Компотите-признак на бедност ли са?

  • 13 689
  • 224
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
от тази тема ми просветна колко са бедни скандинавците
горките, всяко лято участват в конкурси за рецепти за сладко
че и награди им дават за фантазията
мда...

# 46
  • Мнения: 2 716
Правех компоти и краставички и лютеници. Спрях когато вече не ми излизаха на сметка. Когато можеше целогодишно в магазините да се намерят пресни плодове. Когато 5 кг сладко от ягоди струваше колкото 2 кг ягоди.
От компота винаги пием само "сока". Научих се на тарикатлък - пасирам и правя нектар. Пак нищо. Плодовете старателно ги прибрахме в едно бидонче - ферментират за джибрето, щото да не се хвърлят, че им е слагана захар  ooooh!
Ми...... тъпо ми се стори и спрях.
Да живей кока-кола

# 47
  • Мнения: 24 467
За мен по- скоро са признак на недостатъчна осведоменост- консервирани плодове, варени и подсладени- първо на пазара днес у нас по всяко време има всякакви плодове и второ- ако ще ги консервираме е в пъти по- добре плодовете да са просто сушени, неподсладени и неминали през топлинна обработка. Има достачъно литература по въпроса- защо са много по- добри в това състояние.

По- сигурно за мен е, че Карбовски не е = на журналист.  Laughing Наличие на прекалено много негативизъм лъха от там, съответно пълна липса на обективност. Журналистиката, макар и емоционална, следва да е поне малко по- обективна.

# 48
  • София
  • Мнения: 15 458
Докато ми стигаха парите правех и компоти, и лютеници, и кьопоолу, и печени чушки,и домати в буркани и разни други вкусотии. Сега не мога да си го позволя с тези цени, ми то бурканите ще ми излязат златни. Друго би било да ми е всичко от градината и само да го консервирам.

# 49
  • Мнения: 24 467
Абе и да ми е в градината нито имам време, нито желание да се занимавам. Без друго у нас се ядат плодове на корем- по кило на ден минимум, 4 души сме и всички лапаме всеки ден, всякакви плодове. Градината на село само в плодове да беше пак щяхме да я опоскаме и то само нашето семейство.
Просто си е налице една стара традиция от родителско време насам, а в някои домове- слаба информираност или нежелание за правилно хранене, а последното си е въпрос на избор. Не, че е вреден много компотът, просто е излишен /за нас/.

# 50
  • Мнения: 4 753
Да, насоката в темата ми е позната... 1 към 1 със старата тема... Който не обича компот и не му се занимава казва, че не са полезни, че са признак на бедност... такива ми ти работи... Сигурно и да си направиш сладко е признак на бедност... щото от една голяма кофа ягоди се получават 5-6 малки бурканчета сладко... А хвърленото време и изхарчен ток са повече... но си го обичаме, особено с палачинки, които сама си правя...  Grinning

# 51
  • Мнения: 24 467
До тук не виждам много привърженици на уравнението компоти= бедност.  Laughing
Липсата на полза обаче за мен е установена по безспорен начин. За сладката важи същото, дори за мен допринасят за причиняване на вреди.  Laughing Да не пиша- има една камара литература по въпроса. У нас просто не се консумират- ни домашни, ни купешки сладка. Компоти- по 2-3 буркана годишно от магазина. Купуваме ананас, понеже ни харесва или праскови. Въпрос на гледна точка.

# 52
  • Мнения: 4 753
Липсата на полза обаче за мен е установена по безспорен начин. За сладката важи същото, дори за мен допринасят за причиняване на вреди.  Laughing

Нека ми е зле...  Wink

# 53
  • Мнения: 24 467
Всеки сам си решава дали и как да се грижи за здравето си.
А как в предаването бе доказана тази теорема, с уравнението? 

# 54
  • Мнения: 2 229
Аз обожавам компот от малини или ягоди, но няма кой да ми прави. Sad И не ми пука много за изгубените витамини и на какво са признак компотите, като са вкусни. Laughing

# 55
  • Мнения: 4 965
... И не ми пука много за изгубените витамини и на какво са признак компотите, като са вкусни. Laughing

Въпрос на вкус, защото аз пък никога не съм обичала компот - все едно да пия от онези оцветените сиропи (точно на това ми докарват)...
 Peace

# 56
  • Мнения: 4 753
Ами Карбовски отиде на гости на сестрата в къщата й в Бяла Слатина и я завари да затваря компоти (не помня обаче колко време след освобождаването им)... И я попита не мисли ли, че затварянето на компоти е признак на бедност и точно компотите са виновни за случилото се в Либия (демек перефразирано бедността я е накарала да отиде да работи в Либия и оттук проблемите)... Много тъпо го обясних, но не си спомням точно разговора...  Rolling Eyes

# 57
  • Мнения: 24 467
О, имаме по- интересно твърдение:
компоти= бедност /първоизточник на Либийския Въпрос/.  Joy
Карбовски = работеща фантазия.

# 58
  • Мнения: 2 018
Карбовски и той, чуди се как да провокира хората.  Wink

# 59
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Е, аз съм ЗА компотите. На село двор голям. Ентусиазъм на свекърва ми да прави също не липсва. Резултатът пълно мазе с всякакви компоти, които с удоволствие изяждаме/изпиваме. Факт е, че когато дойдат гости и предложим купешки сок или такъв пасиран от компот,  винаги печели вторият.

Общи условия

Активация на акаунт