Усвояване на открита тераса

  • 10 584
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 198
Здравейте!
Моля Ви помогнете ми, имам открита тераса , която искам да усвоя, но за целта трябва да се направи покривна конструкция. Някоя от вас сблъсквала ли се е с такъв проблем, ще съм благодарна на всякакви съвети Simple Smile

# 1
  • Мнения: 804
Зависи от стила на сградата и от това какво точно искаш да представлява терасата ти след "усвояването. Има много варианти, но дай повече подробности.

# 2
  • Мнения: 198
значи сградата е панелен блок, терасата е на последен етаж и понеже кухничката е 3 на 3, а в нея трябва да набутам пералня, миялна, хладилник, фурна и маса с 4 стола, реших че май трябва да усвоя терасата, но като е открита стои проблема с покрива. До колкото разбрах най-добре е конструкцията да е метална, че дървена ако е, дървото най-вероятно няма да е добре изсушено, ще изметне, ще прогние за няколко години.

# 3
  • Мнения: 804
Ако дървото е качествено и обработено както трябва - не би трябвало да се изметне. Колко е голяма терасата? Ще се правят ли стени или ще е само остъкляване?

# 4
  • Мнения: 198
тераската е малка, 3 на 1 е, ще има иззидване с итонг и дограма, че искам да си изнеса хладилника и печката там. А за дървото няма как да знам колко е качествено ако го прави фирма , пък и гъдинки може да завъди

# 5
  • Мнения: 600
метален покрив няма да изолира нито жегата, нито студ. според мен дървен е най-добре.

# 6
  • Мнения: 891
Нашия апартамент имаше тераса на всяка стая.
Ние оставихме само 1 тераса, на спалнята. Всички други ги усвоихме, но при нас имаше
покрив и всъщност изграждахме само стените.

# 7
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 818
аз съм против остъкляване, усвояване и т.н. на тераси и балкони. моят съвет е преди да предприемете каквото и да е, вземете да попрочетете малко.

http://www.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?t=7945
http://www.lex.bg/phorum/viewtopic.php?t=30950&highlight=&am … cb038944cb71a313f
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=298176.0

# 8
  • Мнения: 198
Ми и аз не искам да остъклявам терасата понеже знам че ще се вкарам в страшно приключение.Но, първо, имам си тераса голяма която е обща за двете стаи и гледа към Витоша така че не се лишавам изобщо от тераса и второ , терасата която искам да остъкля е на кухнята, а кухнята е 2.66 на 3 и ще ми е малко трудно да набутам в нея хладилник, мивка, печка, пералня , миялна, маса за хранене + долни шкафове понеже не съм расла достатъчно и ми е малко неудобно всичко да ми е на високо Simple Smile

# 9
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
Най-добре гредоред с тези новите покриви битумни ли бяха, особено за последен етаж. То е ясно, че плочата няма как да се излее наново. Нямам представа как ще се върже гредореда с бетонната плоча  Rolling Eyes Ламарина не си слагайте.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 604
Здравей,ние имаме същия проблем,за сега не сме го решили.Причини:
1.Наши приятели  живеещи на последен етаж усвоиха терасата си.Сложиха една много сложна покривана конструкция.Метална рамка ,която върху която сложиха дърво.Отгоре челна мушама и върху нея от новите модерни битомни /така ли се казват/ покрития.Под дъските сложиха вата след това окачен таван.Резултатът започна да прави конденз незнам от къде.Окачения таван се овлажнява и след време мухляса.За уточнение терасата е южна.
2.Съседите които живеят срещу нас,също се опитаха да си усвоят терасата.За да има повече слънце сложиха прозрачен таван от някаква пластмаса.Няма никаква изолация.Стените които иззидаха от итонг се напукаха на мястото където трябва да се прикрепят към носещата стена.Един майстор им казал,че натоварването на терасата е много голямо и това е причината да се получи това.Да отбележа под съседите от долния етаж не са усвоили балкона.Според майстора,/който твърди че е инженер/ има опасност балкона да не издържи натоварването защото не е изчислен да издържи толкова много килограми.Само стените които са иззидани му идвали в повече,да не говорим за другите неща които бяха сложили.Те си прибраха електроуредите обратно в кухнята.
3.Ако се прозореца на помещението е изчислен така ,че да влиза необходимата светлина в помещението.Ако се сложи прозорец,който да бъде същия по-размер или по-малък ,в новата кухня ще бъде по -тъмно,защото помещението става по-дълбоко.Ако се постави прозорец,който да бъде колкото е широка терасата,се намалява изолацията на помещението и се отоплява по-трудно.
4.Ако балкона ,не се изолира от долната страна /където е подът/ Ако на долния етаж балконът е усвоен и е включен към кухнята това не е необходимо.То на бившия вече балкон подът ще бъде много студен  и ако терасата е северна може да се образува и конденз.
По тези причини все още не сме намерили вярното решение и вече втора година отлагаме това дело.
Ще следя темата.

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
Ами и ние сме вкарали балкона в кухнята, само дето извиках майстори, обясних им какво искам, отидох на почивка и като се върнах имах огромна кухня без тераса! Ти ли ще си я правиш терасата?  newsm78 Според мен е желателно да се занимае някой, който разбира от тези неща!

# 12
  • Мнения: 198
анна-мария, благодаря ти, не бях се сетила за изолацията на пода на терасата.
РЕД ти открита тераса ли си остъклявала, можеш ли да ми пратиш координатите на фирмата на лични

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
Фирмата е малка, местна, Бургаска. Ние сме на 2ри жилищен етаж в панелен блок. Не знам точно какво е открита тераса, затова ти обяснявам това. Ако координати в Бургас ти вършат работа-ок.   bouquet

Последна редакция: вт, 22 юли 2008, 18:19 от РЕД

# 14
  • Мнения: 198
ми открита тераса е тераса без покрив на последен етаж, и на мен именно покрива ми е проблем  Shocked

Общи условия

Активация на акаунт