Мнение за д-р МАЖЕНА РИШ ПАНОВА от Тина Киркова ?

  • 61 043
  • 70
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4
Наистина не мога да разбера това поведение. За да си там си в такова положение, че последното от което имаш нужда е викане, обиждане и унижение..... Ужасна работа. Защо такива хора работят такива благородни професии....


Момичета, съжалявам за проблемите Ви. Четох внимателно, но те не са от д-р Панова. А от вас самите. Ако не се доверявате на нея и екипа и защо въобще сте постъпили в държавната болница. Идете при частните си лекари... Вие отказвали манипулации, а после защо кървенето продължило, ами нали нещо е трябвало да се предприеме, лекарката е искала, а вие сте отказвали. Не мисля, че въобще трябва да се оплаквате от нея, защото нищо лошо не е сторила. Ако бях на нейно място, просто щях да ви изпиша, след като отказвате да ви се прави каквото и да било и сте по компетентни от нея. Аз получих отлично отношение, но аз също се държа добре и "слушам и изпълнявам" каквото ми кажат. Аз съм специалист в моята област и когато някой некомпетентен "знае" повече от мен, просто му правя "игнор" и го оставям да се оправя. Никога не съм позволила  да поставя под въпрос нейните компетенции и слава на Бога също, нямах проблем Всеки да си избере лекар на който може да се довери и изпълнява всичко и не да философства.

# 61
  • Мнения: 97
Проблема дойде точно от нея и от отношението й, от нежеланинето й да предприеме нещо, за да оправи положението, а веднага предложи кардиналния изход. Не се правим на по - компетентни от когото и да било, за да знаем че има и други по - безопасни начини, значи все пак лекар ни е казал това /в случая нейни колеги/ Въпреки убеждаването им и доказателствата, че няма смисъл от това което се предлага, тя продължаваше да държи на своето. А да ти опиша ли невероятното крещене, обидитие, тормоза, заплахите и т.н. Беснеенето, че мои близки все пак се интересуват от мен и й задават въпроси относно моето състояние. Това държание на професионалист ли е? Съжалявам обаче лежах и в Майчин дом след като Панова ме изгони от Тина Киркова. Еми, разликата е от земята до небето!!! И между другото действително в крайна сметка се оказа че Панова не е била въобще права, за това което искаше. Темата е за мнения относно нея и аз си казах своето, мисля че няма какво повече да коментирам.

# 62
  • Мнения: 35
Наистина не мога да разбера това поведение. За да си там си в такова положение, че последното от което имаш нужда е викане, обиждане и унижение..... Ужасна работа. Защо такива хора работят такива благородни професии....


Момичета, съжалявам за проблемите Ви. Четох внимателно, но те не са от д-р Панова. А от вас самите. Ако не се доверявате на нея и екипа и защо въобще сте постъпили в държавната болница. Идете при частните си лекари... Вие отказвали манипулации, а после защо кървенето продължило, ами нали нещо е трябвало да се предприеме, лекарката е искала, а вие сте отказвали. Не мисля, че въобще трябва да се оплаквате от нея, защото нищо лошо не е сторила. Ако бях на нейно място, просто щях да ви изпиша, след като отказвате да ви се прави каквото и да било и сте по компетентни от нея. Аз получих отлично отношение, но аз също се държа добре и "слушам и изпълнявам" каквото ми кажат. Аз съм специалист в моята област и когато някой некомпетентен "знае" повече от мен, просто му правя "игнор" и го оставям да се оправя. Никога не съм позволила  да поставя под въпрос нейните компетенции и слава на Бога също, нямах проблем Всеки да си избере лекар на който може да се довери и изпълнява всичко и не да философства.
Кое и е държавното на Тина Киркова,като съм си плащала като поп,дари и болничните по 20 лв.всеки. Д-р Панова е " позната" на семейството ми и не познава парите. Тя не ни вижда като пациенти,с като клиенти...

# 63
  • Мнения: 696
Надя, доста цинично сте се изказала и то при положение, че сте прочела през какво са били подложени тези момичета, и сте жена....

За Панова като кажете, че не я интересуват парите, у всеки, който я познава, будите смях.

А относно "часните ни лекари" - не винаги има възможност за тях. За това е добре, за останалите взаимно да се информираме.

Мисля, че съм споделяла моя случай с тази жена и няма пак да повтарям. За мен това не е лекар, не зависимо какво е завършила. Между другото Панова също (аз като ходех при нея) ме прие като "частен лекар" и някак си предпочиташе този вариант (това разбира се е нормално и разбираемо, защото предполагам какви са заплатите в Тина Киркова, така че не е като обвинение към нея, а по скоро по повод вашето изказване "частните Ви лекари")

# 64
  • Мнения: 35
Извинявайте момичета,не знам как съм писала в цитата на Надя,но от изречението,че считам Тина Киркова за напълно платена болница и ,че Панова не " познава" парите,съм писала аз. Просто не знам,какво съм натиснала Sad

# 65
  • Мнения: 1 897
Аз с първата бременност имах друго мнение за Панова - на професионалист обичащ работата си.С втора обаче,все едно беше друг човек.Не ми е следила бременностите,но съм лежала доста в патологичната.

Лекарят,който ме следеши реши да вляза в 35г.с. и да лежа там до раждането,защото карах много тежка бременност,със серклаж,много скъсена шийка и ни се искаше да стигна поне до 37 г.с.,защото синът ми се роди в 34г.с.

И така 3-4 дни след постъпването ми стана един инцидент с мен,за който имаше вина една санитарка.Цяла нощ не можех да стана да отида до тоалетната и въпреки,че карах ужасна бременност и съм преживяла 4 спонтанни аборта,аз не бях изпитвала такива болки до сега.

На другия ден Панова ме извика за запис и каза,че бил най-перфектният в отделението да съм си ходела вкъщи,защото нямало места и,че на мен ми нямало нищо.Прибрах се и естествено родих след няколко дни.За щастие бях в 36г.с.,но ужаса,който преживях и болките,които изпитвам и до ден днешен,няма да ги забравя никога.Дори сега съм тръгнала по ортопеди и невролози,защото имам ужасни проблеми след тази случка.

И вместо поне да изкаже някакво съчуствие,че това се е случило в нейното отделения,тя ме изкара само мен виновна,без да имам някаква вина.

# 66
  • Мнения: 63
Родих при Д-р Панова през юни 2014 г. Не ми следеше тя бременността, отидох за пръв път в седми месец да се запознаем. Нямала съм връзки или нещо с нея, просто ми беше препоръчана. До раждането бях три пъти на прегледи при нея, всеки път в Тина Киркова и макар да й предлагах да ходя в частния кабинет, тя ми отказваше. Не ми е взела пари нито веднъж, всеки път беше много усмихната и лъчезарна.

На мен ми се налагаше секцио по медицински причини и бяхме уговорили дата за 16-ти. На 11-ти обаче ми изтекоха водите към обяд, обадих й се, отидох веднага в болницата и в 4 часа следобед вече бях родила. През цялото време и тя, и анестезиолога Д-р Стоянов се държаха прекрасно, разпитваха ме за работата ми, за името на детето, смеехме се (доколкото можеш да се смееш под упойка  Rolling Eyes)..

След операцията ме настани в някаква друга реанимация, не основната, понеже беше препълнена точно този ден, и даже разреши на мъжа ми да влезе с мен, че си бях сама. Той два часа стоя при мен. На другия ден дойде да ме види, беше много мила.

След седмица започнаха проблемите ми. Започнах да вдигам температура и раната ми се поду. Не успяхме с Д-р Панова да установим със сигурност защо е така, но три дни по-късно в 1 часа през нощта раната ми се отвори и изтече голямо количество кръв и гной. Обадих й се, дойде в болницата за същото време, за което стигнах и аз. Оказа се, че съм направила алергична реакция към вътрешните конци и тялото ми започна да ги изхвърля. Още близо два месеца ходих през ден да ми сменя превръзката на раната. Винаги се държеше прекрасно, погрижи се да ме запознае с другата лекарка, която ще ми сменя превръзката когато тя самата излезе в отпуск, през цялото време ми обясняваше как  ще направим следващото ми раждане един ден без вътрешни конци по най-разни методи. И не ми е взела един лев, аз самата накрая реших, че за всички тия допълнителни грижи трябва да я почерпя...

Очарована съм от това колко е ведра и енергична винаги! Въпреки проблемите ми, аз имам хубав спомен от всичко! И пет деца да родя, все ще е при нея... Praynig

# 67
  • Мнения: 1
Здравейте, изчетох всички мнения за д-п Панова и реших, че трябва да ви разкажа и моята история. Имах изключително тежка ендометриоза, която никой лекар не успя да открие в продължение на 9 години/ обиколих всички държавни и частни болници в България./ Съвсем случайно миналата година попаднах на д-р Панова, която видя проблема още в първата минута от прегледа и обясни, че положението е доста сериозно и е наложителна операция. Тя мина успешно, но голяма част от яйчниците ми трябваше да бъдат отрязани. Беше истинско чудо,че тази жена направи операцията успешно и ми даде шанс да имам деца, макар и не по естествен път. Е, след назначената терапия, д-р Панова, приела лично моя случай, чрез нейни контакти ме изпрати в клиника за инвитро, където процедурата беше абсолютно успешна и сега съм бременна в 5ти месец. Тя продължава да следи бременността ми, вдига си телефона при всяко позвъняване, любезна и напълно изчерпателна е. За всички процедури, които съм правила платих единствено пакета за проследяване на бременност/ по тарифа на болницата/. Самата лекарка не ми е взела стотинка, а даже ми спести куп пари от изследвания. Твърдо съм решена да родя при нея и горещо я препоръчвам на всеки, чието здраве и бебче е най- важно. ☺

# 68
  • Мнения: 212
Мили дами, ако уважавате себе си като личности, не ходете при Мажена Панова! Ще бъдете увиквани, унижавани, мачкани. Няма човешко отношение към никой тая. Невротичка и психарка - както ти се смее, изведнъж почва да крещи. Може да се преглътне това, ако беше добър лекар, но не - НЕ Е! Пълна некадърничка, не става и за санитарка. Обърка ми хематом в матката с плацента превия и благодарение на нея загубих бебето си! Бие се в гърдите, че е велика и можеща, пълна пародия. Само като видите контингента й  от пациентки, че са на 90 % от боята ще ви стане ясно в кои среди е известна!

# 69
  • Мнения: 1
Здравейте момичета, искам да изкажа огромното си разочарование от доктор Панова. Бях проследявана от нея, с платен пакет, разбира се, без нито едно допълнително изследване, въпреки че знаеше за проблема ми, висока глюкоза в урината. Наложи се посещение в болницата, в 2 часа през нощта, защото ми изтекоха водите. Оказа се инфекция, за която доктор Панова имаше предположения, че може да се случи, но до 7 месец не ми назначи, нито едно изследване, дори без циронамазка. Оказах се през нощта, в спешния кабинет на болницата със счукан мехур. От там и след разговор с Панова ме изпратиха директно в Майчин дом, с думите, че ако искам детето да оживее, да тръгвам спешно за там. Така и направих, родих момченце в МД. До днес, бебето вече е на 5 месеца, докторката не се поинтересува. Тотално разочарование.

# 70
  • Мнения: 155
Момичета искам да споделя за ужасното отношение от тази жена, която сигурно има и деца. През цялото време докато бях в отделението ме сриваше психически. До този момент не бях се сблъсквала с толкова ужасен човек, който се нарича лекар. Очевидно, че проблема й беше че не се следя при нея. Предстоеше ми много рискова интервенция, преди да я започнем я попитах какво ме очаква, има ли риск за мен, за детето. Така почна да ми крещи и да се държи страшно истерично, да ме праща на психолог и да ме обижда. Точно преди да се състои интервенцията щях да пометна, целия ми корем се втърди, ревях и не можех да се съвзема. Гонеше ме от отделението и ми викаше като съм им нямала доверие да се махам. Добре че се появи моята лекарка и стана свидел и ме успокои. Просто никога никой лекар не се е държал така с мен. Ужасен ужасен човек. После като ме видеше по коридора почваше да се дразни, а аз нарочно не казвах нито дума. Чувствах се като в психодиспансер. Изобщо няма да коментирам по какъв начин ме изписаха.

Общи условия

Активация на акаунт