Моля за идеи как дете да проглътне лекарство

  • 986
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 914
Моля    за  идеи   как  дете  да  проглътне    лекарство  

сина  ми  е  на  4  години 

лекарката  му  изписа   доста  скъпо   лекарство   но  не  това   е  проблема 

то  е  на  хапчета    като  капсули    Изрично    се  пише  че  не  може  да  се  пречупи  или  разтвори    а  да  се   преглътне  но  как     от  вчера  сума  и  хапчета  отидоха  в  боклука  Confused


опитвах  данон  шоколад  но  нищо   smile3511


ще  съм  ви  благодарна  за  идеи

лекар  се  казва  Renagel      800  mg      comprimes   pellicules

# 1
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Защо да не може да се разтвори, според мен по важно е детето да изпие лекарството.
Моето дете също е на 4г. принципно казвам задължително лекарствата да са на сиропче, но последно бяха и изписали Азитрокс на хапчета, които натрушавах и давах с кисело мляко.
Другият вариант е да ти сменят лекарството с нещо което може да пие детенцето.

# 2
  • София
  • Мнения: 558
Не го стривай или разчупвай - щом пише така, значи се налага за да може да действа! Поглъщането на "всяка цена", по неподходящ начин, нарушава действието на някои лекарства /напр. капсулованите/ 
Щом се налага да го даваш и няма подходящ заместител  бих те посъветвала да отидеш при докторката ако може тя да ти покаже какво да правиш. То зависи и идетето дали ще позволи  Embarassed.  Дори кърмаче може да погълне голямо хапче, има начин, но все пак трябва да се покаже...

# 3
  • Мнения: 914
изрично  се  пише  че  не  трябва  да  се  пречупва  и  трябва да се  разтвори  постепенно  в  организма  а и  има  и  спец  целофанова  опаковка 


лекарката  ни  каза  да  му  давам  с  данон  но   ,,,

лекарството  е  за  възрастни  но  нямаме  избор  защото  няма  за  деца  и е  за  повишен  фосфор в  кръвта


Тала    даваме  показваме  но   след  това   повръща   Cry

  bouquet

# 4
  • София
  • Мнения: 558
Писах ти на лични. Peace

# 5
  • Мнения: 14
Когото бях по-малка и трябваше да пия големи хапчета мама ми даваше  супена лъжица със краве кисело мляко, на върха на която беше сложила хапчето . . . и беше много добра идея, защото млякото беше студено и не го държиш в устата, а направо гълташ и него и хапчето   . . . предполагам ,че има и други варянти, но за това се сещам, защото действаше  . . . Успех!

# 6
  • Мнения: 27 524
Не виждам никакъв проблем да не се разчупи, счука, разтвори или каквото и да било  Naughty Важното е да се приеме. Когато се е налагало да давам на сина си, винаги отварям капсулката, разтварям я в 2-3мл сок и след това му го давам със "спринцовката" от Панадола  Peace

# 7
  • Мнения: 1 844
ами аз съм на 23 години и все още не мога да преглъщам големи хапчета. Laughing Laughing Laughingсамо като го видя и гърлото ми се свива.винаги,цял живот,съм ги счуквала на прах,иначе няма начин.
 baby_neutral

# 8
  • Мнения: 914
Още   се   мъчим    Tired

лекарството  не  трябва  да  се  радтвори  в  стомаха  на  детето  а  в  днанадесетпръстника под  врияние  на  жлъчния  сок   така ми  обясни  лекарката   ако  се  разтнори  в  стомаха   може  да  направи  язва  Confused

опитвахме  с  кисело  мляко  ,крем  карамел   но  нищо   Tired

държи  го  в  устата  докато  го  схруска  #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт