"Чудото наречено СВЕКЪРВА"

  • 14 829
  • 154
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 554
това е най милото същество което познавам Twisted Evil

# 46
Леле,ужас такава зла гадина и интригантка няма на земята. Twisted Evil

# 47
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
нито едното, нито другото - просто ми много чужда.

# 48
  • Мнения: 47
Моята пък е страхотна-и тя и свекър ми са невероятни хора. Разбираме се чудесно, разбират ни, не се налагат, дори не казват, ако не мислят като нас - според тях ние сме си семейство и трябва ние да си взимаме най правилното за нас решение. Ако ни трябва помощ винаги са на линия. Абе нямам думи да ги хваля - и без да се замислям си им викам майка и татко, просто така си го чувствам. Но май каквото повикало, такова се обадило Simple Smile

# 49
  • Мнения: 292
Моето чудо и то е от най-големите.Таман реших повече да не си тровя нервите с нея и да не и обръщам внимание пък тя ми се разсърди и не съм я виждала отдавна.Просто ми е чужда и това е. ooooh!
За свекър ми и втората ми свекърва не мога да кажа нищо лошо.Много са си готини хората,нито ни се месят,колкото и да не им допада нещо ми го казват по начин,който никога не би ме засегнал.Те също "мърморят" но с такт,не ме дразнят по никакъв начин.Жалко,че живеят далечко и не се виждаме по-често. Sad

# 50
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 574
Моята е от вида "Пази Боже от такава свекърва"

# 51
  • Мнения: 18
Защо не си живеят живота,и не се бъркат в този на синовете им.Професорки аман от тях

# 52
Здравейте, трябва да ви призная че ние с моята свекърва сме класика в жанра. Ние не си говорим, а си съскаме. И двете знаем, че не можем да се понасяме и се стараем да не се засичаме дори на телефона.
Въпреки, че се доста далече от нас (на 500 км) самата мисъл, че трябва да ги видя веднъж годишно за 4-5 дни ме ужасява.
Но затова си е виновна свекърва ми сама. Дойде да види единственото си внуче, чак когато беше на 3 месеца, т.к. били много далече и нямали възможност да дойдат за изписването. То нали знаете тогава има доста приготовления, търчане и различни други задължения (просто на нея така й е по-лесно).  След това, когато дойде след 3 мес. стоя точно 24 часа и си тръгна, защото аз съм си имала доста работа и да не ми пречи, какво от това, че на мен това ми е втора операция и едвам се държа на краката си.  Какво ги интересува, че се налагаше да се изцеждам през 2 часа, за да не ми спре кърмата.
Когато детето беше да 1,5 год. и нямаше проблем с храненето му и с памперсите й предложих да го вземе за 10-на дни (те живеят на морето) да подиша морски въздух (не да го водят на плажа). Тя тържествено ми отговори, че "не може да поеме такава отговорност".   
С една дума нашата не е за разправяне, направо филмов сериал.  ooooh!

# 53
  • Мнения: 251
Констатирам , че темите за свекървите се котират с голям успех. А пълното оплюване още повече. Ама понякога не свекървите са проблема, а снахата, ама тя няма да си признае, сигурно понеже не рзабира, че проблема си е баш  в нея. А ако разбира, а не иска да си признае?
 И то публично,камо ли тука! 

# 54
  • Мнения: 18
Може би и някоя снаха има вина но 90% от неразбирателството,се дължи на свекървата.

# 55
  • Мнения: 251
Може би и някоя снаха има вина но 90% от неразбирателството,се дължи на свекървата.
Тези 90 % от коя статистика ги извади?

# 56
  • Мнения: 1 731
Идеални хора няма .Това се отнася и за свекървите .С моята се разбираме ,имало е разминавания по някои теми ,но засега все едната прави компромис ,за да вървят нещата.Просто не искам мъжа ми да застава между чука и наковалнята ,затова гледам да се разбираме.Отскоро живеем и заедно и се надявам силно да сме все така ,както като бяхме на 200км една от друга. Hug

# 57
  • Мнения: 18
Може би и някоя снаха има вина но 90% от неразбирателството,се дължи на свекървата.
Тези 90 % от коя статистика ги извади?
от моята разбира се

# 58
  • Мнения: 1 615
В свекърва ми ме дразнят неща, които са напълно аналогични на нещата, с които ме дразни и майка ми. Т.е. отдавам го на разликата в разбиранията на поколенията като цяло. Виждам, че отношенията им със зълва ми не са по-добри. Имам доста по-малък брат и не очаквам и майка ми да е много по-различна с някоя бъдеща снаха, ако ще графиня да доведе брат ми. Разликата е, според мен, че с майка си съм свикнала по-отдавна и по-добре знам защо се случват някои изцепки, както и, че нея по-лесно мога да я отрежа. Иначе и двете се стараят според представите си, и двете помагат с каквото могат, и двете се нуждаеха от малко убеждаване, че помощта е такава, когато е поискана, а не натрапена.
---
Блазе на тези от вас, които имат зли свекърви, но поне имат съвършени майки! Аз явно хич не съм случила Wink Половината от вас имате братя, следователно доста имате и снахи. Защо не кажете какви свекърви са майките ви?!?!?! В тази връзка, доста съм чула и за ужасните зълви, които вървят с непоносимите свекърви. Кажете за себе си, моля! Вярвам, че някои от вас са и зълви, нали? Аз ще бъда такава, живот и здраве и искам да разбера трябва ли задължително да съм зла, разглезена и проклета, или може и да имам нормални отношения със снахичката? Засега като свекърва не се очертавам, но имам време и за това Simple Smile Тези, които вече имат момчета, а имат свекървещици, как виждат себе си след 20-30 години? Много, ама много ми е интресно, честно!!! В поне 5-6 такива теми съм задавала тези въпроси. Никога не получих отговор и поне от година не бях влизала подобна тема, ама сега имам малко време и се изкуших. Предварително благодаря на всяка от вас, която се осмели да ми отговори честно. Едва ли скоро пак ще намеря време да пиша, но с интерес ще следя. Желая ви прекрасно лято!

# 59
  • Мнения: 2 803
То от свекърва до свекърва има голяма разлика! Аз не мога да се похваля с добра.

Общи условия

Активация на акаунт