За Бога,карайте по-бавно!!!

  • 3 788
  • 82
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 478
Снощи видях поредната ужасяваща катастрофа.
На пътя Варна-Бургас,малко преди отбивката за Камчия се бяха блъснали кола и микробус.МНОООООГО!
Хората бяха още вътре.Чакаха Бърза помощ.
Дори и с просто око се виждаше,че колата трябва да се реже.,за да се извадят пътниците.Но това дето реже ламарините(незнам как се казва),тръгна от Варна може след 40 мин.Видях го,когато беше на АСпарухов мост.
А защо трябва да се шофира толкова бързо и непредпазливо?Защо си задаваме един на друг този въпрос и утре пак е същото?
А снощи беше мокро и беше нормално да се намали скоростта,особено в този голям завой,къдетео беше катастрофата.
Дано няма жертви!

# 1
  • Мнения: 641
Хубав е призивът ти, но се съмнявам тези, които карат бясно, въртят гуми и шофират пияни да четат в този форум. Crazy
П.П. Не съм шофьор.

# 2
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
За бога!
Някой да вземе и да оправи пътищата, да сложи маркировка, табели и други не по маловажни неща от скоростта.
Само че някои хора вече взеха парите и ние ще си пеем "карайте по-бавно" само.

# 3
  • Мнения: 662
За бога!
Някой да вземе и да оправи пътищата, да сложи маркировка, табели и други не по маловажни неща от скоростта.
Само че някои хора вече взеха парите и ние ще си пеем "карайте по-бавно" само.

И това е така, но не тези фактори са основни за безбройните катастрофи. Защото при ниска скорост не могат да те убият. Виж, в съчетание с "летене" по пътя-да Peace.

# 4
  • Мнения: 656
За бога!
Някой да вземе и да оправи пътищата, да сложи маркировка, табели и други не по маловажни неща от скоростта.
Само че някои хора вече взеха парите и ние ще си пеем "карайте по-бавно" само.

И това е така, но не тези фактори са основни за безбройните катастрофи. Защото при ниска скорост не могат да те убият. Виж, в съчетание с "летене" по пътя-да Peace.
Всъщност описаното от Реза е "предпоставка" за катастрофа. А като се случи, всички знаят, че е "Божа работа", скоростта има значение но не е гаранция.

Случи се на магистрала Тракия камион да разпилее бутилки по шосето, хубаво бяха съобразили да отбият движението в аварийната летна да не се минава през стъклата докато пожарникарска кола отмие стъклата, ама да спреш изведнъж от 120 без никаква предварителна информация си е малко трудничко... за щастие се возих при опитен шофьор.

# 5
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Мелинда...в най-лявата лента на Цариградско шосе, от години има буквално убийствени дупки.
Преди време заравниха първите няколко.

Аз това го наричан умишлен опит за убийство.

За това как свърша чисто новата ни магистала мога да кажа същото.

# 6
  • Мнения: 662
Мелинда...в най-лявата лента на Цариградско шосе, от години има буквално убийствени дупки.
Преди време заравниха първите няколко.

Аз това го наричан умишлен опит за убийство.

За това как свърша чисто новата ни магистала мога да кажа същото.


Да, така е, Цариградско все го дооправят, все някой глобяват, че не си е свършил работата и пак нищо... Но точно поради тези фактори, които си изброила и ние си ги знаем, не можем ли да бъдем малко по-внимателни и не толкова агресивни на пътя? За къде всички са се разбързали ooooh!... "Там", накрая всички ще отидем-не е нужно да изреварваме съдбата.

# 7
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Дори да спазвам ограничението от 80 км/ч...когато видя, че първите няколко дупки за ОК, въобще не мога да предположа, че последните две си зеят...и принципно не бих имала причина да не мина през тях.

Съответно да си оставя там джантата, а защо не да се завъртя и да помета 1-2 коли.

И това е само един пример.
Пътищата ни са направени, за да убиват.
Това е истината. Всеки, който е минавал скоро Бистрица-Железница го знае много добре.

# 8
  • Мнения: 3 423
А възможно ли е държавата или общината да
бъдат съдени за опит за убийство на шофьори?

# 9
  • Мнения: 982
А възможно ли е държавата или общината да
бъдат съдени за опит за убийство на шофьори?

Мисля, че има няколко заведени дела, но не знам как са завършили.

# 10
Братовчед ми кара кола от 3 години и вече има 4 леки катастрофи.Баща ми кара от 35 и няма нито една.

# 11
  • Мнения: 662
Дори да спазвам ограничението от 80 км/ч...когато видя, че първите няколко дупки за ОК, въобще не мога да предположа, че последните две си зеят...и принципно не бих имала причина да не мина през тях.

Съответно да си оставя там джантата, а защо не да се завъртя и да помета 1-2 коли.

И това е само един пример.
Пътищата ни са направени, за да убиват.
Това е истината. Всеки, който е минавал скоро Бистрица-Железница го знае много добре.

Да, но това не оправдава пияните, дрогираните, без книжка и други шофьори. А и масово тежките катастрофи стават на съвсем равни и прави участъци. Най-малкото, защото като си знаем къде са дупките всеки от нас по навик намалява, поне, за да не си изпотроши колата Thinking.

Последна редакция: ср, 16 юли 2008, 17:19 от melinda_

# 12
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
И аз не оправдавам пияните, дрогираните, без книжка и други шофьори, но не разбирам защо постоянно се опитват да ни убият с пътища, липса на маркировка и свряни в храстите полицаи, които изкачат изневиделица или си правят седянка на най-нелогичното място на пътя.

Не може само шофьорите да са виновни, колкото и да не им изнася на управниците това.
Мърлячи.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 341
Съпругът ми и синът ми са таксиметрови шофьори>Всеки ден е изпитание не само за тях,но и за мен!!Има шофьори,които карат без да се съобразяват с другите,не ценят човешкият живот- вкл. и своя.Няма никаква колегиалност и отстъпчивост по пътищата!Колко пъти съм звъняла на КАТ и Пирогов....През сълзи питам има ли произшествие с такси.....В София има много некоректни водачи на МПС.Един парадокс от миналата година - Някакво BMW удря цинът ми ( но не таксито - а другата ни кола),след това закача и една друга кола отпред и бяга от ПТП.И до ден днешен не могат да издирят метоживеенето на притежателят на колата ( синът ми е видял номера) .В застрахователното дружество е дал фалшив адрес и не могат да го открият!!!!Призив към всички шофьори ; МИСЛЕТЕ ЗА СВОЯ ЖИВОТ,МИСЛЕТЕ ЗА ЖИВОТА НА ДРУГИТЕ!!!!На тях им се ЖИВЕЕ!!!

# 14
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
О, Рени.
Мисленето е трудна работа  ooooh!
Мигачите са аксесоари, които се изхабяват, ако се ползват, а паркирането точно за завоите така че да запречиш всякаква видимост е задължително напоследък.

# 15
  • Мнения: 662
О, Рени.
Мисленето е трудна работа  ooooh!
Мигачите са аксесоари, които се изхабяват, ако се ползват, а паркирането точно за завоите така че да запречиш всякаква видимост е задължително напоследък.

"Фаворити" са ми маршрутките. Няма значение, че са в най-лява лента. Бам-прелита към най-дясната ooooh!. Няма значение, че е на средата на Цариградско-има пътник за слизане ooooh!. Въобще няма значение, че се движи с висока скорост-набива рязко спирачки, да му мислят тези зад него ooooh!. А, че пътниците не са картофи-дали?  #Crazy

# 16
  • София
  • Мнения: 1 341
Прави сте момичета! Няма култура на шофиране,няма кавалерство,няма логика,няма...няма...няма нищо!!!!Има всеки ден ЗАГИНАЛИ НЕЛЕПО МЛАДИ ХОРА.Като на война!!!Трябва да се направи нещо - но какво? Може би някакви задължителни курсове по възпитание на шофирането?

# 17
  • Мнения: 3 423
Няма култура на шофиране,няма кавалерство,няма логика,няма...няма...няма нищо!!!!

Но има кофи за боклук в най-дясната лента на
"Шипченски проход", точно пред светофарите.
А само тази дясна лента е за направо и надясно.
Тоест. Трябва да се търси отговорност на тези,
които пречат на шофьорите да спазват правилата.
Този пример е зрънце от мънистата.

# 18
  • Мнения: 2 401
Аз пък искам сериозни санкции за плиткочелите, които дават мощните си возила на невръстните си любовници и отрочета, защото те са най-опасни.

# 19
  • Мнения: 1 470
Аз пък искам сериозни санкции за плиткочелите, които дават мощните си возила на невръстните си любовници и отрочета, защото те са най-опасни.
И разни там пърпоретчици,и не толкова на две колела...Преди малко на един завой в насрещното ни излезе едно такова на има няма 12 години,зяпаше чуждите дупета,и щеше да ни нацели...А ние сме с ван...Е кой щеше да е победител се пита в загадката #Cussing outА после и на съвестта да ни тежи,пък мъж ми и в затвора да ходи...А другият вариант бе-близката ограда...

# 20
  • София
  • Мнения: 38 476
След като свърши магистралата по пътя към морето има един участък, където мъжа ми е преброил 26 мемориала. И пак разни герои с БМВта /сори, но предимно такива бяха/ се опитваха да изпреварват като влизат в насрещното и се изнасят в последния момент.
А ние пъплим с 80 в жегата с детето! Както и трябва де.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 341
Напълно подкрепям  мнението на Минзухар!!!Разни недоносчета като видят мощна кола и карат като невиждали.Българските пътища не са за високи скорости!!!

# 22
  • Мнения: 3 459
Българските пътища не са за високи скорости!!!
Не са и за безмозъчни олигофрени, току-що взели книжки  Twisted Evil
Не виждам смисъл от тия призиви, в крайна сметка ние тука само си призоваваме, ама всеки ден казват за нови и нови катастрофи.
Еми всичко хубаво, ама всеки сам си слага главата в торбата.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 341
Българските пътища не са за високи скорости!!!
Не са и за безмозъчни олигофрени, току-що взели книжки  Twisted Evil
Не виждам смисъл от тия призиви, в крайна сметка ние тука само си призоваваме, ама всеки ден казват за нови и нови катастрофи.
Еми всичко хубаво, ама всеки сам си слага главата в торбата.

Той да си слага главата в торбата, но защо и на другите главите!!!Всяка сутрин като гледам телевизионните хроники и сърчицето ми се свива - колко черни забрадки всеки ден -ЗАЩО!!!Трябва да се направи нещо!Не бива да седим със скръстени ръце !

# 24
  • Мнения: 1 455
Всичко си е до закони Stop
Как да го спреш ,като се мисли за недосегаем..с тази корупция и безнаказаност няма как да искате всеки да кара по съвест.

# 25
  • Мнения: 3 034
.Българските пътища не са за високи скорости!!!

то българските пътища не са за никакви скорости, ама това е една друга тема....

# 26
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
А да си кажем ли нещо за българските закони?
Преди няколко години един заспа на волана, не видя стопа и удари майка ми така силно че я вкара с колата в една ограда. Слава богу майка ми се размина с малки наранявания и с голяма уплаха и то защото по принцип над 30 не вдига. Обаче този се оказа че не си е платил гражданска отговорност и НИКОЙ НИЩО НЕ МОЖЕ ДА МУ НАПРАВИ. На майка ми й казаха това в прав текст застрахователите.
А за наказание задето е заспал на волана или не е спрял на стопа никой нищо не каза. Така си и остана историята - майка ми не иска да шофира повече, баща ми ремонтира сам колата а онзи продължава да си кара. 

# 27
  • Мнения: 468
 То закони си има, но трябва и да ги прилага някой.

# 28
  • Мнения: 1 455
То закони си има, но трябва и да ги прилага някой.
Ооо да на листове хартия ги има..А за кого важат тези закони не се знае newsm78
След като всеки нарушител минава с някой лев и заминава...къде ти е измислен закона? Или аз трябва да имам съвест ,но хората на закона НЕ?..Нещо не ми е ясна твоята логика.. Thinking

# 29
  • Мнения: 13
Това нещо явно ще продължава и не само по пътищата, но във всички сфери на живота ни, явно докато ни е страх, срам и т.н. и докато ги го търпим кротко, мълчаливо, и ги преглъщаме някак сами ще си продължава, колкото и да се жалваме, колкото и да ни боли. Докато не се научим да правим протести, няма да се промени нищо и все по-зле ще става. Съседните ни балкански страни са дори по-добре от нас, дори Сърбия, която не е в Евросъюза. Няма такова велико търпение и страх да покажем позиция както при нас. Че това което се случва тук всеки ден ако беше в някоя друга държава протестите нямаше да спират, постоянно щеше да има по улиците хора с лозунги, акции, демонстрации, разбира се по един цивилизован начин. Един път да се престрашим само! Иначе кой знае колко още може да си търпим този ненормален живот, като през турско робство, или народа съвсем да се побърка и някоя война да стане, макар да звучи нереалистично. А след като си мълчим, значи сме съгласни с нещата, които се случват. Медиите само отразяват тези събитията и дискутират, но единствено обединението на народа може да постигне нещо.

# 30
  • София
  • Мнения: 1 341
еХс, ти си права!Ако има такава организация ( защо не и на майките) която да организира ежедневни протести с плакати ,може би  ще се набият в очите на  некоректните шофьори!

# 31
  • Мнения: 6 618
А да си кажем ли нещо за българските закони?
Преди няколко години един заспа на волана, не видя стопа и удари майка ми така силно че я вкара с колата в една ограда. Слава богу майка ми се размина с малки наранявания и с голяма уплаха и то защото по принцип над 30 не вдига. Обаче този се оказа че не си е платил гражданска отговорност и НИКОЙ НИЩО НЕ МОЖЕ ДА МУ НАПРАВИ. На майка ми й казаха това в прав текст застрахователите.
А за наказание задето е заспал на волана или не е спрял на стопа никой нищо не каза. Така си и остана историята - майка ми не иска да шофира повече, баща ми ремонтира сам колата а онзи продължава да си кара. 

Това го научих скоро от една приятелка застрахователка и смятам ,че е ужасно нередно.Сега май правели някакъв гаранционен фонд бла,бла.

# 32
  • Мнения: 743
Еми аз за това си карам Корсичката - 1.2, по-малко от 55 коня и даже и на магистралата не мога да вдигна повече от 100. Дразня се понякога, но после си казвам, че така е по-добре, возя дъщеря си все пак. Карам си като мравчица, като се старая да не преча на останалите.

# 33
  • Мнения: 2 161
Аз пък искам в тази тема да сритам тези,които си купуват шофьорската книжка.

# 34
  • Мнения: 2
Казвал съм го и в предишни теми от този сорт:Крайно време е да се затегнат ЗНАЧИТЕЛНО фирмите които предлагат шофьорски курсове, да се увеличи броя на кормувките ,включително и на тъмно и в мъгла , да се затегне контрола на изпитите за да се предотврати купуването на изпитите /защото обществена тайна е ,че не е толкова сложно да се купят листовки или кормувки/
Да се наложат ограничения на младите шофьори за алкохол до 0 промила и да бъдат проверявани всеки път когато са спрени. и т.н.т
За 4г. стаж като шофьор имам отнети само 3 точки и то за неправилно паркиране които се възстановиха поради липса на провинения за 1 година .
Относно теорията ,че пътищата са виновни за катастрофите виновни са ама друг път!Замислете се ако бяха перфектни разни индивиди каращи ГОЛФ 2 /сори ако някой се засегне/ или БМВ 3 /сори пак/ дето са в период на полуразпад е решил ,че е Култард да си носи последствията жалкото е ,че и невинни хорица страдат покрай такива .
didka проблема е ,че и да караш по правилника има олигофрени които не карат недей си боже да започнеш изпреварване на яавтомибил движещ се с 80км/ч ти го изпреварваш с 100км/ч и отзад започва да ти пресвятка мерцедес или бмв или каквото и да било с "реактивен" двигател най-много да намали да ти тегли една майна защото си го забавила с 30 секунди,

# 35
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Еми аз за това си карам Корсичката - 1.2, по-малко от 55 коня и даже и на магистралата не мога да вдигна повече от 100. Дразня се понякога, но после си казвам, че така е по-добре, возя дъщеря си все пак. Карам си като мравчица, като се старая да не преча на останалите.

Карам опел омега, която е доста мощна и на магистрала лесно  може да вдигне и 160. Отделно от време на време карам спортната кола на брат ми. И в двата случая на магистрала рядко вдигам повече от 110 км/ч. Защото съм сигурна, че ако не дай Боже стане нещо - няма да мога да овладея колата. Не само когато има и други пътници, но и когато съм сама в колата. И не мисля, че скорост от 100 км/ч е пъплене. Особено като знам, че при тази скорост спирачният път е повече от 100 метра.

Така че продължавай да си пълзиш, въобще не се ядосвай за скоростта си, много си ти е добра. Simple Smile

# 36
  • София
  • Мнения: 1 341
Ееееех , мечта!!!!!  Ако можеше всички шофьори да разсъждават така!!!

# 37
  • Мнения: 2
Скоростта с която човек може да оцелее  при челен удар в бетонна стена на тестове е 55км/ч единствено Волво /не искам да правя реклама/ гарантират 60км/ч шанс за оцеляване на пътниците а вие си правете сметка колко безопасни скорости има.Ако ви се занимава намерете данните от караш тестовете на автомобила които карате и преценете колко сигурен е той.
И аз карам кола с сравнително добра кубатура 1.8 двигател на магистрала спокойно мога и повечко да развия ,но няма смисъл.Хората са пресметна ли по умни от нас ,че при наложените ограничения е най-сигурно автомобила хаби най малко гориво и т.н.т и т.н.т

# 38
  • София
  • Мнения: 3 328
Мдам...колите станаха по-мощни и сигурни, но хората си остават все така несъвършени - не щат да устискат на по-силен удар в бетон и това си е...
Наскоро ми мина през ръцете стар, стар проект за реконструкция на път в Хасковско. По проект е предвидено да бъде изграден път, по който да се кара с максимална скорост 60 км/ч. Повечето ни пътища са строени за ниски скорости, защото са строени отдавна.
На това му викам аз единство и борба на противоположностите  Laughing

# 39
  • Мнения: 2
Никога не може да бъде направен идиото устойчив автомобил защото идиотите са крайно изубретателни.

# 40
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Скоростта с която човек може да оцелее  при челен удар в бетонна стена на тестове е 55км/ч единствено Волво /не искам да правя реклама/ гарантират 60км/ч шанс за оцеляване на пътниците а вие си правете сметка колко безопасни скорости има.Ако ви се занимава намерете данните от караш тестовете на автомобила които карате и преценете колко сигурен е той.
И аз карам кола с сравнително добра кубатура 1.8 двигател на магистрала спокойно мога и повечко да развия ,но няма смисъл.Хората са пресметна ли по умни от нас ,че при наложените ограничения е най-сигурно автомобила хаби най малко гориво и т.н.т и т.н.т

Знаеш ли кое е много интересно.
Тия умните, дето определят правилата, системно ги нарушават и то много грубо.
Как ли да си го обясним?

# 41
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Реза, според мен това си е чиста проба въпрос на възпитание. Защо моят брат със спортната си кола не вдига висока скорост? Или аз? Ами възпитали са ни да се съобразяваме с останалите и да можем да си поемем отговорност за извършените действия. Всичко останало са само последствия от липсата на добро възпитание. Така е според мен.

# 42
  • Мнения: 2
Reza зда "умни" визирам инжинери които работят в автомобилните  компаний.Не говоря за Абсурдистан демек наща хубава татковина. И за всички гофъри  http://www.vbox7.com/play:1cf423bd

Последна редакция: чт, 17 юли 2008, 12:04 от Vorax

# 43
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Reza зда "умни" визирам инжинери които работят в автомобилните  компаний.Не говоря за Абсурдистан демек наща хубава татковина. И за всички гофъри  http://www.vbox7.com/play:1cf423bd

Това голфаджийството си е диагноза, така че едва ли ще ги стреснеш Simple Smile

# 44
  • Мнения: 4 585

Съденето на държавата за каквото и да е е голяма заблуда.
Ние си мислим, че наказваме държавата, съдейки я, и ще си вземе поука.
Нищо такова не става, държавата сме ние, плаща се обезщетение и готово.
Не се стига до истинските виновници, а до държавата.

# 45
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Благодаря отново:)
Карам голф.
Много сте мили и обективни:)

Какво ли правя в тази тема, ами не взема да обиколя квартала на ръчна?
А, сетих се..чакам да стане 14 ч.

# 46
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Благодаря отново:)
Карам голф.
Много сте мили и обективни:)

Какво ли правя в тази тема, ами не взема да обиколя квартала на ръчна?
А, сетих се..чакам да стане 14 ч.

Reza, не се обиждай. Не говорим за изключения като теб Simple Smile Но ако ти доставя удоволствие - обиколи квартала на ръчна, само гледай да ти е близко сервиза, та да можеш веднага да си смениш ръчната Simple Smile

# 47
  • Мнения: 662
Благодаря отново:)
Карам голф.
Много сте мили и обективни:)

Какво ли правя в тази тема, ами не взема да обиколя квартала на ръчна?
А, сетих се..чакам да стане 14 ч.

Тези дни, каквото и да говорим май все до голфовете стигаме Wink.

А иначе, шофирането, както и безброй други неща са свързани с възпитанието на човек Peace. Май все на повече хора им липсват не само първите седем години...

# 48
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Не се обиждам от такива обобщения.
Аз обичам колата си:)

Смешни са ми клишетата, с които се мисли масово.
Бързото каране е причина за всички беди, а марката на колата определя какъв е шофьора.

дрън-дрън и мармоти завиват шоколада в станиол...

# 49
  • Мнения: 799
Българите сме много смешно (да не кажа жалко) племе - значи призоваваме се "със За Бога, карайте по-бавно", а не със "Скапана Държаво, изпълнявай си задълженията и контролните си функции, оправи си пътищата, за които плащаме данъци и винетни такси, и т.н.".
Размазвам се от щастие като видя паркирали на 3 реда коли на булевард Витоша, на пешеходна пътека, или огромна дупка на път с ограничение 90 км./ч., или полицай, спрял Голф 2 (най-вероятно с Реза в него  Mr. Green), докато покрай тях буквално прелитат БМВ-та, Мерцедеси и т.н., и още хиляди подобни "мъниста" (както ги нарече Лиска).
И размазвайки се от щастие, честно казано не бих могла да се сърдя и нервирам на манекенката Корнелия или на малък Гошко (син на голям Гошко, а.к.а. "Парапитека"), заради това, че са си/им купили книжки. Щото не е луд този, който яде баницата, а този който му я дава. И Корнелия, и Гошко ще останат вечно прости същества, така ме аз не мога да разчитам на тяхната гражданска съвест (в същност не бих могла да разчитам на всякаква съвест у тях). Докато от държавата (в лицето на нейните контролни органи, служители и т.н. паплач, назначени с конкурси) мога и имам право да изисквам да си изпълнява задълженията.

И Мартисън, гаранционен фонд има от много години. Той ще ви изплати дължимата сума по ГО на този, който е ударил майка ти (макар и по-бавно). Достатъчно грамотна си, напиши "гаранционен фонд" в Гугъла и ще видиш каква е процедурата, за да можете да я задвижите. Лошото, че страхът и преживяното ще останат, независимо от парите, които ще получите. Успех!

Последна редакция: чт, 17 юли 2008, 14:24 от Reza

# 50
  • София
  • Мнения: 2 430
Искам да се включа и да добавя нещо и от мен! Naughty
  Всяка сутрин,като излизам от вкъщи,движейки се по улицата,която е с предимство,дежурно от дясно полицаите ми отнемат предимството БЕЗ ДА СА НА СПЕЦ.РЕЖИМ,и винаги се озъртам,вчера пак,днес пак минаха пред мен с мръсна газ,даже без да се огледат.Е питам се аз,на кого да се оплача от КАТ в Дървеница,пак ли на КАТ #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 51
  • Мнения: 799
КАТ са подчинени на МВР. Пускаш си жалба до КАТ с копие до Министъра на ВР. Длъжни са да ти отговорят.
Разбирам гнева ти, абсолютно оправдан е, така че действай, иначе нищо няма да се промени. Плаши ги с вестници и телевизии  Peace

# 52
  • Мнения: 2
Reza искам да се извиня не съм написал поуста си с цел да те засегна.Просто голфовете специално 2Рая серия са масово ползвани а аз лично познавам такива техни собственици дето трябва да им се забрани до живот да имат книжка.А и масата "голфаджии" които съм виждал си представят ,че карат Богати Верен.Та извинявай. 

# 53
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Искам да се включа и да добавя нещо и от мен! Naughty
  Всяка сутрин,като излизам от вкъщи,движейки се по улицата,която е с предимство,дежурно от дясно полицаите ми отнемат предимството БЕЗ ДА СА НА СПЕЦ.РЕЖИМ,и винаги се озъртам,вчера пак,днес пак минаха пред мен с мръсна газ,даже без да се огледат.Е питам се аз,на кого да се оплача от КАТ в Дървеница,пак ли на КАТ #2gunfire #2gunfire #2gunfire

Аз работя близо до КАТ в Дървеница - всяка сутрин и всяка вечер ги гледам не само как отнемат предимство, но и карат в насрещното, защото не им се чака светофарът. И да, БЕЗ МИГАЛКИ И СИРЕНИ. Без фарове, дори и зимата, когато беше задължително за всички. Чувството за безнаказаност явно при тях е още по-ясно изразено.

# 54
  • пак там
  • Мнения: 2 885
КАТ са подчинени на МВР. Пускаш си жалба до КАТ с копие до Министъра на ВР. Длъжни са да ти отговорят.
Разбирам гнева ти, абсолютно оправдан е, така че действай, иначе нищо няма да се промени. Плаши ги с вестници и телевизии  Peace

Да бе! Пускаш си жалба до МВР и забравяш, че имаш книжка доживот! Със сегашните закони никога не знаеш за какво могат да ти се заядат - всичко да ти е наред, ще кажат, че ти е по-мръсна колата, отколкото на тях им харесва. И така всеки пост, покрай който минаваш.

# 55
  • София
  • Мнения: 2 430
Ама разбираш ли,че нищо не мога да и направя на тия галфони,даже и да им свирна с клаксона!Един път пак така от въпросната улица ми се изсвятка един,и аз както винаги там карам с 10км/ч и му свиря на тоя ,защото не издържах,онзи отби и като излезе......полицай Confusedв личната си кола,и започ1на да ми иска документи,да ме заплашва с КАТ,..................ЦИТАТ:
"неправомерно съм използвала звуков сигнал в населеното място" и стана една манджа с грозде,а мен си ме е яд,защото съм права,и ми писна от такива мишоци скрити зад униформата,да се правят на "селският цар"

# 56
  • Мнения: 13
И ние си имахме проблем с полицай, който не беше в полицейска кола и в пиков час напира да изпреварва на улица, където не е позволено и ще се блъсне в някой а може и нас да блъсне. След като направихме маневра за да му покажем, че не може да мине, той ни спира на кръстовището уплашен и вика "Какво искате да се убия ли?" и ние му казваме, че няма право да изпреварва, а той "Абе щи кажа аз какво имам право.." Значи той има право да потъпква правилата след като е полицай на има няма 20г. и то в най-натоварения час само защото е полицай вместо да следи да се спазват правилата. Чувала съм, че някои полицейски коли дори си правят гонки, голям пример дават, няма що. Иначе има и съвестни полицаи за пример, но излиза че тези, които ни пазят вече имат интерес да пазят нарушителите, защото парите идват от тях, а не от държавата.

# 57
  • Мнения: 2 755
Някой да вземе и да оправи пътищата, да сложи маркировка, табели и други не по маловажни неща от скоростта.
Права си, но състоянието на пътищата, аз бих поставила на второ място. Първото, определено е факторът шофьор - некадърник, комплексар, дивак, разсеян или каквото там се сетите. И хубави пътища да имаме, пак ще стават катастрофи.
Някои набеждават тази или онази марка коли. Тц. Не колите правят катастрофите, а тези, които ги карат. И с мощна кола и с таратайка, може да стане беля. Зависи кой и как я кара.
В защита на написаното от мен, ще ви кажа какви безумия видях само за последните няколко дни :
- на пътя Бургас - София, след Карнобат ( малко след магистралата ), моторист кара по осевата линия на задна гума.  #Crazy Crazy
- кръстовището на бул. "България" и "Тодор Каблешков", дядо шофира колата и прави следната маневра : от дясно платно - обратен завой, а внучето се забавлява на задната седалка, става и си показва главата през онзи отвор на тавана, наречен шибидах.... Crazy Познайте какво щеше да стане с показалата се главичка, ако дядото беше набил спирачки #Crazy Crazy
- на едно малко кръстовище, една малка шарена колица, шофирана от едно момченце около 18 години, взе завоя с мръсна газ, почти завъртайки се и се размина на боя разстояние от онези, които спокойно изчакваха зелена светлина. Май си играеше на Формула 1.  Crazy
- и т.н. и т.н ..........................
Хайде, да спра, че не ми се пише повече.


Това е истината. Всеки, който е минавал скоро Бистрица-Железница го знае много добре.
Често минавам от там. Участъкът за който пишеш е свлачище. Ремонтират го многократно. Не съм убедена, че и този път ремонта ще издържи повече от няколко години, преди да пропадне отново. Да, този път е предпоставка за ПТП, но ако се кара със съобразена скорост, няма проблем. Поне докато някой луд не изкочи от насрещното платно. А такива, дал Господ.

# 58
  • Мнения: 662
Някой да вземе и да оправи пътищата, да сложи маркировка, табели и други не по маловажни неща от скоростта.
Права си, но състоянието на пътищата, аз бих поставила на второ място. Първото, определено е факторът шофьор - некадърник, комплексар, дивак, разсеян или каквото там се сетите. И хубави пътища да имаме, пак ще стават катастрофи.
Някои набеждават тази или онази марка коли. Тц. Не колите правят катастрофите, а тези, които ги карат. И с мощна кола и с таратайка, може да стане беля. Зависи кой и как я кара.
В защита на написаното от мен, ще ви кажа какви безумия видях само за последните няколко дни :
- на пътя Бургас - София, след Карнобат ( малко след магистралата ), моторист кара по осевата линия на задна гума.  #Crazy Crazy
- кръстовището на бул. "България" и "Тодор Каблешков", дядо шофира колата и прави следната маневра : от дясно платно - обратен завой, а внучето се забавлява на задната седалка, става и си показва главата през онзи отвор на тавана, наречен шибидах.... Crazy Познайте какво щеше да стане с показалата се главичка, ако дядото беше набил спирачки #Crazy Crazy
- на едно малко кръстовище, една малка шарена колица, шофирана от едно момченце около 18 години, взе завоя с мръсна газ, почти завъртайки се и се размина на боя разстояние от онези, които спокойно изчакваха зелена светлина. Май си играеше на Формула 1.  Crazy
- и т.н. и т.н ..........................
Хайде, да спра, че не ми се пише повече.


Това е истината. Всеки, който е минавал скоро Бистрица-Железница го знае много добре.
Често минавам от там. Участъкът за който пишеш е свлачище. Ремонтират го многократно. Не съм убедена, че и този път ремонта ще издържи повече от няколко години, преди да пропадне отново. Да, този път е предпоставка за ПТП, но ако се кара със съобразена скорост, няма проблем. Поне докато някой луд не изкочи от насрещното платно. А такива, дал Господ.


 smile3501

# 59
  • Мнения: 3 016
Хубав е призивът ти, но се съмнявам тези, които карат бясно, въртят гуми и шофират пияни да четат в този форум. Crazy

Особено лятото  ме е страх да тръгна на път.  Пътищата се напълниха с паметни плочи .

# 60
  • София
  • Мнения: 2 430
Хубав е призивът ти, но се съмнявам тези, които карат бясно, въртят гуми и шофират пияни да четат в този форум. Crazy

Особено лятото  ме е страх да тръгна на път.  Пътищата се напълниха с паметни плочи .
Наистина,магистралите ни станаха на гробища,надгробни плочи и цветя!За ужас все се увеличават,тази събота минавах през Хемус,толкова загинал народ,толкова плочи,некролози и цветя

# 61
  • Мнения: 662
Хубав е призивът ти, но се съмнявам тези, които карат бясно, въртят гуми и шофират пияни да четат в този форум. Crazy

Особено лятото  ме е страх да тръгна на път.  Пътищата се напълниха с паметни плочи .
Наистина,магистралите ни станаха на гробища,надгробни плочи и цветя!За ужас все се увеличават,тази събота минавах през Хемус,толкова загинал народ,толкова плочи,некролози и цветя

Да, и въпреки всичко много хора продължават да се мислят за безсмъртни ooooh!. Много обичам, когато някой ми заобяснява как той е отличен шофьор, нищо, че кара с 200, преценил си е рисковете, на него това не може да му се случи... #Crazy

# 62
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
[Да, този път е предпоставка за ПТП, но ако се кара със съобразена скорост, няма проблем. Поне докато някой луд не изкочи от насрещното платно. А такива, дал Господ.

Каква според теб е подходящата за там скорост?
С колко точно трябва да караш, за да не си разбиеш колата зловещо на трите така весели пропадания едно след друго?

Пътят е скапан.
Ако не го познаваш добре си обречен да си останеш без кола там.
Абсурд е да караш дори със "законната" скорост на места.

Да споменавам ли как се асфалтират дупки в града?
ИЗВЕДНЪЖ, без НИКАКВА маркировка по улиците се появяват дупки с остри ръбове на най-неочаквани места. Стоят така със седмици.
Шофьорите са принудени да навлизат в насрещното, а най-забавно е да минеш от такова място вечер, ако вали дъжд.

Никъде в чужбина не съм видяла полицаи да кесят на гюме както тук.

Идиоти винаги ще има...но нужно ли е зорлем да се убиваме с пътища?
Кой ще потърси отговорност за унищожените европейски фондове? В чий джоб отидоха пътищата ни?
Мисля си, че никой не се интересува. Винаги можем да наплюем шофьорите, да ги глобим и да им вземем книжките.
Какво има да си тровим живота със сложни въпроси и действия...

# 63
  • Мнения: 2 755
Идиоти винаги ще има...но нужно ли е зорлем да се убиваме с пътища?
Кой ще потърси отговорност за унищожените европейски фондове? В чий джоб отидоха пътищата ни?
Мисля си, че никой не се интересува. .....
Какво има да си тровим живота със сложни въпроси и действия
...
Само за пътният фонд ли? Ами защо ни отрязаха, всичките онези 500 милиона Евро, които трябваше да получим от ЕС? Докога ще ни ограбват разни обръчи от фирми управлявани от татко, батко, кака, баджанака, шурея и шуранайката ...... В нормалните страни при такова престъпление си отива цялото правителство. Отвращявам се от онези гнусни, алчни, безкрупулни, продажни, бездарни наглеци, наречени управляващи. Всъщност, май им направих комплимент.  Sick #Cussing out

Та, Reza, това е друга тъжна тема за разговор. В тази тема, доколкото схванах, ставаше дума за ПТП-тата и как да ги избегнем. Причините са ясни. Пътищата са лоши и това го знаят всички. Важното е въпреки тях да успеем да оцелеем на пътя. А, това зависи и от нас, нали? Peace

П.П. Между другото, очаквах тук да има гореща тема по повод спрените пари от ЕС, а не видях. Аз ли изпуснах нещо? newsm78

# 64
  • Мнения: 799
Аз пак ще кажа, че не е луд този който яде баницата, а този, който му я дава.
Докато няма контрол - сульо и пульо ще правят каквото си искат - ще си карат с 200 км/ч, ще си крадат от еврофондовете, ще си стоят на гюме и т.н.

# 65
  • Мнения: 2 478
Българите сме много смешно (да не кажа жалко) племе - значи призоваваме се "със За Бога, карайте по-бавно", а не със "Скапана Държаво, изпълнявай си задълженията и контролните си функции, оправи си пътищата, за които плащаме данъци и винетни такси, и т.н.".

pachikrak като автор на темата,може би мен визираш като жалко и смешно племе,което призовава за по бавно  каране.
Ако беше прочела първия пост,щеше да разбереш,че въпросната катастрофа на която бях свидетел е вследствие на несъобразена скорост.Всеки който знае мястото,което съм описала,ще ти каже че там пътната мрежа е изрядна.Но завоят е остър и дълъг.В комбинация с високата скорост ...и ето това се получава.

# 66
  • Мнения: 743
Понякога се чудя, тези с високите скорости, дето бързат за там от където няма връщане, НЯМАТ ЛИ ДЕЦА? Не се ли сещат, че в къщи ги чакат жени, родители, близки? Безразсъдството е признак не само на липса на възпитание, а и на липса на инстинкт за собственото ти оцеляване.

# 67
  • Мнения: 799
Българите сме много смешно (да не кажа жалко) племе - значи призоваваме се "със За Бога, карайте по-бавно", а не със "Скапана Държаво, изпълнявай си задълженията и контролните си функции, оправи си пътищата, за които плащаме данъци и винетни такси, и т.н.".

pachikrak като автор на темата,може би мен визираш като жалко и смешно племе,което призовава за по бавно  каране.
Ако беше прочела първия пост,щеше да разбереш,че въпросната катастрофа на която бях свидетел е вследствие на несъобразена скорост.Всеки който знае мястото,което съм описала,ще ти каже че там пътната мрежа е изрядна.Но завоят е остър и дълъг.В комбинация с високата скорост ...и ето това се получава.
Не знам дали ти прави впечатление, навсякъде говоря в 1 лице, мн.ч., а именно: СМЕ. С това искам да кажа, че по никакъв начин не се изключвам от общата маса, защото и моята първосигнална реакция е такава. Ако исках по някакъв начин да конкретизирам, щях да използам 2 л., ед.ч.
Но категорично съм зад мнението си, че в случая призива трябва да бъде към контролните органи, които следва да изпълняват задълженията си. Както казах някъде по-горе - не мога и не желая да разчитам на гражданската съвест на хората.

# 68
  • Мнения: 662
Понякога се чудя, тези с високите скорости, дето бързат за там от където няма връщане, НЯМАТ ЛИ ДЕЦА? Не се ли сещат, че в къщи ги чакат жени, родители, близки? Безразсъдството е признак не само на липса на възпитание, а и на липса на инстинкт за собственото ти оцеляване.

За съжаление, тези с високите скорости, обикновено убиват няколко невинни по пътя си, а те самите се разминават и без драскотина. Просто не знам как след това могат да се качат на автомобил и да продължават да косят човешки животи ooooh!.

# 69
  • Мнения: 2
A и проблема е и в това ,че тези "пилоти" обикновено карат по-нови автомобили с по висок клас на сигурност и обикновено те оцеляват а не невинните на пътя.

# 70
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Вчера се върнахме от морето и на няколко пъти сърцето ми се "качваше" в гърлото- имаше много изпреварващи коли, навлизащи в насрещното без да се съобразяват дали там няма кола. Мъжът ми на няколко пъти трябваше да скача върху спирачките и да отбива. Само се молех да стигнем живи и здрави до магистралата.

# 71
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 263
Откакто оправдаха Максим Стависки не ми се говори за закони, свързани с движението по пътищата...

# 72
  • Мнения: 662
Вчера се върнахме от морето и на няколко пъти сърцето ми се "качваше" в гърлото- имаше много изпреварващи коли, навлизащи в насрещното без да се съобразяват дали там няма кола. Мъжът ми на няколко пъти трябваше да скача върху спирачките и да отбива. Само се молех да стигнем живи и здрави до магистралата.

О, да-и нас редовно някой ни изблъсква от пътя #Cussing out. Само като се сетя и ме хваща злобата направо. По едно време сериозно се бях замислила да си купя една фадрома и да газя "пилотите" наред... Само, че е доста бавна Crossing Arms. Не мога да разбера, на доста места вече има камери, какво става с тези записи, не са достатъчно доказателство, за да бъде отнета нечия книжка? Thinking

# 73
  • Мнения: 506
За съжаление това е ежедневие и навсякъде.Напоследък ми се налага да карам по-често и направо съм възмутена от масовото неспазване на знаците и правилата за движение!!!
Не казвам че аз съм най-изрядния шофйор,ама не може така!

# 74
  • Мнения: 532
В България да си шофьор е равно да си факир! Скапани и тесни пътища,дупки,каруци,раздрънкани камиони ..изобщо бол предпоставки да се утрепеш с кеф!!

# 75
  • Мнения: 4 585
А какво стана с оня управник дето го даваха по телевизията как мина на червено, кара в насрещното движение по еднопосочна улица, двама полицаи се разсеяха в този момент.
Имаше ли някакво розвитие?

# 76
  • пак там
  • Мнения: 2 885
А какво стана с оня управник дето го даваха по телевизията как мина на червено, кара в насрещното движение по еднопосочна улица, двама полицаи се разсеяха в този момент.
Имаше ли някакво розвитие?

Развитие за кого? За управника - мисля, че продължава да е управник, да кара същата кола и по същия начин. За разсеяните полицаи - сигурно и тях са ги дръпнали на по-сладко местенце в знак на благодарност...

# 77
  • у дома
  • Мнения: 965
Вчера се върнахме от морето и на няколко пъти сърцето ми се "качваше" в гърлото- имаше много изпреварващи коли, навлизащи в насрещното без да се съобразяват дали там няма кола.
Това го видях и аз на пътя Б-с - Созопол, който е ужасно натоварен и това е направо като предумишлено убийство. Имаме клиент, кйто всеки път като дойде и се хвали, че пътя София - бургас, го взима и 2,30 ч. и как се гледа отгоре, и как хвърчи... ooooh!
Това, което аз си мисля е, че на всеки билборд край пътя вместо да се усмихват полуголи и голи мадами, трябва да се сложат ужасяващи снимки на катастрофи, за да се приземяват тези, които си мислят, че са безсмъртни.

# 78
  • Мнения: 1 616
От осемнайсетгодишна имам книжка, шофирала съм само веднъж - след като си получих документа, да го сефтосам, и то с баща ми. От мен шофьор няма да стане, но и не искам да се пъна, защото ме е страх от огромното количество идиоти на пътя, от които не умея да се пазя...
Да вметна, че баща ми кара Голф двойка и е най-разумният и умерен шофьор, когото познавам. И аз, и майка ми, и детето се чувстваме най-сигурни и спокойни, когато тати ни вози в синия Голф... Тъй че може да се спори за "племето" голфаджии... Wink

# 79
  • София
  • Мнения: 1 341
Вчера се върнахме от морето и на няколко пъти сърцето ми се "качваше" в гърлото- имаше много изпреварващи коли, навлизащи в насрещното без да се съобразяват дали там няма кола.
Това го видях и аз на пътя Б-с - Созопол, който е ужасно натоварен и това е направо като предумишлено убийство. Имаме клиент, кйто всеки път като дойде и се хвали, че пътя София - бургас, го взима и 2,30 ч. и как се гледа отгоре, и как хвърчи... ooooh!
снимки на катастрофи, за да се приземяват тези, които си мислят, че са безсмъртни. Това, което аз си мисля е, че на всеки билборд край пътя вместо да се усмихват полуголи и голи мадами, трябва да се сложат ужасяващи
Напълно подкрепям идеята за билбордовете #2gunfire

# 80
  • София
  • Мнения: 2 430
Вчера бях командировка София-Петрич,на връщане от Петрич между Сандански имаше ограничение от 50км/ч в една от отсечките,намалих,а след мен някъкъ огромен ТИР с регистрация РА само ми пресвяткаше и се опитваше да ме измести от пътя #2gunfireУжас,Писна ми да карам според правилника и някакви идиоти с ТИРове или малки п....шки да си избиват комплексите по пътя,и да се опитват да ме избутат от лентата!Какво излиза,че и да караш според правилника,пак си рискуваш живота!

# 81
  • Мнения: 1 517
Когато си на пъти винаги има риск. Даже и да спазваш правилника.
По-ниската скорост предполага по-голям шанс за оцеляване при сблъсък! Не го забравяйте.

# 82
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Писна ми да карам според правилника и някакви идиоти с ТИРове или малки п....шки да си избиват комплексите по пътя,и да се опитват да ме избутат от лентата!Какво излиза,че и да караш според правилника,пак си рискуваш живота!

Вчера се прибирах по магистрала Хемус - да ти кажа - умрях си от страх с тия тирове - скорост над 100, мигачи за тях не съществуват, въобще не се съобразяват с останалите по пътя. Тръгнах да изпреварвам на магистралата един, тъкмо се изравних с него, и тоя тръгна да изпреварва колата пред него!!! А това, че аз съм там - аре бе, някаква въшка...

Общи условия

Активация на акаунт