Искам да спя

  • 4 096
  • 87
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 104
Може наистина да е гладен малкия. Надявам се това да е някакъв период и скоро да отмине. А ти опитай да почиваш поне през деня, докато той спи. Моята дъщеря и до сега продължава да става по няколко пъти всяка нощ, а като беше на вашата възраст беше много по-зле. Спеше по 1 час и после по 2-3 часа плачеше или искаше да си играем и то през нощта. Така че бъди силна и ще се справиш!

# 76
  • София
  • Мнения: 17 592
Хич не ми се вижда добра идея да го учиш да се буди да яде по нощите. Но може да опиташ да му слагаш бисквити във вечерното мляко (безглутенови, разтворими, за малки бебчовци). И не забравяй да смениш бибата с такава с по - голяма дупка - тази смес по - трудно тече.

# 77
  • Мнения: 1 367
Хич не ми се вижда добра идея да го учиш да се буди да яде по нощите. Но може да опиташ да му слагаш бисквити във вечерното мляко (безглутенови, разтворими, за малки бебчовци). И не забравяй да смениш бибата с такава с по - голяма дупка - тази смес по - трудно тече.
Или някаква каша да добавиш лъжичка-две също става.Повече ще засища.Ако приемем,че плаче от глад детето.

# 78
  • Мнения: 24 467
За тази възраст е нормално вечерното хранене да е каша или нещо, различно от едно мляко.
Също не подкрепям храненето по нощите, особено ако бебето до сега не го е правило вече месеци наред.

# 79
  • Мнения: 1 121
Ако мислиш, че е гладен, давай вечер преди лягане нещо по-засищащо, например плодово пЮре с каша, но не предлага храна нощем, защото после няма спиране-от опит ти казвам. На тази възраст вече можеш да залъгваш с вода или да пробваш да го приспиш с гушкане и песнички.

# 80
  • Мнения: 127
Снощи му добавих в малякото и малко бисквитена каша,хапна доволно,заспа(беше много уморен),но историята пак се повтори през нощта.Този път му дадох да пие сокче,изсука 150 гр. След един час пак почна да плаче...Незнам,ще се надявам да мине и толкова,най ми тежи,че детето явно страда,а аз незнам как да му помогна,давам храна и вода,но явно има и нещо друго...
Утре ще го заведа да му пусна едни изследвания,да ми е мирна главата.
Благодаря ви мами  bouquet

# 81
  • Мнения: 750
За мен това са признаци на зъбки, без значение, че венеца не е подут....опитват се явно да пробият, а това си е истинско мъчение за мъниците.
Може вечер преди сън да му даваш малко Панадол или да мажеш венците с гел....но за това се посъветвай първо с педи!
Няма как да избегнеш тези периоди, всички сме ги минали. Повече усилия на волята и съчувствие за малкия герой, ще отмине съвсем скоро.  Hug

# 82
  • софия
  • Мнения: 636
Това е да си майка...няма начин! Всички деца си имат такива периоди ,спокойно ще премине! Моето дете след 7мия месец коренно се промени от най-спокоиното и безпроблемно дете стана най-палавото и ревящо....
И аз съм така. Не помня откога не съм спала. Нашето зверче пък не спи на обед-вилнее цял ден и така аз съм на крак по 16-17 часа.пЩе видим докога ще издържа....Плаче ми се за сън, но това е само нощем по 3-4, най-много 5часа. Посрле-рев, иска да излиза от леглото да вилнее. Може и в6 да стане ако й дадеш и няма да легне вечерта до 8. Иначе си ляга в 8 и поспива докато не се събуди сред нощ-искам вода, да пишкам, и т.н.

# 83
  • Мнения: 3 069
Щом като плаче спейки ще ти дам един съвет, който получих от етърва ми и много ми помогна.
Тя е процедирала така с племенника: когато започне да плаче спейки единствения вариант е да го събудиш, ако трябва малко да си поиграете (поне няма да плаче) и после пак опит за приспиване.
При нас помогна!

# 84
  • Мнения: 2 757
И аз съм така. Не помня откога не съм спала. Нашето зверче пък не спи на обед-вилнее цял ден и така аз съм на крак по 16-17 часа.пЩе видим докога ще издържа....Плаче ми се за сън, но това е само нощем по 3-4, най-много 5часа. Посрле-рев, иска да излиза от леглото да вилнее. Може и в6 да стане ако й дадеш и няма да легне вечерта до 8. Иначе си ляга в 8 и поспива докато не се събуди сред нощ-искам вода, да пишкам, и т.н.

Леле, как може толкова малко да спи това дете  newsm78. На тази възраст поне 10 часа са му нужни, през нощта щом денем не спи. Или може би не съм разбрала, само ти спиш 4-5 часа. Не знам от кога си така ама много ще се съсипеш. Аз бях така до не много отдавна и така се изтощих, че още не мога да се освестя, въпреки че вече докарвам до 6 часа нощем. Но все още съм парцал. Може би е и щото много пищят малките и ми изпиват силите. Но се усещам като грохнала бабичка. Мисля, че трябва малко да се погрижиш за себе си, защото явно никой друг няма да го направи и поне докато детето спи да си лягаш с него, а къщната работа да я върши кой може. Ако разбира се тя е причината да спиш толкова малко. Щото ми изглежда невероятно 1 годишно дете да спи по 5 часа, това е болестно състояние

# 85
  • софия
  • Мнения: 636
аз спя по 5 часа. Дъщеря ми по около 10-11 на денонощие. А това дето не спи по обед наистина е някакъв кошмар. Поне да подели умората ми на две като полегне по обяд, та и аз да дремна. Ама няма. На всичко отгоре никъде няма да ходим без нея на почивка, щото никой не иска да я гледа. Никой не й издържа на темпото, та ние с таткото ще си почиваме с нея. Дано успеем. Сега мъжа ми е в отпуск, та успявам сутрин да си полежа, той оправя малката, дава й закуска, гърне, миене и т.н., прави ми кафе и аз ставам. Това пак е нещо. Иначе наистина се чувствам изтощена.

# 86
  • Мнения: 400
Не знам как ще ти прозвучи това, но защо не му леете куршум на някоя дрешка.
На моя син му помогна като започна с ужасните нощи. Жената казала, че бил много ама много урочасан.
Аз не знам хич дали вярвам на такива неща, ама след няколко такива нощи бях готова да опитам и още как...и той се успокои.

Късмет!

# 87
  • София
  • Мнения: 7 190
Не знам как ще ти прозвучи това, но защо не му леете куршум на някоя дрешка.
На моя син му помогна като започна с ужасните нощи. Жената казала, че бил много ама много урочасан.
Аз не знам хич дали вярвам на такива неща, ама след няколко такива нощи бях готова да опитам и още как...и той се успокои.

Късмет!

По-скоро си се успокоила ти. Децата имат способността да "попиват" нашите емоции.
Това с леенето на куршуми не мога и не искам да го разбера.  Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт