Отговори
# 30
  • Мнения: 4 400
Не знам ,момичета все пак мисля че ако тези средства бяха насочени към организиране на ясли и градини щеше да е по-добре за всички нас-майките.
Дечицата дето имат баба и дядо-пенсионери и сега има кой да ги гледа.,но тези дето нямат Confused
А и какво да правим с 3 годишните за които няма места в градините?
Оставам с впечатлението,че тези законотворци или са много глупави или гледат да решат проблема само когато засяга близки до тях самите.

# 31
  • Мнения: X
Егати логиката... Ами аз бих останала да си го гледам и 10 години... Защо да не мога да получавам някакви пари от държавата... Thinking
Егати изказването...........
 Така, както ще плащат на баби, дядовци и безработни, така да може и на майката Peace
 

# 32
  • Мнения: 3 818
А тогава това какво е??? Shocked'' И още една промяна в закона – периодът за гледане се увеличава до тригодишната възраст на детето. Досега държавата плащаше само до навършване на 2 годинки.'' от тук: http://news.bnt.bg/content/view/full/244660 newsm78


Това се отнася именно до гледането на дете от баба или жена от бюрото по труда. Досега държавата плащаше за подобно гледане до 2 годишна възраст, сега идеята е да се плаща за подобен тип гледане до 3 г. Просто са го представили леко неясно и манипулативно, нищо повече.
Нека бъдем реалисти - 3години майчинство е химера  Peace

# 33
  • Мнения: 1 174
Близнаците никога не ги броят за двама. Защо така, не мога и аз да си бясня.

И аз все това се питам newsm78

# 34
  • Мнения: 2 131
Добре де ами нашите баби като не са пенсионерки или безработни newsm78 излиза че за моето дете държавата не е помислила.Това го поставя в неравностойно положение спрямо връсниците му.
 newsm78
Или аз не тулкувам правилно или понеже не мога да я поверя на кой да е ........ ще разчитам  само на таткото или ще плащам това което за дтругите поема държавата newsm78 newsm78 newsm78
Ако бабата не е пенсионерка или безработна, сиреч работи на трудов договор, можеш да й прехвърлиш майчинството си. И досега си беше така. Просто сега разширяват обхвата и включват и пенсионерите. А пък безработните баби могат да се регистрират в Бюрото по труда и да кандидатстват по програмата за детегледачките.

# 35
  • Мнения: 4 753
Егати логиката... Ами аз бих останала да си го гледам и 10 години... Защо да не мога да получавам някакви пари от държавата... Thinking
Егати изказването...........
 Така, както ще плащат на баби, дядовци и безработни, така да може и на майката Peace

Трудно схващаш, нали...  Thinking  А има 10 теми по въпроса...

# 36
  • Мнения: 3 634
Аз не разбрах..бабата ще получава пенсия + 220лв или само 220лв?
И важи ли за тези, които вече сме по майчинство?

# 37
  • Мнения: 1 427
А на мен ми е интересно откъде ще се вземат тези пари newsm78 Защото по програмата за детегледачки отдавна вече няма и уж можеш да си наемеш детегледачка,но само на теория.Подозирам,че и с този проект накрая така ще стане.Уж може,ама няма средства Mr. Green

# 38
  • Мнения: 1 174
И какво излиза сега, момичета-държавата ще плаща на всеки друг да гледа детето ми 3-та година, но не и на мен! Аз като майка най-малко ли заслужавам да си гледам детенцето? По-добре да го направят както е след 315-те дни и всяка майка да си преценява как да процедира след това. Ноооо надали ще стане!
И аз това се питам Sad, защо пък да не си го гледам аз newsm78!
Защо ли,защото всичко това е за замазване на очите,да не мислите,че всички които отидат и искат да се възползват от тази програма ще ги огрее,ами то си има някакви определени бройки и като се запълнят.................нищооо

# 39
  • Мнения: 4 753
Аз не разбрах..бабата ще получава пенсия + 220лв или само 220лв?

Това се опитвам да си разясня в една паралелна тема... До тук разбрах, че най-вероятно тези 220 лв. ще заместят изцяло пенсията, което вече е напълно нечестно и според мен е подигравка спрямо пенсионерите... Все пак тези хора цял живот са се осигурявали и сега пенсията им отива на кино... А въпросните 220 лв. ще ги вземат от техните пенсии + някакво мизерно доплащане....

# 40
  • Мнения: 1 174
Аз не разбрах..бабата ще получава пенсия + 220лв или само 220лв?
И важи ли за тези, които вече сме по майчинство?
Бабата ще получава и пенсията си. Peace
Важи,ако започнеш работа Wink

# 41
  • Мнения: 3 634
В такъв случай мен ме устройва, стига да не е градска легенда... Outta Joint

# 42
  • Мнения: 2 131
И аз така знам - бабата ще може да получава пенсията си плюс майчинството от 9 месеца до навършване на 3 години на детето. Аз едва ли ще се възползвам, но мисля, че това е едно добро решение. Определено одобрявам.

# 43
  • Мнения: 2 908
Казаха по новините,че бабите ще си вземат и пенсиите ,и 220лв.
villiana,мисля,че ти си нещо в грешка-какво майчинство да прехвърля на бабата,като майчинството е до 2 години?mamamari се опитва да каже,че след тези 2 години(както си е сега)майката се връща на работа и си праща детето на ясла,щом няма баба пенсионерка(аз лично бих си оставила детето само на баба му или дядо му,или познат пенсионер-благодаря,ама не ми трябват непознати детегледачки от бюрото по труда Naughty),та се оказва,че майките,които имат такива баби,се връщат след 2-рата година на работа и прехвърлят до 3-тата година на бабата гледането,а ако нямат такава баба-детето отива на ясла-ами неравностойно е-ДА.Трябваше както държавата е готова да плаща на баби и дядовци до 3-тата година,така да плаща на майките,а те да решат,дали те да си гледат детето,или бабата-това е.А да няма програма за детегледачки от бюрото по труда.Майката,или близък родственик е най-доброто за гледане на детето,не някакви чужди хора...
Аз въобще не съм недоволна от новият проект-не ме интересува,нямам такива баб или дядо,детето ми ще тръгне на ясла и въобще не ме интересува този проект.Ама говорим дали е неравностоен за някои.

# 44
  • Мнения: 4 753
Казаха по новините,че бабите ще си вземат и пенсиите ,и 220лв.

По коя телевизия и от колко часа са го казали това??? Защото и по Канал 1 и по БТВ не видях такова нещо и все повече си мисля, че пенсията ще се замести от тези 220 лв...  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт