как храните злоядото си дете?

  • 734
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 497
Ако детето ви е от "злоядите" как успявате да го нахраните? Какви трикове прилагате? Издържате ли да ходите след детето с часове  с хапка в ръка? Носите ли лека закуска като излизате на разходка?

Ей тея въпроси много ми се въртят из главата, защото моята кокона ( на 1г. и 1м.) не е от много ядящите. Слабичка е и е около 9кг. Като започна да я храня , тя след няколко хапки губи интерес към храната, става от столчето, заиграва се , стиска устата. А аз се ядосвам в опитите си да й набутам още някой друг залък, капейки и размазвайки храна наляво и на дясно. Е нЕмам нерви! Не издържам дълго и се отказвам от опитите. Да, ама бабите край мене все натякват, че трябва да съм по-настоятелна, и че детето е слабичко и трябва да яде. И когатао те прекарат 1 час в хранене на детето, ходейки из къщи с чиния в ръка, тя изяжда повече.От там и упреците, че грешката е в мене. Смятат, че вече трябва да я отбия за да прояде. Кърмим се доста на често ( като новородено на 3 часов режим  Simple Smile ), но не мисля, че кърмата ми е толкова , че да я засити. По-скоро е за приспиване и успокояване.

# 1
  • Мнения: 9 481
Изобщо не се притеснявай относно кърменето, а и по отношение на количеството приета храна Peace
Глада е най-великата сила и ако я оставиш-сама ще покаже че е гладна-няма къде да иде Mr. Green
В тази възраст и нашия беше същия..но никога не съм го гонела с храна или насила да съм го хранела-това ще доведе до обратен ефект.
За протокола-все още кърмен, на 2г и 7мес е в момента-не е особоне по-ящен от 1г. и 1мес Wink -11кг/92см.
Важното за мен е не пухкавия вид на детето-това не е показател за здраве /за бабите обаче не е така Mr. Green/ , а да е здраво и игриво Wink

# 2
  • Мнения: 5 401
Когато Каби беше в неящния си период, каквито й магии да му прилагах, нямаха ефект. Бях изпаднала в истерия защо моето дете единствено не се храни докато останалите са готови да му излапат и неговата порция.  ooooh! Един ден просто се успокоих, спрях да правя маймунждулъци, да давам играчки за залъгалка (много порочна практика!!!), спрях да го насилвам. Той изкара няколко месеца на кърма, плодове и бисквити и в един слънчев летен ден просто прояде човешка храна.  Peace

Сложих го да седне на скута ми докато аз се хранех и той започна да си взема сам от чинията ми - тогава беше на 1,1 г. На шега-на майтап изяде ми цялата порция и оттогава започна да се храни с удоволствие. Е, от време на време пак имаше леки прекъсвания, но таквоз чудо, каквото беше, не се е повторило. Каби вече е на 2 г., яде като разпран, но въпреки това е точно 10,200 г.  Peace

# 3
  • Мнения: 497
И аз не съм привърженичка на храненето между другото - докато се заиграва детето, като му се разказват приказки, гледа телевизия и т.н. Синът ми беше така и също е от злоядите деца. Свекърва ми го гледаше до детската градина. И сме стигали до там, че като отиваме някъде свекърва ми заръчваше: " Да хранире детето!"  Rolling Eyes Добре, че в детската градина се научи да похапва.
Не искам Дени да е така. Изключително кърмено бебе е до 6-тия месец, но ме мога да кажа, че не е боледувала. Вече два пъти е пила антибиотик . Така, че кърменето не е гаранция за здравето. Вероятно поради това, че си имаме батко и той ни носи разни вирусчета. Но бих искала поне Дени да яде повече полезни храни -плодове , зеленчуци, готвени манджички и супи, които категорично отказва - просто не обича кашави храни. Виж, кебапчета и кюфтета си хапва с удоволствие. И това ми е дилемата - дали да настоявам с полезните храни или да давам каквото й се услажда  Rolling Eyes

# 4
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Миша е доста злояда и сега на годинаи 6 месеца е точно 9 кг/77см. Дребничка си върви от както се е родила и все злояда. Кърмила съм винаги на поискване, тя доста често цокаше, но от както се захрани до 1 година не е изяждала повече от 100 грама на ядене. Никога не съм я насилвала (е, имало е и такива моменти, но са рядкост Embarassed) . Предлагам храна 4 пъти на ден и ако не иска да яде я прибирам. През другото време давам плод или бисквитка. Когато е гладна изяжда отмах по 200-300 грама храна, така че детето си преценява кога и по колко. Не се притеснявай чак толкова, ще прояде все някога Simple Smile

# 5
  • Мнения: 502
   Записче.По-късно ще пиша,че сега се храним. Laughing

Последна редакция: сб, 19 юли 2008, 19:47 от maraidara

# 6
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Значи, именно методът тичане след детето с чинията, е прична за злоядството.
Някои деца са си по-слабички, но това, дето трябват театри, за да хапне нещо, е кофти.
Имам собствен опит с проблема, т.е. мен са ме гонили така с чинията и помня колко е омразно. Това убива всякакъв апетит.
Детето има нормален интерес към храната и трябва да му го върнете. Кърменето в случая не е причина да не иска друга храна.
Първо правило - яжте заедно и вие яжте спокойно и с апетит. Т.е. сядате и обядвате и вечеряте, а детското столче е до вас и детето яде нещо ако не същото, то поне подобно на вашето. Вече е на възраст да държи лъжица само. Дайте му. Нека да се маже, нека да пипа храната с ръце. Забраната да се пипа храната насажда у детето погрешната идея, че е нещо гнусно.
Не се притеснявай за цапането - сега е лято и може да стои по памперс, ако е хладно обличай стара дрешка да не ти е жал ако не се изпере. Храненето сам е причина да има интерес към храната.
Второ - дали дъвче добре и каква храна предлагаш. Прекалено кашестата храна нервира деца, които искат да гризат нещо твърдо. Т.е. на него му се гризе, щот го мъчи поредния зъб, ти му буташ пюре и лъжицата му докосва баш чувствителния венец - ми няма да яде - ще иска да суче, там е лесно и не закача зъба. Или пък ако не дъвче добре, а му предлагаш храна на парченца се дави и като резулат не иска повече. Ако има затруднения с дъвкането - започни с парченца варен картоф, като ги даваш направо на венците - отляво и отдясно - а не по средата на езика, където тръгва направо да гълта и се дави. И да не се дава пасирана храна, смесена с парченца, защото общата консистенция заблуждава.
Та, не гонете детето - а нека то да си иска. Храната на парченца я сервирайте красиво. Ако не иска лъжица, може доста неща да яде и с ръце. Не упорствайте за манджи. На тази жега сега е нормално да иска да яде само диня, само краставица и тн.
Моят син яде разделно - не го карам аз - той така си иска - яде хляба отделно от другото, понякога изяжда само месото, друг път яде само салата или таратор. Но огладнее ли, сам бърника в хладилника, вади едно кисело мляко и си пие от кофичката. Завчера си беше взел пилешка пържола и си я ядеше, като бисквита - държи с една ръка и си отхапва. (той е на 5 год)  Това е резултатът от прилаганите методи. Сега се налага да пазим храната от детето.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 348
Като папагал да повторя прочетеното до тук  Mr. Green .
 Тичането по детето с храна няма да предизвика интереса му, а ще спомогне за задълбаване на злоядството. Най-добре се предизвиква интереса на детето чрез пример. Когато вие се храните, тогава предлагайте и на детето.
 Защо детето трябва да е дебело, че да изглежда здраво? Аз мисля тъкмо обратното. Разбирам, че най-вероятно това не е Ваше мнение, а мнение на близките, но Вие сте майката. Покажете власт  bowuu .
 Имам само 2 месеца стаж в захранването, така че пиша повече научени неща от четене, а не от практика, но смятам, че това е начинът. Виждам резултатите от хранени деца насила и никак не ми харесват.

# 8
  • Мнения: 227
Не съм гонила голямото ми дете да го храня,не гоня и малкия.Той също е адски злоядо дете.Буквално.Близо година и малко беше само на адаптирано мляко.Само.Нищо друго.Сега му спрях нарочно млякото(отказвайки го с адска смес на адапте и кис.мляко)-прояде пък само суха храна.Филия с масло,краставица,кроасан,салам чушка.Това яде в момента.Нищо друго не мога да го накарам да хапне,но и не го гоня с храната.Когато е гладен-сам си иска.

# 9
  • Мнения: 897
Моето за съжаление също е от злоядите.Яде ,ако яде изобщо нишестен крем с бисквити,мляко с бисквити,само мляко и кърма. Не го насилвам защото и аз вече нямам нерви.С охота отваря устата като му дам първата лъжичка супа и до там.Почва се плач,писъци... предлагам  му млякото и го изяжда... Cry Cry Супичките сама ги правя.Преди вземах от кухня.Ядеше поне едното от манджичките.Какво му стана на това детенце??? Като се замисля не е злояд ,а по-скоро не обича нищо друго освен хляб,сухар,бисквити,солети... и мляко и неща направени от мляко.Каквито са нишестените кремчета.

# 10
Да ви кажа и аз за моя сладунко, който е на 1г.и 10м. и от 3-4 месеца сме само на адаптирано мляко с бисквитки и сок. Всеки опит да предложа каквото и да е друго е посрещнат със сърдене и пъсъци, даже се сърди когато аз или баща  му се храним. Как да направя така ,че да му създам интерес към храната newsm78 Не знам кога ще дойде МОМЕНТЪТ в който той сам ще си поиска, като знам сега даже и да му се пие сок или мляко идва, хваща ме за ръка да му ги давам аз, не той да си държи шишето.
Най- важното е да не се дава нищо насила, става по-зле със сигурност.

# 11
  • Мнения: 376
на столче пред телевизора, с 3-4 различни прибора за хранене - купички, чиниики, лъјички, всичко пластмасово и празно, с които си играе и се учи да яде сам. Мајем всичко, отдолу има ред постелки за бързо почистване които се палнят с ориз, спагети, и т.н. каквото сме яли...За да стигнем до това полојение обаче, се гонехме из хола с чиниите около 1-2 месеца. явно имаше ефект защото вече като си седне в столчето пред телевизора и отваря устата. Вече почнах да вклиучвам тв-то все по-късно, започвам да храня, и ако му омразне чак тогава пускам да гледа. Вече ядем и все по-чисто. Това хранене става наи-добре ако е накърмен добре в рамките на час и още по-добре - наспан. Ако не - нищо не помага.  Да уточня че гоненето с чиниите бе осъществено с огромната помощ и търпение на маика ми която беше при мен на гости, и успя с труд и мъки да му разшири стомахчето, както тя казва. И то така че за малко да ми го отбие -- от бързо захранване по едно време бе6е почнал да суче само сутрин и вечер....сега всичко се нормализира. Нищо не е било насила, просто детето обича да яде или само а не моје още, или при висока степен на разсеяност.

# 12
  • Мнения: 376
мејду храненетата давах бисквити и плодове и каквото иска6е, и временно помогнаха, но откато си правим сериозни храненета 2-3 пъти на ден, не ги обича толкова, просто няма нујда. Тези снаксове мејдудругото маи пречат да огладнее хубаво и наведнъј да изяде нещо повече, било то бисквита в повече.

Общи условия

Активация на акаунт