Май имаме проблем

  • 4 301
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 793
от 2-3 дни забелязвам следното поведение у мъника. идва време за кърмене, той захапва гърдата и след точно 10 минути я пуска и започва неистов рев. то не е рев, ами крясъци и писъци до небесата. и е абсурд да захапе пак. сменях позите на кърмене, давах му другата гърда, какво ли не пробвах, но не и не......не иска повече да захапе. като го гушкам се успокоява и след това пак го слагам на гърдата и пак започват крясъците. в същото време забелязвам, че се превива и изпъва и си мисля да не би това да е от коликите. да, обаче той и преди си имаше колики и си сучеше добре. е, напъваше се по време на кърмене, но не е крещял така. така прави не при абсолютно всяко кърмене, но почти при всяко. най-доброто сучене сега е 10 минути от едната гърда и 5 минути от другата Sad  преди въобще не беше така. а в същото време памперсите му са пълни, заспива (когато успеем да го приспим) и изкарва така около 3 часа, нищо че е сукал преди това 10 минути.
кажете ми какво може да е това, защото вече наистина недоумявам. а и ще ми се пръснат гърдите от напрежение като не суче нормално.

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 823
Ani
ne se pritesnyavai.az byah v sa6toto polojenie s Eli.сега когато минаха 3 месеца откакто приключихме с коликите,съм сигурна ,че това са били именно колики.някои маичета ми бяха казали,че това не може да са колики,таи,като коликите,започвали 30 мин след папане.да,но пък признаците са същите както при коликите,така,че за мен това са си колики и не се притесняваи,че се храни малко,ако е гладен,ще се събуди по-рано от обикновенно.та,при нас това поведение премина ,след като преминаха и коликите.ако искаш се разрови по-назад,да видиш,че сам поставяла това като проблем,мисля ,че темата беше:Поведение по време на кърмене,но ти пак си виж,успех и целувки за сладкия Алекс

# 2
  • Мнения: 463
При нас имаше абсолютно същите изпълнения.Мислех, че са колики, но се повтаряше по всяко време, а коликите бяха само вечер.Съчинявах какво ли не, а накрая се оказа, че нямам достатъчно кърма и когато спре да пуска, беба иска още и се сърди, че няма.Давам втора гърда, нахвърля се жадно и след малко пак рев - стискам - нищо не излиза?!!
Може да не е от това, но направи поне едно контролно кърмене, за да отхвърлиш тази вероятност!
Успех!

# 3
  • София
  • Мнения: 3 847
Писах го в друга тема и ти го копирам:

Цитат на: Raya
За госта и всички майчета, които се притесняват:

Контролното замерване, както и цеденето са изключително неточни методи, които не мерят нищо.

При контролното замерване - бебето не яде еднакво количество на всяко ядене. Може да е жадно и да суче съвсем малко или да е много любопитно. Влиаят му и такива неща като околна среда ( новото място ), състоянието на майката, температурата, дори миризмите. За да е обективно такова измерване, трябва да се извършва в продължение на целият ден след всяко хранене. А дори и няколко дни. Изпитото мляко се определя от сумата на всички измервания за деня.

Цеденето е имитация на естествените движения на бебето. Но за съжаление двата метода са различни. Помпата действа на принципа на вакума, а бебето по-скоро дои. При сукането силно се стимулира гърдата, а при цеденето не. Бебето изсуква много по-голямо количество кърма, отколкото може да изцеди която и да е помапа.

Изцеденото количество кърма няма нищо общо с реалното количество, кето изсуква бебето. Освен разбира се, че определя долната граница - Не по-малко от ...


За недостиг на кърма и дума не може да става:
Цитат на: Anna
а и ще ми се пръснат гърдите от напрежение като не суче нормално.


Според мен са колики. Смени, ако искаш капките.

# 4
  • Мнения: 1 793
Ох, Raya, с какво да ги сменя тия капки се чудя? тук това е най-популярното и уж най-доброто или поне така знам. досега тоя Инфакол действаше добре и имаше колики само вечер. сменихме го с Gripe water, обаче тогава се скъса от рев, направо се засиняваше. явно не му понасяше копъра, защото основната съставка на тази вода е копър. та както я започнахме така я спряхме и пак минахме на Инфакол и се успокои. да, но тези дни има ей такива изпълнения, за които писах.  одеве пак се повтори същото. сега яде само от едната гърда и докато дойде време за другото хранене, за да му дам другата направо ще експлоадирам Laughing но дано са коликите,дано не е нещо друго. благодаря много.
а за контролни кърмения и цедене съм на същото мнение като теб. нито имам намерение да се цедя, нито да правя замервания Laughing според мен млякото ще се урегулира след няколко дни според сегашните му нужди. но се притеснявам да не би да намалее тъй като сега суче по-малко. това всъщност е май и основното ми протеснение.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 847
Не разбрах, колко голямо ти е пиленцето. От любопитство питам.

Явно сте на "поискване". Можеш да се цедиш по малко, колкото да не те боли гърдата. А ако искаш цеди и замрази за резерв. Може да ти се наложи да отсъстваш няколко часа и ще си спокойна,че бебето има какво да яде. Кърмата сигурно ще ти намалее временно. Но това не бива да те притеснява. Щом нуждата на бебо се увеличи и кърмата ще се увеличи.

Вероятно е също бебчо да се е специализирал в сученето и да суче по ефективно. Ако преди е сучел 30 мин., но с почивки или просто бавно, сега може да се е "стегнал" и да се насища за 10.

Нямаш ли кой да ти прати от тука капки?

# 6
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
А допускаш ли варианта за Кърмаческа стачка? Това често е с такива признаци. Виж темата в Библиотеката на форума.

# 7
  • Мнения: 1 793
Цитат на: boo
А допускаш ли варианта за Кърмаческа стачка? Това често е с такива признаци. Виж темата в Библиотеката на форума.


боо, честно казано първото, което ми дойде на ума беше точно това - че ми прави стачка. и само при мисълта за това косата ми настръхна. чела съм всичко в Библиотеката. дано само не е стачка, че тогава незнам как ще се справям. ще видя как вървят нещата тези дни. Sad

# 8
  • Мнения: 1 793
Цитат на: Raya
Не разбрах, колко голямо ти е пиленцето. От любопитство питам.

Явно сте на "поискване". Можеш да се цедиш по малко, колкото да не те боли гърдата. А ако искаш цеди и замрази за резерв. Може да ти се наложи да отсъстваш няколко часа и ще си спокойна,че бебето има какво да яде. Кърмата сигурно ще ти намалее временно. Но това не бива да те притеснява. Щом нуждата на бебо се увеличи и кърмата ще се увеличи.

Вероятно е също бебчо да се е специализирал в сученето и да суче по ефективно. Ако преди е сучел 30 мин., но с почивки или просто бавно, сега може да се е "стегнал" и да се насища за 10.

Нямаш ли кой да ти прати от тука капки?


момченцето ми е на 7 седмици. да, на поискване го храня. одеве се събуди 2 часа след последното хранене и започна да търси гърдата ама токова настървено все едно не е ял от дни. но всичко се повтори отново - сука здраво 10 минути и пусна гърдата. сложих го на другата. сука точно 5 минути и пак започна да се дере.  Sad сега пък минаха 3 часа откакто яде последно и все още си спи и не се сеща за ядене, но сега ще му давам. дано да е от коликите, че ако е стачка става трудно положението.

# 9
  • Мнения: 713
Anna, obadi se na tvoia health visitor i pomoli za sxvet ili otidi da ia vidish,  ili pxk pomoli da te posetiat v kxshti ako ne mojete da otidete na miasto.
Te sa opitni i sa imali nai-razlichni sluchai. Ako imash problemi s ezika, pomoli da ti govoriat iasno i po-bavno. Ako ti e po-lesno da chetesh, pomoli da ti dadat sxvetite pismeno. Mnogo sa liubezni i gotovi da pomognat v kakvato i da e situacia.
Grape Water se dava na bebeta ot 1 mes natatxk.
Pomisli dali ne si iala neshto novo prez tezi dni ili pxk da si izpolzvala nova kozmetika.
Origvai go kato zapochne da plache, razhodi se s nego naokolo kato mu prikazvash nejno i go potupvash lekichko po grxbcheto. Ako utihne i ne e zaspal, dai mu pak da suche.
Може Раиа да е права/мразя фонетичната/ и на бебока да са му достатъчи 10 мин.
Извиняваи ако ти казвам неща, които вече знаеш. Опитвам се да помогна.
При нас беше същото и си бяха колики само, че след оригване си продължавахме кърменето.
Успех

# 10
  • Мнения: 713
Хи-хи нещо сметнах грешно 7 седмици Embarassed и затова написах за Grape Water, че се дава след 1-вия мес. Извинете Simple Smile

# 11
  • Мнения: 1 793
Цитат на: svetlana79
Ani
ne se pritesnyavai.az byah v sa6toto polojenie s Eli.сега когато минаха 3 месеца откакто приключихме с коликите,съм сигурна ,че това са били именно колики.някои маичета ми бяха казали,че това не може да са колики,таи,като коликите,започвали 30 мин след папане.да,но пък признаците са същите както при коликите,така,че за мен това са си колики и не се притесняваи,че се храни малко,ако е гладен,ще се събуди по-рано от обикновенно.та,при нас това поведение премина ,след като преминаха и коликите.ако искаш се разрови по-назад,да видиш,че сам поставяла това като проблем,мисля ,че темата беше:Поведение по време на кърмене,но ти пак си виж,успех и целувки за сладкия Алекс

Светле, дано наистина да са колики, че ти най-добре знаеш какво значи бебето да прави стачка и хич не ми се иска сега да става въпрос за същото. иначе като суче и след това си заспива и е много спокоен и доволен. дори след като е сукал и след като се нареве започва да се усмихва  и изглежда много доволен. странна работа Confused а аз все си мисля, че не си е доял, но може вече 10 минути да му стигат. ще видим в следващите дни как ще е.

# 12
  • Мнения: 1 793
Цитат на: anan
Anna, obadi se na tvoia health visitor i pomoli za sxvet ili otidi da ia vidish,  ili pxk pomoli da te posetiat v kxshti ako ne mojete da otidete na miasto.
Te sa opitni i sa imali nai-razlichni sluchai. Ako imash problemi s ezika, pomoli da ti govoriat iasno i po-bavno. Ako ti e po-lesno da chetesh, pomoli da ti dadat sxvetite pismeno. Mnogo sa liubezni i gotovi da pomognat v kakvato i da e situacia.
Grape Water se dava na bebeta ot 1 mes natatxk.
Pomisli dali ne si iala neshto novo prez tezi dni ili pxk da si izpolzvala nova kozmetika.
Origvai go kato zapochne da plache, razhodi se s nego naokolo kato mu prikazvash nejno i go potupvash lekichko po grxbcheto. Ako utihne i ne e zaspal, dai mu pak da suche.
Може Раиа да е права/мразя фонетичната/ и на бебока да са му достатъчи 10 мин.

с визиторката ще се видим следващата седмица и ще я питам за това поведение. иначе на моменти и аз си мисля, че са колики, а на моменти, че е стачка. не мога да го разбера все още. но може и да са колики все пак, понеже като започне да плаче и се гърчи, извива, свива, напъва, почервенява - съвсем типични неща като за колики, но не мога да бъда сигурна какво е.
Извиняваи ако ти казвам неща, които вече знаеш. Опитвам се да помогна.
При нас беше същото и си бяха колики само, че след оригване си продължавахме кърменето.
Успех

# 13
  • София
  • Мнения: 3 847
Провери дали не ви се образуват зъбните зародиши. Като му погледнеш венците, отпред са почнали да се изравняват (да стават по-дебели) и да се подуват леко там, където ще са корените на бъдещите зъбчета. Получава се нещо като по-светла ядка във венеца. Боби имаше такова поведение, когато му се образуваха зъбчетата. Изписаха ни гелче за обезболяване - мажех го, когата го видя че е неспокоен и тика пръстите в устата (или каквото друго докопа).

# 14
  • Мнения: 4 414
ние имаме същия проблем от 1 седмица. всъщност влязох, за да задам въпрос за това. Ния пищи дори още докато суче...като я гушна да я успокоя и започва да търси да яде... Имахме млечница и аз си мислех, че от това не може да яде, но вече я излекувахме, а писъците продължават:((....та си мислех, че може да му има нещо на устичката  на детенцето ти...ти провери ли за това?
може и да са колики, щом казват майчетата...ще ги чакаме да си отидат тогава Wink
успех на всички и повече слънце да има!!!

Общи условия

Активация на акаунт