Слънцето вече силно пече и чакаме ние през АВГУСТ дете

  • 18 125
  • 272
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 702
Ел 21 не е ли малко рано?
Видях,че сме с един и същи термин,а моето секцио е на 29,сигурно бебчо е голям щом така е решил лекаря ти!
Миши честита ви победа!

# 31
  • Мнения: 1
Ето ме и мен  Heart Eyes

Имах доста контракции тези дни, но днес май се поуспокоиха нещата... Случайно разбрах, че свекърва ми ходила да уговаря доктора ако се наложи спешно секцио по време на отпуската му и преди уговорената дата, да не се ослушва, ами да си поеме пациентката. Дали не подлудих всички, а Mr. Green

А мъжа ми го гледам тия дни с увиснал нос, бил подразбрал пола на бебето и му се развалила изненадата. Стана ми жал и отидох и купих на Гаргалчо розови, виолетови, сини и пембени бодита и май замазах положението  Whistling Мартини мама нали каза, че бодито било бельо (еле пък тук в тоя ветрилник), така че кой ще му гледа под официалния тоалет на момчето  Wink

Ау, вече не мога да се приема да се гледам на снимки, то нос ли бе да го опишеш  Sick

# 32
  • Мнения: 955
mama galka23, и аз мисля, че е рано. Както писах по-горе, докторката иска да се застрахова явно, защото имам чести контракции и корема ми вече наистина е много ниско долу. Тя се изрази така "Не искам главата да се ангажира". Тук свикването на спешен екип за операция е по-трудно, защото идват доктори от Ямбол и нали се сещаш, че ако тръгна да раждам мога да родя преди да дойдат  Crazy. Щеше ми се поне да ме погледне на видеозон, за да види дали е достатъчно развито и голямо, ама какво да правя, слушам и изпълнявам Rolling Eyes. Абе ще се моля всичко да е на ред  Praynig!

# 33
  • Мнения: 702
Ел щом е такава ситуацията,наистина е по дабре да бъде по рано!
Не се притеснявай сигурна съм,че всичко ще бъде наред,а и нали след 36г.с по всяко време може да се очаква появата на бебчо!  Hug

# 34
  • Мнения: 104
След първото ми раждане си взех колан и съм доволна.Слагах го само като излизах навън и при изписването за да изглеждам по-добре.
Относно контракциите и началото на раждането на мен май ми светна малко като прочетох Раждането Започва-в началото на нашата темичка.

# 35
  • Мнения: 1 266
Eya, "нон био" означава, че е без ензими - демек, за деца и чувствителни кожи.
То и аз не искам да се вманиачавам, просто си мисля, че нищо не ми пречи да купувам по-екологична и безопасна алтернатива, ако и без това ще давам пари. Мустела (примерно) е скъпа, синтетична и вредна  Wink, мога да купя нещо също толкова скъпо, не-синтетично и безвредно за детето и околната среда, вместо да пазарувам по инерцията на рекламата... Иначе се чувствам леко изманипулирана  Rolling Eyes

Да се похваля, въпреки упоритото не-мазане с нищо, нямам нито една стрия Mr. Green То никога не е късно, всяка сутрин се оглеждам, но засега държа фронта.

Нещо откакто съм бременна, развивам странно отношение към живота. Чувствам се лично отговорна за боклуците, с които сме заринали планетата и искам детето ми да израсне хем с чувство за отговорност, че състоянието на света, в който живее, зависи и от нея самата, хем в един свят, който още не е напълно изхабен и съсипан, или поне се възстановява бавно...

# 36
  • Мнения: 64
Здравейте мили мои любими августинки   bouquet newsm51

Аз се завърнах днес у дома, но за съжаление излязохме от болницата с таткото самички. Новата ни и най-силна любов се налага да полежи още малко в неонатологичното отделение, но след няколко дни когато вече могат да го изпишат от там ще се наложи да вляза отново в АГ Варна за ден-два за да се кърмим и да свикнем под лекарски надзор заедно.
Но първо бих искала от цялото си сърце да ви благодаря за подкрепата и за всички тези прекрасни искренни пожелания които сте отправили за нашето семейство и най-вече за малчо. Благодаря ви, че ви има сега и през всички тези месеци...а надявам се и занапред, защото подкрепата и помоща сега разбрах със пълна сила колко е важна и стимулираща. Да чуя, че сте успели да извикате сълзи в очите на съпруга ми от милите си пожелания е повече от достатъчен пример. Hug

Но нека да разкажа за моята най-красива и най-емоционална сбъдната мечта.
Раждането ми започна с пукането на околоплодния ми мехур в 9.00 когато секунди преди това мъжът ми отключи вратата и се прибра у дома. Аз лежах на дивана и усетих сякаш в мен изгърмя със страшна сила един балон и секунда след това се изсипаха водите ми които бяха според мен около 2 ако не и повече литра изваднъж. Допреди това се притеснявах, че евентуално няма да разбера кога и дали това ще са водите ми, но тук спор нямаше. Момичета няма да лъжа, но цялата се разтресох за секунди от страх и най-вече поради факта, че аз вече не владеех положението и това беше. Успях да се мобилизирам и след кратък душ и дооправяне ан багажа /добре че го бях попристегнала/ се качихме на колата и ме приеха в АГ Варна. Доктора с който имах уговорка за евентуално раждане каза по тел. че няма да идва през ноща а чак сутринта и ме увери, че ще ми сложат системи за задържане с идеята това да стане за максимално допустимия срок/ 3 дена с изтекли води/, през което време трябва да ми се бият през 24 часа мускулни инжекции за разтваряне дробчето на бебка за да го подготвят по-бързо. Дадоха ми и антибиотик и след преглед и установяване на 2 см разкритие към 23.15 ми сложиха системите. До този момент нямах никакви болки и контракции, просто корема ми се смали почти тройно от изтеклите води. Сложеха ме на едно легло и зачакахме с надежда да не тръгне родова дейност. Беше ми забранено да ставам-трябваше да лежа по гръб постоянно за да не се изплъзне пъпната връв през каналите и да спре еветуално нормалният приток към бебка. Да ама не - започнаха ми болките през 4 мин за по 1, после през 3 през 2 и стана ясно, че няма да могат да ме удържат. През цялото време се стараях да не мисля за болежките а се концентрирах върху дишането. Вярвам, че това ми помогна много да се мобилизирам през този период, който в моя случай легнала си беше неприятен. Тук е мястото да вметна, че аз изпитвах ужас през цялата бременност от този момент, но съвсем не беше толкова лоша картинката. Съветвам ви наистина да се опитате да се мобилизирате и да мислите, че вие трябва да владеете положението в името на бебенцето, защото то зависи от вас. Както казах на мен това ми беше полезно. След 2 часа и половина ме преместиха в предродилна зала, спряха системата за задържане, защото вече бях с пълно разкритие. Запомнаха напъните още там, които в никакъв случай неможе да бъдат сбъркани. При мен трябва да призная, че нямаше време и клизма да ми направят, но повярвайте душички-това нямаше АБСОЛЮТНО никакво значение нито за мен нито за целият екип който беше наоколо. Дори напротив-дори ме стимулираха окуражително, защото те знаят, че това е правилният начин. Сега когато минах и през този друг кошмарен момент си давам сметка как съм се притеснявала излишно за глупости. Първите няколко контракции на излизането на плода още в предродилна не успяхвах да се справя много добре и да насоча усилията си в правилната посока та затова и се сдобих с няколок пукнати капиляра на лицето /вече ги няма/, но в последствие и с неоценимата помощ на акушерките /тук е мястото да им благодаря още веднъж от все сърце- екип Ненона и Николова/ нещата потръгнаха и се преместихме в родилна зала. Бебенцето излезе на 4-5 та контракция, всяка с по 3 напъна. Дори не усетих кога е прорязала главичката /през цялото време акушерката правеше масаж които не беше от най-приятните, но пък доста ефективен за да може да се разтегли кожата и да не се налага да ме резнат/, но само чух изведнъж да спра да напъвам и да дишам /през другото време по време на напъните дишането се задържа/ и усетих как малчо вече лежеше под мен и го почистваха с тръбика в носленцето и устичката от течностите. Та така мили момичета аз се запознах с моята сбъдната мечта-едно малко лилаво бебенце с мокро перчемче което писукаше като котенце. Постоях още 2 часа в родилна зала в което време не знаех къде се намирам, звъннах на съпруга си в 4.00 през ноща, за да му съобщя, че е станал татко и зачаках момента в който ще мога да отида в стаята си и да съобщя новината на всичките си близки. Таткото милият беше като същисан-приеха ме за задържане и той си тръгна защото не го допускаха при мен, а след 3 часа той стана най-щастливият татко.
Та така момичета -с раждане извън всякакви мои намчертани предварително планове- пожелавам всеки му такова леко и безпроблемно раждане, като моето-дори и без уговорен или какъвто и да било лекар, по здравна каса т.е. с дежурен екип, за 3 часа и без никакви разкъсвания и шевове, но не по-раничко а когато си му дойде времето, защото едва сега разбирам колко важна е една кратка седмица от моята бременност за бебчето. Той е добре, но се нуждае от време за да навлезе поне в месеца за който е добре да бъде роден а именно поне в 9-я. На всеки 3 часа в болницата се изцеждах и носех в отделението прясна кърма, а перз ноща защото не ги хранят там  Cry я събирах в стерилизирано шише в хладилник. Сега се благодаря, че си купихме преди това ел. стерилизатор за да мога след всяко изцеждане да стерилизирам помпата и шишенцата в което  събирах изцеденото. В началото направих малки маститни топчета, но след голямо упорство, силови масажи на местата и запарване пот горещ душ те се разнесоха почти и сега и количеството е повече и болезненото усещане го няма вече. Но трябва упорство. Ето още една причина за стискате до времето в което няма да ви се налага да се изцеждате ръчно а бебенцето само да си коригира този процес. Пожелавам ви го най-сърдечно Hug
И така на 5-я ден, след като аз още то първия /на 6-я час слез раждането вече си бях взела душ и правех кратки разходки/ бях добре, се оказа че Мони няма да е готов да бъде качен при мен в стаята поне още 2-3 дни и мен ме изписаха. Всеки ден в 12 часа дават пред отделението информация за всички бебенца и тогава ще ми казват за всеки следващ дали евентуално и кога ще бъде готов да си го взема и да вляза за още 1-2 дни в болницата.
Ами мили момичета това е сякаш което се сещам на първо четене от мен. Сигурна съм, че много неща съм пропуснала, но ако има нещо което конкретно ви интересува-ще драсна пак. Най-важното за момичетата като мен-ПЪРВЕСКИНИТЕ  Wink е в никакъв амав никакъв случай да не се потдават на провокации и градски легенди, а да вярват в своята смелост и възможности и в силата на това най-велико изживяване-раждането !!! Едва сега го разбрах !!!

# 37
  • Мнения: 39
Мил Феб,толкова трогателно си го написала и съвсем нищо не си пропуснала..... Hug
Не знам защо се разплаках дали от радост или от вълнение,че всички нас това ни очаква.А като се сетя само,че преди две седмици има няма ,коментирахме лекар и болница за Варна.Ужасно много се радвам,че всичко се е развило в положиелна посока  и съвсем скоро ще си гушнеш малкото бебонче.
Май наистина грабна куфарите и тръгна Simple Smile

# 38
  • Мнения: 64
Май наистина грабна куфарите и тръгна Simple Smile

 Hug Ама ме разсмя....ами май, май така стана  Hug

Пропуснах в бързината да честитя прекрасната рожбичка на Жанет ! Да ви е жива и здрава душичката мила майчице и да расте здравичко и прекрасно детенце за радост на цялото ви семейство!     bouquet

Поздрави и за всички празнували и имали повод за щастие през дните които отсъствах !!!     bouquet

# 39
  • Мнения: 702
Феб с голям интерес четох разказа ти!
Радвам се,че раждането е минало леко и че,си попаднала на такъв добър екип,сигурна съм,че когато си вземете Мони в къщи ще си най щастливата мам на света!

# 40
  • Лондон
  • Мнения: 56
Eya, "нон био" означава, че е без ензими - демек, за деца и чувствителни кожи.

Знам аз какво е, но съм чак такъв идиот Wink - просто не съм го проверявала допълнително - доверих на 'заглавието', което както знаем не винаги е точно.

Феб, много хубав разказ! Да е жив и здрав Мони и скоро да си го вземете!

# 41
  • Мнения: 82
Мила ФЕБ-добре дошла,писах ти на лични   bouquet

Миши честита награда-напълно заслужена!!!
Ellle леле ама то наистина дошло времето-пожелавам ти напълно безпроблемно раждане и много кураж!!!

Аз днес поръчах козметиката на Себамед,ама половин час се чудих какво точно  newsm78 ,например гела за къпане,сапунчето и шампоанчето не си ли покриват функциите(гела не става ли за тяло и коса)?и каква е разликата м/у мляко и лосион?имаше крем за подсичне и крем за проблемни зони(поръчах първото) и слънцезащитен лосион с най-високия фактор.Моля мамите с опит да дадат малко акъл какво точно е нужно  Praynig защото очевидно има продукти,които се препокриват
А да ви питам какви памперси взехте-на мен девойката от аптеката ми даде Памперс от 3до 6 кг 98 бройки в пакета за 35лв.,но после една приятелка ми каза,че трябва първо да си взема по-малкия размер от 2-4кг,че ще ми пропускат
Някой питаше за еднократни гащи-взех си 2 кутийки по 5бр от Пигис
Един много важен въпрос имам-по какво да позная добрия педиатър?
И да си повторя един въпрос-взимате ли още витамини?
Извинявайте,че ви засипах с въпроси,надявам се да споделите вашия опит или мнение  bouquet

П.П мама ми прочете по телефона интервюто в списание Моята бременност- не разбрах само защо са ни преселили в Букурещ?!  newsm78

# 42
  • Мнения: 2 376
Мила Феб,
Добре дошла   bouquet Да ви е жив и здрав Мони и скоро да си го гушкате вкъщи. Радвам се, че всичко е минало по възможно най-добрия начин предвид обстоятелствата. Надявам се Мони да се адаптира възможно най-бързо.

Миши, честита победа.


Момичета, няма да повярвате, но съм си купила шампоан за бебето с изтекъл срок на годност.   ooooh!




# 43
  • Мнения: 502
Феб, добре дошла отново! Сигурна съм, че много скоро ще си вземете сладуркото Мони в къщи! Много трогателен разказ. Радвам се, че всичко е минало толкова бързо и ти е останал хубав спомен от раждането. А Мони ще компенсира това, че се е появил толкова рано и всичко ще бъде наред!  Hug  bouquet

# 44
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 379

П.П мама ми прочете по телефона интервюто в списание Моята бременност- не разбрах само защо са ни преселили в Букурещ?!  newsm78

Стелче и аз щях да те питам, защото ми направи впечатление, че ти си споменавала по-скоро Белград от колкото Букурещ, но реших че аз нещо не съм разбрала

Общи условия

Активация на акаунт