Преводи по банков път

  • 18 360
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 883
Наложи ми се да използвам 3 банки за превод на пари и ми направи впечатление, че разликата в таксите е голяма.
 Хайде който е превеждал парички по банков път, да каже колко му е струвала услугата, за да преценим коя банка е най-изгодна Peace
Да отбележа, че съм превеждала пари, не от карта , а съм плащала на място /не знам как се казва/

Булбанк -превод към сметка в друга банка- такса 4 лв

Експрес банк- превод към сметка в същата банка- такса 2 лв

Алианц- превод по сметка в същата банка- без такса Peace

# 1
  • Мнения: 3 372
Превеждам пари на каса в ОББ към сметка в ОББ - без такса
Райфайзен - към сметка в същата банка - без такса

# 2
  • Мнения: 5 255
Предимно EPAY, където таксите са минимални  Peace
Когато внасям пари в банката на контрагента - не плащам такса  Wink

# 3
  • София
  • Мнения: 259
Не знам какви са тарифите за преводи в страната, но може да уточним, кое е превод от сметка към друга сметка и кое внасяне на пари по сметка на касата, защото има разлика според мен. И на мен ще ми е полезна информацията, защото в България банковите услуги са пълна мъгла според мен.
Иначе за преводи в чужбина най-изгодна досега според моите проучвания е ЦКБ, 10 Евро на превод.

# 4
  • Мнения: 9 814
Именно това е разликата.
Едно е да внасяш пари по сметка в съответната банка, друго е да използваш банката като посредник- т.е. да внасяш пари в тази банка по сметка, която е в друга, трето  е да правиш паричен превод.
Таксите в различните банки са различни.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 883
Когато внасям пари в банката на контрагента - не плащам такса  Wink

Принципно да Wink Ама на мен ми взеха такса.
Затова искам да ги изредим, да си знае човек кои са най-коректни/ и най-евтини Mr. Green/

Не знам какви са тарифите за преводи в страната, но може да уточним, кое е превод от сметка към друга сметка и кое внасяне на пари по сметка на касата, защото има разлика според мен.

Аз съм казала в началото. Плащам на касата парите, да ги внесат в сметка към същата или към друга банка Peace

# 6
  • на село
  • Мнения: 3 893
Е какво да изреждаме сега банките,
мисля че всяка банка си има тарифите в съответния сайт.

За междубанкови преводи в момента ползвам ДСК - превода ми е 0.50лв., ползвам е-банкиране.
Преди съм превеждала чрез Тексимбанк и ОББ,
Тексим ми вземаха 1.50, ОББ- 3лв.

# 7
  • Мнения: 4
Касов превод се тарича превод на пари към друга банка през каса, т.е. превеждащия не използва разплащателна сметка по една или друга причина.
Захранване на каса е внасяне директно по сметка в банката, независимо дали е твоя или не.

Касовия превод е скъпа услуга навсякъде и не Ви съветвам да го използвате. Ако действително Ви се налага да внасяте по този начин, по-добре се разходете до клон на банката, в която е сметката на получателя и директно захранете на каса (остава уговорката, че все още не всички банки са с онлайн счетоводна система колкото и безумно да звучи  Laughing ).

Тарифите на банките са различни и ще бъде трудно да се обобщят, но мога да Ви препоръчам да поддържате сметка в банка с интернет банкиране за да правите лесно и евтино преводите си.

Имайте предвид, че редица банки нямат такси по разплащателни сметки на физически лица, така че ще Ви излезе наистина по-евтино.

Давам Ви линк към сайта на банката, в която аз работя и чистосърдечно мога да препоръчам поради няколко причини:
1. Няма такси откриване на разплащателна сметки на физически лица;
2. Нямате месечни такси обслужване по сметката;
3. Интернет банкирането е безплатно;
4. Такса превод през интернет банкирането е 50 стотинки.

http://www.procreditbank.bg/main/bg/index.php




# 8
  • Мнения: 11 003
Захранване на каса в ОББ, ЦКБ, ПИБ и Юробанк е безплатно.
В Уникредит Булбанк ми взимат левче.

Общи условия

Активация на акаунт