Въпрос за безамонячните бои

  • 11 517
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 456
Въпросът ми е следният: Мога ли да се боядисам с Лореал кастинг, ако косата ми е била боядисана предния път ( и въобще винаги досега) с амонячна боя? В момента цветът ми е конячен, а естественият ми цвят, който вече е прорасъл в корените е тъмнорусо-светлокестеняво. Ще се покрие ли коняченото, ако избера цвят, близък до естествения ми?

Благодаря ви !

# 1
  • Smallville
  • Мнения: 994
Ако цветът е по тъмен или същия като твоя,ще покрие,да!Само да не е по светъл Peace

# 2
  • Мнения: 3 456
Благодаря ти!   bouquet

# 3
  • Мнения: 4 496
Само да не се измие със светлинна скорост както стана при мен. Поне не изтощават косата тези бои.

# 4
  • Мнения: 66
Според мен ще покрие ( ако е по- тъмно ) ,но ще се измие бързичко. Не пречи да пробваш. Поне със сигурност няма да си съсипеш косата newsm10

# 5
  • Мнения: 122
Може ли /ако разбира се не ви затруднявам/ да ми посочите няколко марки безамонячни бои, че майка ми иска да и взимам таква, а аз не се сещам към каква да се насоча ?

# 6
  • Мнения: 4 496
Л`Ореал кастинг, Yunsey, vivasan sano tint , Henna

# 7
  • Мнения: 2 926
Кастинга на Л`ореал според мен е най-добра, но пък имай предвид, че безамонячната боя се измива много бързо.

# 8
  • Мнения: 758
Кастинга на Л`ореал според мен е най-добра, но пък имай предвид, че безамонячната боя се измива много бързо.
Peace

# 9
  • Мнения: 122
затова ми кажете някоя по-евтина , моля.... или всички безамонячни са скъпи  Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 1 731
Аз незнам ефтина безамонячна. newsm78 newsm78

# 11
  • Мнения: 758
Кастинг-11-12 лева,на другите не им знам цените!
устройва ли те тази цена? newsm78

Последна редакция: вт, 15 юли 2008, 14:02 от SLADYR4E

# 12
  • Торонто
  • Мнения: 837
Безамонячните бои изтощават точно толкова колкото и амонячните и "съсипват" косата по същия начин.

Тяхното голямо предимство е, че не миришат лошо като амонячните и това ги прави много по-приятни за употреба. Peace

# 13
  • Smallville
  • Мнения: 994
Безамонячните бои изтощават точно толкова колкото и амонячните и "съсипват" косата по същия начин.

Тяхното голямо предимство е, че не миришат лошо като амонячните и това ги прави много по-приятни за употреба. Peace
Не съм съгласна,мога да поспоря на тази тема Naughty

# 14
  • Торонто
  • Мнения: 837
Ако искаш може да поспорим, но наистина градивно и добронамерено, ненавиждам безкрайните заяждания в този форум (не точно Красива мама, тук са сравнително малко). Peace
Та ти от какво изхождаш - от собствен опит на потербител, производител, дистрибутор, химик, фризъор?

Моето (според козметичната наука) становище е следното:

Боите без амоняк съдържат етаноламин, моноетаноламин, ПЕГ-2 олеамиn или други подобни заместители на амоняка, които както и него съдържат амино група.
Функцията на всички тях (както и на амоняка) е да катализират разграждането на перхидрола до кислород и вода. Кислородът е този, който се свързва с цветовите бази от боята и образува трайни цветни съединения вътре в косъма.

Съставката, която нанася най-голямата вреда е именно перхидрола, а той се съдържа в оксиданта на всяка една боя включително на безамонячните.

Когато в боята няма амоняк - тя мирише много по-приятно и клиентът остава с впечатление, че ползва по-щадящ косата му продукт.
Специфичен случай е наличие на алергия към амоняка - тогава вече липсата му в боята е силно наложителна. Но това е частен случай, а не масов.

Общи условия

Активация на акаунт