Пътуване до Будва

  • 32 011
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 798

Какви подробности те интересуват по-точно.

Ами евентуално къде трябва да се внимава повече? Ограничения на скоростта по-специфични? Или някаква възможност за съкращване на пътя? Неща, които може да ги каже някой , който е минавал по този маршрут. Колко часа горе-долу трябват при нормално каране от Сф до Подгорица? Такива неща....

# 31
  • Мнения: 113
след като единият човек не може да пътува със самолет, защо не отидете с автобус.. или с влак и автобус.. все едно.. шоферите поне си знаят пътищата, не че това ти е 100% гаранция.. аз съм пътувала през нощта с автобус на отиване и после през деня наобратно..  пътят е през планината /или поне на мен така ми се стори, не съм запозната мнг с географията там/.. пътят е доста завоест, както вече се каза, и си е височко.. в една друга тема вече казах, че съм пътувала до Будва с рейс .. първо София - Белград  с рейс и оттам пак с рейс до Будва.. на връщане бях с рейс от Будва до Ниш и после Ниш-София с влак..

п.п. сори, сега видях, че на теб съм отговорила и в предишната тема.. исках да си изтрия постинга, но нещо не става.. но повторението е майка на знанието  Mr. Green newsm78

Последна редакция: ср, 03 сеп 2008, 18:49 от dancing

# 32
  • Paradise
  • Мнения: 3 103

Какви подробности те интересуват по-точно.

Ами евентуално къде трябва да се внимава повече? Ограничения на скоростта по-специфични? Или някаква възможност за съкращване на пътя? Неща, които може да ги каже някой , който е минавал по този маршрут. Колко часа горе-долу трябват при нормално каране от Сф до Подгорица? Такива неща....

В настоящата тема са дадени всички възможни маршрути. Прочети ги.
Няма опция за съкращаване на пътя, откъдето и да се мине, е еднакво натоварено, със завои. Все през планинска, опасна местност се минава.

# 33
  • Мнения: 798

Какви подробности те интересуват по-точно.

Ами евентуално къде трябва да се внимава повече? Ограничения на скоростта по-специфични? Или някаква възможност за съкращване на пътя? Неща, които може да ги каже някой , който е минавал по този маршрут. Колко часа горе-долу трябват при нормално каране от Сф до Подгорица? Такива неща....

 Прочети ги.
Моля, без назидателни заповеди...Прочела съм всичко и то не само тук...Отговори на въпросите ми няма в тази тема, така че...от назидателния тон няма нужда. Запази го за някои , които наистина не четат.

# 34
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Съжалявам, ако писането ми е прието като назидателно. Тон такъв също няма.
Не очаквай, обаче, че ще получиш отговор от типа "на 7ми км има ляв завой и има еди-какъв-си знак" Peace
Успех в намирането на верния път!

# 35
Миналата седмица се върнахме от Будва.Мога да Ви дам информация за пътя и всичко което Ви интерсува.
Доста се рових и  аз, за да намеря най-добрия маршрут и със сигурност мога да Ви потвърдя че той е:София-Ниш-Пояте-Крушевац-Кралево-Рашка-Нови пазар-Розай-Беране-покрай Бело поле-Колашин-Подгорица-Цетине-Будва.
Има вариант за друг път след Кралево после Чачак-Ужице-Нова Варош.И двата пътя се събират до Бело поле в Черна гора.И двата се еднакво натоварени в общата си част,която минава в Черан гора.След това втория се използва предимно от белградчани(а те са много там)и е по-натоварен.Питах и в Сърбия и в Черна гора и всички ми казаха първия вариант.Пътя е много хубав.Предварително се бях настроил за трудно пътуване.Оказа се, че описанията за страшни пътища са глупости.Наистина завои има доста, но пътя е широк на места с по три ленти.По целия път след разклона за Белград(на връщане) при Бело поле нямаше никакво движение до Кралево.На границата имаше 5 коли( и на отиване беше така).Планинската част в Сърбия(от Кралево до границата) е с хубав път с много дълги и измични завои.Абе песен.От Будва до София по описания препоръчителен маршрут разстоянието е 730км.което взехме за 12 часа в неделя с 4-5 кратки почивки.
От тези 730 км. около 450 са по пресечени местности и планини.
Важно!
Пътя Крушевац-Кралево беше затворен и се наложи на отиване да минем по второкласен път около 35 км.до Тръстеник.Тези 35км. се взимат за близо 2 часа.Кошмар.На връшане въпреки табелите които указваха отново да минем по този път ние придължихме по този който уж ремонтираха.Движението си вървеше през почивните дни, въпреки че за 2-3 км.наистина имаше ремонт и липсваше хубав асвалт но си стигнахме до Крушевац за 20 мин.
Това е за пътя.Ако шоферите за двама ще е най-добре.На отиване трагнахме в петък следобед от София и вечерта спахме в Кралево.Така си улеснихме пътуването за втория ден.На връщане пътя веднъж е минаван и се взима по-леко за един ден.

# 36
  • Мнения: 798
Благодаря bongo!. Ще ми е полезна информацията.

# 37
  • Мнения: 222
bongo, много полезна (а и успокояваща) информация. Искрени благодарности!

# 38
  • Мнения: 937
Взехте ли окончателно решение за маршрута защото и ние още се чудим то има време до 25 но все пак сподели. И в колко часа мислите да тръгнете?

# 39
  • Мнения: 222
galiushana, мисля да се доверим на bongo и да изберем маршрута, който той е посочил. А относно часа - може би и за деня е добре да попиташ  Laughing - първо, всички сме от различни места и второ - някои може би ще остават за няколко дни в Будва (като нас) и няма да пътуват точно на 25ти.

# 40
  • София
  • Мнения: 541
Записвам се да чета и да избера маршрут и за нас.
bongo, е описал подробно и май и ние на този маршрут ще се спрем  newsm78
Ние мислим да тръгнем от София на 24.09 след обяд, ще останем за 4 дни.

# 41
Здравейте,

И аз рисърчвам за маршрута, тъй като ще пътуваме също за концерта на мадона. Ползвам сайта http://www.viamichelin.com/ сшециално за маршрути е най-добрия който съм виждал. Засега май се очертават 3 маршрута:

1.София-Ниш-Пояте-Крушевац-Кралево-Рашка-Нови пазар-Розай-Беране-покрай Бело поле-Колашин-Подгорица-Цетине-Будва.
   -Time:        09h45
   -Distance:  675km
2. Като горния но през Чачак-Ужице
  -Time:         10h20
  -Distance:    684km
3. Който сайта препоръчва през Прищина
  -Time:         08h59
  -Distance:    602km
 
Първия вариант ме съмнява малко отсечката от Кралево до Нови Пазар - на картата е показан 3то класен или по-зле. Най-кратък и с най-добър терен изглежда пътя през Прищина и него препоръчва и сайта. Аз мисля да мина по него засега. Толкова ли е опасно през косово? Какво има толкова там?

Мислим да тръгнем в 5.00 сутринта за всеки случай и се надявам до 15.00 да сме там с 2 почивки по 1 час. Ако някой е минавал ското по този път нека пише ще е от полза Simple Smile

# 42
  • София
  • Мнения: 290
Преди четири дни пътувах от Дубровник към България с кола. Минахме през Косово и уверявам те, че няма нищо страшно. Навсякъде има гарнизони на KFOR и техни патрули по главните пътища. Цялата територия е добре охранявана. Пътят от там е много по-кратък и слабо натоварен и спестява голяма част от пътуването през планините през Черна гора. 

# 43
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 737
Вчера сутринта тръгнахме в 9.00 ч. от Дубровник и пристигнахме тази сутрин към 7.00 ч. като единствената ни по-дълга почивка беше на Шкодренското езеро за 1 час. Бяхме с автобус.

Общи условия

Активация на акаунт