Защо децата са невъзпитани и груби, а на майките не им пука?

  • 8 335
  • 81
  •   1
Отговори
# 45
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Аз на децата си да бият безразборно и да обиждат не позволявам,но тук прочетох и много крайни мнения.
 Дете хвърлялокамъни във фонатана-едва ли е хвърляло огромни камъни,хвърляло е малки камъчета и се е забвлявало.
 Щяло да прекъсне кабели така,пълни глупости.Те тези кабели не се разхождат така свободно из фонтана. ooooh!
 На моето също не бих направила забележка ако хвърля камъчета във фонтана.Не мисля,че ще падне вътре,а ако падне ще му е за урок на какво разстояние да стои следващия път.Не треперя до тях,да ги държа на всяка крачка.И мисля,че доста успешно се справят в преценките си за какво им стигат силите. Peace
 Но да удрят,обиждат и дразнят други хора е недопустимо.Веднага биват прибирани у дома,наказани да не излизат докато не преoсмислят поведението си.Заминават в тяхната стая и забранявам да излизат от там докато не стигнат сами до извода защо съм ги наказала,къде са сбъркали.И действа,сами си казват какво не е или е трябвало да направят в дадена ситуация и най-важното учим се да се извиняват,което не знам защо е толкова трудно за децата.
 Та това е моето мнение.

Последна редакция: пт, 18 юли 2008, 15:59 от Фантичка

# 46
  • Мнения: 494
Мисля, че е обратното- децата са невъзпитани и груби, щото на майките им не им пука /за това, за децата им, за останалите/.
  Съвсем точно казано.
  За жалост не е нито много редно, нито пък върши особена работа ние да заместваме родителите на невъзпитани деца.
  За "невъзпитани" аз смятам деца, на които безропотно се позволява да бият други деца, да ги нагрубяват, да чупят чужди вещи, да се държат като малки "тирани"-това във всички възрасти.
  Иначе да-възрастта трябва да се отчита.
  Но има универсални неща - не бих се раздразнила или нарекла невъзпитано 2-годишно дете, което не се спира на едно място и вика с пълно гърло, дърпа играчките на другите, сякаш са негови, тръшка се за щяло и нещяло и пр. Но бих нарекла невъзпитана майка му, ако виждайки, че ужасно притеснява другите деца или майките им, не измести палавника по-встрани или не го възпре, преди да е ударило "съседчето си по пясъчник" с някой камък или пръчка или нещо подобно. Ако това, което описах за 2-годишното, го прави едно 7-8-годишно дете - е, тогава бих го нарекла невъзпитано, без всякакво съмнение.
  Не бих казала, че има някакво кой знае какво спасение от невъзпитаните деца. Аз предпочитам да говоря с моите деца за това и да им казвам мнението си по въпроса, докато то има значение за тях (синовете ми са на 3 и 8 години). Ако повлияя на преценката им и успея да ги науча как да се справят с такива-добре. Ако успея да ги направя възпитани-пак добре!Ако не-Господ да ми е на помощ!
 

# 47
  • Мнения: 2 807

Децата са невъзпитани и груби, защото родителите им са невъзпитани и груби.

Най-лесно възприеманият модел от децата е този на собствените родители, или поне на човека, който се грижи за тях (обикновено майката).
Децата просто пресъздават/подражават това, което най-често виждат  Peace

# 48
  • Мнения: 2 018
Само ще чета тук /или поне за сега/.

# 49
  • Мнения: 1 271

Децата са невъзпитани и груби, защото родителите им са невъзпитани и груби.

Най-лесно възприеманият модел от децата е този на собствените родители, или поне на човека, който се грижи за тях (обикновено майката).
Децата просто пресъздават/подражават това, което най-често виждат  Peace

Да така е, децата копират от родителите си докато са у дома, след като тръгнат на градина се добавя копирането и от другарчетата му там. И ако майката не прекрати някое своеволно действие, придобито в градината, смятайте, че то ще се повтори и на улицата.И до какъв извод стигнахме?
Майки-възпитавайте си децата, говорете с тях, обяснявайте им кое е лошо и кое е добро!След като сте родили това дете значи сте си дали сметка с какво се захващате!  Naughty

# 50
  • Мнения: 22 427
Интересно ми е защо всички се хванаха за възрастта. Та нали точно децата до 6-7години основно прекарват времето си с родителите, или да речем 50% градина, 50% в къщи. Е, ако тогава, когато майката е постоянно с детето не успява да го възпита, да му обясни кое е правилно, кое не и т.н. то кога ще го направи?

# 51
  • Мнения: 9 814
За да станат такива децата и родителите им са невъзпитани и груби.

# 52
  • Мнения: 2 197
За да станат такива децата и родителите им са невъзпитани и груби.
Това невинаги е така. Има деца, които копират поведението на други деца, а майките просто не обръщат внимание. Непрекъснато виждам групички майки и баби, седнали по пейките на групички, пушещи и релаксиращи докато децата им безобазничат по площадката. Аз не искам да са нон стоп до тях, но примерно наскоро около 40 минути с дъщеря ми се опитвахме да избягваме хвърчащите камъни, които двама 4-5 годишни си мятаха. За това не мога да ходя да им правя забележка, но двете майки така и не ги видях. През цялото време децата си бяха съвсем сами, а все пак има шанс да наранят някое по-малко дете. Такива случаи са страшно много. Не знам защо така се получава. Майките и бабите са добре облечени, тихо говорещи, когато тръгнат да си прибират отрочетата мило и любезно ги подканват да си тръгнат . Понякога даже се изненадвам като виждам в какъв вид ги прибират - аз не бих била толкова спокойна. Това ме навежда на мисълта, че те самите не са груби и невъзпитани, но просто не обръщат внимание какво правят децата им. Лично аз нямам кой знае случки с мен и дъщеря ми. Но веднъж едно момченце така зверски със засилка ме изрита в корема, че останах безмълвна много дълго време. Естествено , майката не му направи забележка, само тихомълком го отведе нанякъде (пак е нещо)

# 53
  • Мнения: 2 448
Сега ще дам един пресен пример от преди половин час.
Случката се развива на каскадата в Плевен (много фонтани, преливници и т.н. оформят доста красиво водно шоу).
Дете на видима възраст 3г с майка си, която яде сладолед.
Въпросното дете се е изправило на ръба на един от фонтаните и хвърля вътре камъни, които взима от земята. Майка му стои на 2м от него и си яде сладоледа най-невъзмутимо.
Това продължава около 10мин, когато тя накрая се надигна и реши да си тръгват.

За тази възраст нищо необичайно не виждам в такова поведение. И аз не бих реагирала по никакъв начин.
Моя съм го пускала да минава през локвите след като се е намокрил вече. Поне да се порадва, вместо да му викам излишно, така и така мокър. После го преоблякох.
Сега е на 4 и половина и никой не ме  гледа на криво за невъзпитани постъпки. С възрастта се осъзнават и разбират все повече неща. Всяко дете се развива различно и едно на 3 години е "разбиращо послушно", моя на тази възраст дори името си не знаеше. Какво да му обяснявам. Като се убедих, че разбира какво му се говори, започнах да му обяснявам по малко определени неща за поведението.

Общо взето на обществени места където съм с детето си гледам него, а не чуждите. И да има невъзпитани според моето мнение, не съм седнала аз да ги възпитавам, както и очаквам подобно поведение на останалите майки спрямо моето.

# 54
  • Мнения: 9 990
И аз ще чета.
Искам и мнения по казуса-невъзпитано ли е дете, което на закачки на непознат просто мълчи и не отговаря.Да дефинирам и закачки може би е редно-от "как се казваш, малката", през "я да вземеш торби да носиш, майка ти се е натоварила"/т.е да помага явно/, до "я ела чичо да те черпи" Thinking

# 55
  • Мнения: 9 814
boto тогава да кажем, че са и незаинтересовани от децата си.

# 56
  • Мнения: 22 427
И аз ще чета.
Искам и мнения по казуса-невъзпитано ли е дете, което на закачки на непознат просто мълчи и не отговаря.Да дефинирам и закачки може би е редно-от "как се казваш, малката", през "я да вземеш торби да носиш, майка ти се е натоварила"/т.е да помага явно/, до "я ела чичо да те черпи" Thinking

Не бих казала, просто е разумно, а и нали винаги учим децата да не разговарят с непознати и т.н.

# 57
  • Мнения: 2 448
И аз ще чета.
Искам и мнения по казуса-невъзпитано ли е дете, което на закачки на непознат просто мълчи и не отговаря.Да дефинирам и закачки може би е редно-от "как се казваш, малката", през "я да вземеш торби да носиш, майка ти се е натоварила"/т.е да помага явно/, до "я ела чичо да те черпи" Thinking

Не бих казала, просто е разумно, а и нали винаги учим децата да не разговарят с непознати и т.н.

Мисля, че въпроса е зададен иронично, но аз съм изпадала в подобна тъпа ситуация, сина ми като беше на 2 до 3 години и изглеждаше по голям, а в същото време не можеше да говори, че и не разбираше много речта и като го пита някой как се казва или други въпроси и той мълчи като пън и съответния човек ме гледа възмутено, как може да е толкова невъзпитано дете и да не отговаря на елементарни въпроси.  Laughing

# 58
  • Мнения: 9 990
Въобще не е иронично.Исках да си сверя часовника, защото напоследък чувам зад гърба си дуднене в стил как уча детето и колко е невъзпитано, защото не е отговорило на канонада от въпроси.Не от съседка, не от позната, а от абсолютно непознати нам хора, с които просто се разминаваме по улицата и те се опитват да заговарят детето ми под предлог, че е "много хубаво". ConfusedИ понеже зачести, а ми се случиха ред случки, които ме карат да съм по-предпазлива-щеше ми са да знам, дали наистина не прекалявам с "дръпнатостта си"/т.е.-не се спирам със всяка мила бабка или чичо  да се обясняваме дежурно-на колко е години, как се казва и пр, а просто подминаваме/

# 59
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Всеки си има различни критерии за възпитание и учтивост... за фонтаните- аз съм от майките, които си ближат сладоледа и се радват, че децата им са щури и свободни

Общи условия

Активация на акаунт