Въпрос за месечните вноски при ипотечен кредит

  • 3 895
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 466
Здравейте мили мами , със съпруга ми се гласим да теглим жиилищен кредит и в момента сме в период на проучване   Rolling Eyes Искам да попитам тези от вас които имат ипотечни кредити какви месечни вноски , за колко голямо жилище и при какъв размер на кредита правят .
Мноого ще съм ви благодарна за отговориге  Hug

Последна редакция: ср, 16 юли 2008, 20:09 от Erica

# 1
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Много ти е общ въпроса? Моята вноска например расте всеки месец,защото съм с плаващ лихвен процент.

# 2
  • Мнения: 46 437
Месечните вноски варират според размера на кредита, а той се определя от възможностите на хората, в смисъл, че някои имат нужда само от 30-40% например от сумата, а други 100%, освен това цените на жилищата, съответно кредитите толкова бързо се променят, че това колко ни струват апартаманеите едва ли ще ти помогне ...

Ако искаш кажи размера на кредита, за те ориентираме колко ще ви е вноската.

# 3
  • Мнения: 224
Месечните вноски варират според размера на кредита, ......
...... и според срока на изплащане на кредита.Нашият ипотечен кредит е за срок от 10 години ,в размер на 30 000 евро и съответно плащаме  по 360 евро месечно.При срок от 20 години мес. вноска щеше да е в размер на приблизително 170-180 евро.

# 4
  • Мнения: 289
Зависи от много неща - каква е лихвата, естсествено и сумата на кредита, размерът на жилището е малко относително понятие -  в смисъл че много зависи къде точно се намира, ново ли е и т.н. Кредитните калкулатори могат да ти помогнат много.
Аз все още съм в процес на дъъълго чакане за одобрение  Wink но в  крайна сметка нещата би трябвало да изглеждат така:

Сума 110 хиляди лева, разсрочена за 25 години, вноската е към 850 лева на месец. Вероятно търсиш нещо подобно.
Кредитът е ипотечен, но не е за закупуване на жилище.. в смисъл, ипотекиран е апартамент в готов вид, и пред банката не съм уточнявала за какво ми трябват парите.. тях и не ги интересува особено, защото така или иначе със сигурност ще си получат дадените пари  Wink

# 5
  • София
  • Мнения: 3 421
Наши приятели си взеха апартамент преди месец.
60000 евро - банката им отпуска около 80% като ипотечен, а останалите като потребителски кредит.
Вноската им е 1000 лв на месец за 20 и няколко години.
 

# 6
  • Мнения: 230
Мисля, че в сайта "моите пари" има кредитен калкулатор. Въвеждаш сумата и срока и се ориентираш поне грубо. Казвам грубо, защото всяка банка си има различни условия, такси, и пр. Там можеш да се ограмотиш напр. що е анюитетна вноска, ГПР и пр. за да решите по лесно, когато попаднете на конкретно предложение в някоя банка.

# 7
  • Мнения: 2 014
20 години x 12 месеца x 1000 лв. = 240 000 лв.

# 8
  • Мнения: 4
25 000 Eвро разсрочен за 25 години - по 180 евро на месец, като това е след последното повишение на лихвите. До месец май вноската ни беше 164 евро на месец, а от следващия нямам идея колко ще е . Въобще банките си вдигат лихвите както си искат и колкото често си искат.

# 9
  • София
  • Мнения: 4 005
20 години x 12 месеца x 1000 лв. = 240 000 лв.


Някъде там. Като сложиш около 7-9%  годишна лихва за 20 години и става толкова.  Sad

Общи условия

Активация на акаунт