Мастурбират/мастурбирали ли са децата Ви преди пубертета?

  • 26 507
  • 60
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 807
Здравейте!

Любопитството ми е породено от една тема в Нашите деца...

Иска ми се да разбера какво е съотношението на децата, които са/не са мастурбирали преди пубертета...
Моля да споделите (ако решите, разбира се) и на каква възраст са започнали да онанират постоянно/ежедневно Вашите деца, както и да уточните пола им...

Благодаря Ви предварително за отделеното време и внимание!   bouquet

п.п. Ако мислите, че анкетата има нужда от добавяне на нови отговори, моля споделете  Hug

Последна редакция: вт, 15 юли 2008, 01:01 от Maminka

# 1
  • София
  • Мнения: 62 595
А може би трябва да се прикрючи с този въпрос. Независимо дали са или не са става въпрос за много лични неща. Не разбирам защо един родител би ги извадил на показ.

# 2
  • Мнения: 2 807
RadostinaHZ , добавих в питането си, "ако решите" - става въпрос за възрастта и пола, въпреки че този, който не иска няма да дава обяснения...
Т.е. анкетираните ще запазят анонимността си  Grinning

Анкетата не принуждава да се споделят мненията, нали така?  Wink

# 3
  • Мнения: 625
Моето дете е още на 3 год. ,така,че едва ли има смисъл да давам мнение от опит.Въпреки всичко съм сигурна,че почти всяко едно дете на възраст около и дори под пубертета е мастурбирало(мисля,че е нормално да се опознава човешкото тяло,още повече,че усещането е ново и неизследвано от самите деца),пък и нали самите ние сме минали през този период Wink.Има деца,които са забелязвани от възпитателките си в детски градини и това е може би периода,когато това се прави за първи път,макар и не съвсем осъзнато.

# 4
  • Мнения: 9 814
Напълно съм съгласна с mama Veni.
Наистина голяма част от родителите /включително и аз/ не са подготвени, когато такова нещо се случи и просто не знаят как да реагират.
Както и при всичко останало и в тази деликатна тема е важна индивидуалността на детето.

# 5
  • Мнения: 1 731
Отговорих с "Не съм забелязала" .Даже и да се е случвало,аз не съм видяла .Но ако видя незнам как ще реагирам. newsm78

# 6
  • виртуално
  • Мнения: 2 861
да, доста често между 3-6 годишна възраст, след това постепенно отмина

# 7
  • София
  • Мнения: 17 592
Ами... Не съм го виждала, пък и е малък - разбирай, памперса е дебел и не виждам начин да стане през него. А го махам само докато го бърша (в тези случаи се опитва да пипа пишката и среща остра съпротива от моя страна - не намирам за удачно да бърка в акито) или е в коритото - където просто има по - интересни неща за правене...


Би могла да допълниш анкетата и за собствени спомени, не само за информация, отнасяща се за децата ни - които, все пак, може и просто да не сме видели.

# 8
  • Мнения: 1 896
Гласувах с опция 2 - синът ми е на 3 и доста често са му там ръцете, но все пак не мога да го нарека постоянно. Обича да стои без гащи вкъщи, но се обува ако някой звънне на вратата. По никакъв начин не е фиксиран върху това занимание, прави го между другото.
Дъщеря ми е още малка и не съм забелязала как е при нея.

# 9
  • Мнения: 982
Отговорих с "да, понякога".
Преди няколко месеца го забелязахме.
В началото го правеше често, сега-все по-рядко.
За миг не ми е хрумвало да се срамувам, по-скоро се смутих в началото, не знаех как да реагирам.Разрових се за информация, поразпитах...детето ми не прави нищо необичайно и осъдително.

# 10
  • Мнения: 27 524
Като психолог доста има какво да кажа по темата конкретно, но така или иначе същата тази информация я има всеобщо достъпна. Който има притеснения относно този въпрос - може да я намери  Simple Smile

# 11
  • Мнения: 2 807
Би могла да допълниш анкетата и за собствени спомени

katiABV, изхождайки от това, че много родители не искат да споделят дори за децата си, реших да не притеснявам и да не натоварвам излишно анкетиращите...
Благодаря ти все пак!  Hug

# 12
  • Мнения: 2 807
Момичета, добавих и опция: "Да, често" в анкетата.
Благодаря, че ме подсети basilisk Wink

Благодаря на всички ви за гласуването  Hug

# 13
  • Мнения: 1 674
гласувах!

# 14
  • Мнения: 1 896
Бих си променила гласа на Да, често - но няма вариант.

# 15
  • Мнения: 6 694
Отговорих с "не съм го виждала". Явно сме го възпитали добре.
Ако трябва да отговоря за себе си - откакто се помня съм го правила. И не, не съм била необичано или стресирано дете. Напротив била съм много обичана и обгрижвана. В ранна възраст осъзнах, че това е нещо, което се прави насаме.
Имам претенции да съм нормална или поне не се водя на отчет..................

# 16
  • Мнения: 2 807
Бих си променила гласа на Да, често - но няма вариант.

Готово  Peace
Благодаря  Hug

# 17
  • Мнения: 1 896
И аз готово.

# 18
  • София
  • Мнения: 18 679
Да, понякога Peace Виждала съм го да си играе с атрибута през дрехите, докато е задълбочен в нещо друго, гледане на филмче, примерно. Не обръщам внимание, стига да не бърка в гащите. Тогава се карам, че ще замърси пишоната и забранявам да бърка. Другия вариант е в банята. Случвало се е да отида да го мия и да видя, че има ерекция, явно се е пипал. Веднъж даже ме повика специално да вида, че 'пишоната танала галяма' Mr. Green Не се вживявам особено по темата, не мисля, че е проблем Peace

# 19
  • Мнения: 5 539
Да, често. Около 2 пъти на ден. С това се приспива Confused

# 20
  • Мнения: 600
дребната не го прави, ама напоследък гледам се попипва, дали няма да зопочне newsm78 ще следя.
иначе аз го правех като бях на 7 Embarassed днес се чудя как ми е дошло на акъла Rolling Eyes

# 21
Преди пубертета то е една мастурбация...че децата така и не се сещат че това което правят е мастурбиране, но пък е нормално. И със сигурност си е тяхна работа.
Като беше на 7-8 години, Иво понякога се събуждаше с ръка в боксерките (случайно го виждах, не съм следяла как се събужда). На същата възраст пък Ади имаше инатересния навик да си мърда едната ръчичка под завивките от време на време. Не вярвам да са мислели за секс, по-скоро някакви образи които им действат възбуждащо, но така и не разбраха че са мастурбирали докато веднъж (след години) не стана на въпрос и се оказа, че наистина са си мислели разни възбуждащи неща (не и за останалите хора, просто на тях така са им действали).
Сега и двамата са в пубертета и просто няма да повярвам ако някой ми каже, че синът ми не мастурбира. Двамата споделят една стая и незнам как се разбират по тези въпроси с личното пространство, но досега не са имали проблеми.

# 22
  • Мнения: 46 511
Не съм я виждала.

# 23
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Не съм я виждала.

# 24
# 25
  • Oslo
  • Мнения: 659
Не съм ги виждала, но и да видя, не бих се притеснила хич.

# 26
  • Мнения: 378
гласувах - да, понякога.
има дни в които честичко си пипа пишето, а в други изобще не се сеща за него. за момента обяснявам че това се прави насаме и толкоз. и трябва да е с чисти ръце - но това той си го пуска покрай ушите Simple Smile. в началото се  е случвало толкова да се изненада от това, че му е станало пишето - викал ме е да ми каже - мамо виж какво стана  Grinning
не смятам, че е ненормално, когато е в този му вид -засега не акцентирам, и не смятам че е проблем.

# 27
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Надявам се, всички разбират колко далеч са децата от нашата представа за това, което правят те откривайти тялото си.

Нито е срамно, нито опасно.
Освен, ако не е забранено.

Едно подсещане, че ръцете трябва да са чисти и че подобни неща се правят насаме (също както балоните от плюнки) е достатъчно.

# 28
  • Мнения: 1 062
Не съм виждала дъщеря си да го прави, но това не означава, че не го прави. Намирам го за нормално, аз съм го правила като малка доста преди пубертета - на около 5-6 год. Този отговор липсва в анкетата.
Не съм виждала децата си, но аз съм го правила.

# 29
  • Мнения: 2 448
Сина ми е на 4 и половина и направо ми е болна тема неговата сексуалност,   ако мога да го нарека, защото на тази възраст е неосъзнато. Правя му забележки, но няма кой знае какъв ефект. В яслата имаше малък проблем, че правел впечатление на госпожите преди лягане като се пипал. По тяхно описание, доста по цветисто от останалите момченца. Беше се поспрял, но сега лятото отново с пълна сила. Само да остане за малко сам в стаята и го намирам гол и / извинявам се за думата / надървен.  ooooh! Определено не го ползва за приспиване, а просто за удоволствие. Колко е изобретателен няма да обяснявам, че направо ще ви шокирам   Confused
Нямам идеи за справяне, но и честно казано не правя драми от това, но все пак се старая да го ограничавам да не се пристрастява излишно. И без друго в пубертета ще му е основно занимание, да не му омръзне от сега.   Joy

# 30
  • Мнения: 606
Нашият е почти на 4 и забелязах, че е започнал да се подпипва, но за сега само имитира селски бек с ханцуг и обувки.

# 31
  • Мнения: 11
ЕЙ ХОРА ТОВА НОРМАЛНО ЛИ Е .АЗ ДНЕС ВИДЯХ СИНЪТ СИ ЗА ПЪРВИ ПЪТ ТОЙ Е НА 7 ГОД.И НАПРАВО ПОЩУРЯХ .НАБИХГО ЗАЩОТО ИЗПАДНАХ В УЖАС.НЕЗНАМ ДАЛИ ПОСТЪПИХ ПРАВИЛНО .НЕЗНАМ И КАКВО ДА ПРАВЯ И КАК ДА РЕАГИРАМ .ОБЯСНИХ МУ ЧЕ Е ОЩЕ МАЛАК ЗА ТИЯ НЕЩА И ИМА КОГА ДА ГИ ВЪРШИ .ТОЙ СЪЩО МНОГО СЕ УПЛАШИ ЗАЩОТО ГО НАБИХ .НО МИ ОБЕЩА ПОВЕЧЕ ДА НЕ ГО ПРАВИ.ДАЙТЕ МИ СЪВЕТ .

# 32
  • Мнения: 191
Лелееее shopito, много лошо, зверски и първосигнално си постъпила ooooh!. Да не му докараш на детето някои психически проблем, че в тази възраст си е опасно Naughty. Утрешния ден и комплекси ще има от момичета. Ако питаш мен, седни и поговори с него сериозно по темата и наи-вече му се извини за държанието си. Има хиляди начини да се обясни какво означава това му поведение и наи-вече не забравяи да му намекнеш, че е наи-естественото нещо на света, и че маика му просто не е знаела какво прави Rolling Eyes.
Не те нападам да знаеш, но сина ти определено страда в момента и носи голям срам в душата си. Опитаи се да го освободиш от тези му терзания Peace.

# 33
  • Мнения: 2 448
ЕЙ ХОРА ТОВА НОРМАЛНО ЛИ Е .АЗ ДНЕС ВИДЯХ СИНЪТ СИ ЗА ПЪРВИ ПЪТ ТОЙ Е НА 7 ГОД.И НАПРАВО ПОЩУРЯХ .НАБИХГО .. .

 Shocked Бой? Със сигурност трябва да му се извиниш. Нито е някоя бебе и ръцете му да са все там, че да се притесняваш да не се замърси нещо. Пък и след като сега за пръв път го виждаш, значи не го прави толкова често, че да има от какво да се притесняваш. Със сигурност няма да спре, само де то ще се крие от теб, мислейки, че прави нещо страшно.

# 34
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Засега не

# 35
  • Мнения: 11
благодаря ви много че ми обърнахте внимание.ще си взема поука.а и снощи се рових доста из нета и разбрах че не е нещо старшно .но ми беше за първи път да изпадна в такава ситуация.направо от ужас не знаех какво да направя и избухнах .за което съжалявам много.днес му се извиних и заедно с бащаму ще му обясним четой не е вършил нещо нередно а аз съм збъркала като избързах с дейдствията си

# 36
  • София
  • Мнения: 17 592
Ами, shopito, от тази случка можеш да си вземеш не 1, а 2 поуки:
1) Не съществува такава простъпка, която да оправдае извършване на физическо насилие над дете
и
2) Когато не си сигурна в нещо и не знаеш отговора (на въпрос или ситуация - все едно) - по- добре премълчи, направи се на разсеяна, на невидяла, недочула и неразбрала и си дай време да помислиш, провериш и прецениш - тогава реагирай.

# 37
  • Мнения: 1 447
За сега не съм забелязала такова нещо.Вечер когато лягаме дъщеря ми понякога ме пипа по гърдите и постоянно ме пита кога и аз ще имам големи гърди.

# 38
  • Мнения: 11
Ами, shopito, от тази случка можеш да си вземеш не 1, а 2 поуки:


да благодаря вече го имам впредвид.първо да се информирам и после да предприемам действия.благодаря все пак

# 39
  • Мнения: 2 757
Моите са малки още та не мога да кажа. Проявяват интерес към органите си ама не го намирам за ненормално. Да си правят квото си истат, техни са си  Grinning

# 40
  • Мнения: 1 860
Голям проблем ми става напоследък да си гледам детето (3г 7м), как онанира съвсем съзнателно през повечето време. Не му се карам, гледам веднага да го разсея с нещо друго, но той започва наново в момента в който си махна погледа от него. Разбирам че е част от израстването му като човек, но започва да ме притеснява все по-често. Прави го докато гледа телевизия, под одеялото, докато си играе...като пристрастен е.  Rolling Eyes Сваля гащите и започва...
Ще му мине ли интереса от само себе си или ще става по-голям? Някакви предложения как да подходя?

# 41
  • Мнения: 2 478
От какъв пол е детенцето ти?
Моя приятелка ми беше казала същото за дете,което гледаше,момиченце на около 4 годинки.
Обяснила и е,че това е нещо много лично и не може да го прави в присъствие на други хора.
Аз лично тогава за първи път чух,че децата правят такива неща,но то се оказа,че е част от опознаването на тялото.
Не знам нито как е правилно да се постъпи,нито какво трябва да с е каже на детето,че то да не остава с впечатление,че това е нещо лошо или пък забранено.

# 42
  • Мнения: 4 242
Ще следя темата. Забелязах веднъж на скоро дъщеря си да го прави, а все не намирам време да почета по въпроса.

# 43
  • Мнения: 1 860
Le Soleil, момче имам.  Simple Smile

Мери, аз съм чела преди пак във форума, но беше преди около 2 години може би (детето беше малко и не ме вълнуваше много точно това), но по памет си спомням едно от изказванията, че не е "здравословно" да му се правят забележки и детето да си помисли че е виновно и тн. Да, обаче, предполагам, че както всичко друго има граници на нормалното и такива в които се превръща като мания, така да го нарека. Защото при него не е като да си пипне бубата и да я остави, а го прави винаги когато никой не го гледа. Понякога ме гледа в очите легнал на дивана, завит с одеяло и започва. И ми се смее.
Не ме притеснява, че го прави от време на време, а това че го прави много често, което за мен вече не би трябвало да е нормално за неговата възраст. Разбирам, че му харесва ама все пак... Crazy

# 44
# 45
  • София
  • Мнения: 5 362
Ще следя темата .

# 46
  • Мнения: 1 817
Аз си мисля, че това си е нормално. Така опознават тялото си.
За сега не съм го виждала на /7г. е/ но и да се случи няма да му отдам особено значение. Ще поговорим за това, ще му обясня някои неща, аз или по-точно баща му и така. Какво толкова световно е станало?
Чак пък бой  Rolling Eyes , това само би се превърнало в проблем.

# 47
  • Мнения: 1 896
Ами, shopito, от тази случка можеш да си вземеш не 1, а 2 поуки:
1) Не съществува такава простъпка, която да оправдае извършване на физическо насилие над дете
и
2) Когато не си сигурна в нещо и не знаеш отговора (на въпрос или ситуация - все едно) - по- добре премълчи, направи се на разсеяна, на невидяла, недочула и неразбрала и си дай време да помислиш, провериш и прецениш - тогава реагирай.

 Peace

 

# 48
  • Мнения: 743
Майка ми е детска учителка,от нея знам ,че има деца в детската ,които мастурбират,и момиченца и момченца.Някои го правят когато легнат за следобеден сън,други посред игрите,малко по в страни.Ако не ми го беше казала майка ми едва ли щях да повярвам че е възможно.Тя  никога не е казвала на родителите им,защото предполага ,че някои няма да и повярват или ще реагират зле,но тя е с 30 години стаж,така че не може да се заблуди за такова нещо.Но трябва да се знае,че е нещо съвсем нормално и естествено,това е природа!Как ще реагирам ако видя малкото си дете да го прави- още не знам какво точно ще му кажа,но в никакъв случай няма да му се карам или пък бия.

# 49
  • Мнения: 19 296
Честно казано никога не съм се замисляла, че и това може да ме очаква  Crazy

# 50
  • Мнения: 3 268
Мастурбацията при децата не е нещо притеснително.Забелязала съм,че това се случва по-скоро зимата,когато детето играе по-малко навън.

# 51
  • София
  • Мнения: 17 592
Мастурбацията при децата не е нещо притеснително.Забелязала съм,че това се случва по-скоро зимата,когато детето играе по-малко навън.

 newsm78

Нямам такова впечатление... т.е. нямам спомен да е било сезонно явление.  Mr. Green

# 52
  • Мнения: 4 555
И аз така.

# 53
  • вкъщи
  • Мнения: 704
не  не съм забелязала

# 54
  • Мнения: 5 173
Има деца,които са забелязвани от възпитателките си в детски градини и това е може би периода,когато това се прави за първи път,макар и не съвсем осъзнато.
Има, има.
Когато работех в ДГ по заместване, лятото, в групата ми дойде 1 момченце, на 3 г и малко, което постоянно гледаше да се осамоти някъде и си вадеше... , нали Blush. Мн беше сладук, децата играят по двора, той седнал на 1 гума, извадил си го през крачола и го дърпа. Правили сме му забележки на шега, че ще го скъса от дърпане Mr. Green, той се усмихне, премести се на др място и продължава.

А майка ми, която работи в ДЯ, е казвала за 1 момченце, на 2 г и нещо постоянно си дърпал... същото, а майка му казвала, че нали му е малък, нямало лошо, да му расте Mr. Green.

# 55
  • Мнения: 300
Ако на децата се забрани по някъкв начин вид мастурбация или опознаване на тялото както ние майките обичаме да говорим мже да травмира детето и в по-късен период да промени стандартните и нормални виждания за негови я и отсрещния пол.Това доло-горе ми е обяснявала психоложка с която съм говорила за моята дъщеря.Тя започна с пристискване на краченцата все едно и се пишка н 5-6г.

# 56
  • София
  • Мнения: 17 592
Първите ми подробни спомени са от порядък 3, но смятам, че и преди това съм го правила... та на 5 - 6 си е голямо дете...

# 57
  • Мнения: 3 268
Мастурбацията при децата не е нещо притеснително.Забелязала съм,че това се случва по-скоро зимата,когато детето играе по-малко навън.

 newsm78

Нямам такова впечатление... т.е. нямам спомен да е било сезонно явление.  Mr. Green
Моето мнение обикновено не съвпада с твоето,така че това не ме очудва.

# 58
  • София
  • Мнения: 7 034
Не, поне аз не съм забелязала.

# 59
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
моето дете не съм го виждала.но и той е малък,не знам.пипал се е с цел да опознае тялото си,но така както разглежда и другите части от тялото си.
дори и обаче децата да го правят е нормално и не е повод за притеснение,освен в случаите,когато се превърне в мания и само това правят,само за това мислят и т.н.

# 60
  • Мнения: 300
Идва един период принякои деца по-рано при някои деца по-късно когато не само разучават телата си а ми се опитват да си доставят удоволствие,даже и да не го разбират напърно.

Общи условия

Активация на акаунт