Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 354
Lu ти близнаци ли си чакала ?И аз в началото,но едното изчезна във вторият месец...

# 16
  • Мнения: 3 926
Стефина - с бутон Рифреш Peace Лу има родени близнаци Grinning И сега чакат трето бебе Grinning

# 17
  • Мнения: 263
Мерси Асе, мноо си бърза пак Wink! Намерих си линка за Мутсито Simple Smile.

Последна редакция: чт, 17 юли 2008, 10:54 от Lu

# 18
Асенце, благодаря ти не съм се отказала даже да секунда от кърменето напротив, но ми се иска да съм подготвена с резервен вариант за всеки случай.
Асе извинявай, но ще си позволя още едно въпросче трябва ли в такъв случай да купя и залъгалка Нук и какво трябва да бъде.
 ooooh! ужас все едно падам от Марс а това ще ми е третото бебе, но нещата са ужасно променени
Видях че има течност за студена стерилизация на Чико какво ви е мнението за нея и как ще стерилизирате принадлежностите на бебетата.

# 19
  • Мнения: X
Асе, радвам се, че вече си добре!  Hug
Дидка- върви ли йогата?  Simple Smile И аз имах голям мерак да ходя, ама сега ми се струва далече до там.  Wink
Lu- ето го официалният сайт на Mutsy, ето и адресите на магазините, където би трябвало да ги има в София
В галерията ни вече две мами са сложили реални снимки на Мутси-то.   Peace

# 20
  • Мнения: 3 926
http://www.mutsy.com/ Лу, това им е официалният сайт - погледай и се покефи Hug

Рени, ами всъщност е добре всички да си купим неща на НУК, само поради факта, че са единствената фирма в БГ, която има ортодонтски сертификати за продуктите си - т.е. не увреждат захапката Peace
Обаче, ако имаш малко кърма и не можем да увеличим количествата е добре в началото да не даваш на бебето да смуче биберон-залъгалка. И без това ще му е достатъчно объркващо от гърда и шише (въпреки, че има как да писпособим да се храни само от гърда с добавка... на това като родиш ще го говорим), та няма нужда да го дообъркваме и с биберон залъгалка. Той е за след 6-тата седмица или пък за бебоци с добър рефлекс, които не грешат кое, от къде и как Wink
Течността за студена стерилизация се отхвърля като цяло от медицинските лица, защото какво правиш след нея? - изплакваш с вода и оставяш да съхне - вода и въздух, пълни с бактерии... Тогава какво точно стерилизира течността?
Тя се препоръчва за измиване и пране на играчки - пластмасови или плюшени и само в екстремни ситуации (примерно в колата или на пикник) за стерилизация на шишетата за хранене Peace

# 21
Асе, още веднъж благодаря.
всъщност аз не съм фен на залъгалките, но трябва да имаме за всеки случай за марката ме убеди категорично.
Ами значи трябва да умувам с какво ще се стерилизират бибероните и шишетата.

# 22
  • Мнения: 122
Добър ден на всички мами. Димчо мерси за темичката  bouquet
Аз да ви се оплача малко днеска съм с много гадна кашлица и гърлото ме дразни. Тъпча се с чай и полудявам направо.
А снимките с много сладки от срещата

# 23
  • Мнения: 1 620
 A mutsy на какви цени вървят?
И продават ли само зимен и летен кош? Пък за кош за коа и разни чанти може и др да си взема
Впечатли ме това возило сигурно ще е скъпичко.

Последна редакция: чт, 17 юли 2008, 11:57 от беба28

# 24
  • София
  • Мнения: 1 354
Асенце мерси за отговорите.Бутона рефреш значи?-ама кой да се сети...
Добре де много майки казват,че си нагряват пюретата в тия нагреватели?
Мойта дъщеря е голяма и не знам сега новостите в храненето и поенето със сокове и прочие.
Много жалко,че досега не съм присъствала на срещите Ви-ама все разбирам на следващият ден-съдба.

# 25
  • Мнения: 3 926
Беба, на първа страница ги има цените едно майче от августовските е писало Grinning При това е предложила да й пишем на лични за допълнителни подробности Peace
Стеф, ами всъщност или във вряла вода, или в микровълнвата съм топлила пюре, ако се наложи спешно. Защото обикновено ги готвех от сутринта и за обед всичко беше топличко. А нагревателят наистина е безумен уред. Peace Защото детето дефакто яде пюрирана храна много малко време. А после след него няма какво да го правиш.
Що се отнася до новата информация - имаш нужда да си я опресниш. Ето ти линк http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1844.0 към библиотеката на кърмаческия форум. Можеш да започнеш да четеш статиите за кърмене, но те съветвам първо да прочетеш тези за захранването, за да ти стане ясно за какво говоря Hug
Рени, така или иначе ако даваш АМ е добре да си вземеш стерилизатор Peace Излишен е, когато бебето е само на кърма. Другият вариант ти е да ги изваряваш Peace
Забравих - току-що говорих с док и той каза да не се тревожа. Каза, че най-вероятно е инцидентно, но ако се повтори веднага да му се обадя Grinning Така или иначе не се отмята от становището си, че бебо няма да бърза да се роди Peace
Та ние ще пътуваме и ще видим как ще се подредим после ... дали ще оставам при нашите, или ще се върнем, а дребната ще остане (те явно ще трябва да се нагодят някак)

# 26
  • Мнения: 288
запис и от нас,лек ден ви желая на всички Hug

# 27
  • при моите любими
  • Мнения: 2 528
Здравейте мамита. Мислех и аз да се появя на срещата, но съм заспала и като се събудих, вече беше късно. Щях да идвам, Асе да ти дам паричките за дрешките. Обаче я ми напиши сметката на Иван да ти ги пратя, може да ти потрябват  Peace (и без излишна скромност, ще чакам на личния). А аз да кажа какво измислих за помпапата и стерилизатора. Нали уж се готвя да кърмя, ама не обичам и неочаквани изненади и обичам да съм подготвена и реших да си ги купя предварително нещата , ако нещо не ми се получава кърменето. Разглеждам продавалника от месеци и излезе супер обява за помпа Медела за 35лв. , като тя е 80лв, ползвана е много малко и е като нова в кутия. На същия принцип си взех и стерилизатор на Чико електрически за 30лв, като нов е защото мамата която ми го продаде е кърмила, а същия струва 60лв. Така за сега спестих 75лв. А ако не ми влязат в употреба после  и аз ще ги пусна в продавалника  Wink Ще взена и две стъклени нови шишета и приключвам с дилемата   bouquet

# 28
  • Мнения: 125
Асеее....дано да устискате с Любо още малко! Hug
Пък ако знаеш как се фукам, че си ни подковала с толкова инфо за кърменето, че все едно по 2 деца сме отгледали Laughing
Между другото и аз май имам контракцийки - не болезнени, но пък доста...само не мога да си обясня защо ги усещам в горната част на корема, а не в долната...ама стана ли да вървя и се почва - я ми кажете според вас контракции ли са или бебо рита? (по-различно го усещам него...ама де да знам)...
И аз вчера прах дрешки и разни други нещица...голям кеф...а у нас как мирише на бебе от тях... Heart Eyes
Сега съм на работа, и после отивам да ги изгладя ако са поизсъхнали Heart Eyes
Нямам търпение вече - искам си човечето в ръцете Heart Eyes...знам, че е рано де Wink

Последна редакция: чт, 17 юли 2008, 12:47 от бръмбъзъче

# 29
  • Мнения: 57
Айде записче и от мен Grinning
Асе радвам се, че днес си добре и нищо не те боли стискай още малко остана Praynig Praynig Praynig
За одеалата като май ще взема поларено, че и без това после ще се застудява а и си спомням миналата година 9 септември в София беше хладничко.Пък ако трябва после и памучно ще взема.
Дидка тези нощнички които си беше взела какви цени вървят?
И още едно въпросче имам еднократните гащи от къде мога да си купя дали продават в аптеките или трябва в някой специализиран магазин да се отиде?
Лек ден на всички Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт