бихте ли сложили тапети?

  • 17 739
  • 103
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 844
за щастие,ремонтът на новото ни жилище напредва бавно,но славно и ето че вече стигнахме до стените bowuuи сме в голяма чуденка с мъжа ми-актуални ли са тапетите днес и доколко с удобни?!определено има много хубави модели тапети,много интересни решения,обаче на който кажа,че мислим да сложим тапети,всеки ми се смее,защото вече не сме живеели в 18 век. #Crazyаз пък мисля,че хубавото си е хубаво и през 18 и през 21 век..смятате ли тапетите за старовремски?!
другото,което ни вълнува с мъжо са дали тапетите са практично решение..все пак скоро ще си взимаме куче,което ако си наточи ноктите по новите тапети ще ми се реве..освен това скоро ще бебеправим и живот и здраве бъдещият ни дечко сигурно ще рисува по стените.. Thinkingа тапети май се сменят трудно,а?не е като едно пребоядисване.. ooooh!
и все пак има толкова хубави модели,днес ги разглеждах..много по-интересно,отколкото две ръце латекс.. Crossing Arms
моля ви мами!дайте си мнението..

# 1
  • Мнения: 606
Не съм мама, ама тапетите са си екстра.

# 2
  • Мнения: 824
и аз съм за тапети ,но като акцент-едната стена например или както направих само една дължина тапет в контрастен цвят на стената

# 3
  • Мнения: 46 477
Бих, ама мъжът ми не иска. Има много хубави и модерни Peace

# 4
  • Мнения: 1 187
Ние скоро приключихме ремонта,но и двамата не искахме тапети.Наистина има  големи красоти,но досега все сме били на тапети и решихме,че с латекс е по-лесно за подръжка а и търпи вариации латекса с аранжировката-има много красиви стикери за стена,може наистина да сложиш тапет като акцент,или само хартиен фриз,картина,пано..идеи много.Така всеки месец домът ти ще изглежда различно. Peace

# 5
  • Мнения: 3 770
Аз винаги съм харесвала тапетите и сега в апартамента имам стаи с такива , както и на латекс.Кухнята , трапезарията и холът са ми в едно и едната част са тапети , другата е латекс , а връзката между помещенията е фриз.
Относно деца и животни - имам котка , която е възпитана никъде да не си точи ноктите , освен на определеното за целта място.А дъщеря ми , когато беше малка , не рисуваше по стените.
В крайна сметка и латекс да сложиш , не можеш да боядисваш всяка седмица след детето или кучето.А и днешните тапети или поне тези , които са у нас не се свалят трудно.Миналото лято мъжът ми направи основен ремонт на целия апартамент и нямаше трудности с тапетите - свалят се бързо на някакви слоеве и не се е налагало да ги мокри или стърже с шпатула.
И по принцип аз обзавеждам жилището си да ми е приятно и комфортно без да се съобразявам с нечие мнение , относно това какво е модерно или в кой век живеем.Моят съвет е да направиш дома са така, както ти харесва , а не както мисли някой друг !
 Peace

# 6
  • Мнения: 2 266
Хубаво е с тапети,но още по-хубаво е и с латекс.И с двете съм била.Тапети не се сменят трудно.Сменяли сме.Но лично аз предпочитам латекс.Освен това може да си боядисаш стените както искаш.Сега има толкова варианти.А и не си заслужава да криеш хубави стени зад тапети(нали ще бъдат шпакловани).В къщата бяхме с тапети,но защото стените не бяха шпакловани.В апартамента сме с латекс,там стените са шпакловани.На мен повече ми харесва от тапетите.

# 7
  • Мнения: 3 770
Зле шпаклованите стени и с тапети не можеш да ги скриеш.Най-много варианти и интересни решения има комбинацията от латекс и тапети.

# 8
  • Мнения: 7 201
тапетите са си екстра.
Peace Навсякъде у дома сме с тапети.
Има много хубави и модерни Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 4 397
И аз съм за тапети, харесвам ги и ми стоят много по уютно от латекса  Peace
мъж ми пък е много против тях, но мисля, че за новия дом ще надвия и ще сложа тапети.
Както е казала Диди  Heart Eyes  / обичам да я цитирам /,  важно е на теб да ти харесва и да ти е приятно и комфортно в жилището ТИ, а не някои какво мисли дали е модерно или старомодно  Peace

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
 PeaceЗа тапети съм има много хубави и модерни, а що се отнася до кучето то може да ти развали и шпаклованите и боядисани стени ако реши да си точи ноктите.

# 11
  • София
  • Мнения: 3 879
аз много харесвам, особено, когато е някаква комбинация латекс + тапет в някакъв аранжимент.

# 12
  • Мнения: 4 292
Наистина има много хубави тапети. Ние също бяхме в чуденка, но в крайна сметка не се решихме да сложим. Навсякъде сме с латекс.
От друга страна, не са ли шпакловани стените, тапетите на са вариант, а са задължителни.

# 13
  • На село
  • Мнения: 873
Шест години стените бяха боядисани с латекс, т.е. идеално шпакловани са, но на последния ремонт преди по-малко от година, налепихме тапети навсякъде. Дори коридора ще е с тапети, но все още не е довършен. Много красиво стана. Относно драскането в/у стените - моите деца и върху латекса са драскали, а пък домашният ни любимец (гризач е) успя да опита тапетите на вкус в две от стаите. След 4-5 години, като ми поомръзнат, ще ги сменя и толкова.

# 14
  • Мнения: 44
И аз в отбора ЗА тапет..създават уют и топлина(поне за мен е така)

# 15
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Има наистина много хубави тапети,но аз предпочитам латекс,бих сложила само като декорация или акцент върху някоя стена.

# 16
  • София
  • Мнения: 3 879
ето, пускам три снимки какво имам предвид за декоративният тапет:

http://picasaweb.google.bg/la.aurora/NikiSummer2008/photo#5224209208699570306
http://picasaweb.google.bg/la.aurora/NikiSummer2008/photo#5224206720113440674
http://picasaweb.google.bg/la.aurora/NikiSummer2008/photo#5224206720113440674

Последна редакция: пт, 18 юли 2008, 10:07 от Aurora

# 17
  • Мнения: 3 294
Бих си сложила тапет , но само като акцент  Peace

# 18
  • Мнения: 163
Още един глас за тапети Peace
Ние с мъжа ми също се чудихме за или против тапетите, но като разгледахме какви красоти има, решихме тапети. На мен лично повече ми харесва от латекса, сега в старият апартамент навсякъде сме с латекс и доста еднообразно ми е........ до като с тапетите се разчупва  обстановката  Wink
Тъй като не можахме да намерим читави и сериозни майсторите ( уверих се, че е голямо бинго да попаднеш на точни майстори и са направо на изчезване  Rolling Eyes ) ние си ги лепихме Peace, наложи се и някой да отлепваме  Twisted Evil искам да ви кажа, че без проблем се отлепват, нямат нищо общо с едно време тънките тапети.
И друго стените е желателно да бъдат идеално шпакловани и гладки, въобще не се надявайте тапетите да ви опънат стените, а напротив всяка кривина изпъква повече от колкото като е с латекс.

# 19
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Бих си сложила тапет , но само като акцент  Peace
Peace

# 20
  • Мнения: 4 406
сега има разкошни тапети, аз съм категорично ЗА.

# 21
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
В помещение, което се ползва много и от повече хора - като трапезария, хол, бих боядисала с латекс. Така постъпихме в стария ни апартамент. Като се замърси се пребоядисва цялостно в желания цвят.
За спалнята обаче предпочетох тапети. Взехме си винилови, които лесно се чистеха с влажна кърпа, без да се протрива или накъсва тапета. В момента има такова разнообразие на цветове и шарки, че човек се загубва в магазина.
Не считам тапетите за отживелица. Те могат да внесат много уют удома, който няма как да постигнеш с боята по стената.

# 22
  • Мнения: 1 120
Бих си сложила тапет , но само като акцент  Peace
И на мен този вариянт най-много ми допада.

# 23
  • Мнения: 1 265
В кухнята и коридора сме с латекс.В коридора е боядисвано преди 5 месеца и вече е мръсно и на петна и аз незнам от ръце ли ,от внасяне на мебели ли.
Въпреки , че съм подбрала по светъл цвят тапети за хола ми стои по-уютно и хигенично от латекс.
Тапетите , в който и сайт за дизайн да попаднеш присъстват доста осъзателно и оригинално, в момента те отново триумфално се завръщат.
Съчетаването на различни тапети спрямо интериора си е цяло изкуство и затова мнозина предпочитат еднообразието на латекса.

Що се отнася до финансовата страна тапетите имат голям ценови диапазон и със сигурност излизат по-скъпо от една кофа латекс.

# 24
  • Мнения: 3 641
сега има разкошни тапети, аз съм категорично ЗА.

И аз съ мна това мнение. В хубави заведения сън виждала уникално красиви, но незнам откъде да си купя! Rolling Eyes

# 25
  • София
  • Мнения: 7 097
Включвам се с въпрос от къде могат да се намерят хубави тапети?

Предстои ни да се местим в ново жилище и сме решили да слагаме тапети, макар че не съм такъв фен по принцип.

# 26
  • Мнения: 1 492
Аз съм с латекс, но за детската стая съжалявам, че махнах тапетите. Следите от детски пръстчета се махат лесно, но от стола на компютъра например, се олющи шпакловката, от случайно метнати играчки или не дотам случайно, също. Общо взето за една година трябва да се замазва и пребоядисва наново.

# 27
  • София
  • Мнения: 2 801
И аз съм в чуденка. newsm78 Иска ми се тапети поне за спалнята, ама мъжът ми не иска и ще видим, а във всекидневната ще имам един "тапетиран акцент" задължително  Peace

# 28
  • Мнения: 891
Ние сме с тапети в спалнята и детската.
И ние в началото много се чудехме, но сега съм доволна,
че поне за тези 2 стаи избрахме тапети.  Peace
Такъв уют създават...

# 29
  • София
  • Мнения: 3 879
аз много харесвам дизайнерските в магазин Тапетия Wink

# 30
  • Мнения: 3 641
аз много харесвам дизайнерските в магазин Тапетия Wink
Aurora , къде е това Praynig

# 31
  • Мнения: 22 407
В днешно време има страхотни тапети. Много пъти съм се прехласвала по различни видове. ))
А и човек винаги може да комбинира латекс с тапет за акцент.
Моето мнение е, че и за тапет си трябва перфектно шпаклована стена, особено за новите тапети. Пълна глупост е мнението, че тапета прикрива лоша стена и неравностите по нея.
В много магазини има каталози на италиански и немски тапети, които могат да се поръчат. Все пак зависи колко пари иска да отдели човек.

# 32
  • София
  • Мнения: 4 493
аз много харесвам дизайнерските в магазин Тапетия Wink
Ако магазинът за който говориш се намира на ъгъла на Константин Величков и новият булевард - там има страхотни неща, но смятам че 180-200 лв ролката е доста за тапет.
Бих препоръчала магазинчето на Мадрид - там има супер нещица и то цените са мнг прилични

# 33
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Да, и вече си сложихме - на стената зад спалнята (леглото). Има наистина разкошни модели и дори имитации на мазилки, също и текстилни и с всевъзможни декорации - един от най-скъпите, който видях, беше на топчета като лепната дъвка на стената  Grinning

# 34
  • София
  • Мнения: 4 493
Ние сложихме в детската стая - направихме комбинация от няколко цвята и стана страхотно. Тапетите са на marburg /серията е Алиса/ и са като рисувани - детето  е супер доволно

# 35
  • София
  • Мнения: 3 879
аз много харесвам дизайнерските в магазин Тапетия Wink
Ако магазинът за който говориш се намира на ъгъла на Константин Величков и новият булевард - там има страхотни неща, но смятам че 180-200 лв ролката е доста за тапет.
Бих препоръчала магазинчето на Мадрид - там има супер нещица и то цените са мнг прилични


да, ролката е повече дори от 200 лв. аз съм сложила снимки с нашият тапет оттам, в комбинация с латекс. за цяла стая идва доста, но ако държиш да направиш някакъв акцент стои просто невероятно...и си струва, за тези, които могат да отделят пари, разбира се.
ето пак, как е сложен на дългата стена седи на 2/3, а на късата е на цяла стена и става като ъгъл само, акцентиран на червеното, останалото е латекс. за това отидоха 3 ролки, около 850 лв.



жалко, че нямам близка снимка, за да се види колко красив е тапета, около черното има сребърно...ще опитам близка снимка. Тапетия има на няколко места в София, ако искате вижте с търсачката.

# 36
  • Мнения: 1 174

Според мен, хубаво си решила за тапетите. Simple Smile Няма какво да му мислиш, ами направо си ги лепвай на стената и им се радвай, докато се появят бебета, кучета и други попълнения на семейството!  Laughing
Щом вече си разглеждала, пък и харесала, значи имаш представа как ще ти изглежда вече ремонтираната стая. За нещастие на приятелите ти, Wink тапетите отново са модерни и мое мнение е, че една спална стая, примерно, просто има нужда от такова нещо - внася се допълнителен уют. Simple Smile А за по-нататъшните промени, сваляния и бояджийски работи... - не са чак толкова сложни! Simple Smile

# 37
  • Мнения: 282
сложила съм си навсякъде тапети, едноцветни с акцент на някои стени, ами няма нищо общо с латекса. Имам латекс само в коридора и вече замислям и там да сложим някакви тапети. Латекса се цапа, драска и когато пребоядисаш само петната си личи. тапетите са по-красиви , но и доста по-скъпи като опция

# 38
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 670
И аз съм за тапетите. Имала съм и латекс, но се отказах от него. Не ми харесва и това е, драска се, всяка миниатюрна неравност личи, като се чисти после стои на петна. Сега сложих навсякъде германски ПВЦ тапети, едноцветни, леко релефни,  стоят като мазилка. Ефектни и красиви, но излизат обаче скъпичко ... Чистят се изключително лесно - напръсквам с препарат за прозорци и с чиста кърпа се минава отгоре. Няма никакви петна и нищо не личи. Имам и куче - никакъв проблем. Не е задължително животното да прави мазало в къщи  Simple Smile
Имам и на една стена венецианска мазилка и съм с тенденция навсякъде да сложа от нея, стои невероятно, но ми е малко скъпо за сега.

# 39
  • Варна
  • Мнения: 692
Тапет като акцент на някоя стена или в съчетание с латекс!  Peace

# 40
  • София
  • Мнения: 1 817
Ние имаме в спалнята и на още една стена тапети и всеки, който дойде на гости се хваща първо за тях. А и не винаги е нужно да са много скъпи, за да са ефектни. При нас по-ефектния тапет струваше 35 лв. ролката.

# 41
  • Мнения: 4 406
200 лв за ролка тапет!!!  Shocked извинете, шокирах се...

# 42
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
НЕ, на всеки 2-3 месеца минавам освежително с латекс, ако беше тапет не бих могла да си го позволя!

# 43
  • София
  • Мнения: 3 879
НЕ, на всеки 2-3 месеца минавам освежително с латекс, ако беше тапет не бих могла да си го позволя!

как успяваш на всеки два-три месеца? Shocked
все пак е голямо цапане...

# 44
  • София
  • Мнения: 3 879
Ние имаме в спалнята и на още една стена тапети и всеки, който дойде на гости се хваща първо за тях. А и не винаги е нужно да са много скъпи, за да са ефектни. При нас по-ефектния тапет струваше 35 лв. ролката.

може ли снимка?

# 45
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
НЕ, на всеки 2-3 месеца минавам освежително с латекс, ако беше тапет не бих могла да си го позволя!

как успяваш на всеки два-три месеца? Shocked
все пак е голямо цапане...

E, успявам- с четката -имам свободно време, нямам ангажименти! 4470

# 46
  • Мнения: 3 782
Ние си купихме тапети. В хола едната ни стена ще бъде с тях, сега има страшно красиви и ефектни. Нашите тапети са на Есприт, 30 ролката. С латекс е абсурд да се постигне този ефект. Тези,които са комбинирали тапет и лапекс може да пуснат снимки. Темата ще се раздвижи повече.
 Aurora, много е красиво.

# 47
  • София
  • Мнения: 7 097
Бих препоръчала магазинчето на Мадрид - там има супер нещица и то цените са мнг прилични

Къде по-точно се намира това магазинче?
Днес гледахме тапети в АИКО за детска стая на Esprit. Нямам никаква идея как вървят цените и кое е евтино, но четейки в тази тема ми се виждат доста изгодни, освен че ми харесаха - 12лв. за 5 кв.м. За останалите стаи обаче не харесах и не знам къде да гледаме още  Thinking Дайте идеи, моля ви!

# 48
  • Мнения: 18 542
Аз съм почитател на тапетите. Дават неповторим уют, красота и в комбинация с мебелите, уникалност на помещенията.  Peace

Не се сменят трудно, не се цапат повече отколкото другите покрития, а и ако са с повече детайли не си личи изцапаното толкова колкото на гладка бяла (синя, пембена) стена  Laughing Laughing

# 49
  • Мнения: 3 770

Тези,които са комбинирали тапет и лапекс може да пуснат снимки. Темата ще се раздвижи повече.
 



Аз харесвам повече класическия стил на обзавеждане и няма да видите някакви дизайнерски идеи , но още преди почти 8 години съм избрала тапетите за някои помещения и миналата година след основния ремонт , пак им останах вярна !  Mr. Green

 

   


 



Тук още снимки , че май попрекалих ?!   Wink

# 50
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Ние в детската вероятно ще сложим тапети първоначално, после децата като поотраснат, сами да решават какво искат..... Peace

# 51
  • София
  • Мнения: 3 879
Диди, много ми хареса! невероятно уютен дом!
а тапетът е КРАСОТА Heart Eyes

# 52
  • Мнения: 3 770
Aurora , това е заради тапетите , с латекс не става !  Mr. Green Обаче аз искам близък план на твоя тапет , защото ми стана много интересен. А за начина по който си го вписала в помещението -   bouquet !

# 53
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
Ами-зависи-ти си наблегнала на тапетите, съчетани с по-изчистени мебели, закоето и от мен-ПОЗДРАВЛЕНИЯ, а пък аз съм наблегнала на мебелите, затова не мога да си позволя да имам по-неизчистена стена, щото ще стане като катун!

# 54
  • Мнения: 4 300
Бих и сложих.

# 55
  • София
  • Мнения: 7 097
***Диди*** :Р, имаш красив дом  Simple Smile

# 56
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 670
***Диди*** :Р много ти е хубаво жилището.
Малко офф - от къде си поръча кухнята със стъклените прозорчета и вратички?

# 57
  • Мнения: 3 770
Н а т и , благодаря !  Hug

Unknown_lady , кухнята е стара , 8 годишна , то си и личи по модела.Но в къщата , която строим , смятам да сложа от същата фирма , защото съм доволна от качеството.Магазинът , от който съм я купила вече не съществува , но открих че има друго представителство. Иначе това е производителят ARAN cucine , а това представителят за България Никром Мебел
Всъщност , ако ти е направило впечатление многото стъкло ,то е защото съм малко вманиачена на тема стъклени вратички с осветление и бар плота си беше изцяло моя идея , за която доста хора ме гледаха леко притеснено.Но аз си настоявах ,че искам да е изцяло стъклен отпред.И това всъщност са комбинирани горни шкафове , на които сложиха крачета.

Последна редакция: сб, 19 юли 2008, 22:53 от ***Диди*** :Р

# 58
  • Мнения: 824
диди прекрасен дом
всичко е с много вкус направено

# 59
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 670

 Всъщност , ако ти е направило впечатление многото стъкло ,то е защото съм малко вманиачена на тема стъклени вратички с осветление и бар плота си беше изцяло моя идея , за която доста хора ме гледаха леко притеснено.Но аз си настоявах ,че искам да е изцяло стъклен отпред.И това всъщност са комбинирани горни шкафове , на които сложиха крачета.

Идеята е чудесна Peace

# 60
  • Мнения: 308
   Диди, много е красиво. Не се бях сетила, че може да се направи комбинация.

   Ние в апартамента бяхме с тапети, но в къщата си направихме всичко с боя. Най-хубавата стая стана тази на племенника ми (и той си има стая  при нас    Laughing). Сам си избра цветовете - цветовете на стените са оранжево, жълро и бежово, а тавана лилав. Послушахме го, все пак стаята си е негова и стана много хубаво. На всяка стена има по два цвята. Направили сме нещо като триъгълници.

   Отплеснах се, но мисля, че от написаното си личи, че харесвам и тапети и латекс.

# 61
  • Мнения: 1 322
Не мисля, че тапетите са старовремски. Има страхотни решения.

# 62
  • Мнения: 125
за хола избрах комбинация от два тапета - едните са светли и съвсем малко релефни,непретенциозни и именно те са преобладаващи. Другите са много ефектни и са сложени само за акцент на две от стените . В другата стая е комбинация между латекс и тапет за акцент, но определено изцяло с тапети ми харесва повече, въпреки че концепцията е подобна

# 63
  • София
  • Мнения: 4 493
Бих препоръчала магазинчето на Мадрид - там има супер нещица и то цените са мнг прилични

Къде по-точно се намира това магазинче?
Днес гледахме тапети в АИКО за детска стая на Esprit. Нямам никаква идея как вървят цените и кое е евтино, но четейки в тази тема ми се виждат доста изгодни, освен че ми харесаха - 12лв. за 5 кв.м. За останалите стаи обаче не харесах и не знам къде да гледаме още  Thinking Дайте идеи, моля ви!
Магазинчето се намира на бул. Мадрид 40 - има и доста каталози - поръчваш и ти ги доставят до дни или максимум седмица.
Довечера ще снимам на детето стаята /макар и не съвсем довършена/ и ще покажа тапетите - две стени еднакви няма, но всичко е от една серия и стана страхотно

# 64
  • София
  • Мнения: 7 097
Магазинчето се намира на бул. Мадрид 40 - има и доста каталози - поръчваш и ти ги доставят до дни или максимум седмица.
Довечера ще снимам на детето стаята /макар и не съвсем довършена/ и ще покажа тапетите - две стени еднакви няма, но всичко е от една серия и стана страхотно

Благодаря  Simple Smile
Близо до къде е магазинът? Познавам този район - това е старата ми махала  Crazy

# 65
  • Пловдив
  • Мнения: 4 129
В бъдещия ни апартамент ще има на няколко места тапетен акцент - харесали сме си засега за хола


и за детската


 - на Есприт

http://www.tapetenshop.de/pages/de/tapetenexplorer/__galerie/jung.html

# 66
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Не не бих и не сложих. Не ми харесват, евентуално като акцент седи добре, но трябва да се върже с цялостния интериор.

# 67
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
Диди, само да те питам - колко са ти големи децата, и как поддържаш стените, защото наистина всичко изглежда супер, ама чакаме мъниче, което със сигурност ще си лепи ръчичките насам-натам и няма да ме разбере, като му обясня колко са скъпи тапетите. Дъщерята на моя приятелка е на 1.5 години и беше мазала миещия се тапет с лютеница, мазно, молив, което се почисти. Видяла, че произведенията и не стоят на стената- с вилица разкъсала тапета! Та-махнаха тапетите и сега са с миеща се мазилка. Имала ли си подобен проблем и как го разреши? Ние сме 2ма възрастни и се налага да цапам по 1 ръка латекс доста често, а когато се появи някой малък художник-не ми се мисли...   Tired

# 68
  • Мнения: 3 770
РЕД , дъщеря ми е голяма , но и когато беше малка не съм имала подобен проблем.Иначе на линка , където има повече снимки ще видиш , че имам тапет точно над котлоните и до аспираторът.Там редовно се отлагат мазнини , които изтърквам с четка и сапун или изобщо препарат.Ако това ти помага по някакъв начин като инфо !  Peace Но може би зависи и от самите тапети , дали ще понесат такъв механичен натиск.Ако се притесняваш , на твое място бих изчакала да порасне малко детето и ако все още държиш на тапетите , тогава може да инвестираш в нещо красиво и по-скъпо !  Peace

# 69
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
Ей, колко си бърза!   bouquet Просто ми стана интересно как поддържаш тая красота! Аз съм от ленивите домакини, признавам си  Embarassed и майка ми винаги е обичала тапетите, а аз от нея съм им се наситила и сега си се кефя на латекса!  Grinning

# 70
  • Мнения: 3 770
РЕД, аз по принцип си вися все във форума , не съм добре със здравето и нямам друга работа , но този път беше случайност , че ти отговорих бързо - имам гости !  Grinning Иначе у нас не всичко е тапети - всъщност изцяло тапети ми е само спалнята , дневният тракт е комбиниран , а детската и библиотеката са латекс.Преди 8 години беше на мода минералната мазилка и такава съм сложила в коридора и не съжалявам.Та както се вижда , обичам разнообразието !   Laughing

# 71
  • Мнения: 386
Диди, аз останах така  Shocked докато разглеждах снимките.
Много стил и вкус лъха от дома ти, а и както казваш са минали 8 години, имаш моите адмирации.
Все едно човешки крак не стъпва в твоя дом.
И сега ми стана любопитно как изглеждат и останалите помещения - коридор, баня, детска  Simple Smile

# 72
  • Мнения: 3 770
Mimci , благодаря ! Разсмя ме с този човешки крак !  Laughing Стъпва , ама рядко , пък и като снимаш нещо е редно да го покажеш във възможно най-добрия му вид.Но и аз по принцип обичам да ми е наредено пред погледа ,иначе се дразня , но не съм педант все пак.



П.П. На ЛС ще ти пусна линк , все пак не е по темата , а и в другите помещения няма тапети.

# 73
  • Мнения: 3 641
Диди, е направо онемях. Толкова красота, вкус и стил. ПРосто се любувам с удоволствие на такак красота Crazy

# 74
  • Мнения: 3 770
Благодаря , Jeny_CherryHug Обаче на мен ми става вече неудобно !  Embarassed

# 75
  • Мнения: 370
здравейте и от мен. Hug
първо искам да кажа ,че това,което се вижда от снимките но Диди,е голяма красота.личи си ,че е обзавела дома си с вкус и стил.евала newsm10
а иначе по темата ,аз също съм за тапетите. в днешно време има страшни красоти и може да се правят супер комбинации.при нас в спалнята е изцяло латекс ,но е в два цвята,разчупено. меналата година бях в този си пириод /латексовия/. но тази година ще правя ремонт на хола и големия ни коридор и съм се ориантирала към тапетите.даже съм купила за хола и са със фрийз и комбинация от два модела тапети.
аз по принцип си падам малко по комбинациите и по съвременния стил на обзавеждане.добрече мъжът мие майстор,та ми се връзва на акъла и прави това,което съм харесала.та,действайте смело с тапетите.смея да твърдя ,че на esprit тапетите са уникални.

# 76
  • Мнения: 658
Да, бих  - и ще си сложа с пеперудки на стената зад спалнята Laughing

# 77
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Има наистина много хубави тапети,но аз предпочитам латекс,бих сложила само като декорация или акцент върху някоя стена.


Моето мнение се препокрива на 100 % с твоето   Simple Smile

# 78
  • София
  • Мнения: 3 879
Aurora , това е заради тапетите , с латекс не става !  Mr. Green Обаче аз искам близък план на твоя тапет , защото ми стана много интересен. А за начина по който си го вписала в помещението -   bouquet !

Диди, ето направих малко снимки вкъщи и на две-три от тях съм снимала тапета отблизо Wink
http://picasaweb.google.bg/la.aurora/Home

# 79
  • Варна
  • Мнения: 692
Aurora, удоволствие бе да разгледам дома ти! Прекрасен е! smile3501
Сами ли се справихте или ползвахте дизайнер?

# 80
  • Мнения: 852
Поздравления и от мен Aurora  bouquet
Всичко е много стилно и добре направено Hug

# 81
  • Мнения: 3 770
Aurora    bouquet ! Много хубав дом ! Най ми беше интересна лампата в хола - уникална е !   Peace

# 82
  • Варна
  • Мнения: 1 553
Въобще не харесвам тапети.И ако зависеше само от мен няма да си сложа . Но съпругът ми ги харесва и се налагаха  някой компромиси. Но в новата ни къща няма да има тапети.
Aurora   bouquet. В дома ти има много готини идеи.

# 83
  • Мнения: 1 080
Разбира се, че бих! Даже преди седмица ги сменихме в двете стаи. Има страхотно разнообразие на пазара за всеки вкус. Има чудесни цветове, с различни ефекти и възможност да съчетаване според помещенията и вкуса. Нелепо е да се твърди, че е старомодно.
Ето нашите тапети, които сложихме, както казах преди седмица. Върху добре почистени от старите тапети стени ги налепихме буквално за половин ден и в двете стаи. Разгледай, … 82;аш

# 84
  • Мнения: 544
Aurora, много ми допадна стилът в дома ти, излъчва вкус, мярка, възможности. Малко оф: интересуват ме белите бар-столчета. Търся подобни. Откъде са?

# 85
  • София
  • Мнения: 3 879
Aurora, удоволствие бе да разгледам дома ти! Прекрасен е! smile3501
Сами ли се справихте или ползвахте дизайнер?

много благодаря на всички за одобрението!  bouquet

мисля, че може да се каже, че съм използвала дизайнер, макар мацката да работи към Мартинели и проекта и съветите да бяха свързани с поръчката на обзавеждането ни...но тя ми даде много насоки и се консултирах за почти всичко с нея!

Aurora, много ми допадна стилът в дома ти, излъчва вкус, мярка, възможности. Малко оф: интересуват ме белите бар-столчета. Търся подобни. Откъде са?

белите бар столчета са от Мартинели...ние поръчвахме от магазина на бул. България.
имаше в най-различни цветове Wink

# 86
  • Мнения: 2 587
Аз съм ЗА тапетите.Още повече че има много весели и разнообразни за детска стая.

# 87
  • Мнения: 47
Хубави тапети има в Декор Център на Околовръстен път.
На 3 етаж има страхотни тапети, цени от 30лв до 600лв Simple Smile

На мен лично ми харесва серия Танзания - с естествени природни цветове.
Продават също и апликации които могат да се лепят в/у едноцветен тапет.

Ние в нас сме с тапети на всякъде и сме адски доволни.

# 88
  • Мнения: 2 803
Аз съм ЗА тапетите.Още повече че има много весели и разнообразни за детска стая.


Аз също. С тапети съм в детската и хола, създават страхотен уют.

# 89
  • Варна
  • Мнения: 1 231
Аз харесвам и боя, и тапети.

Много ми е интересно защо някои от вас са категорично само за единия вариант. Thinking
Ако авторката няма нищо против ще ми е интересно да получа отговорите ви.  Simple Smile

# 90
  • София
  • Мнения: 3 879
Аз харесвам и боя, и тапети.

Много ми е интересно защо някои от вас са категорично само за единия вариант. Thinking
Ако авторката няма нищо против ще ми е интересно да получа отговорите ви.  Simple Smile


ако прочетеш цялата тема ще видиш, че повечето момичета харесват именно комбинацията латекс+тапет.

# 91
  • Варна
  • Мнения: 1 231
Темата съм я чела.
Въпросът ми мисля, че е правилно формулиран, но не е задължително да ми се отговаря. Laughing

# 92
  • Мнения: 3 770
ria , аз като човек , дето се заравя в детайлите , мисля че правилно си задала въпроса - защо някои от вас са категорично само за единия вариант ? Е , аз не съм от тях и няма как да отговоря,защото харесвам комбинациите , особено при съвременния интериор !  Grinning Май трябваше да спра до първото изречение , което пък не е съвсем по темата ?!  newsm78  Laughing

# 93
  • Мнения: 158
Здравейте,много красоти видях поздравления за хубавите ви и стилни къщи момичета   bouquet
Моля ви за съвет. Решила съм да освежа спалнята си една стена с тапети esprit. Не мога да реша обаче какъв цвят да са при положение че трите останали стени са с бели тапети, пердетата също са бели, килима и покривката на леглото са в тигрови шарки и си ги харесвам не искам да ги сменям. Мислех си за черно-бяла /с тапети на кръгове или нещо подобно/ четвърта стена но ме е страх да не стане прекалено много черно-бялото Tired
Моля ви дайте някакви идеи.   Praynig
Благодаря предварително! Hug

# 94
  • Мнения: 366
 Аурора и аз се възхитих, сигурно няма някой на което да не хареса.. Браво! сигурно бая си се потрудила , но си е заслужавало, В мир и щастие да си живеете там..
 Аз съм За тапетите и то от скоро , бях решила в новия дом да сложа на много места декоративни мазилки, съвсем случайно влезнах в Лабиринт и се зарових в каталози с тапети - направо се шашнах, наистина това, което тапетената индустрия предлага днес избщо не е онова , което помня от дома на родителите ми.. Определено смених концепцията и сматам да направя разни комбинации..  Харесва ми освен микса боя и тапет , и съчетанието на пердето да е като декоративния тапет, предполагам,ч е ще намеря това в Декор центъра
 Кажете ми ако знаете по -удачно е да се отиде на Окловръсния път в Декор център или на Константин Величкова във Wall Decor - Decor center, знам ,че са едно и също, но пък може консултантките или друго да за предпочитане.. В Лабилинт пак ще отида , да гледам , че време да решавам..
 Показвайте снимки, човек черпи страхотни идеи така, Аурора много ми хареса холната комбиназия в зелетото.. И аз ще показвам ама има време..  Party

# 95
  • Мнения: 658
Аурора, страхотен дом, Crazy

# 96
# 97
  • Мнения: 1 844
беше ми много полезно,че създадох темата и ви благодаря за мненията и чудесните идеи.
с мъжа ми,без много да се замисляме,се доверихме на това,което ни грабна окото-купихме си тапети за спалнята,хола и трапезарията,като ще бъде комбинация с латекс.
вече е боядисано,утре майсторът ще лепи и тапетите..надявам се да стане точно както си го представям..ако наистина стане добре,ще пусна снимки да се похваля..ако нещо се обърка,ще се покрия,та да не ме е срам.. Joyшегувам се!

# 98
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
..................надявам се да стане точно както си го представям..ако наистина стане добре,ще пусна снимки да се похваля..ако нещо се обърка,ще се покрия,та да не ме е срам.. Joyшегувам се!
Никакво покриване! Снимки чакаме!  Hug

# 99
  • Пловдив
  • Мнения: 1 593
Бих сложила тапети ако са едноцветни в пастелен цвят, шаренията ме уморява както и ярките цветове. Обичам ярките цветове като акценти примерно ваза , но тапет е доста уморително в дома . Иначе в обществените сгради целящи да шашнат клиента е хубаво да има ярки цветове , но у дома предпочитам пастелните и топлите цветове

# 100
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Не бих си сложила тапети.
Причините са много.

# 101
  • София
  • Мнения: 2 004
Латекса ми допада повече от тапетите. Освен това имам куче и направо ми е беден речника да опиша на какво направи тапетите. Всяко не добре залепено ъгълче провокира итереса на животинката и не мирясва докато не го унищожи. В стаите с латекс изобщо не се интересува от стените.

# 102
  • Мнения: 3 830
Бих сложила в някоя стая от сатенените. Изглеждат ми шик. Peace

# 103
  • Мнения: 3 830
Ето такива бих сложила, като от поста на Диди в темата за тоалетките:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=322629.0

Последна редакция: пт, 22 авг 2008, 14:04 от Estellia

Общи условия

Активация на акаунт