Как да си увелича кърмата

  • 5 617
  • 8
  •   1
Отговори
Мами здравийте - слагам бебо на всяко хранене нагърдите но не му стига, изцеждам също за да стимулирам . Питането ми е ако започна изцеждане на всеки 3 часа това трябва да стане преди кърмене или след. Благодаря предварително

# 1
  • Мнения: 11 003
Защо реши, че на бебето не му стига - ако не плаче от глад, изглежда добре и памперсите му са добре напишкани, значи се храни както трябва. На поискване ли кърмиш?
А пробва ли с лактогонен чай и да увеличиш приеманите течности? Казват, че вареното жито също помага за увеличаване на лактацията. Но слагането на бебето по-често на гърдата е най-добрия начин. Не съм убедена, че трябва да се цедиш, нека другите се изкажат по този въпрос. Ако все пак трябва да цедиш, защо не опиташ да изцеждаш съвсем малко преди кърмене и останалото след кърменето.

# 2
  • София
  • Мнения: 418
цеденето е след кърменето. каквото изцедиш давай като добавка с лъжица или с шише с малка дупка.
аз тези дни констатирах, че дините са лактогонни. поне при мен е така. пробвай и ти. ако не друго поне ще хапнеш нещо освежително.
желая ти успех и не се предавай! борбата си струва.

# 3
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Най-ефикасното средство е слагането на гърда на бебето възможно най-често. Не гледай часовници и режими- въпреки, че аз така си отгледах детето и още кърмя-но не е правилно. На мен лично ми помогна български лактогонен чай, ядки, варено жито. И много спокойствие. Всяка сутрин ставах с мисълта, че животът е прекрасен, че да си майка е най-хубавото нещо на света и така!

# 4
  • София
  • Мнения: 3 752
Според мен или имаш кърма или нямаш.Каквото и да пиеш или ядеш няма да ти я увеличи.Пробвах всичко.А с житото и овесените ядки трябвало да се внимава,защото съдържали глутен и можело бебето да получи алергия.Аз се цедех след кърмене.

# 5
  • гр.София
  • Мнения: 250
Цеди се след кърмене.И ние се храним по много странен за всички начин.Първо суче десетина минути и понеже сама се дърпа а видимо е още гладна я дохранвам със шише с изцедена кърма.По принцип след всяко кърмене изцеждам по 40-60 мл. и и ги додавам при следващото хранене.Рядко изцеждам повече.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 252
В началото кърми от двете гърди, ако се налага редувай ги по няколко пъти на едно кърмене. С времето ще ти се регулизира лактацията и ще започнеш да кърмиш от едната гърда и на определен интервал. Слагай бебето по-често на гърдата и няма да имаш нужда от цедене.  Ако все пак си решила да се изтезаваш (поне за мен цеденето беше такова) прави го след кърмене и каквото изцедиш го давай на детето, но с лъжичка, а не с биберон.

И аз не разбрах защо реши, че не ти стига кърмата  newsm78

# 7
  • Мнения: 18
Мила pezi в моя случай помогна нощното кърмене. Бях спряла да кърмя след последното ядене, като я изкъпя и я залъгвах вечер с вода. Но през деня ми се струваше, че не получава достатъчно кърма. Разрових се из интернет и видях, че много майки препоръчват нощното кърмене от 3 до 8ч. за увеличаване на лактацията. За това започнах да я кърмя. Вечеряме в 21 и спи до към 3, тогава яде, и после в 6 пак. През деня си спазваме вече отвърдения ни режим и по малко захранваме. За около 3-4 дена усетих, че има ефект и през деня имам повече кърма. Но трябва и повече течности да  пиеш като минимума е 2 литра на ден. Успех и дано съм ти помогнала!  bouquet

# 8
  • Мнения: 835
И аз не разбрах защо реши, че нямаш кърма?

Пробвай да се изцеждаш през ноща, да слагаш бебо по-често да суче и да се изцеждаш след сученето.

Общи условия

Активация на акаунт