Кога става въвеждането на сокове при бебетата

  • 19 266
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 100
Дадох му преди 2 месеца...ми той само сок искаше и никаква вода не признаваше. Тогава си казах тежката дума и край на соковете  Laughing Laughing

# 16
  • София
  • Мнения: 3 249
Сок предложих и прие на 11 навършени месеца. След годинката го пропи с удоволствие. Преди това съм предлагала няколко пъти, но ми е отказвала категорично.

При всяко положение соковете се въвеждат СЛЕД като са въведени останалите основни групи храни - зеленчуци, плодове, зърнени храни, месо. Най-добре е въвеждането да стане около годинката, в никакъв случай на 2 месеца Naughty 

Минималният срок за даване на каквато и да е храна, различна от мляко (АМ или кърма) е 4 навършени месеца, а по-добре при 6 навършени. Peace

# 17
  • Мнения: 1 305
Аз и досега не съм давала сок. АЗ съм на мнение по добре да хапва пресни плодове отколкото да и давам сок (купен)  Simple Smile

# 18
  • Мнения: 1 380
Аз и досега не съм давала сок. АЗ съм на мнение по добре да хапва пресни плодове отколкото да и давам сок (купен)  Simple Smile
Peace

Последна редакция: чт, 17 юли 2008, 16:28 от sladkish4e

# 19
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Аз и досега не съм давала сок. АЗ съм на мнение по добре да хапва пресни плодове отколкото да и давам сок (купен)  Simple Smile

 Peace

# 20
  • Мнения: 158
за първи път на 3 мес.,а купешките доста по- късно

# 21
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
От 3 дена и давам само сок от морков , много добре го понася , педито ме подкрепя , пък и аз си го правя сама не е купешки

# 22
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
След годинка- годинка и нещо. Така или иначе предлагам рядко, предпочитам да яде пресни плодове.

# 23
  • Мнения: 191
При всяко положение соковете се въвеждат СЛЕД като са въведени останалите основни групи храни - зеленчуци, плодове, зърнени храни, месо. Най-добре е въвеждането да стане около годинката, в никакъв случай на 2 месеца Naughty 

Минималният срок за даване на каквато и да е храна, различна от мляко (АМ или кърма) е 4 навършени месеца, а по-добре при 6 навършени. Peace

Подкрепям.  Peace

# 24
  • Мнения: 4 335
Аз все още не сьм давала,мисля да из4акам поне до 8 месеца.

# 25
  • Мнения: 5 940
Чак сега взех да му давам, но много рядко. Купени бебешки. Давам само по време на разходка, защото синът ми все към чуждите шишета посяга. Иначе яде много пресни плодове, не виждам смисъл да му правя домашни.

# 26
  • Мнения: 5 183
Стига с тези сокове бе хора ...

# 27
  • Мнения: 308
   Още не съм давала. За сега е хапвала само плодови и зеленчукови пюрета. След седмица ще въведа месото, а в началото на седми месец глутена. Мисля си към краята на седми месец да предложа сокче.

# 28
  • Мнения: 2 334
Аз все още не сьм давала,мисля да из4акам поне до 8 месеца.
Peace

# 29
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Колкото по-късно, толкова по-добре.А най-добре с пресни плодове след 6-ия месец.
Точно!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт