Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 42

  • 36 626
  • 289
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 271
Мацки дълбок поклон пред вас.   bouquet
Ванче, Clairette , благодаря за идеята за чорапите и за подметките  Joy Е, дано все пак не се вгледа много хлапето, щото....Абе много добри приятелски семейства сме и за това се притеснявам....Пък и молива ми направи проблем при пренасянето на трансфера, на места не се отбеляза, та близо две трети го рисувах като гледах от картинката и това доста ме забави....
Не знам дали ви се е случвало, но има хора, на които не им се правят торти...Не ми се случва често, но специално на тези хора....и на двете им дечица не им се правят тортите-големи мъки се мъча докато направя.
Clairette , аз разреждам гелова боичка с малко ракия, няколко капки и бъркам докато се разтвори добре.Значи тези на Уйлтън са много годни за такава употреба.Когато се рисува с тях върху фондана са си нормалните цветове, но когато замесиш... Sick Много боя ходи.Аз за това тях ги ползвам за рисуване, а пък имам едни испански тях ги замесвам в тестото-те са страшни-цвят, та дрънка.  Flutter Значи и четката е важна, аз нанасям на по голямо пространство с по широка четка-плоска.Разнасям добре и после преди да е засъхнало, ако има някъде дефект доуправям.
Асти, ми направи му на човечето някоя тортичка де, ейййй, ама какви сте майки егоистки  #Cussing out
А иначе русалките прибичат на русалки, и аз не виждам лицата им, ама си е весела тортичката.   bouquet
Димитринче, голяма игра с тия пурички бе.Ама пък красивооооооо!Ще си копна рецептата и другия месец ще я направя.Прекалено възбуждаща апетита изглежда на разрез.  Heart Eyes

# 46
  • Мнения: 56
Здравейте момичета, благодаря ви много за поощрителните ви отзиви, тук виждам , че критиките са конструктивни ,а не унищожителни като в другите под форуми. За да правиш торти се изисква не само умения, а и много любов и чувство за хумор и въобръжение. Повечето от вас са големи майтапчийки, много се смях на тортата с големия черен п...., hahaha,а също и на "тортата чудовище".Нямам много време да ви чета, а само гледам картинки , тъй като хлапето ми отнема почти цялото ми време.
 Случвало ли ви се е да правите торта за човек , който не понасяте и  да се получи?
При мен е много важно настроението и нагласата. И най-важно експеримента , аз почти не спазвам рецепти , а вие?
 Ето една рецепта и от мен за лятото,която е много подходяща за майки кърмачки и бременни, заради наличието на калций.
Плодов чийзкейк
крема сирене около 200гр.
заквасена сметана 200гр.
извара 200 гр.
4 яйца
4л. нишесте
захар според желанието ви
пакетче бисквити-обикновени
няколко лъжици масло
плдове пожелание
за блата
Бисквитите се натрошават и се смилат с маслото , постилат на дъното на тавичката и се запичат около 10-15 мин.
пълнеж
заквасената сметана, изварата , крема сиренето , яйцата , захарта и нишестето се смесват
и се изсипват върху бисквитения блат . Пече се към 30 мин. докато почне да се отделя от тавичката,като изстине се нареждат плодовете.
Плодова заливка
1 ч. вода се слага да заври с една чаша захар -прибавя се 2-3 л. нишесте , и накрая плодовете.
И от тук нататък знаете оставя се в хладилника да стегне , ако има кой да я остави newsm64 newsm64
Цитат
A blueberry cheesecake with a fresh or frozen blueberry glaze.
Cook Time: 1 hour, 10 minutes
Ingredients:
2 packages (16 ounces total) cream cheese, room temperature
2 cups cottage cheese
1 1/2 cups sugar
4 eggs, slightly beaten
6 tablespoons cornstarch
6 tablespoons all-purpose flour
1 1/2 tablespoons lemon juice
1 teaspoon vanilla extract
1/2 cup melted butter or margarine
2 cups sour cream
graham cracker crust, below
blueberry glaze, below
Preparation
Това е оригиналната рецепта

Последна редакция: пт, 18 юли 2008, 06:50 от psichokuk

# 47
  • София
  • Мнения: 2 113
Димитрина поздравления за тортата отново. Мисля за тортата ми за петък да пробвам това кремче, че все шоколадови ги правя, а пък едни и същи хора ги ядат и мисля да разнообразя малко. Чудех се ако сложа ягодки в това кремче дали ще стане добре 

Аз не разбирам от технология на кремовете, т.е. не знам дали лимонът има някакво друго освен вкусово значение. Затова си мисля, че ако замениш лимоновия сок с ягодов и добавиш парченца ягоди, може би ще стане добре. Може и лимонът да оставиш, а да добавиш ягодите на парченца към абсолютно същия крем, но дали няма да стане по-кисело, защото кремът не е много сладък, лек е. То ако човек не се сещаше сам, и кара буквално по рецептата, сложи кондензирано мляко без уточнението, че е подсладено, съвсем кисел ще е, но...Simple Smile))) Може да се добави малко захар, ако има и ягоди, но с лимонът стана интересен. На мен шоколадови блатове с този крем ми хареса, което ме кара да си мисля, че и комбинация с шоколадов крем ще е добре. Аз май в рецептата не писах, но импровизирано настъргах малко лимонова кора, по-малко от 1/2-та лимон. Освен това, мисля, че трябва, въпреки желатина, да го оставиш малко да стегне в хладилника и тогава да го ползваш върху тортата, защото не става веднага нужната гъстота. Само че аз изпуснах момента и после почти ми се наложи на резени да го редя:)))) Пак стана де, но с тези крехки блатове, голям зор видях.

silrai, за пуричките - да, играчка е, но само в началото, първите няколко ми се видяха като че ли няма да свърша никога, после започнах да правя на 5 бели една шарена, като станат 10 - хайде във фризера и така ми се сегментира работата и имах някаква визия кога ще свърша...Разтопения шоколад си го държах, като започна да стяга, върху една тенджерка с възварена вода. Първият път (тогава беше по-голямата част) се наложи пак да загрея водата. Да речем, че при добра мотивация, и добро настроение - пак бих го направила. Дори си измих листчетата ацетат и си ги запазих.

# 48
  • у дома
  • Мнения: 1 581
момичета, няма как да не се похваля какво ми подариха вчера  newsm44

  Whistling  Mr. Green има и книжка с 2 рецепти за формите, но първо ще трябва да се преведат  Laughing

а това преди две седмици:



 Blush

# 49
  • Мнения: 1 271
Ееее, blueeye® , бива ли така в ранни зори да се хвалиш и да предизвикваш завист.Чакай поне да пиинем кафенцето, пък после и ще си завиждаме.  Mr. Green Да са ти честити придобивките.Двете формички за шоколад ли са, че и аз имам май някакви такива метални, ама мойте си пише за шоколад, пък на мен ми трябват за фондан.....
Димитринче, възхищавам ти се на търпението.Аз не съм за пурички, винаги когато ми трябват такива от шоколад си ги правя с шпатулата.Е, не са равни, ама в това им е чара.Кво да прайш-понякога трябва да се работи на конвейр
Айде лек ви ден и успешно тортоправене на всички.   bouquet

# 50
  • Мнения: 2 282
Леле момичета... никак не мога да сваря да ви изчета напоследък...3 теми пропуснах Cry и ако нямах повод, и тая щеше да ги последва.
За хепънинга на Седмицата на Кърменето мисля да метна една торта цици, за предпочитане без сутиен, че иначе става прекалено еротично май  Wink Тортата на Хапката още ми е в главата, страхотна беше... Ще ми помогнете ли с препоръки, как да направя циците наистина гладки? Мисля да са обърнати торти, ще сложа по нещо (блат, бишкоти) в средата, че да станат по-стабилни, обаче отгоре дали да са рула, или да опитам с леко напоен блат, извит по формата на купата? А ако са от рула, много крем ли ще трябва, за да се загладят перфектно? И нещо за зърната? знам, че сте обяснявали, ама ми е минало покрай ушите... Може би е най-добре торта с крем, а само зърната от маса или шоколад? имам готова бързосъхнеща маса (освен ако вече не е изсъхнала:) Изобщо за всякакви идеи ще съм благодарна! Много искам да я направя добре!

# 51
  • Мнения: 1 965
Яяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяя, облачето се завърнааааааааааа.... Имаш много неизвинени отсъствия, шЪ знай`ш!!!!! Аз специално заради теб торта правих...... ти изчезна, та се не видя......шегувам се.... Дано всичко да е наред при теб!!!!!
Циците.... ако ще ги правиш на кръгла торта, можеш и блатове да ползваш вместо рула. Или платки. Разходи ми се из папките и ще видиш и двата варианта. После, добре шпакловай с масло, заглади, изстуди и покрий с чаршафче. Аз си ги правя с шоколадово, ама то за мене се знае вече..... Разточи го по-дебело че аз винаги го правя тънко и става като целулит.... Зърната..... шоколадче - то се знае. Или друго покритие, оцветено с какао и една идея червено.... Понеже сестра ми в момента е кърмачка и всеки път и се смея на сутиена за кърмачки. С капаче отпред. А може и 2-3 капки кърма да се процежда.... Можеш да спретнеш нещо такова. Сигурно ще е весело. Joy Ама че съъъъъъъъъъъм....
blueeye® - Честито!!! чакаме торта с "показно".....
asti - Ако не е късно, и ако е възможно, аз бих сложила брюнетката между двете блондинки. Малко за контраст.... А за ината и нетърпението на Козирога..... легенди се носят......ще разбереш по-нататък като порасне още малко "набора". Тортата ти е много сполучлива....
Димитринааааааа - 70 пурички?!?!? Shocked Това ми изглежда по-кошмарно трудно от моите 345 джвъчки на водопада. 70 еднакви елемента....... Confused, е, не можеш ме върза да ги направя...... Браво на тебе......
Питанка?!?!
Някой да има нещо като шаблон за ВОЛЕЙБОЛНА топка, или да се мъча да я измислям??? тортата за 18тата годишнина на девойката ще е такава. Бях запланувала някакви китки и романтика, ама..... тя това си пожела.....

# 52
  • Мнения: 1 271
Виж тук http://images.google.com/images?hl=bg&q=+volleyball%2Bcake&gbv=2
Не мисля, че ще ти е трудно-правоъгълни парчета  Grinning

Ей, ама тия 18-ет годишните....Що така не искат цветя и рози  newsm78

# 53
  • Мнения: 1 965
silrai - мерси. Намерих една топка на балкона. Ако нацеля и същата купа като големина..... ще стане екстра. Мисля да си поиграя и във Фотошоп-а, за да стане симетрично.... Девойката, тренира волейбол. Няма претенции по принцип, ама ме попита дали мога да и нарисувам някаква топка на тортата. Още не съм и казала че ще бъде релефна топка. Искам да я изненадам.
Аз да се похваля, малко извън темата. В момента ми монтират климатик!!!! Урааааааааааааааааа...... newsm44 newsm44 newsm44 newsm44 newsm44 newsm44 newsm44 newsm44 newsm44 newsm44 newsm44. Всъщност..... то, май  си е по темата. Щото май климатика стана като задължителна добавка към рецептите.....  newsm78

# 54
  • Мнения: 555
 Имам и аз една молба!
Отдавна се каня да си спретна една такава чудна тортичка като вашите, но искам захарното тесто да е като на Димитрина макчетата. Страхотна ти е тортичката Дими
та молбата ми е кое тесто е най- добро за такива цветенца като от тортичката на Дими и на Пепи и как да си направя отстрани като плетена кошница - имаше го някъде като сайт, но там не ми се отварят картинките  Thinking
 Hug

Последна редакция: пт, 18 юли 2008, 13:53 от Тedy

# 55
  • у дома
  • Мнения: 1 581
Двете формички за шоколад ли са, че и аз имам май някакви такива метални, ама мойте си пише за шоколад, пък на мен ми трябват за фондан....

първо ще трябва да ми преведат рецептите, тези които са в книжката, за да се ориентирам и да мога да търся и други подходящи  Mr. Green но по принцип и с шоколад мисля, че ще се получат  newsm78 когато ги изпробвам, ще докладвам задължително  Peace със сигурност ще пробвам и с отпечатък върху готова моделираща маса  Mr. Green

# 56
  • Мнения: 2 282
Ванче, мисля да се огледам в Кауфланд за ония платки, дето писа едно време за тях Simple Smile и с тях да оформя циците. Само дали ще се съберат на размер? трудно ми е да си го представя, всъщност мога да сметна разкроената площ на купата, и с какъв диаметър трябва да са блатовете.
Пък аз негърския ти го видях, нали преди няколко теми специално заради него влязох!  Mr. Green Добър е, ама и този на Асти не му отстъпва  Simple Smile и друго видях и му се зверих досега - шахмата ти. Наистина се е получил страхотен! Другото тепърва ще оглеждам.
Чудя се с какво да покрия циците. Смятате ли, че трябва да е непременно розовеещо? Щото мисля и за варианта бял шоколад? Не че и на него не мога да му сложа малко боица, но си мисля за варианта бял и кафяв шоколад, без други бои? А преди месеци си купих от една бензиностанция 2 големи пакета маршмелоус със захар. Адски съм недоволна от работата си с ММ - стана безкрайно жилаво и лепкаво покритие. Ама първите бяха без захар, та с тия може и да се получи. newsm78

# 57
  • Бургас
  • Мнения: 1 879
Аз може и да не правя торти, но продължавам да си майсторя инструменти
Тази формичка е от чаена свещ, на която изрязах дъното. Ето и какво се получава от пластелин. (само това имам на работа  Wink)
Извинявайте за снимките, но нещо този телефон не може по-добри Hug

# 58
  • Мнения: 1 965
Облаче, става с платките. Една от тортите които съм снимала Стъпка по стъпка е само от остатъци и парчета. То се вижда че е различни цветове даже. Това е главата на Грозника..... Иначе си наставяш в купата както ти е удобно на тебе. Отдолу задължително домакинско найлоново фолио. Не сиропирай. Крема ще размекне всичко. Крема натежава, и си оформя платките по стените на купата. Останолото после е финна шпакловка с масло. Отгоре става плоско, но ще го дооформиш като обърнеш и махнеш фолиото....Двете ми "цици", и двете ми глави /ама, как звучи самоооооо/, са покрити с бял шоколад - оцветен. Малко червено, много малко жълто, и или малко какао или малко кафяв шоколад. Само с бял шоколад ще я докараш много албиносова.
radinna - Браво, майсторе!!!! Много се кефя на такива измислици. Чакам си ламаринките от Кремиковци и аз да сътворя разни формички, че вече нямам за разваляне. Освен това тия дни ще пробвам още нещо и ще докладвам. Опитвам се да сътворя, като ония силиконовите форми за бродерия.... Май ще се получи, все пак..... ще видим.....

Последна редакция: пт, 18 юли 2008, 12:37 от van444eto

# 59
  • Мнения: 1 271
Облаче, ти кво искаш да им докараш на тия цици анемия ли?  newsm78
Пробвай с маршмалоуз-а, трябва да ти стане.И аз довечера ще правя голотии, та мисля пак да се пробвам с бонбонките, че в къщи никой не ги яде, пък си купих 2 пакета....Хич не ми се виси на котлона да бъркам фондан  Tired
Тedy , не разбрах молбата ти?Но можеш да пробваш по рецепта да си направиш покритие.
Ванче, абе не знам за главите ти  Crazy , ама шаха беше.....трепач.Всеки ден ходя да го гледам  Heart Eyes
Честито ти климатик!!!   bouquet Със здраве да си го ползваш!

Общи условия

Активация на акаунт