Януарското човече в коремчето на мама ритa

  • 13 744
  • 288
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 87
Дочка, честит празник   bouquet Много усмивки и хубави емоции, а дядо Мраз да ти донесе здраво и сладко бебче  Simple Smile

Мим, съжалявам за случилото се, важното е че сте овладяли положението и щом трябва ще почиваш.  Hug

Кой каза за спането - мен ми писна все да ми се спи  Crossing Arms И то не да подремна само, а си откарам 2-3 часа. Сега сме при мама и има кой да гледа Иван, но като съм си в СФ и ще трябва да се стягам. Да ви кажа аз не усещам още бебчо, на няколко пъти мисля, че е то, но още не съм сигурна. Но като легна по гръб и ми е спокоен корема и определено си го виждам как се е надупило  Crazy Та се сетих, че бебето ако е обърнато с гръбче към корема и съответно ритка навътре, тогава не се усещат много ритничетата. Е, по-нататък като набере сили и е по-голямо се усещат всякакси Simple Smile

Момичета, много сте сладки всички  Heart Eyes Пък може скоро и срещичка да си спретнем, да си премерим коремчетата Wink

# 16
  • Мнения: 851
Здравейте момичета
Дочка честит празник и само хубави емоции ти пожелавам  Hug
Мим пази се и всичко ще се подреди просто ще трябва доста дълго да лежиш, но вярвам че ще се справиш
Ние днес имахме много работа и чак сега успявам да се включа
И аз много искам да усетя бебчо макар че е много рано но още от сега се услушвам  newsm78, разкажете при първата ви бременност как разбрахте че е бебо, преди два дни усетихне някакво потреперваме в средата на корема но до сега не се е повторило едва ли е той  ooooh!
А това филмче за което писахте че ще е в неделя от 10.30, по БТВ или по дискавъри защото в програмата на дискавъри не го намерих  newsm78

# 17
  • Мнения: 387
Доня Коприва, Доника справили сте страхотно... до януари темичките ще са още по-хубави май... момичета стягам багажа вече,че утре съм плнирала срещи с приятелки и няма да имам време.... Simple SmileSimple SmileSimple Smile

# 18
  • Мнения: 60
Здравейте момичета аз от толкова отдавна не съм писала ,че сега видях ,че съм изпуснала цяла тема.В понеделник ходих на ФМ при Балев тук във Варна май суперлативите са за него поне изчетох сумати неща в нета.Каза ,че всичко е наред и ми пусна да чуя сърчицето на мъника беше много вълнуващо 161 удара в минута.Но не ми казаха пола ,то за мен няма значение само бебо да е здраво.
Мисля ,че някой беше писал,че си е правил изследване за синдрома на Даун.С тази ФМ това не може ли да се уточни ли се прави нещо друго?Може ли да ми обясните?
Иначе на мен сега мн.ми се спи и през отпуската която днес свършва си поспивах всеки ден на обяд.И много ми се пишка особено като се разхождам някъде имам чувството,че през пет минути ми се ходи.
Аз усещам разни неща в мен като побутвания в корема но не знам дали това са движения,сега ми казаха ,че било като туптене на вена.Ако някой вече е усетил нещо колко време е траело това движение аз усещам нещо за секунди и не мога да определя дали е туптене или гъдел.

# 19
  • Мнения: 1 102
запис. Peace

# 20
  • Мнения: 180
Запис, после ще се включа пак Wink

# 21
  • Мнения: 189
                        Добър ве4ер моми4ета.Как сте?Нямаше ме 2 седмици и ве4е сте изписали толкова много 4е не смогвам да 4ета.
                        4естита нова теми4ка,заглавието е страхотно.
                        Първо искам да се от4ета 4е днес пак ходих на преглед заради болки,доки каза 4е няма нужда от притеснения
                        с бебето вси4ко е наред само дето каза 4е плацентата ми е по ниско разположена ,не беше така на последния преглед
                       и каза да си по4ивам.80 на 100 ще си имаме МОМА.
                        Преди 2 седмици правих кръвно изследване за Синдрома на Даун и разултата ми е добър,с много нисък риск за аномалии.          
                        Моят доктор ми предложи ако искам да си направя и амниоцентеза за да бъда сигурна 100 на 100 4е детето ми няма аномалии.
                        4естно казано много ме е страх след като разбрах 4е има риск за бебето дори и минимален.
                        Обръщам се към мамите с опит ако го направя трябва ли да остана после под лекарски контрол или мога веднага да се прибера
                        и за съвет въобще дали да го правя при условие 4е вероятността за аномалии на бебето е ниска.

# 22
  • Мнения: 63
ЗДравейте, момичета! Както си и мислех, докато ме нямаше за няколко дни , сте изписали толкова много. Досега съм чела , мноооооооого нещо. Хубавото е , че много нови мами са се включили! Добре дошли и от мен!!! newsm03
Поздравления за албумчето! Доня Коприва, пратих ти снимки на пощата! Разгледах останалите снимки  newsm10- хубави мамчета сме.
И аз да напиша нещо за отделянето в друга стая. Ние отделихме Гого, когато беше на годинка и не съжалявам за това. От време на време се събужда нощем и ме привиква/ сега е на 3 г./, ама аз се примирявам.
Лека вечер!!!

# 23
  • Мнения: 63
Доня Коприва, качих снимки направо на сайта, така че може да не се занимаваш с тези от пощата.Като описвах снимките, щракнах нещо и моята е отпред, моля те махни я и аз ще опитам пак! Айде , мами, качвайте снимки!

# 24
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Благодаря Ви за топлото посрещане момичета. Да ви се връщат пожеланията   bouquet
А иначе за нас- баткото /Алекс/ сега е на  8  и половина, и уж се радва че ще имаме бебе, но в същото време показва и доза ревност, което струва ми се е нормално.
При мен поотмина гадостният период, с малки изключения, корема ми започна да расте, т.е. както каза Алекс, мамо ти съвсем почваш да ставаш бременна.

# 25
  • Мнения: 851
Здравейте момичета
днес си поспинках прилично  Laughing
В понеделник съм на преглед и ще ми пускат изследвания, стискайте ми палци  Praynig
Албумчето е страхотно  Peace Доня Коприва на кой емейл да пратя и аз някоя снимчица?  Simple Smile
Момичета бях питала малко по нагоре я кажете за това филмче за утре по коя телевизия ще е от 10.30 по БТВ ще дават някакъв метаморфози  newsm78 май не става въпрос за него

# 26
  • Мнения: 7
пу, за мен  Mr. Green и аз тук
как така имате коремчета Simple Smile мисля, че моето е от хранене  Laughing Grinning  Shocked
днес ми е много добре и мисля да се отчета с домашна работа  Praynig  newsm78

# 27
  • Мнения: 641
Здравейте момичета,

Днес росна-бодра китка вече бачкам та пушек се вдига. Хапвам си дюнер и сандвич с яйце – ужасна мазнотия – ама пусто като такива работи ми се ядат – миналата събота карах мъжът 3 пъти да ходим до арабите на Графа.
Днес и аз се чувствам добре – да чукна на дърво, дано отминат вече сиптомите
bebka2304, точно за метаморфозите става въпрос – доколкото гледах рекламата ще е много интересно.
tais, добре дошла мила, много хубави емоции и прекрасна бременост да имаш
доня КОПРИВА, как е Калоян, премина ли треската? Пази се и си почивай и ти

Хубав ден от мен  bouquet
Само да добавя emy17, относно амниоцентезата – аз не бих направила, дори биохимичният скрининг да ми отчита завишен риск, но разбира се това го решаваш ти и съпругът ти. Наистина амниоцентезата дава най-точен резултат за генетични аномалии, но пък доколкото съм чела крие известен риск от аборт. След манипулацията трябва да лежиш 1 седмица. Моята информация е изцяло от неща които съм чела, нямам опит с това изследване, така че ако има мами с повече опит да споделят мнения. Имам колежка която е на 45 години и твърдо и препоръчаха това изследване, тя беше и с много ниско разположена плацента и при нея специално имаше завишен в пъти риск от аборт, но тя го направи изследването, прибра се в къщи, лежа 1 седмица и всичко беше ок, каза че за нея е по-важно спокойствието, че детето ще е здраво отколкото риска. Но пак ти казвам всеки решава за себе си.

Последна редакция: сб, 19 юли 2008, 13:58 от Espa

# 28
  • София
  • Мнения: 3 249

как така имате коремчета Simple Smile мисля, че моето е от хранене  Laughing Grinning  Shocked

Май трябва да снимам моето, което изведнъж порасна и вече не съм като преяла, а както се е изразил баткото на tais - почвам да ставам бременна...Не съм се теглила от 2 седмици и не ми се мисли-отворил ми се е един апетит...Сутрин хапвам обилно, че и на малкия закуската, защото той нищо не яде, на обяд не чак толкова и добре, че вечер ми е лошо, та не вечерям Simple Smile
Ох, довечера сме на рожден ден на един приятел на мъжа ми и искахме на бъзик да му подарим АТВ играчка, че той е решил да си купува истинско и в нито един магазин няма-следобяд ще ходя още да обикалям...Утре пък сме на 2 детски купона-пълна програма Simple Smile
Аз май ще пропусна филма, заради единия купон, но ще разказвате после Wink

# 29
  • Мнения: 3 861
Здравейте момичета!
Калоян е по-добре, благодаря. Днес няма температура, даже излизахме навън с колелото, но седяхме малко защото беше точно по обяд, когато яко напичаше. Не посмях по-рано да го изведа защото долу имаше деца, а може би е още зарАзен.
Довечера ще го изведа пак за малко и утре ако е добре го давам на дядо му да бродят по горите  Grinning

Мейла ми е luchkova@abv.bg, а ако някой иска директно да си ги качи, снимките w snimka.bg
Потребителското име е: doniakopriva
Паролата: kaloyan

Общи условия

Активация на акаунт