Вече трети ден е с температура!

  • 2 816
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 367
Бебето ми е близо на 8 месеца и вече трети ден е с температура - 38-38.5, има и зачервено гърло и хрема. На всичкото отгоре му пробиват и три зъбчета. От днес сме вече на антибиотик. Много се измъчи детенцето, направо като го гледам и сърцето ми се къса - няма апетит, отслабна, няма никаква енергия за игра. Така и не се разбра какво - вирус, бактерия или нещо друго. И кога ще му спадне веднъж завинаги тази температура!? Антибиотика дано да повлияе. Само като види пипетата на Панадола и започва да плаче, Нурофена го изаква моментално....ужасна работа.
Има ли и други бебета с подобни симптоми, как протече болестта, за колко дни и с какво лекувахте?

# 1
  • Мнения: 46 429
Повечето вируси протичат с 3 дневна Т.
Антибиотик на вирус не влияе.
Антибитоик се изписва след поставена диагноза, на база изследвания (антибиограма), която посочва намерената бактерия и конкретния антибиотик, който може да я пребори, всички други (профилактични) са излишни и без никакъв смисъл.

За колко дни минава вируса - различно Wink

Бързо оздравяване Hug

# 2
  • Мнения: 2 849
Очаквай спадане на Т след поне втори прием на АБ .Дано се оправи детенцето по-бързо .АБ е изписан  от лекар, нали ?Давай повече течности и по-често го потапяй във ваничка с вода .

# 3
  • Мнения: 9 973
а панадола на свещичка ли  го даваш
моя приятелка с дете на 1.3г. имат същите оплаквания

# 4
  • Мнения: 367
От лекарка е изписан антибиотика, никога не бих си и помислила аз на своя глава да му купувам и давам. Пие лакцид, вече два приема минахме, надявам се утре да има резултат. Нурофена го давам на свещички, но спрях, защото го изаква веднага. Давам панадол само за температурата и от време на време компреси с оцет и вода. Давам му много сокчета (вода по принцип не пие). Бяха ни изписал и изопринзин, но той го повръща, явно му е много горчив...абе трудно ги пие лекарствата, с голям рев и дърпане.

# 5
  • Мнения: 367
Между другото отбих го точно преди две-три седмици и веднага се самообвиних, че ако сега беше на кърма може би нямаше да се разболее или поне по-леко щеше да му мине...

# 6
  • Мнения: 46 429
От лекарка е изписан антибиотика ...

На "око" или за конкретна диагноза на база изследвания?
Не се довярвай на налучкан антибиотик ... ти си знаеш.

Между другото отбих го точно преди две-три седмици и веднага се самообвиних, че ако сега беше на кърма може би нямаше да се разболее или поне по-леко щеше да му мине...

Не се самообвинявай, дъщеря ми не е кърмена, но антибиотик още не се е налагало да пие Peace

# 7
  • Мнения: 367
Ами изписа антибиотик, защото вече трети ден е с температура и тя се повишава, а не понижава с времето. Това беше обяснението й, а аз не искам да рискувам, все пак нали затова са докторите...а и бебо наистина изглежда болен, страх ме е да не се усложни

# 8
  • Мнения: 315
Успешно оздравяване! Hug Ако забележиш, че след няколко приема на антибитик не се повлиява - консултирай се пак с лекарката.

# 9
  • Мнения: 46 429
Maphia, знам, че ти е било притеснено, но антибиотик не се изписва просто така, а с/у конкретно нещо, грозно от страна на лекарката ви, че е спестила едно направление  Sick през следващите няколко години детето ти ще изкара доста подобни на този вируси, ако всеки път пие антибиотик ще му се скапе организма, направо я сменяй ...

# 10
  • Мнения: 7 201
Maphia, знам, че ти е било притеснено, но антибиотик не се изписва просто така, а с/у конкретно нещо, грозно от страна на лекарката ви, че е спестила едно направление...
Peace Подкрепям.Повечето лекари си спестяват направленията и се "застраховат" с изписването на АБ. ooooh!

# 11
  • Мнения: 525
Съгласявам се с Никол.
Поради подобен случай смених личната лекарка на дъщеря ни и сега съм много доволна.

Бързо  оздравяване на мъника.

# 12
  • Мнения: 367
Тоест искате да ми кажете, че е необходимо първо изследваен дали проблема идва от бактерия или вирус и тогава антибиотик?! Това всеки път ли трябва да се прави, когато детето се разболее? Аз също съм против антибиотиците, даже много съжалявам, че му давам, но пък и това с изследването малко пресилено ми се струва. Големите хора не ходят на изследвания, когато им се предписват антибиотици, нали? А пък и сега както му е зле от температурата и постоянно е кисел остава и да го водя по болници, където ще го бодат и той ще плаче цял ден. Уф, не зная, не искам да се изказвам компетентно, защото не съм доктор, но все пак родителят трябва да вземе решение и аз го взех. Искаше ми се майки с подобен проблем на моя в момента да ми пишат, за да споделят как те са се справили, от това ще ми олекне повече. А относно педиатрите - много е трудно да се попадне на добър - един няма отношение по темите, свързани с кърменето, друг предписва антибиотици, трети не...

# 13
  • Мнения: 525
Необходимо е наблюдаващият да има поглед, при това индивидуален, ако ме разбираш.
А дали това е така във вашия случай, надявам се.

Това , което знам е, че след двудневен прием /пълни 48 часа/ на антибиотик би трябвало Т да спадне.
Аз я свалям със свещички Ефералган.

# 14
  • Мнения: 2 757
Мокря им косичките и предлагам вода непрекъснато. Ако не могат да спят нощем или ако е над 39 градуса слагам панадол в дупето или нурофен течен, ама в млякото, че от спринцовката не го искат. Понякога и двете, ако е много зле положението. Ева тъкмо изкара нещо, с 3 дена температура, която на моменти стигаше до 40 градуса. Сега и спадна ама пък се появи диария. Но пък Теди вдигна Т тази нощ. С тия бебета няма спасение. Та исках да ти кажа, че с лекар се консултирах за Ева оня ден, когато беше вече 3ти ден с Т, той я прегледа - уши, гърло, преслуша и каза, че няма нужда от АБ. И наистина на др ден нямаше Т.

Общи условия

Активация на акаунт