Защо децата са невъзпитани и груби, а на майките не им пука?

  • 8 336
  • 81
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 54
ами чук такъв малък за забиване на пирони

# 76
  • София
  • Мнения: 1 783
Аз не бих набила детето с чука, в този случай. Бих се насочила към майка му. С чука.

# 77
  • Мнения: 54
то нейните деца имат все такива прояви примерно моето дете прохождаше и същия побойник докато я водеш за ръчичичките да ходи той я ритна в крачетата и тя падна аз успях да я задържа само за едната ръка и след като я изправих хванах момчето за дрехите попрекалих малко на явно това трябва да се прави с него а майка му за пореден път не реагира не знам за първи път виждам такова дете...и такава майка изобщо пък да не реагира докато някой както ти казваш не я подхване с някой чук май няма да се осъзнае

Последна редакция: вт, 05 авг 2008, 02:20 от baby_`06

# 78
а може би детето прави това точно защото на майката не й пука Thinking

# 79
  • Мнения: 109
А моето мнение е, че следва да се прави разлика между дете на две или три години и дете на седем. Не мисля, че заглавието на темата е коректно, защото деца на две години, които дърпат играчките на другите деца в никакъв случай не мога да нарека "невъзпитани и груби". И не говоря само от опита си на майка на момиченце на годинка и десет месеца. Няма земна сила, която да накара връстниците на дъщеря ми да не пипат и да не дърпат. Репликите, започващи с "внимавай", "не блъскай", "не дърпай" са изричани стотици пъти без преувеличение. Ефект има за пет минути. Любопитството е по-силно от здравия разум (ако изобщо можем да говорим за такъв при деца в такава възраст). Дали ще дърпа, или ще се остави да му бъде дръпната играчката, според мен е въпрос на темперамент на детето - някои са по-отворени към света, други - по-свити и притеснителни (от там и как ще отговорят на въпроса "Как се казваш?"). За седемгодишните като че ли няма оправдание, но затова е ролята на родителя - да му пука.
Аз съм до детето си започне ли да прекалява с близостта или желанията си, когато те пречат на други. Това е ролята на родителя за тази възраст - да ограничава с мярка. Не е нужно да обвиняваме обществото, защото същото това общество е съставено от други майки, децата в детските градини са деца на други майки, т.е. обществото - това сме ние. Ако се научи от мен на добри неща, от комшийката ще се научи на лоши, ако същата не постъпва като мен. Няма еднозначен отговор. Но темата следва да е за поведението на майките, а не на децата.

# 80
  • Мнения: 8 999
Аз пък ежедневно срещам невъзпитани и груби възрастни хора. Какви деца очакваш да отгледат те - мили и любезни?
Все едно да се възмущаваш, че не всички в България са висшисти, или че не всеки може да шофира.

# 81
  • Мнения: 294
Децата са невъзпитани и груби, защото няма кой да им обърне внимание за това. Не им пука на майките, които не отделят време за възпитанието на детето си. А какво да е детето   когато на майката не и пука за неговото държание ами точно такова невъзпитано.

Мда, така е! Но има и майки които просто не успяват да усмирят децата си! Колко теми има пуснати тук от майки, които се оплакват, че лапето им хапе, не си дава играчките, не слуша, инати се и т.н. и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт