Ферма за мравки

  • 20 187
  • 34
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 688
може ли да купя ферма за мравки тук в БГ
ако не имате ли идея дали може да пристигне от някъде такова нещо?

Мисля че на сина ми ще му е забавно.

# 1
# 2
  • Мнения: 30
А какво е ферма за мравки? Моля за извинение, ако въпросът ми звучи глупаво Blush

# 3
  • Мнения: 4 784
Виж линковете дадени от Linofrina там е описано.
Между другото и аз не знаех. Не бях чувала до сега за такова нещо.

# 4
  • Мнения: 11 003
На мен също много ми харесват, но колко време мравките могат да живеят в този гел? След определен период не се ли подменя с нов? Все пак той е жизнената им среда във фермата. newsm78

# 5
  • София
  • Мнения: 3 688
Аз май харесах повече този с пясъка,за да може и ние да участваме в отглеждането с даване на ядене и вода.
Пък и може да го пълиш с нови мравки (в случай че се случи нещо с първите:) )

# 6
  • Мнения: 2 531
Аз си ги отглежам в къщи като домашни любимци  Mr. Green че се и боря с тях с разни инсектициди! ooooh!

# 7
  • Мнения: 6
виж в скай сити в софия. на втория етаж има магазин за играчки и там съм срещала

# 8
а някой може ли да ми каже откъде да си взема царица мравка? newsm78

# 9
  • Мнения: 174
В "Без паника" преди време имаше. Потърси на http://www.bezpanika.com/

# 10
  • Мнения: 930
eee това ме разби Mr. Green, не съм и предполагала, че съществуват такива игри за деца Mr. Green

# 11
  • София
  • Мнения: 1 252
Имаме такава ферма. След като най-накрая се сдобихме с мравки се оказа, че те са по-малки от дупките за въздух и започнаха постепенно да се изнизват. Тия които не успяха си умряха след 4-5 дни. Но прокопаха каналчета и сега не знам как да извадя умрелите мравки от тясните и криви каналчета. Според инструкцията ще трябва да пуснем нови мравки, които сами ще разчистят умрелите си предшественици. Сега се оглеждаме за по-едри мравки, които да успеят да се задържат в тази толкова интересна за нас ферма.

# 12
  • София
  • Мнения: 717
Имаме такава ферма - ето тази, много е занимателна. Ето от тук може да си поръчате всичко.  Peace

# 13
  • Мнения: 1 881
И аз тук:)

# 14
  • Варна
  • Мнения: 6 865
Моето дете е на почти 20г ама му купувах по Коледа такава ферма .
Само че с осветление в основата, от английския ebay. С доставката дотук излезе около 50лева. Едва наскоро обаче е пуснал мравки, 7-8 броя, няколко умрели/от ужас предполагам Laughing/ другите живуркат ама не копаят толкова бързо колкото на него му се иска. Crazy

Общи условия

Активация на акаунт