Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
работили по време на майчинството?

Последна редакция: пн, 20 юни 2005, 20:34 от Godzilla

# 1
  • Кори Селести
да

# 2
Започнах работа , когато дъщеря ми навърши десет месеца и тръгна на ясла .
Всъщност тръгна на ясла , защото аз започнах работа  Wink

# 3
питам защото не мога да се оттърся от  глупавото чувство че го изоставям. Sad Confused

# 4
  • Кори Селести
Simple Smile))) спокойно:)
ще свикнеш....щом видиш, че и той е добре...
все пак...не отиваш на дискотека....а на работа:)

# 5
  • София
Върнах се на работа, когато Жожко навърши 8 месеца - много криво ми беше в началото, но свикнах - за мое щастие го гледа свекърва ми, много се разбират и аз се чувствам спокойна за него.
Мисля, че решението ми да се върна на работа е правилно, чувствам се добре и професионално много по-мотивирана и ценя много повече от преди времето ми прекарано с детето.
 Винаги има моменти когато ще се упрекваш каквото и да си решила, но послушай интуицията си и действай в интерес и на двама ви.

Поздрави

# 6
аз тръгнах на 6-тия месец. кърмех вече само сутрин и вечер.
отначяло изпитвах чувство на вина, но сега 3 години по-късно нямам никакви огризения. определено не забелязвам на детето да му е липсвало или да му липсва внимание от страна на родителите. в същото време позитивите от яслата и после от градината са осезаеми. имам много будно, комуникативно дете, което се чувства добре във всякаква (възрастово) компания.

Майка ми много ме опрекваше, но сега сама признава, че не е била правала.

Успех!

# 7
Започнах да работя когато ми изтекоха болничните с много удобно работно време......Когато бебето стана на 7 месеца и половина, обаче, смених работата и започнах да бачкам по цял ден. Не се чувствам виновна, в крайна сметка и финансите са доста важни Wink.

П.П. Много тъпо излезе - не знам защо съм написала доволна вместо виновна.  Embarassed

Последна редакция: пн, 20 юни 2005, 14:29 от Margarita

# 8
благодаря ви за бързите отговори  bouquet
и подкрепата

# 9
Аз започнах работа когато малката навърши 3м.Работех и продължавам да работя от 11,30 до 17,00 часа.Просто през тези 6 ч. малката спи поне 3ч..Ако работех по-цял ден щях да имам огризения от факта,че е много мъничка,но като започне да ходи на ясла или градина ще е по-различно за мен.Всяко начало е трудно,но се свиква.А и аз като другите майки мисля,че на детето нищо няма да му липсва.Все пак,като написаха по-горе,не отиваш на дискотека нали?
Даже сега имам чуството,че съм по-всеотдайна и разбираща майка.Играя си много с нея,а домакинството оставям за по-късно.Поне като гледам др. мои познати колко са изнервени и как крещят на децата си при мен този момент го няма.Винаги подхождам спокойно колкото и да ми е нервно.Това определено се дължи на факта,че работя,а иначе съм страшно истерична натура.

Последна редакция: пн, 20 юни 2005, 14:43 от Anni

# 10
Не съм била в майчинство. Като ми изтече болничния, се върнах за две седмици на работа и после си взех всички стари отпуски - така устискахме до навършването на 6 месеца. Оттам - на работа с всички екстри. (бебата тепърва я захранвах, цедене в началото по два пъти, после по веднъж на ден и т. н.). Не съм имала усещането, че я изоставям, харесвам си работата и ми е кеф, а като се върна при нея вечер, мога да й отделям цялото си внимание - е, и на баткото отделям внимание. То си е до човека, мотивите за връщане на работа също са разнообразни, но това, че ти не си из градинките като повечето ти познати, не означава, че си гледаш по-зле детето. Аз чух и такива коментари за дъщеря ми "ох, горкичката". Избеснявам в такива случаи, ще ти кажа. Да дойдат да видяг горкичката колко доволен вид има  Mr. Green

Споко, бина, за детето ти е важно и ти да си добре. Щом ходенето на работа е важно да теб, не се отдавай на такива мисли.

# 11
  • sofia
Даже сега имам чуството,че съм по-всеотдайна и разбираща майка.Играя си много с нея,а домакинството оставям за по-късно.Поне като гледам др. мои познати колко са изнервени и как крещят на децата си при мен този момент го няма.Винаги подхождам спокойно колкото и да ми е нервно.Това определено се дължи на факта,че работя,а иначе съм страшно истерична натура.
Абсолютно!!! Добре че девойката дето ме заместваше напусна и аз тръгнах на работа преди три месеца. Еми нов човек съм, и аз бях почнала да си го изкарвам на детето...щото таткото от бачкане не можех да го видя Mr. Green и то сега е така, ама поне не крещя и съм със стабилизирана нервна система.

# 12
попаднах на темата случайно, но за мен е много актуална. Малката ми дъщеричка е на 1г. 3м. аз също реших да се върна на работа- от 27 юни започвам. Днес говорих със шефката ми- в началото че съм на половин работен ден- докато свикне бебата, макар, че не вярвам да има проблеми. Не мисля, че я изоставям или подхвърлям- засега ще я гледа баба й, а от септември- на ясла. За детето е важно както да се занимаваш с него, така и да го осигуряваш материално, че с тези мизерни 130лв. майчинство- доникъде.  Между другото някой може ли да ми каже как стои въпросът с прехвърляне на майчинството евнтуално на бабата- тя е пенсионерка?

# 13
Аз съм също от рано тръгналите на работа майки. Наложи ми се да тръгна на работа, когато бебка беше на 6 месеца. Бях адски притеснена и гузна, но знаех, че нямам избор. Първите няколко дни едва се въздържах да не звъня на всеки 10 мин у дома и да питам какво прави. Слава богу, жената, която я гледа /нашите баби са далеч и работят/, се оказа много добра, лъчезарна и отговорна и детето бързо свикна с нея. По никакъв начин не се отрази на поведението и характера на бебето.Това ме успокои и така я караме до ден днешен.
Така че, според мен, не се укорявай и ако си взела решение, давай смело напред!
Vesi1, Относно прехвърлянето на майчинството на неработеща баба, мисля, че, за съжаление, не е възможно. Трябва да работи и да напусне работа.

# 14
  • София
За  да не пускам нова тема искам да попитам...ако тръгна на работа по-рано от отредените 2 години платено майчинство спират ли парите и може ли например да го прехвърля на майка ми ,а аз да си взимам заплата???Ако някой знае моля пишете!
Благодаря предварително!

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт