и няма видим дефект).

# 22
  • Мнения: 219
Миличка не бързай толкова бебето ти да порасне,всичко с времето си ти сама ще разбереш кога е време да го сложиш седнало

# 23
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
На 4 месец и половина количката може да се повдигне до 45 градуса!
За сядане след 6 ия! Peace

Подкрепям напълно  Peace

# 24
  • Мнения: 3 929
Моят син сам ми показа, кога е готов да бъде в седнало положение. Никога не съм насилвала нещата около развитието му. когато беше на 4 месеца, го слягях в шезлонг, но с някоко ката одеала под него, за да не де извива гръбнакът му. Когато започна да се повдига сам, разбрах, че не му е удобно вече полулегналото положение и постепенно започнах да му подпирам гърба или с възгравница, или с навито одеало, така че да е седнал. Сам започна да си седи и да се задържа. когато не можеше да седи, се отпускаше назад и аз го оставях така. Беше някъде на 4 месеца.

# 25
  • София
  • Мнения: 5 079
Те сами си показват. Wink

# 26
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Мисля, че я слагах да седи на около 5 месеца. На 4,5 месеца започнах да повдигам количката и шезлонга.

# 27
  • Мнения: 9 973
На 4 месец и половина количката може да се повдигне до 45 градуса!
За сядане след 6 ия! Peace
така е

# 28
  • Мнения: 1 674
На 6 мес. седяхме с опора,а на 7 вече седеше сама.Бебето само ще ти подскаже кога е готово.

# 29
  • Мнения: 4 335
6 навьршени  месеца Peace

Общи условия

Активация на акаунт