Януарското човече в коремчето на мама ритa

  • 13 784
  • 288
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 656
Доня Коприва, аз ти пратих снимки сутринта, ама не се занимавай да ги качваш - сега като знам паролата ще си ги кача сама Wink
Радвам се, че Калоян се оправя Simple Smile   bouquet

Айде, мацки, аз излизам на разходка Simple Smile  Hug

# 31
  • Мнения: 3 861
Доня Коприва, аз ти пратих снимки сутринта, ама не се занимавай да ги качваш - сега като знам паролата ще си ги кача сама Wink
Радвам се, че Калоян се оправя Simple Smile   bouquet

Айде, мацки, аз излизам на разходка Simple Smile  Hug

Късно чадо  Laughing
Качих ги вече и визитката ти оформих

Бебка, и на теб!

Хайде мацки, много ви здраве, мисля да си полегна  Blush

# 32
  • Мнения: 1 341
за аминоцентезта - не бих я правила освен ако няма излишна препоръка от д-р или при БХС да имам висок риск. По принцип самата процедура не е болезнена, но знам че после трябва да се лежи. На една моя позната след аминоцентезата знам, че я болеше коремът, но пък си роди живо и здраво дете. Друга моя приятелка си прави тази зима и нямаше никаква промяна в състоянието й. Даже не лежеше както й бяха препоръчали. И двете си правиха тази процедура при моя д-р - Велев.
Всеки сам си решава. Както каза Espa за някои хора е по-важно спокойствието, че детето ще е здраво отколкото риска.
Макар, че точно тази моя приятелка, която си направи аминоцентезата тази зима, роди детето си в 28 седмица заради инфекция. Човек не може да знае какво го чака и колкото и да се опитва да се предпази ... съдбата си е съдба. Така, че Бог да е с нас и всичко ще е ок

# 33
  • Мнения: 1 102
Точно това е рискът на амниосинтезата, инфекция. Разбира се риска не е голям, но риска да родиш дете с Даун, и риска да родиш преждевременно здравото си бебе заради амниосинтеза е близък, така че всеки сам решава. Ако при кръвните резултати риска не е завишен, може да си направиш обстоен видеозон, който също може да отхвърли риска.
Това е от мен, аз съм бивша акушерка, работила съм 3год. само, нямам кой знае какъв опит.

# 34
  • Мнения: 429
Страхотно сте се справили с темичката!
Целувки!

# 35
  • Мнения: 387
Добро утро мамчета и бъдещи такива...аз вече съм в бургас(сарафово)...но да ви кажа адски много ми е мъчно за мъжа  Cry Cry Cry
но като отида до плажа и като минат ден два ще се оправя...преди малко пристигнах и сега ще мързелувам..пък следобед ще стигна и до плажа, само малко да разхлади....и така, иначе всичко с мен и с бебето(което на всички казвам, че ще е момиче,понеже така искам и така го чувствам) мисля е наред...изследванията са ми ок и така се чувствам...като се прибера съм на преглед и би трябвало  тогава да ми кажат какво ще е...
да ви питам вие имена вече измислихте ли...аз ще споделя...ако е
момиче ще е катрина, а ако е момче йоан...
целувки и слънчево-морски усмивки на всички...ще направя по една баня за всички,ще съм близо две седмици тук,така че време ще имам....

# 36
  • Мнения: 63
Лорини, весело да си изкараш на морето! Име сме измислили само за момиче, защото искаме да е такова / таткото е убеден, че ще е /. Името е Анастасия
Аз иначе се чувствам добре. В края на месеца съм на преглед, а в началото на август, живот и здраве, на море  newsm44

# 37
  • Мнения: 705
Лорини, Дочка   hbday ! За подаръка ще изчакате до януари ми се струва   newsm32. Пожелавам ви лека бременност и само приятни емоции!
Мим, с теб сме   Hug! Само спокойствие и много обич   Two Hearts, бебчо от това има нужда, а останалото повери на лекарите.
На всички, които скоро ще ходят на море им пожелавам приятно изкарване и гордо да показват тумбаци на плажа. Аз моето ходене ще го отложа за септември, че татко ни се прибира тогава. Сега сме си самички и по цял ден спим или се разхождаме да търсим дрешки за бременни. Засега се оправям с дрехи от "обикновени" магазини, но след 2-3 месеца ще имам нужда от "специализирана" помощ   Rolling Eyes Ако някоя мама е намерила нещо интересно, нека сподели.
Пожелавам на всички един прекрасен неделен ден!
P.S. И честито на именниците!

# 38
  • Мнения: 189
                                 Благодаря ви много моми4ета .Имам още малко време да помисля,амниоцентезата ми е насро4ена за сряда.
                                 Моят док ми каза 4е това е за 100% сигурност,но ина4е разултатите ми са добри и не е задължително да я правя.
                                 За името,тъй като разбрах 4е 80 на 100 е моми4енце, още се триумя между Елеонора,Елизабета и Андреа.
                                 Зна4и не съм единствената 4иито татко се прибира септември,4естно казано малко ми е криво.
                                 Лорини пожелавам ти да си изкараш супер на плажа,а разбрах 4е ти и До4ка празнувате рожденни дни днес.
                                 Изскренно ви желая много здраве и щастие и през януари да гушкате здрави беб4ета.
                                
                                
                                

# 39
  • Мнения: 2
Лорини, ако идваш до Бургас-централна част "свиркай". Може да направим едно "кафе". Иначе ние сме се спряли на името Ванеса. Ако е момче май малко ще се затрудним с избора, защото сме убедени, че ще е девойка Wink

# 40
  • Мнения: 7
Разглеждах снимките в албумчето и се оказва, че май аз съм най-дебелата бъдеща мама Grinning За мое учудване обаче от първия преглед досега вместо да качвам аз съм свалила 5кг. (сега съм 80)
Моя доки се пошегува в началото, че ако кача над 10 кг за цялата бременност ще се откаже от мен.
Онзи ден си купих едно панталонче 7/8-ми, но ми се струва, че скоро и то ще ми е тесничко в кръста.Харесах си една страхотна рокля, но цената ми се видя височка още повече като сега не работя и паричките ги печели само таткото, пък и ще си внасям сама осигуровки за да взема по-голямо майчинство.
За име на бебчо съм измислила Деан за    stork-boy и Станислава или Таня  за stork-girl

# 41
  • Мнения: 7
Здравейте Simple Smile и днес съм пушка
за дюнерите и аз се побърках Simple Smile страшно ги подхванах, преди това бях яла само един път, а сега се побърквам да ям и мъжа ми само гледа  Mr. Green ...
Относно имената не харесвам никакви Sad нито за единия пол, нито за другия...Разгледахме цели списъци, подробни с бг имена - нищо ! Предполагам, че не съм единствена...Но не мога да си представя ,че ще му казвам така на моето дете...времето ще покаже Simple Smile Но имам познати, които едва в 9тия месец измислиха... Peace Има надежда и за нас Simple Smile
Хубав ден на всички  Heart Eyes

# 42
  • Мнения: 429
Здравейте момичета!
Виждам, че обсъждате темата с амиоцинтезата! Моята майка роди на 42 години (две сестрички си имам:о). Тогава беше доста притеснена, защото и казваха, че е рискова бременност и тя реши да си направи амиоцинтеза! Не си спомян да е лежала седмица след това.
Иначе от Майчин Дом обещаха да и пратят смс, когато е готово изследването и това беше най-забавното, защото смс беше  двусмислен "Изследванията са готови! Честито! Имате живо и здраво момиченце, може да си го вземете ..и тук написани дните, в които може да си получи изследването:о)" така разбрах, че ще имам сестричка и че даже можем да си я вземем в определен ден и час:о)
И сега ми е смешно като се сетя:о)

# 43
  • Мнения: 641
Здравейте в този горещ ден.

И денс се чувствам добре, даже ще готвя   chef. Намерила съм оригинална рецепта за унгарски гулаш и сега чакам лекичко да захладнее, за да мога да понеса жегата от печката
Относно имената, разгледайте този сайт http://www.behindthename.com , много е добър и изчерпателен има списъци с имена от цял свят и групирани по теми и е обяснено етимологията и историята на всяко име.
За мъжко име още не съм харесала, въпреки че мъжът ми май е избрал, но аз не го харесвам. За женско /пък и нали уж ще си имаме момиченце/ сме харесали Естер /звезда и идва също от името на богинята Ищар/. Но и към него имам известни резерви, така че ще разглеждам за още. Както е казала stelaruseva, не мога да си представя още, че така ще наричам детето си.
pepi_slanchogledche, в албумчето има една твоя снимка с Гого. На страхотно място е снимана, поляна, зеленина....ох как ми се жиевея на такова място, направо си представих къщичка на склона и рекичка долу в ниското. Къде е правена снимката, ако не е тайна?

Пак много се разбърборих
Хубав ден от мен   bouquet

# 44
  • Мнения: 387
здравейте от мен пак...вярно че е рано за имена, но пък аз си и говоря и понеже докато ми пролошаваше и викахме урагана катрина, та така...от малко бебето си е ураган в мен...дано е така и занапред...буйно и неспирно...
vesito82 имам и кола тук,но плажа ми е на 10минути пеша и едва ли идвам към центъра на бургас...но ако реша ще ти пиша....момичета утре на плажа ще се снимам да видите вие моя корем...направо ще паднете...според мен е огромен за началото на четвърти месец...междудругото днес влизам в четвъртия....повече познати като ме видят и си мислят че съм поне в шести...да не говоря че има такива дето и в осмия нмат такъв..но аз си го нося с гордост и ми харесва че ми личи...така и другите са съпричастни,иначе няма как да го усетят...
хубава вечер на всички...аз тук съм с баща ми, който работи на смени и общо взето програмата ми е плаж, спане,тв, четене и чат..така че май ще съм доста активна..ако ви омръзна някой ден, кажете да се спра...и да ви кажа, въпреки че сме от 6години с коко и не за първи път идвам сама към морето, пък и сме се разделяли за по малко, сутринта кат ог чух по телефона ми стана толкова мъчно за него че се разплаках ....

Общи условия

Активация на акаунт