Какви странни плодове и зеленчуци /храни/ се срещали там където живеете?

  • 65 266
  • 223
  •   1
Отговори
# 210
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Авокадо - слагат на повечето салати.
Гренадила - слагат я на чийзкейка.
Ананас - много ми харесва в пицата. На някои места слагат доста обилно количество!
Манго - не мога да го ям.
И кокосови орехи не ям.

Ягодите и черешите са много скъпи, докато бананите са супер евтини.
Също ми направи впечатление, че продават много и различни сортове тиква в тази страна.


Мангото е много вкусно в суши, а кокосовото мляко много върви към морски плодове (скариди)   chef

# 211
  • Мнения: 4 700

ужасно се изкушавам да си купя дуриан, обаче пак не съм сигурна дали ще го избера правилно. този в супера не мирише. Само веднъж ми замириса леко, като си наврях носа в обвивката, гадничко, но слабо.

Дурианът мириШе, когато е уzрял. Каzват, че е преzрял, когато zапочне да се отваря. Тогава му се губил аромата. А аz точно тогава опитах zа пръв път дуриан и много ми хареса. Но няма да сгреШиШ, ако го купиШ и го оставиШ у вас да дооzрява. Четох, че се яде zаедно с няколко мангостанчета zаради храносмилането. Аz лично нямах проблеми.

# 212
  • Мнения: 9 903
даа, да го оставя у нас да доузрява, а ние да ходим на квартира  hahaha

# 213
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 766
Аз мангото го правя на салата с пиле, става страхотно.

# 214
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
манго обичам да ям на чътни, но в лют вариант и с джинджифил.
или го пия на ласи  Flutter
доста е засищащо, за лятото е супер закуска Peace

сега нали е още сезона на аспержите, та купих.
аз не ги обичам много, но мъжът ми искал...
аз още не мога да свикна после с миризмата като ида по малка нужда... Confused

# 215
  • Немция
  • Мнения: 6 875
аз още не мога да свикна после с миризмата като ида по малка нужда... Confused
Хаха, това е вярно- ухае на аспержи, след като си посетил тоалетната. Аз и Половинков свикнахме да хапваме аспержи и ги търсим , когато им дойде сезона през месец май. Странното е, че през останалото време не им налитаме.

# 216
  • Мнения: 868
Аз мангото много обичам в салца... ммм....

А и да споделя за една от любимите ми салати от зелена папая от тайландската кухня. Самата папая се нарязва или настъргва на лентички като спагети.   Много е свежа, малко тръпчива, и ароматна с подправките!  (Съжалявам, но нещо новите ми сеттингз не ми дават да публикувам карнинки...)

# 217
  • Мнения: 560
Плод от кактус,от плодовете, а от зеленчуците,корен от копър.
 

# 218
  • Мнения: 103
най-вкусния плод, който похапвам често е мамей, смята се за афродизиак Simple Smile

# 219
  • Мнения: 11 314
Дидона07, това второто, не е копър, а резене! Едно, че на мирис са различни и второ, че копърът не прави такива грудки.

# 220
  • Мнения: 8
Искам да ви кажа как ние ядем плодовете на кактуса сурови:
трябва да сте много внимателни при чистенето, защото има едни финни бодлички, които са много досадни. За да се махнат бодличките измийте добре плодовете под течаща вода, като на ръцете си сложите от дебелите, гумени домакински ръкавици. После с нож направете прорез по дължината на плода и ако е добре узрял лесно ще отделите цялата обелка наведнъж. Обелените плодове се консумират направо, без никакви добавки. Имат много свеж и деликатен вкус, но са пълни със семки. Аз лично ги ям много рядко, заради семките. По същата причина не мога да ям грозде или нар. Но мъжът ми е луд по кактусите. Много ги обича. А забравих да спомена: ако въпреки предпазните мерки в ръцете ви са набодат от игличките, ги натрийте енергично със зехтин, за да намалите болката.

# 221
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
и не прекалявайте с кактусите, 4е настава запек! тук казват пове4е от три да не се  хапва и да се пие много вода! Mr. Green

# 222
  • Мнения: 560
Дидона07, това второто, не е копър, а резене! Едно, че на мирис са различни и второ, че копърът не прави такива грудки.
Ами резенето е див копър. Grinning

# 223
  • Мнения: 11 314
Дидона07, това второто, не е копър, а резене! Едно, че на мирис са различни и второ, че копърът не прави такива грудки.
Ами резенето е див копър. Grinning
Aми и див копър да е, не е копър! Защото се различават по миризма. Все едно да се опиташ да ми пробуташ анасон вместо копър. Все тая е, защото са от едно семейство, почти еднакви на вид растения, цветове и семена.
Копър на всички латински езици има различно име от това на резенето!

Общи условия

Активация на акаунт