И пак за бездомните кучета...

  • 2 272
  • 63
  •   1
Отговори
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 992
Чудех се къде, и реших, че може би тук е мястото на въпросът ми.
Пред нашия блок живеят 4-5 помияра , големички и чернички. Имаме си и една кучка(рка), която ги храни. Нейното куче вече налита на хора. И тез добичета безпризорни стават все по-злобни. Налитат на коли, а вече и на хората. Но са маркирани. Какъв е изхода от ситуацията? Ако знаете, колко ми се иска да ги прегази някоя кола, но те се пазят, гадините... Не смея да минавам покрай тях, а няма от къде да мина - излежават се под пейките на входовете. А и как да не извеждам сина си на разходка? Иде ми да ги  #2gunfire и тях, и тази, която ги храни.
Та питанката ми е дали някой може да ми даде телефонен номер, на който да се обадя, и въобще ще има ли смисъл, защото песовете са маркирани?
 newsm78 #Cussing out

# 1
  • Мнения: 750
Мога ти дам телефона на един приятел койо има пистолет.
Да дойде да им го завре в главите.
Друг изход няма.

# 2
  • Мнения: 2 792
 Чудесно решение за собствените ни страхове, куршум в главата. Не защото е заплаха, а защото ме е страх от нещо което си мисля и аз диктувам правилата, т.е.  оръжието, което може да ми отстрани голяма част от страховете, които иначе бих обсъдила във форум. Колко по лесно е да застреляш куче, от колкото засякалте на улицата някои, не че заплахата е различна, въпрос на усещане е.
Отказвам, да приема, че проблемът на цивилизованото общество е съществуването на други животински видове.

# 3
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 992
Отдавна бих ги застреляла без да ми мигне окото! Обичам животните и съм гледала и куче. Но у дома. А тия дето защитават бездомните хапещи и бълващи болести кучета или са напълно луди, или са импотентни и стерилни и не могат да създадат поколение, та да видят какво е такова куче да скача на детето им. Хапани ли сте от такова животно? Е щом ги защитавайте - приберете ги в къщите си! И тази тема не е за вас. Тя е за тези, които могат да помогнат!

# 4
  • Мнения: 2 821
Направо ми се повръща вече от куче-защитници и как виждате ли сме били европейско общество и не се решавали така подобни проблеми и блябля....Винаги се изказвам в подобни теми, че единственият изход от ситуацията с бездомните кучета е ликвидирането им.

# 5
  • Мнения: 2 759
Чудесно решение за собствените ни страхове, куршум в главата. Не защото е заплаха, а защото ме е страх от нещо което си мисля и аз диктувам правилата, т.е.  оръжието, което може да ми отстрани голяма част от страховете, които иначе бих обсъдила във форум. Колко по лесно е да застреляш куче, от колкото засякалте на улицата някои, не че заплахата е различна, въпрос на усещане е.
Отказвам, да приема, че проблемът на цивилизованото общество е съществуването на други животински видове.
                       И аз като Кифлата  Peace, може би защото и аз съм кифла и трябва да се подкрепяме. На всички други препоръчвам да гледат 'Fahrenheit 9/11'.

# 6
  • София
  • Мнения: 362
Да разбирам  ли, че има хора, които искат да храним и галим уличните помиари, а когато слууучааайййнооо по два пъти на ден ни подгонват, или застрашават децата ни, ни е да им даваме кураж, като ги поощряваме с двойна доза любов???!!!????

Хора, това са животни, които живет на вън. Няма как да не са озлобени. И това го разбирам. Но защо, по дяволите, не се намери някой лев от данъците ни да наемат някой изоставен завод около София (или друг град, това е национален въпрос) и да ги водят там, да ги хранят пак с тоя лев от моите данъци, но да не застрашават здравето и нервите ми, както и това на детето ми.
Не мога да повярвам, че тези "мили същества" ме нападнаха, когато бях в трети месец бременна   #2gunfire
Няма да ги застрелям ли - само да ми скочи някое. На 29 години съм, работя в администрацията на една фирма, живея на 5 мин. пеш от работата си....и нося пистолет в чантата си! За защита!!! Аз не харесвам това. и това е заради защитниците на кучетата-клошари!!!
Против съм да се избиват, но всичко трябва да е рамките на нормалното, контролирано от санитарен орган в съответните места!
Кастрирали ми ги - много важно! Пак хапят!

P.S. Извинявам се за злобата, с която са пропити думите ми, но заради тези помиари от човек обичащ кучета се превърнах в кучемразка, и още повече - изпитвам панически страх от тях!

# 7
  • Мнения: 958
Ами ако не помага куршум в главата, винаги можеш да им забъркаш някаква отрова  Crossing Arms
Особено ако са агресивни, не вижда защо трябвад а се чака да ухапят някой.
А пък защитниците, като толкова си ги защитават, да си ги вземат в къщи!

# 8
  • Мнения: 14 489
странно как може да се защитава нещо, което е заплаха за нормалното съществуване на хората newsm78
аз редовно съм свидетел на кучешка глутница разхождаща се по главната улица в града - дали го има това в други европейски градове?

# 9
# 10
  • София
  • Мнения: 10 325
Ами...освен да ти съчувстваме...друго вече не ми се вярва да направим.  Tired
Кифлата - аналогията ти не е много удачна. Не може да сравняваш човек и животно. Първо: живеем в човешко общество и самите ние сме хора, т.е. нашият вид е на първо място. Второ: човекът носи отговорност за действията си, а кучето - не. Трето: при липса на достатъчно пари за здравеопазване и за социално подпомагане например, не е нормално да хрантутим бездомни кучета и да харчим пари за ваксини срещу тетанус, бяс и да лекуваме редица болни от тения...ти виждала ли си такъв човек?
От гледна точка на еколог много мога да говоря защо не им е мястото по улиците на бездомните и полубездомните кучета.

# 11
  • София
  • Мнения: 362
дали го има това в други европейски градове?

Мила, та това почти го няма в Пловдив, какво остава за Европа!!!
Стана ми странно, когато гостувахме при родителите ми за Великден в Пловдив, че ходихме по Главната, в Симеоновата градинка, в заведения - е, почти не видях кучета. Дори по центъра смея да твърдя - не видях! Е, как го направи оня кмет??? Не че не симпатизирам на Бойко, но е позарязал някои неща. Особено кв. Захарна фабрика. Сега тук "избутаха" заводите, идват циганите да "взимат" разни неща и мъкнат с тях кучета, които май си остават по тези места, защото са нещо като дружка на охранителите на обектите.

# 12
  • Мнения: 9 903
нашата глутница е 6- 7 кучета засега. Скачат по всички коли. Това не са домашни любимци, това си е жива заплаха; та и аз подкрепям изтребването на улични кучета - видът оръжие е подробност.

кучета, които май си остават по тези места, защото са нещо като дружка на охранителите на обектите.

да, по всички обекти има кучета - работниците ги хранят, а като си тръгнат, кучетата биват зарязани.

# 13
  • София
  • Мнения: 10 325
Редовият гражданин не е длъжен да се отбранява сам-самичък. Тук общината трябва да се заеме със задълженията си.

кучета, които май си остават по тези места, защото са нещо като дружка на охранителите на обектите.
да, по всички обекти има кучета - работниците ги хранят, а като си тръгнат, кучетата биват зарязани.
Ох, от такива най ме е страх. Наричам ги полубездомни. Хем имат чувство за принадлежност къмв дадена територия, хем са вечно гладни и болни, хем ги ритат и са озлобени, хем ако ме нападнат няма кой да ме защити.

# 14
  • Мнения: 2 759
...живея на 5 мин. пеш от работата си....и нося пистолет в чантата си! За защита!!!
                   Похвално, браво на теб  Tired. А това, дето е национален проблем... сигурно е така, ако проблемите на столицата са национални проблеми.

# 15
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Бездомни кучета има не само в София. И да, национален проблем е. Кучетата нямат място по улиците.

# 16
  • Мнения: 2 759
Бездомни кучета има не само в София. И да, национален проблем е. Кучетата нямат място по улиците.
                       Къде още?

# 17
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Навсякъде.

# 18
  • Мнения: 47 981
Не ми се пише, но ще ви чета  Tired
То какво ли има да се каже по темата още
Действия трябват, не думи

# 19
  • Мнения: 662
М-да, проблем са. Но за мен по-голям проблем са хората, които си взимат куче и в последствие го изхвърлят на улицата. Чудя се, защо не се ядосвате на такива хора, а на самите кучета? newsm78 При мен, само по себе си кучето не може да предизвика негативни емоции. Но виж човекът, който го е изритал и го е направил потенциална заплаха за останалите-да! И докато няма глоби за такива екземпляри, кучетата няма как да изчезнат от само себе си Thinking.

# 20
  • Мнения: 47 981
Ядосвам се на стопаните на домашните кучета и на общината, която допуска да има такива безотговорни стопани и толкова бездомни кучета, че да стават чак глутници!

# 21
  • Мнения: 958
Ядосвам се на кучето, защото в случая, ще ме ухапе кучето, а не стопанина. Тов,а кой си изхвърля кучетата и защо, е друга тема.
Да горките животни, те наистина не са виновни.
Ама пък ние какво се виновни, аз не съм взела куче, не съм го хвърлила, имам си двор гледам си куче, не излиза извън двора и не е опасност за никой.
А тези по улицата хапят, независимо дали са бивши домашни или родени на улицата, разнасят, балхи, кърлежи, тении и зарази.
Наистина нямат място на улицата !

# 22
  • Мнения: 9 903
мелинда, ами в повечето случаи аз не знам кой е изхвърлил кучето на улицата.
А на работниците, дето ги хранеха и после си заминаха, ядосвах се, да, те направиха още много поразии, ама какво да направим - оплакахме се, разкараха ги, и кво.....кучетата си останаха.

# 23
  • Мнения: 1 749
Чудех се къде, и реших, че може би тук е мястото на въпросът ми.
Пред нашия блок живеят 4-5 помияра , големички и чернички. Имаме си и една кучка(рка), която ги храни. Нейното куче вече налита на хора. И тез добичета безпризорни стават все по-злобни. Налитат на коли, а вече и на хората. Но са маркирани. Какъв е изхода от ситуацията? Ако знаете, колко ми се иска да ги прегази някоя кола, но те се пазят, гадините... Не смея да минавам покрай тях, а няма от къде да мина - излежават се под пейките на входовете. А и как да не извеждам сина си на разходка? Иде ми да ги  #2gunfire и тях, и тази, която ги храни.
Та питанката ми е дали някой може да ми даде телефонен номер, на който да се обадя, и въобще ще има ли смисъл, защото песовете са маркирани?
 newsm78 #Cussing out

Така...Съветвам те да направиш следното:купуваш отрова за мишки.Не знам дали е на прах и дали трябва да се разтваря,но я смесваш по някакъв начин с гранули.След това я поставяш на определеното от теб място.След това наблюдаваш внимателно(доколкото разбрах,са пред твоя блок) дали някое дете на някоя разсеяна майка  няма да отиде и да посегне към шарените гранулки. Защото...уверявам те,че смъртта от тази отрова е изключително болезнена-в буквален смисъл разлага вътрешните органи и всичко това се случва докато човека/животното е живо....
После,като си видяла не толкова кратката агония на животното,а после и неговия труп,ти пожелавам да имаш добър лекар под ръка,който да ти изпише много добри и ефективни успокоителни,защото си мисля,че:
-ако имаше смелостта да направиш това,което се заканваш,нямаше да седнеш да пишеш по форумите
-от горното ми заключение съдя,че всички,които крещят да се убият бездомните,чакат това да го свърши някой друг : "Искам проблема да се разкара,но не искам да участвам в него!Искам някой друг да се чувства виновен!"

Ако направиш това,което ти казах,и убиеш кучетата пред блока си значи си имала "смелостта" да го направиш и без моите "съвети".

Много ми е чудно като е "Да ги убием!Да ги отровим!Да ги разтреляме!" някой от тези,които изповядват тази философия ....може ли да убие живо същество? Да опре пистолета в главата на кучето и да му пръсне мозъка по асфалта? Или да върже в чувал малките,току-що народили се кутрета и да ги хвърли в някоя река/язовир/езеро/бог знае къде да мрат бавно?

Да хване някое куче /коте за врата и да стиска?

Или е по-добре да викнем някой друг? Някой,на когото това не му пречи? Ами после?Съвестта чиста? Дали? А детето? Гледа те и ти вика"Мамо,обичам те!" и си мисли какъв добър родител има за пример.

# 24
  • София
  • Мнения: 10 325
М-да, проблем са. Но за мен по-голям проблем са хората, които си взимат куче и в последствие го изхвърлят на улицата. Чудя се, защо не се ядосвате на такива хора, а на самите кучета? newsm78 При мен, само по себе си кучето не може да предизвика негативни емоции. Но виж човекът, който го е изритал и го е направил потенциална заплаха за останалите-да! И докато няма глоби за такива екземпляри, кучетата няма как да изчезнат от само себе си Thinking.
А ако те ухапе каква емоция ще предизвика у теб? Само безразличие? newsm78

КИТАНА, със същия успех бих те запитала дали ще се чувстваш добра майка, ако детето ти лежи с изрязани органи в следствие на кучешка тения, а ти си му обяснямала, че кучетата не са опасни. Или с надупчени глезени.
И още нещо - по-хуманно е да удавиш кутретата, а не да ги изхвърлиш на улицата през зимата и те да умрат по-бавно там от глад и студ. А най-хуманно е да не позволяваш на кучката ти да ражда, има си кастрация. Или да гледаш и малките.

# 25
  • Мнения: 1 749
Казвам : Добре,убийте ги! Нека да мрат! Свободен човек,може да направи каквото си иска.Никой няма да разбере кой е сложил отровата!

И още:

Не знам как ще се почувствам ! Но знам как се ЧУВТСВАХ,когато,разхождайки детето си в градинката в тревната площ,мнооооого близо до асфалтираната алея и намерих точно от тези шарени "лакомства",към които детето ми посегна. ДОбре,че е малка и ходи с моя помощ и съм й все по дупето,че.......

Какво ще ми отговориш на това?
Мислите  ли,че другите си нямат този проблем?
Мислите ли,че само ВАШЕТО мнение е правилно за ВСИЧКИ?

# 26
  • Мнения: 1 749

КИТАНА, със същия успех бих те запитала дали ще се чувстваш добра майка, ако детето ти лежи с изрязани органи в следствие на кучешка тения, а ти си му обяснямала, че кучетата не са опасни. Или с надупчени глезени.
И още нещо - по-хуманно е да удавиш кутретата, а не да ги изхвърлиш на улицата през зимата и те да умрат по-бавно там от глад и студ. А най-хуманно е да не позволяваш на кучката ти да ражда, има си кастрация. Или да гледаш и малките.

Добре,хвани и удави няколко кутрета,като това ще те накара да се чувстваш по-добре!Никой няма да ти иска сметка за нищо,нали?

За кучешката тения няма да говоря ....... Как ще "прихванеш" кучешка тения.Питам те,защото звучиш много категорична в това ,което казваш и сигурна в знанията си..... КАК?

# 27
  • София
  • Мнения: 10 325
Ще ти отговоря, каквото бях написала и преди. Гражданите нямат за задължение да се пазят от кучетата сами. Това е в задълженията и правомощията на общината. Поединично да тровим и стреляме не е решение на цялостния проблем. Но понякога спасява човешки живот.  Sad

Няма да давя кутрета, защото няма куче.  Hug Когато имахме му раздадохме кутретата. Просто и ясно.

Кучешката тения, известна още като ехинококоза, е типична зооантропоноза, която се предава от месоядните на всички домашни и диви животни и на човека при общуване с носителите на инвазията или чрез замърсени хранителни продукти.
От уикипедия, де, не е трудно да го намериш в нета.

# 28
  • Мнения: 1 749
Питам не какво е кучешката тения и какъв се явява човека в нейното развитие. А как човека се заразява с кучешка тения? Жокер:как кучето се заразява с нея?

И пак казвам: като не сме длъжни:убий куче,за да спасиш човешки живот. НАли?

# 29
  • Мнения: 9 903
китана, много добре знаеш как. Чрез изпражненията по пясъчниците, където ходят кучета и деца. и както твоето дете е посегнало към шарените гранулки, така може да посегне към кучешкото лайно и после да си лапне пръста. А освен тенията, детето ти може да бъде ухапано от куче.
Или пък където са останали ниски градски чешмички, /знам някои/и кучетата пият оттам, буквално си ближат чучура. После идват децата да пият и да играят на чешмата.
Няма да ме уцелиш право в сърцето с първия си постинг, защото тези кучета са натрапени.
колко майки тук с ръка на сърцето биха казала - да, искам да има бездомни кучета  Tired ?

# 30
  • Мнения: 1 749
Още за кучешката тения : кучетата не са единствените преносители на тенията. Ядеш ли домашно месо?Овче,козе,краве.свинско?

Как тенията достига до кучето? Няма да питам повече.

А защо с това си изказване се хвърляш в друга крайност:

Цитат
колко майки тук с ръка на сърцето биха казала - да, искам да има бездомни кучета   ?

Да не мислиш,че на мен ми е приятно това положение?

# 31
  • Мнения: 9 903
ами защото ни обяснявате че сме крайни и жестоки, че бихме душили котета, тровили кучета и т.н. И че искаме някой друг да ни свърши работата и да ни е чиста съвестта.
Обратното за мен означава да искаш да има бездомни кучета.

# 32
  • Мнения: 2 759
...Обратното за мен означава да искаш да има бездомни кучета...
                       Няма такова нещо  Naughty. Аз не искам да има инвалиди. Но не бих ги убила и не бих искала ограничаването им в специализирани заведения. Значи ли това, че искам да има повече инвалиди?

# 33
  • Мнения: 1 749
ами защото ни обяснявате че сме крайни и жестоки, че бихме душили котета, тровили кучета и т.н. И че искаме някой друг да ни свърши работата и да ни е чиста съвестта.
Обратното за мен означава да искаш да има бездомни кучета.
Добре,след като това за "вас"(щом сме "вие" и "ние",макар че не знам по какво толкова се различава една майка от друга,след като и двете обичат децата си) е единственото решение.....Правете каквото искате.Имате кучета пред блока:убийте ги!Отровете ги,пребийте ги с камъни!Застреляйте ги.......Затворили сте се в някакъв свят ,определени хора,избрани по единомислие,и не виждате,че проблемът за "вас" е проблем и за други,слепи за факта,че има и други решения.
Ами,тогава,като ще спасяваме човешки животи,да намерим шоф'орите без книжка или тези,които карат като малоумни.Да убием и тях.Защото и мен щяха да ме отнесат веднъж с количката.....

# 34
  • Мнения: 9 903
по кучелюбие определено се разграничавам от вас, понеже не ги искам уличните и толкова. Изобщо кучета не обичам. Нима е ненормално да се различаваме? Аз съм си аз, ти/вие/ си си ти. Различаваме се по много други признаци и не виждам нещо нередно в това.
И ето, че продължаваш с това "убийте ги, тровете ги". Не ми отива на положението в момента да убивам бездомни кучета, но ако се наложи и имам подходящо средство, някой път ще го направя. Ще го направя, ако аз или дете е застрашено. Иначе бих се побояла.
И ще го направя затова, защото досега никой от отговорните институции не се постара - нито маркировката, нито кастрирането, нито приютите имат някакъв ефект и подозирам, че и там парите са отишли за друго.
Още чакам да чуя за тези "други решения". Ефективни, ако обичате.

Портокалово момиче - това с инвалидите  като сравнение е много грозно за мен, но дори да поразсъждаваме за приликите между инвалидите и кучетата  ooooh! , никой не е пратил/изхвърлил/ инвалидите по улиците да хапят и да нападат за храна. това последното вече звучи безумно, но понеже отвори така въпроса........

# 35
  • Мнения: 47 981
Портокалово момиче, колко грозно сравнение  ooooh!
А инвалидите вследствие на кучешка тения?!Децата, ослепели от този прекрасен и безопасен паразит?!?!?!?
Защо аз да тровя кучетата, като има толкова начини положението да се оправи безопасно за хората?!?!?

Ако не ме беше страх точно за децата, отдавна да съм изтровила кучетата в квартала!!!!

По кучешка тения сме първи в Европа, а в европейските страни заболелите са основно българи! Наскоро имаше статии по въпроса  и тема във форума
Кучешката тения е зловещо и опасно заболяване, което води до трайна инвалидизация и понякога е фатално!
Да не говорим за нахапаните хора!
http://dnes.dir.bg/2008/06/07/news3079317.html
Ох, направо ми се повръща от кучезащитници!Не пожелавам на никой да изпита удоволствието на тенията, но се надявам като нямаме свястна община, поне да има Господ и че всичко се връща!
А ето тук:
http://news.ibox.bg/news/id_74285358
"Изследванията показват, че над 50 на сто от бездомните кучета са опаразитени с тении......Контактите с бездомни кучета трябва да се избягнат, а домашните да се обезпаразитяват по схема от ветеринарния лекар. Ако за храна им се дават животински субпродукти, това да става само след термична обработка.
"

Последна редакция: пт, 18 юли 2008, 14:05 от Плодова фея

# 36
  • Мнения: 662
М-да, проблем са. Но за мен по-голям проблем са хората, които си взимат куче и в последствие го изхвърлят на улицата. Чудя се, защо не се ядосвате на такива хора, а на самите кучета? newsm78 При мен, само по себе си кучето не може да предизвика негативни емоции. Но виж човекът, който го е изритал и го е направил потенциална заплаха за останалите-да! И докато няма глоби за такива екземпляри, кучетата няма как да изчезнат от само себе си Thinking.
А ако те ухапе каква емоция ще предизвика у теб? Само безразличие? newsm78


Да ти кажа досега са ме хапали само домашни кучета. Колкото до безпризорните, не виждам проблем да бъдат кастрирани, а болните и опасните да бъдат евтанизирани. Проблемът е бездействието на отговорните за това. А те не са кучета, а хора...

# 37
  • Мнения: 1 749
Ослепяла Shocked Shocked Shocked ?
Кучешката тения в човека "вирее" в белите дробове и черния дроб #Crazy
Не  съм защитник на кучешката тения,моля не ме разбирайте погрешно. Joy

Като те е страх от отровата,тогава си вземи назаем въздушна пушка.

Цитат
по кучелюбие определено се разграничавам от вас, понеже не ги искам уличните и толкова. Изобщо кучета не обичам. Нима е ненормално да се различаваме? Аз съм си аз, ти/вие/ си си ти. Различаваме се по много други признаци и не виждам нещо нередно в това.
И ето, че продължаваш с това "убийте ги, тровете ги". Не ми отива на положението в момента да убивам бездомни кучета, но ако се наложи и имам подходящо средство, някой път ще го направя. Ще го направя, ако аз или дете е застрашено. Иначе бих се побояла.


Какъв кучезащитник какви 5 лева? #Crazy

Цитат
Още чакам да чуя за тези "други решения". Ефективни, ако обичате.

И аз чакам да бъдат разрешени  много мои проблеми....Ефективно,разбира се.
Знаеш ли,наистина се различаваме-аз правя нещо за разрешаването на моите проблеми(които май са общи,нали?за тях говоря),а не се впускам в геноцид на каквито и да били живи същества.Дали ще са бездомниците ,или шоферите с малкото акъл,заради които всеки ден рискувам да бъда отнесена на улицата. Но,това,разбира се,си е мой проблем.И моите разрешения.

# 38
  • Мнения: 47 981
Тенията може да засегне много органи, един от които е мозъка, скъпа! Затова води до слепота...
А пък дробовете к'во толкоз, нали, без тях си можем....нямам думи....
Айде със здраве и благодаря за съвета за пушката, живея в блок на военни, може и да помоля довечера няколко съседи да се позабавляват! даже се чудя как не са се сетили самички

# 39
  • Мнения: 1 749
Едва ли си ме чакала мен,за да се сетиш за пушката Peace

# 40
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Поредната тема, поредният спор, все същите аргументи.... Не се ли уморихте вече?
КИТАНА не мога да ти схвана позицията. Много емоция, малко разум. Би ли споделила как виждаш решаването на "кучешкият проблем" и дали за теб той въобще съществува?

# 41
  • Мнения: 3 621
И аз съм нападана от бездомно куче, и аз съм против бездомните кучета. Някой по-горе в темата беше написал, с парите от нашите данъци да се съберат тези всички кучета и да се хранят пак с парите от нашите данъци, никой не говори за изтребване, но да се разхождат те /кучетата/ свободно по улицата, а аз да не мога ....не съм съгласна

# 42
  • Мнения: 2 229
Знам, че имаше телефон, на който се обаждаш и наистина идват и ги прибират. Но не знам номера.. Това че са маркирани какво значи. newsm78 Щом пречат би трябвало да ги приберат!

# 43
  • Мнения: 1 749
Смешно ми е вече,сериозно.Вярвате безрезервно в медиите,поглъщате като сюнгери какво се приказва там.Отказвате да помислите независимо,чакате да дойде някой и да разреши проблемите ви.....Де да знам и аз към кой се обръщам.Може би към майките,с които говорих по въпроса за бездомните  с конкретни предложения.Първо:Да,дразнят ме!Трябва да изчезнат!  И после,след моето предложение: Ама виж,аз нямам време.Или "Детето...Бабата ме вика..."Голямо иху и после голямо тихо....Заблуждение? Коя е по-добрата майка,щом поставяме този въпрос:тази,която лае срещу кучетата,и ги трови,или тази,която прави нещата разумно и ефективно? Защото,приемете(ако можете): ако искате убийте ги до едно,но:
1.това е невъзможно,защото някъде там се разждат още и
2.те никога няма да изчезнат от само себе си
3.винаги ще се намери човек,който да изхвърли животното
4.като няма кастрация,като няма закони,като няма кой да помисли в реалната посока ,и да съди виновния,и да се БОРИ срещу реалното зло,откъдето произтичат всички останали гадории ,то този ПРОБЛЕМ ЩЕ СЕ РЕШИ ЕДВА ПРИ ВТОРОТО ПРИШЕСТВИЕ

# 44
  • Мнения: 1 749
Поредната тема, поредният спор, все същите аргументи.... Не се ли уморихте вече?
КИТАНА не мога да ти схвана позицията. Много емоция, малко разум. Би ли споделила как виждаш решаването на "кучешкият проблем" и дали за теб той въобще съществува?
За мен проблемът е голям,огромен,много сложен,труден за решение.Не съм съгласна с положението.
И,мисля,се изразих достатъчно ясно за позицията си.
За решенията:казвам:на слепия слънцето никога няма да можеш да покажеш,следователно и решенията,за да види това слънце е безсмислено да споделяш с него.
И,повярвай ми,всичките ми съждения  се опират на много разум и подтискани емоции.Май по-скоро призивите за убийства и личните оскърбления към хора с по-различно виждане са признак на несдържани емоции и Малко разум,а?

# 45
  • Мнения: 1 749
И НЕ ГИ ПРИБИРАТ ,БЕ ХОРА,ТОЛКОВА ТЕМИ,ВЕРНО,ИНФО В НЕТА КОЛКОТО ИСКАШ!НЕ ГИ ПРИБИРАТ!
Приютите са пълни до дупка!Кастрация и връщане по място-такъв е закона!!!

Само аз ли виждам,че нещата опират ДО ЗАКОН И ЗАКОНОВИ МЕРКИ,КОИТО НЯКОЙ ТРЯБВА ДА ПРОМЕНИ,И ТОВА СМЕ НИЕ?ЗАЩОТО ЕДНА ДЪРЖАВА Е НЕГОВИЯ НАРОД,А НЕ ШЕПА СУЛЬОВЦИ!

И,има разлика между съждения,до които е стигнато с разумна и трезва мисъл,казвани с емоция,и такива съждения,чиято основа са единствено емоциите без разумна мисъл

# 46
# 47
  • Мнения: 1 749
Ей за тва говорех Peace Продължавайте да тънете в мърсотията и да се оплаквате от нея.Аз за себе си ще направя всичко възможно.както изглежда,философията е:
всеки да се оправя поединично

# 48
  • Мнения: 2 229
КИТАНА, не говори глупости, никой не иска да трови кучетата, щото му е кеф. Ако се е стигнало до това, явно не е имало друг начин.

# 49
  • Мнения: 1 749
И аз това казвам бе...Всеки да се оправя както може.Няма да коментирам
Цитат
Никой не иска да трови кучетата
Peace И,един проблем има няколко разрешения.Вече зависи кой докъде вижда

# 50
  • Мнения: 2 759
...Портокалово момиче - това с инвалидите  като сравнение е много грозно за мен, но дори да поразсъждаваме за приликите между инвалидите и кучетата  ooooh! , никой не е пратил/изхвърлил/ инвалидите по улиците да хапят и да нападат за храна. това последното вече звучи безумно, но понеже отвори така въпроса...
                       Тити, извинявам се за грозното и неуместно сравнение. Моля отсега 'инвалиди' да се чете 'психичноболни', съответно потенциално опасни. Мир  Peace.

# 51
  • Мнения: 47 981
И аз искам закони и САНКЦИИ !Но за да се реши това кризисно полжение, трябва и да изтребят наличните в момента кучета
Това е
Вярвам на медиите и на статистиката на РИОКОЗ за тениите
За нахапаните- няма такава статистика, но има други, например за разходваните ваксини, които се слагат след ухапване...така че косвени данни има
Сега, те не всички са от бездомни кучета, така че проблема е доста по- широк, няма контрол и над домашните с недобросъвестен стопанин
Така че закона е повече от належащ
Но и със закона сега наличните кучета няма да изчезнат, нали...

# 52
  • Мнения: 9 903
Китана, тъпчеш на едно място, разбираш ли? Слагаш се сама от другата страна. Аз още не съм разбрала кой е верният ефективен за теб метод. За мен е убиването. Само че смятам, че не е моя работа. Наистина го смятам. Най-малкото е мъжка работа  Mr. Green затова искам някой друг да направи нещо, аз върша достатъчно други неща сама.

между другото повече вярвам на медиите, отколкото на еколозите, защото репортерите не печелят от кучета и проекти за кучета.

# 53
  • Мнения: 2 759
...За нахапаните- няма такава статистика, но има други, например за разходваните ваксини, които се слагат след ухапване...така че косвени данни има...
                     Тези ваксини се поставят и по други причини, затова едни подобни изводи няма да са съвсем коректни. Дори ако паднеш на улицата и си причиниш каквото и да е разкъсване на кожата се слагат подобни ваксини превантивно.

# 54
  • Мнения: 662
Такава тема има не само в "клюкарника"... Навсякъде едно и също-спорове, скандали, обиди... и всъщност едно голямо нищо Thinking.

# 55
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 992
Зачетох се в отговорите ви, но после спрях - не ми се четат спорове, защото категорично смятам, че този проблем ще се разреши само и единствно с избиването на тия псета! И да, виждала съм как умира куче, докато му се разяждат вътрешностите и как ги повръща, и как дриска ( с извинение) и при това мое собствено! Но това не ми пречи да да погледам как умира някое от онези кучета - убийци! Защото предпочитам да гледам то как умира, а не как замезва човешка плът!
И Китана, защо не отидеш да живееш с тях? Тъкмо ще си имат нова кучка за разнообразие и забавление, щом толкова много ти харесват и ги обичаш...  newsm78
Моля, пишете тук, само ако имате отговор на първоначалния въпрос!

# 56
  • Мнения: 1 749
Цитат
затова искам някой друг да направи нещо, аз върша достатъчно други неща сама.
Mr. Green
оу.
ама не става само с искане,трябва и .......

та,защо толкова теми и ...накрая нищо,викаш?

# 57
  • Мнения: 1 749
ама аз ти отговорих няколко пъти в няколкото си поста,мм...Гневна.И стига с тая изтъркана плоча...ми щом толкова ги обичаш.....имам чувството ,че си имате запас само от няколко фрази и си ги въртите в различни положения.Чух само няколко наистина разумни  мисли в тая тема...Плахи,плахи....Да не бъдат отлъчени и обявени за...кучезащитници Mr. Green Не можете дори да залепите етикет на човека както трябва.

И пак:отговрих на въпроса ти още с първия пост,който написах
.

# 58
  • Мнения: 1 749
И наистина,защо използвате това определение "кучезащитници"като някаква мантра,изправяте го като защитна стена винаги,когато не можете да намерите в себе си нищо,с което да оборите човека срещу вас.
Къде видяхте кучезащитници?Какво значи кучезащитник??!Единственото,което аз защитавам е разумната и Е–Ф–Е–К–Т–И–В–Н–А мисъл.
Кучезащитници.......ох.........
кучезащитници та кучезащитници......
досадно чак.....
намерих няколко човека,които май разбраха какво кАЗВАМ
другите....не ми се спори,точно сега.време за кафе

# 59
  • Мнения: 532
Болния ми въпрос в последно време.Само да уточня че обожавам животни! Но ми се налага да се прибирам пеша от работа през участък с доста бездомни или полубездомни кучета.Пресичам по няколко пъти натоварен път за да ги заобикалям ,изобщо вървя със страх!В Южния парк пък има глутница която идва до Фантастико и съм свидетел как нападат и хапят!
ЕЕ??? Категорично против съм бездомните кучета!  #2gunfire

# 60
  • Мнения: 1 749
Болния ми въпрос в последно време.Само да уточня че обожавам животни! Но ми се налага да се прибирам пеша от работа през участък с доста бездомни или полубездомни кучета.Пресичам по няколко пъти натоварен път за да ги заобикалям ,изобщо вървя със страх!В Южния парк пък има глутница която идва до Фантастико и съм свидетел как нападат и хапят!
ЕЕ??? Категорично против съм бездомните кучета!  #2gunfire
и ти какво направи?
и защо,обаждайки се на някакъв номер(защото подозирам,че ако си направила нещо,то ще е това поради причината,че е лесно и удобно:от вкъщи,обаждаш,се "Елате разрешете проблема!")и не намирайки решение на проблема се отказваме и мислим: Ех,не става нищо!Ами,да продължа тогава да псувам(вероятно) и да седя и да гледам как организацията в държавата(не страната)ми изпива силиците.....

# 61
  • Мнения: 532
Болния ми въпрос в последно време.Само да уточня че обожавам животни! Но ми се налага да се прибирам пеша от работа през участък с доста бездомни или полубездомни кучета.Пресичам по няколко пъти натоварен път за да ги заобикалям ,изобщо вървя със страх!В Южния парк пък има глутница която идва до Фантастико и съм свидетел как нападат и хапят!
ЕЕ??? Категорично против съм бездомните кучета!  #2gunfire
и ти какво направи?
и защо,обаждайки се на някакъв номер(защото подозирам,че ако си направила нещо,то ще е това поради причината,че е лесно и удобно:от вкъщи,обаждаш,се "Елате разрешете проблема!")и не намирайки решение на проблема се отказваме и мислим: Ех,не става нищо!Ами,да продължа тогава да псувам(вероятно) и да седя и да гледам как организацията в държавата(не страната)ми изпива силиците.....


Нищо не съм предприела! Все още мисля и междувременно се старая да не пострадам!
Ти какво предлагаш?

# 62
  • Мнения: 799
Китана, някъде по-горе в темата са писали, че не им се четат мнения за и против бездомните кучета.
Не влагай излишни нерви и емоции, остави ги да се насъскват една друга, а като гледам - до този момент няма нито едно рационално предложение, така че най-вероятно и кучетата ще си живеят още доста време, което пък устройва нас, "кучезащитниците".  Peace

# 63
  • Мнения: 1 749
Китана, някъде по-горе в темата са писали, че не им се четат мнения за и против бездомните кучета.
Не влагай излишни нерви и емоции, остави ги да се насъскват една друга, а като гледам - до този момент няма нито едно рационално предложение, така че най-вероятно и кучетата ще си живеят още доста време, което пък устройва нас, "кучезащитниците".  Peace
За мен това не е спор "за"и "против" разхождането на кучета по улиците. Mr. Green
и ,за нервите-нерви аз не влагам-научих си урока-просто е безсмислено и не се достига до никакъв резултат,в каквото и да било.
Рационални предложения никога няма да има,защото :
Цитат
искам някой друг да направи нещо, аз върша достатъчно други неща сама

Казано е,че който иска ,може.И дори и зад тази фраза се крие нещо много по-сложно от първата ни хрумнала мисъл или направен неуспешен опит.............
Когато аз предлагах,ме гледаха и "слушаха"(разбирайте четяха)като луда.Писна ми да предлагам и да чувствам мислите и идеите си,до които съм достигнала с проби и грешки,меко казано с труд, като потъпкани,сдъвкани и изплюти като някакво безумие.Защото е безумие да станеш и да направиш нещо.Да не би аз да си няма грижи и работа?ДА не би и мен да не ме чака дете вкъщи?Една добра организация и добро желание и....

Малко хора има,които наистина искат нещо да е промени.

Общи условия

Активация на акаунт