Вкусотии от старата манджа!

  • 12 754
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 001
От останали панирани, филийки правя "сандвич Хавай"....

# 16
  • Мнения: 800
от вчерашна боб-чорба, става чудесна каша.  Прави се запръжка с брашно, червен пипер и олио в дълбок тиган, сипва се чорбата, бърка се, докато се сгъсти и хопп. А ако се намират и наденички става чудно

# 17
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Пица със стар хляб:
Месно-зеленчуков пай:
Запеканка:
Боб на фурна:

Май тези съм импровизирала от остатъци разни.......  newsm78

# 18
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Ако ви остане кус-кус може да се направят кюфтета от кус-кус: Добавяте 1 яйце, сирене и кашкавал оваляте в галета и пържете или печета. В момента ги правя, снимка ще покажа, като станат.

Ако ви остане изсъхнал кекс, може да направите чудесен десерт.  http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,2532.msg65365.html#msg65365

# 19
  • Мнения: 592
Когато ми остане бялото месо от пиле на грил (никой не го долюбва у нас) Задушавам чушка, лук, моркови и гъби. Прибавям на рязаното остатъчно месо, малко доматки или сос Ънкъл Бенс, кетчуп - за да е по сладникаво и готова манджа Hug
Пак като ми остане бяло месо от пиле на грил - забърквам палачинки и ето пиле с палачинки.
От боб чорба - нарязвам червени чушки и запичам във фурната.

# 20
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Ето и снимка на кюфтенцата изпекох ги в случая и използвах формички за мъфини:


# 21
  • София
  • Мнения: 3 787
В къщи почти никога не остава неизядена сготвена храна и не ми се е налагало да "преправям"старата манджа.
Но няма да забравя баба ми как готвеше боб навремето-в огромни количества.Първо правеше боб чорба.На следващия ден от останалото/повече от половината боб обикновено Laughing/правеше боб яхния на фурна или на котлон.И на третия ден/чудно как винаги оставаше newsm78/яхнията ставаше боб със сушени червени чушки и го хапвахме с таратор.
Това бяха любими манджи на цялото семейство Laughing

Сега чак се чудя как сме могли да ядем боб 3 дена поред Sick hahaha

Общи условия

Активация на акаунт