Времето лети, а ние нямаме търпение за първата среща с ОКТОМВРИЙСКОТО Творение

  • 12 388
  • 304
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Госпойце това ти ли си на аватара  Mr. Green  Wink
Да, Госпойцата е  Laughing
И аз имам такова втвърдяване на корема,но не съм мислила,че може да са контракции-или поне не такива,за които е нужно да се полегне или взема хапчета. Те, тези свивания и отпускания не са ли от подготвящите-неболезнени....?

Ах, избеснях днес Close-вчера и двете момичета,които ги изтезаваха с множество интерюта и стигнаха до края-срещата с баш-шефа не са одобрени
Пак сме на началната права Tired ей няма шанс да изляза в опуска другия месец

Ще ида да си хапна нещо, то и без това днес много крив ден-сутринта съм с 1кило отгоре, корема ми се разтегна,тежи ми, маймунарник в работата и сега това....

# 46
  • на Земята
  • Мнения: 174
Наде, честити ти розови гащета! newsm51

Явно хич ме няма в пророкуванията hahaha! Та нищо чудно и на мен да ми смените гащите в края на месеца, ако моята лекарка благоволи да сподели нещо за пола... ooooh! Още не съм изчела старата тема, та се връщам назад! А между временно вижте един стар модел на chipollino и ми кажете какво мислите Hug, знам само, че е тежичка, но има други екстри  Wink:
http://www.eshop.chipolino.com/modules/image.php?file_id=21



Мисля ,че е добър. На мен ми харесва. Тази сутрин и аз им разглеждах сайта за пореден път и като гледам разнообразието е най-голямо. На мен ми харесва серията VIP и сравнение с други марки тези са най-изгодни. Сигурно и аз ще си взема от Чиполино,имат и повечко цветове.Качеството мисля, че е късмет работа. Има време ,може и нови модели да излязат . Все пак трябва да се видят на живо и да се сравнят повечко модели преди окончателния избор. 1stroller

Последна редакция: чт, 17 юли 2008, 13:23 от pokjei

# 47
  • Мнения: 206
Здравейте мамита!
Аз днес ходих да ми източат малко кръвчица и урина дадох без бой Mr. Green ще докладвам за резултатите утре!
Иначе да кажа, че болничния преди раждането може да се издаде и от Личния Лекар Peace
Да изкажа благодарност към Госпайцата, (искам именце с което да се обръщам към теб) Praynig
и нещо закъсваме със заглавията на темичките!
И аз започвам да събирам багажа за моренцето довечера Laughing, нямам търпение вече, вие ще ми липсвате, ноооо нали няма да ме забравите за 2 седмици Blush
Светле, след моя преглед миналия ден, сега като сравнявам с това което ти е казал на теб, май си е практика да ни насочва към следене на това или онова след 10 дни - точно това беше препоръката и към мен след 10 дни да отида за запис на тонове! Simple Smile Иначе и при нас тихичко говори, и на мен запис не направи, з-то бебчо не беше благоразположен - то май четох някъде че в по-напреднала бременност по-трудно стават записите, з-то бебчовците са по-големи и е трудно, важно е че всичко е ОК, а това че ние чакаме и се вълнуваме дълго преди прегледа и очакванията са ни големи, явно си е наш проблем Peace
Лек ден за сега Heart Eyes

# 48
  • София
  • Мнения: 183
Манана, благодаря ти! Вита наистина работят със здравната каса.

Втвърдяването на корема са си чисти контракции. Аз никога не съм имала болка, но ме карат да лежа защото се отразяват на шийката ми. Затова само лекар може да прецени дали са безобидни или трябва да се пият лекарства. Манана, и на мен първата седмица Гинипрала ме караше да незнам на кой свят съм. Но като почнах да пия Верапамила 15мин по-рано се оправиха нещата. Така че не се плаши, ще се справим каквото и да ни кажат да правим  Peace

Преди малко ни отрязаха за една квартира защото не искали бебе в апартамента. Дано им се паднат някои студентчета да видят кое е по-зле. Стана ми криво, все едно с животно ще се нанасяме.  Confused Карай, явно не е била нашата квартира. 

# 49
  • София
  • Мнения: 1 531
Shikimiki, количката определено е практична. Моята е почти същата, модел Лола. Тежи 12 кг. И съм си доволна от нея.

Сиси, хубаво море ви пожелавам.

На мен пък продължават да не ми стават в градския транспорт. Какво им стана на тия хора. Crossing Arms

При мен изправянето от седнало положение ми е малко дискомфортно - една такава рязка болка, която после отшумява. Мисля, че е от внезапната тежест като се изправя.

За ритането- всеки ден на обяд като се наям и почва да рита. И сега пак шутира. Мъжка му работа-на манджа се радват. Wink

# 50
  • В моята приказка
  • Мнения: 45
Привет и от мен,
не съм от редовните, но Ви прочитам...
Така, за количка сме се спрели на два модела

и тази

Все още не сме излизали и по магазините. какви шишета ще използвате?
Мисля да раждам в Майчин дом - София. Бях решила Токуда, но там не толерират нормалното раждане.
Това е засега от мен
Поздрави на всички   bouquet

# 51
  • Велико Търново
  • Мнения: 467
Значиии, от София си трагвам в 15:30ч неделя, така че имам време и мога да лавирам за времето на срещата. От 10ч нататък е ОК. Кажете имате ли някакво предпочитание. Само да е някъде в централната част Simple Smile

# 52
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Намерих нещо интересно за храненето и ще го пусна тука.

От сп."Моето дете"

Искаш да изглеждаш страхотно през бременността? Всъщност е много лесно. Нужно ти е само разнообразно, балансирано и здравословно меню. Нека още в началото признаем, че качването на килограми е неизбежно, даже задължително през деветте месеца на очакване. Благодарение на това бебето в теб расте и се развива нормално, като си набавя всички необходими хранителни вещества, витамини и минерали. „Бременните“ килограми също така се „грижат“ за образуването на кърмата след раждането. Колкото и да е неизбежно наддаването на тегло обаче, важното е да знаеш кога да спреш! Ако не преминаваш границите на нормалното покачване, ще намалиш риска от разширени вени, стрии, болки в гърба и лошо храносмилане.  Специалистите препоръчват да увеличиш хранителния си прием с около 300 калории на ден. Като имаш предвид че един средно голям картоф съдържа около 120 калории, ще разбереш, че всъщност няма нужда да ядеш за двама!  
Златната среда е 11 кг
През първия и втория триместър покачването на тегло е незначително. Нормално е да нямаш апетит през първите 3 месеца и дори да свалиш килограми. Ако пък качваш прекалено много, това може да се дължи на задържане на течности или да е знак, че чакаш близнаци. До 6-тия месец не е препоръчително да си качила повече от 5 кг. През третия триместър всяка седмица ще добавяш около 350-400 грама към своето тегло. Колко точно ще наддадеш зависи и от теглото ти преди бременността.
При здравословно стартово тегло. Можеш да си позволиш да качиш от 10 до максимум 15 кг. Не забравяй, че разликата от оптималните 10 килограма до безрисковите 15 ще е само в твоя „вреда“ – след раждането ще ти бъде по-трудно да влезеш отново във форма.
При стартово свръхтегло. Не бива да качваш повече от 7-10 кг. Ако все пак започнеш да трупаш от излишните килограми, не си мисли, че е време за диета, защото можеш да навредиш на развитието на бебето. Опитай се да промениш хранителните си навици. Приемай умерено количество калории като избягваш тестените лакомства, които трупат калории, а дават малко ценни вещества.
При стартово поднормено тегло. Границата на нормалното наддаване достига 12.5-18 кг. Дори преди бременността да си тежала едва 40 кг, не допускай да качиш повече от 20 кг, защото това крие много рискове както за бебето, така и за теб.
При близнаци. Не оправдано да удвоиш наддаването на тегло, когато очакваш близнаци. Формулата тук е да качиш още 4 ( максимум 5) кг над нормалните стойности за отделните групи.
Опитвай се да се вслушваш в потребностите на своя организъм. Особено през зимата, когато често качваме излишни килограми, без да усетим как. Предпочитай пълноценните хранителни източници. Не спирай да хапваш плодове и зеленчуци – цитрусови, сушени или консервирани, предпочитай крехко месо без мазнини, нискомаслени млечни продукти, белия хляб замени с пълнозърнест или с овесена каша. Така накрая ще се поздравиш с лека бременност без излишни килограми.

Рискове при свръхнаддаване:
Прееклампсия след 20-та гестационна седмица.
Диабет през втората половина на бременността
Висока смъртност при раждането
Бебето да е с високо тегло – над 4.5 кг
Бебето да развие диабет
С  бебето да страдате от затлъстяване в бъдеще

Рискове от ниско наддаване:
Преждевременно раждане
Поднормено тегло на бебето
Вътреутробна задръжка на развитието на плода
Висока смъртност преди и по време на раждането

Как да ограничиш апетита си?
Чувала си много истории за среднощни набези към хладилника и за бъдещи татковци, вдигнати по тревога да купуват сладолед. Истината е, че си заслужава да се въздържаш, вместо да посегнеш към поредната бисквита с оправданието, че „имаш право“. Ако всеки ден си хапваш допълнително по един шоколадов десерт, в края на бременността ще си „спечелила“ още 4-5 излишни килограма. Макар да няма универсална рецепта как да ограничиш вълчия си апетит, ето нашите съвети за здравословно хранене:
Храни се редовно. Най-добре е да се храниш на 3, максимум 4 часа – така няма да се чувстваш постоянно гладна. Ако често пропускаш едно от храненията си, нивото на захар в кръвта ти ще пада драстично и ще се чувстваш готова да погълнеш целия свят. Затова не чакай прекалено дълго, а си нарежи ябълка или си обели грейпфрут.
Не намалявай калориите. Сега не е времето да спазваш строги диети. На ден се нуждаеш от 2000-2200 калории. Ако ги намалиш под 2000, това ще е опасно както за плода, така и за теб. Бебето няма да получава необходимите хранителни вещества, а ти ще се чувстваш постоянно уморена. Вместо това, подбери добрите калории – тези, които ще ти донесат енергия, достатъчно белтъчини, мазнини, въглехидрати, витамини и минерали. Например вместо мечтаното парче пица, хапни кафяв ориз със зеленчуци, а сладоледа замени с плодова салата.
Ограничи солта и захарта. През бременността вкусът ти се променя. Възможно е здравословните храни като плодовете, зеленчуците, пълнозърнестият хляб, варивата да ти се струват блудкави и безвкусни. Честото похапване на пикантни неща само ще влоши положението. Избягвай полуфабрикатите, пакетираните и консервираните храни, защото в тях има много сол и захар.
Ограничи стимулантите. Прекалено честото приемане на храни и напитки, които съдържат кофеин или захар, може да доведе до резки спадове или покачвания на кръвната захар (причина за пристъпите на вълчия ти глад). Добре е да ограничиш консумацията на кофеинови напитки и подсладени сокове. Замени ги с билков чай, минерална вода, фрешове.  
Храна за енергия. Използвай храната за енергия, а не за успокоение. Ако пицата не ти излиза от ума, запитай се дали наистина си гладна. Вместо да караш мъжа си да обикаля квартала в 3 посред нощ, само защото си бременна и искаш да ти се угажда, по-добре излезте двамата заедно на кратка нощна разходка. А глада си залъжи с малко кисело мляко и/или един банан.

Разходката – „фитнес” за бременни. Ако нямаш желание или сили за специални упражнения, не забравяй, че ходенето е идеалният начин да поддържаш формата си през 9-те месеца. Нямаш нужда от специална екипировка или зала за тренировки. Два часа умерено бърз ход на ден ще се отразят добре на сърцето, кръвното налягане, костите, гърба, храносмилането и добрия ти сън. Дори и през зимата не спирай с разходките на свеж въздух. Така ще се почувстваш по-бодра и едва ли постоянно ще мислиш за хапване.

Консултант: доц. д-р Донка Байкова, специалист по Хранене и диететика


# 53
  • Мнения: 11
Здравейте момичета  Simple Smile Не съм писала няколко дни,но за сега при мен няма нищо ново.Чакам другата седмица да ходя на преглед да видим бебока колко е голям.Миналия път записвахме само тоновете.
Последните няколко пъти се опитах да кажа на всеки по нещо,но сега не съм писала почти в цяла тема и доста неща сте обсъждали ,та малко ще ми е невъзможно да кажа по нещичко  Grinning
За това ви пожелавам да се чувствате добре,да сте весели и хубав следобед  Hug
 

# 54
  • Мнения: 9
TTsvetySS, какви марки са тези колички.

# 55
  • Варна
  • Мнения: 1 576
TTsvetySS, какви марки са тези колички.

Ето ги http://www.mulan.pl/index.php?cPath=1

В сайта има страхотни колички между другото, но незнам в България има ли такива, или дали могат да се доставят до тука.Даже незнам на какъв език е сайта. newsm78

# 56
  • Мнения: 1 020
Ми на мен Марков ми каза, че нямам нужда от преглед в късните седмици и че всичко ни е ОК, малката се беше скрила и той едва и видя личицето и не можа да я снима и каза, че няма смисъл да си плащаме за диск, защото не я е снимал хубаво... и даже ни се извини няколко пъти... много учтив беше

# 57
  • на Земята
  • Мнения: 174
Привет и от мен,
не съм от редовните, но Ви прочитам...
Така, за количка сме се спрели на два модела

и тази

Все още не сме излизали и по магазините. какви шишета ще използвате?
Мисля да раждам в Майчин дом - София. Бях решила Токуда, но там не толерират нормалното раждане.
Това е засега от мен
Поздрави на всички   bouquet


Да много ги харесвам. На Чиполино Вип са подобни и аз мисля за такъв модел 3 в 1. Тези какава марка и на каква цена са ако не е тайна?

# 58
  • Мнения: 269
Ей днес сме много народ тука бе!Браво!Само после четенето е трудно.
Мими,и мойто бебче има бесни часове,не дни.Не знам от какво се активизира.Понякога едва го усещам и веднага почвам да се притеснявам.Понякога толкова силно ритва ,че подскачам.Не знам в другите месеци каква сила ще имат.Една приятелка каза, че като родила 1 месец след това я боляли ребрата.
MYlil,успех с квартирата. Peace
Никози,ходя при Топалова в частния й кабинет по ЗК.Пуска ми изследвания за сега редовно,надявам се да не вземе да се ослушва по-нататък.Имах 2 безплатни ехографа и от третия почвам да си го плащам,макар че на една позната не й е взимала никакви пари до 9-тия месец за ехографите.Ти накъде си се насочила да раждаш?
Мая,ти що се скътаваш,щеше да пускаш снимчици от морето! smile3521Чакам да видя Гърция!

# 59
  • русе
  • Мнения: 15
Здравейте, ОКТОМВРИйки 2008, моля за съдействие, дайте координати на частната клиника на д-р Бойчев в Тутракан, телефон или сайт....
 

Общи условия

Активация на акаунт