Смятате ли, че бяхте достатъчно подготвени за кърменето преди раждането?

  • 9 249
  • 242
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 3 869
Положих усилия да се подготвя - консултирах се за диетата си, промених някои неща; прерових каталога на Амазон по темата и си избрах две книги, които се оказах отлични. Попаднах и в обркъжението на кърмещи майки, отидох на няколко лекции. Но при липса на "жива помощ" (само един консултативен кабинет макар и с гореща линия, все още широко-разпространено даване на вода и ранно захранване), книгите бяха моето спасение. Още е рано да се говори, разбира се Wink Ще съм по-нясно с проблемите като му поникнат зъбчета Wink
Според статистиките (цитирам информация на авторите на www.breastfeedingmadesimple.com), броят кърмения (независимо какво и колко точно поглъща детето) през първите 24 часа е от критично значение за кърменето по-късно. В страна, където практиката е бебета да се отделят от майките поне за 2-3 часа след раждането и да им се носят под час за кърмене, едва ли може да се постигне много в първите 24-часа. За късмет, кърменето може да започне и доста по-късно и пак да е успешно, просто ще изисква малко повече усилия в началото.

# 241
  • Мнения: 743
Категорично не. Никак не бях подготвена, само знаех къде трябва да се сложи бебето. Но как да го накарам да започне да суче ...... ей това ми беше тъмна Индия. Но след 1 неуспешен опит при първото носене на детето, се постарах да насоча мислите си към подхода към малката ми красавица. Вторият път, когато ми я донесоха всичко се получи както трябва. И така 6 месеца /за мое съжаление ми спря кърмата, направих всичко, което можех, но не успях по-дълго време/. 

# 242
  • Мнения: 1 341
Не, определено не бях подготвена!
През цялата бременост се помотквах и така и не отворих кърмаческия да се образовам. Мислех, че не е трудно, че няма какво толкова да го мисля и така докато родих. Сблъсках се с много проблеми и благодарение на кърмаческия и Ася  bouquet , кърмих успешно докато дъщеря ми не се отби сама, а именно 2 г.
След раждането ми беше трудно да съчетая гледането на малката и четенето на форума. За трова направих и доста грешки, хубавото е, че ги поправих на време. За пореден път благодаря на Ася за адекватните съвети, че беше винаги на разположение и я притеснявах денонощно по тел. Hug

Общи условия

Активация на акаунт