Чувствате ли се безсилно?

  • 5 134
  • 122
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 710
Др. седмица излиза един доклад на ЕК, по който ще орежат няколко стотин милиона евро пари, на които страната ни има право. Настрана резила. Пари, с които може да се случват реални промени. Заради корупция, лошо управление.. знаем си.
Как мислите, какво е логично - това правителство да си отиде незабавно или 'и да си отиде кой ще дойде, или ' голям праз'.

Прочетох нещо много свежо,
"Министър Асен Гагаузов, успокои: "Животът е по-силен от всякакъв ФАР и всякакви ИСПИ." И допълни, че ще направи всичко възможно бюджетът да компенсира забатачените проекти, с лекота, с която някой би сметнал, че сам ще плати сметката" 
  Тоест, реално погледнато излишъци в бюджета, наши пари ще отиват да покриват сметките за тяхната маса. И некадърност.

Безсилно ли се чувствате от толкова наглост, защото аз да.

# 1
  • Мнения: 515
Понякога да, понякога ме е срам че съм българка и съм родена тук. Понякога се питам как е възможно Румъния да е по напред от нас, след като влезнахме заедно, понякога се сещам за отговора....Най вече ми става тъжно..

# 2
  • София
  • Мнения: 721
Да.
Нито ми се коментира, нито ми се обсъжда, напълно безсилна се чувствам.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
Европа едва ли си е давала сметка какво си причинява с присъединяването на България към ЕС.
Вариантите са два - или да ни изритат от там или ЕС скоро ще се разпадне.

# 4
  • Мнения: 2 448

Безсилно ли се чувствате от толкова наглост, защото аз да.

Oт такава наглост се чувствам отвратена.  Sick

Безсилие изпитвам за други аспекти от живота.

# 5
  • Мнения: 9 481
Да!
Защото вместо да им наритаме задниците на тези наглеци, които именно ние сме избрали, само си чешем езиците!
Нямаме никакво гражданско общество и май няма изгледи да се формира изобщо такова ooooh!

# 6
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
Европа едва ли си е давала сметка какво си причинява с присъединяването на България към ЕС.
Вариантите са два - или да ни изритат от там или ЕС скоро ще се разпадне.
точно така за съжаление.
почна да ми става все едно.
преди се ядосвах, дразнех,
сега понеже не очаквам нищо хубаво и сякаш не съм никак изненадана.

# 7
  • Мнения: 1 271
Гадно е и още как.Направо ме хваща яд понякога, когато гледам новините.
Излъгаха половината  емигранти да се върнат, имало работа в Бг-върнете се.Отидоха си хората(свикнали на един начин на живот) и какво се оказа-работа има, ама в София, а там е пренаселено.И не навсякъде те чакат с големите пари...Сега същите тези хора(наивни-според мен) се чудят как да се върнат обратно в чужбина!
Приеха ни в ЕС, наляха пари и кво...едно голямо нищо.
Моят мъж е голям оптимист по повод оправянето на Бг, ама като го слушам последния месец, май вече не гледа така мило към Родината.Все повече се замисляме дали да не пускаме корените тук.

# 8
  • Мнения: 1 271
Забравих-ако някой има рецептата как може да се свали едно толкова нагло правителство нека я сподели, пък дано успеем да я реализираме.

# 9
  • Мнения: 275
Мисля, че по-добрият вариант е да се чувстваме безсилно от колкото обречени. Тогава става страшно, според мен.
Жалко, много жалко за всички нас.

# 10
  • Мнения: 3 423
Ама защо страдате толкова?!
Да не би да сте очаквали друго...

# 11
  • Мнения: 575
Хаха за каква некадърност говорите, Гагаузов е най-големия крадец, в комбина с турците.

# 12
  • Мнения: 275
Ама защо страдате толкова?!
Да не би да сте очаквали друго...

Ако не очакваш утрешният ден да е по-добър, тогава в какво да вярваме? Знам, че има предопределеност и че всеки роб си заслужава оковите, но това не ми пречи да искам да изкачвам баира от колкото да приема, че се спускам надолу.

# 13
  • Мнения: 2 723
Чувствам се много тъпо...
Вложих последните 8 години от работата си в един от тези фаровски проекти.
 Tired

# 14
  • Мнения: 662
И да, и не. Все пак ние избираме управляващите, не те нас. Наистина са им доста нагли и самонадеяни изказванията на управляващите, но така ще е, докато ние си мълчим и търпим  Thinking.

п.п.-оправи си въпросът

Последна редакция: нд, 20 юли 2008, 17:09 от melinda_

# 15
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Заслужена мярка. За съжаление, ще си изпатят невинните хора, но съм се нагледала на обикновени хора, които само шушнат, без да се борят: "Ами, краде от Сапард, какво да правиш...".  Такова шушукане и подмазване към подобни личност, няма да оправи ситуацията. Много българи се чувстват велики и недосегаеми, като си позволяват какво ли не да правят, именно защото други българи с действията (недействията си ) ги карат да се чувстват така.   

# 16
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Безсилно - не. За съжаление, социалистическото тесто се оказва за пореден път негодно и вредно. Но хората масово са конформисти. Не че в Европа не са. Но в комбинация с несигурността за бъдещето, хората стават и негативно настроени. Очаквам да се промени нещо, да излезе човекът/хората/поколението, които ще имат авторитета  и силата да повлияят процесите у нас позитивно. А Европа не я мисля - никой не ни е освободил да си плащаме вноските, така че те са си направили сметката и преценили рисковете.

Последна редакция: нд, 20 юли 2008, 17:59 от malina_m

# 17
  • Мнения: 502
Да.
Нито ми се коментира, нито ми се обсъжда, напълно безсилна се чувствам.
   И аз така.

# 18
  • Мнения: 1 470
Забравих-ако някой има рецептата как може да се свали едно толкова нагло правителство нека я сподели, пък дано успеем да я реализираме.
Да имам.И друг път сме го правили,но се оказа че е било партиино организирано на практика...Но МОЖЕМ ОТНОВО...Тръгнете след мен!!!

НА 06 септември,в 9 часът сутринта пред парламента,и просто го сваляме!!!
примерно... Hug

# 19
  • Linz
  • Мнения: 11 619
НА 06 септември,в 9 часът сутринта пред парламента,и просто го сваляме!!!
примерно... Hug
Съгласен Peace

# 20
  • Мнения: 4 585
Чунствам се много унизен от факта, че подценяват умствените ми способности.
Успокояват ни, че работата ще продължи по проектите с пари от бюджета, като
че ли тряябва да ни е все тая, откъде ще са парите. Ама не е все едно.

# 21
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
С нетърпение очаквам да ни изхвърлят от този съюз.
Не са ме питали дали да ме присъединяват, не съм им искала парите, които не бяха за мен(образно казано), а за точно определени джобове.
Не се чувствам безсилно, а тайно злорадствам.

# 22
  • Мнения: 5 710
Лиляна, парите не са 'били за нечии джобове', парите са за пътища, земеделие и т.н.
Не виждам място за злорадство изобщо. И как да не са те питали?! Присъединяването е в програмите на всички политически сили ( освен на БКП може би, или Атака, не знам), т.е ако си гласувала изобщо си била напълно наясно, и си подкрепила присъединяването ни към ЕС.  Виж, ако не си гласувала изобщо това е друга тема.

# 23
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Те парите може за там да са били предвидени, но голям процент от тях не отидоха където трябва. Не говоря наизуст, очевидец съм на потъването на едни пари, чувала съм за други. Те и затова ни спряха кранчето.
Що се отнася за гласуването, не, нямаше партия, която да не подкрепяше ЕС, а БКП и Атака по други причини не харесвам. Накрая не гласувах, защото никой не се замисли, че може да има и нежелаещи да сме в ЕС.

# 24
  • Мнения: 4 585
По-лошо от това да ни изритат е да не ни изритат, а глобите и таксите които плащаме, да надвишават парите по програме, които получаваме. Т.е. да сме на червено.

# 25
  • Мнения: 502
  Днес в пресата бил публикуван доклад на Първанов.Може ли някой да даде линк?Става въпрос за коментари относно критиките на Европа към България.Доколкото разбрах,президентът се опитва да защити страната.

# 26
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
НА 06 септември,в 9 часът сутринта пред парламента,и просто го сваляме!!!
ееех, да можеше бгмамма и правителството да свали... мечти!

# 27
  • Linz
  • Мнения: 11 619
НА 06 септември,в 9 часът сутринта пред парламента,и просто го сваляме!!!
ееех, да можеше бгмамма и правителството да свали... мечти!
От някъде трябва да се тръгне. Аз се радвам на всяка инициатива за действие. По-добре е от това само да се жалваме и да ревем.

# 28
  • Мнения: 662
Те парите може за там да са били предвидени, но голям процент от тях не отидоха където трябва. Не говоря наизуст, очевидец съм на потъването на едни пари, чувала съм за други. Те и затова ни спряха кранчето.
Що се отнася за гласуването, не, нямаше партия, която да не подкрепяше ЕС, а БКП и Атака по други причини не харесвам. Накрая не гласувах, защото никой не се замисли, че може да има и нежелаещи да сме в ЕС.

О, напротив-много са наясно, че е имало нежелаещи както за ЕС, така и по-рано за НАТО. Но какво от това, те си вървят по предварително начертан път и нашето мнение е без абсолютно никакво значение. Ние не сме никакъв фактор, безгласни букви сме...

# 29
  • Мнения: 189
Наглостта на нашето правителство ме изумява.
Да те разнася цял свят, да направиш страната си толкова печално популярна и да не ти пука и да редиш някакви безсмислени обяснения...
Безсилна съм даже да изразя възмущението си.

# 30
  • Мнения: 9 481
  Днес в пресата бил публикуван доклад на Първанов.Може ли някой да даде линк?Става въпрос за коментари относно критиките на Европа към България.Доколкото разбрах,президентът се опитва да защити страната.
http://dnes.dir.bg/2008/07/21/news3214791.html

# 31
  • Мнения: 14 486
то все някой вика да ги сваляме, какви ни били управниците и т.н.
не искам да ми отговаряте ама нека всеки си отговори честно пред себе си - ако стане депутат не би ли се возил в мерцедес, не би ли му било хубавко да е в някой борд с 5000 месечна заплата а да яде кюфтета по 30 ст. в стола на парламента....
цялата ни нация, цялата ни държава е сбъркана, ние сме сбъркани та не знам....

# 32
  • Мнения: 1 616
Чувствах се безсилна и унизена още по време на учителските стачки... Сега също...

# 33
  • Мнения: 224
НА 06 септември,в 9 часът сутринта пред парламента,и просто го сваляме!!!
Защо да чакаме и да отлагаме до 06.09 ? До тогава има още месец и половина.  И колко още ще окрадат за този период?!? НЯМА ВРЕМЕ! А , иначе, да чувствам се вече безсилна.А какво ни чака ако ни изхвърлят от ЕС? Това е вече въпрос към знаещите,аз не съм много наясно.

# 34
  • Мнения: 47 972
Да, чувствам се безсилна.
За депутатските мерцедеси- редно е все пак да имат хубави служебни коли, нали представляват нацията ни, не е само това проблема.Проблем са далаверите, безхаберието, незнанието и некомпетентността и т.н....

# 35
  • Мнения: 502
  Мерси,MTV! Peace
Вижте това:
http://dnes.dir.bg/2008/07/16/news3200904.html
Излиза,че някой пак пречи на съдебните органи да си свършат работата.Докладът е бил секретен,а медиите знаят отдавна за него.Това ми се струва странно...

# 36
  • Мнения: 2 401
Да имам.И друг път сме го правили,но се оказа че е било партиино организирано на практика...Но МОЖЕМ ОТНОВО...Тръгнете след мен!!!

НА 06 септември,в 9 часът сутринта пред парламента,и просто го сваляме!!!
примерно... Hug

Викаш, да наритаме гъза на правителството ли? В случая, обаче мисля, че не това е решението. Щото те ще си заминат по живо по здраво, ще дойдат другите - гладните гъзове и ще се почне наново. Толкова години народа сменя ли сменя правителства и нищо не се променя, въртим се в кръг.  Трябва да се потърси отговорност, не просто да се набие шута. Ето за това пък аз търся рецепта, .. щото  не я знам, но все някой тябва да я знае.

# 37
  • Мнения: 2 401
  Мерси,MTV! Peace
Вижте това:
http://dnes.dir.bg/2008/07/16/news3200904.html
Излиза,че някой пак пречи на съдебните органи да си свършат работата.Докладът е бил секретен,а медиите знаят отдавна за него.Това ми се струва странно...

Не е странно, новите-гладните гъзове действат, идат избори.

# 38
  • Мнения: 2 759
                        Ни най-малко не се чувствам така. Очаквах го. И от чие поведение да се чувствам безсилна? От вашето ли? Докато всички сме съгласни със случващото се - така ще е. Кой не е давал подкуп, кой не е чувал за него... Мълчите, а после - политиците виновни:

...Те парите може за там да са били предвидени, но голям процент от тях не отидоха където трябва. Не говоря наизуст, очевидец съм на потъването на едни пари, чувала съм за други. Те и затова ни спряха кранчето...

# 39
  • Мнения: 2 759
...Доколкото разбрах,президентът се опитва да защити страната...
                     Или корупцията  newsm78?

# 40
  • Мнения: 110
Здравейте,
аз имам съвсем конкретен проблем в Пловдив.
Работата е трудна. Не знам как да се преборя с общината.

# 41
  • Мнения: 5 647
Европа едва ли си е давала сметка какво си причинява с присъединяването на България към ЕС.

Този въпрос си го задавам всеки път, когато излизам в чужбина. Питам се какво всъщност правим ние в ЕС.

# 42
  • Мнения: 110
При нас правят детски площадки. Спечелили са европейски пари за това. Но местата за площадките са абсурдни - в някакви ъгълчета, на слънце, до оживена улица, зад спирка и т.н.
Изкопаха дупките и бързат да приключат. За липсата на сянка казаха, че ще засадят дървета.

# 43
  • Мнения: 110
някой може ли да ми даде съвет? никой ли не се е сблъсквал с това?

# 44
  • Мнения: 6 618
Напълно безсилна се чувствам.Срам ме е от управниците ни срам ме е от президента ни ,явно на тях обаче хич не им пука .Освен корумпирани те са и абсолютно некомпетентни и некадърни.
А,ние овцете си блеем ли блеем.

# 45
  • Мнения: 2 759
                       Мисля, че в темата е редно да се пусне анкетка 'Давали ли сте някога подкуп'  Crossing Arms.

# 46
  • Мнения: 4 585
Всички български граждани сме ощетени.
Остава някой да предяви иск за пропуснати ползи.

# 47
  • Мнения: 3 423
Европа едва ли си е давала сметка какво си причинява с присъединяването на България към ЕС.

Този въпрос си го задавам всеки път, когато излизам в чужбина. Питам се какво всъщност правим ние в ЕС.

Е, стига, де, припомни си темите за гордостта.
Не се дръж като българка в чужбина, моля те!

# 48
  • Мнения: 6 618
Европа едва ли си е давала сметка какво си причинява с присъединяването на България към ЕС.

Този въпрос си го задавам всеки път, когато излизам в чужбина. Питам се какво всъщност правим ние в ЕС.

Е, стига, де, припомни си темите за гордостта.
Не се дръж като българка в чужбина, моля те!


Тъй като гледам както ни спират парите скоро ЕС ще си е на жива далавера от нас.Нас мислете, не европейците.

# 49
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Европа едва ли си е давала сметка какво си причинява с присъединяването на България към ЕС.

Този въпрос си го задавам всеки път, когато излизам в чужбина. Питам се какво всъщност правим ние в ЕС.

Е, стига, де, припомни си темите за гордостта.
Не се дръж като българка в чужбина, моля те!
Joy Joy Joy

# 50
  • Мнения: 6 713
И аз се чувствам безсилна........  Tired Tired

Нагли са нашите политици, ей, спирка нямат Close Close Close

Наистина вече нямам думи,  smile3516 smile3515  newsm61

# 51
  • Мнения: 502
някой може ли да ми даде съвет? никой ли не се е сблъсквал с това?
 В тази тема може да намериш отговори.

Ще наритваме ли задници?

Последна редакция: пн, 21 юли 2008, 17:05 от maraidara

# 52
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
                     Докато всички сме съгласни със случващото се - така ще е. Кой не е давал подкуп, кой не е чувал за него... Мълчите, а после - политиците виновни:

...Те парите може за там да са били предвидени, но голям процент от тях не отидоха където трябва. Не говоря наизуст, очевидец съм на потъването на едни пари, чувала съм за други. Те и затова ни спряха кранчето...
Не става дума за подкуп, а за усвояване на пари по европейска програма. Нищо не мога да докажа, ако подам сигнал. Парите бяха за едно училище за едни деца. С една трета от тях купиха разни работи, направиха снимки за да покажат, а другите две трети.... На документи всичко е чисто.

# 53
  • Мнения: 2 759
...а другите две трети.... На документи всичко е чисто.
                      Как така две трети от парите ги няма, а документите са ок  newsm78?

# 54
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
...а другите две трети.... На документи всичко е чисто.
                      Как така две трети от парите ги няма, а документите са ок  newsm78?


Лесно. Преди години една личност беше кмет и от всички сделки в селото % отиваше за нея. Документите бяха изрядни (или поне така винаги казваха).

# 55
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
...а другите две трети.... На документи всичко е чисто.
                      Как така две трети от парите ги няма, а документите са ок  newsm78?

Как така как, не знаеш ли как можеш да получиш фактура в България без да си купила нищо реално. И по програмата работят двама трима човека най-много а се пишат заплати поне за десет и т.н. Не вярвам да не знаеш как могат де се прикрият пари в излишък.

# 56
  • Мнения: 2 759
...Лесно. Преди години една личност беше кмет и от всички сделки в селото % отиваше за нея. Документите бяха изрядни (или поне така винаги казваха)...
                     Това ми напомня за един кмет преди време... Спечели изборите, на третия ден беше с инфаркт и се отказа от поста. Беше втрещен какво завари.

# 57
  • Мнения: 2 381
С нетърпение очаквам да ни изхвърлят от този съюз.
Не са ме питали дали да ме присъединяват, не съм им искала парите, които не бяха за мен(образно казано), а за точно определени джобове.
Не се чувствам безсилно, а тайно злорадствам.

Ей от такова разбиране още по- безсилно се чувствам. Хипер безсилно. Направо отчаяно  Tired Ако беше баба на 80+ години го преглъщам някак си.

 
.......Не става дума за подкуп, а за усвояване на пари по европейска програма. Нищо не мога да докажа, ако подам сигнал. Парите бяха за едно училище за едни деца. С една трета от тях купиха разни работи, направиха снимки за да покажат, а другите две трети.... На документи всичко е чисто.

ЕС е виновен, ахаааа  Hug не би подала сигнал. не ти стиска, дори нещата да бяха смрадливи

# 58
  • Мнения: 662
С нетърпение очаквам да ни изхвърлят от този съюз.
Не са ме питали дали да ме присъединяват, не съм им искала парите, които не бяха за мен(образно казано), а за точно определени джобове.
Не се чувствам безсилно, а тайно злорадствам.

Ей от такова разбиране още по- безсилно се чувствам. Хипер безсилно. Направо отчаяно  Tired Ако беше баба на 80+ години го преглъщам някак си.


От кое се чувстваш безсилен? Защото не е  била "за" приемането ни в ЕС, заради мнението, че парите отиват в предварително определени джобове, но не и нашите или заради злорадството и?  Rolling Eyes

# 59
  • Мнения: 6 618
С нетърпение очаквам да ни изхвърлят от този съюз.
Не са ме питали дали да ме присъединяват, не съм им искала парите, които не бяха за мен(образно казано), а за точно определени джобове.
Не се чувствам безсилно, а тайно злорадствам.

Ей от такова разбиране още по- безсилно се чувствам. Хипер безсилно. Направо отчаяно  Tired Ако беше баба на 80+ години го преглъщам някак си.


От кое се чувстваш безсилен? Защото не е  била "за" приемането ни в ЕС, заради мнението, че парите отиват в предварително определени джобове, но не и нашите или заради злорадството и?  Rolling Eyes
Най -вероятно от злорадството .

# 60
  • Мнения: 5 710
Всички български граждани сме ощетени.
Остава някой да предяви иск за пропуснати ползи.

Това е страхотна идея, но ако спечели такъв иск с/у държавата, тя от къде ще вземе пари за обезщетения?
От себе си?

# 61
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не, не ми е виновен ЕС. Никой не ми е виновен. Парите са били за хубави цели, но много малко стигат до там. Аз нищо не мога да докажа, а искам. Кое не ми стиска? Че излязох да протестирам срещу тези, които съсипват образованието, че месец и половина стоях без заплата само и само да ме чуе някой - не. Не сме за този съюз, правилата там не са подходящи за нас.
А злорадствам, защото някой остана с пръст в ..., спряха му лесните парички и далаверки и сега се "вайка".

# 62
  • Мнения: 4 585
Исковете срещу държавата са всъщност искове срещу нас.
Исковете срещу някоя община също. Не се тига до виновниците, а до държавата.
А държавата, това сме ние. Взема се от държавния, съответно от общинския бюджет и се обезщетява спечелилият делото. Дреме им на виновниците.
Днес слушах за Масларова, сем. Масларови май пак се напапали.
Но те не папат европейски евра, а нашенски левчета.
Ремонт на сграда на търг спечелен на 3 бона на кв. метър. Сладка хапка.
http://kliuki.net/view-article.php?p=12644
В Дупница норвежка фирма  строи  квартал  за  16 млн.
В Стара Загора Масларова ремонтира сграда за 18 млн.

Последна редакция: пн, 21 юли 2008, 21:14 от Вълкът с дълъг ник

# 63
  • София
  • Мнения: 62 595
грешка.

# 64
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
[quote author=Портокалово момиче link=topic=315546.msg8132202#msg8132202
                     Това ми напомня за един кмет преди време... Спечели изборите, на третия ден беше с инфаркт и се отказа от поста. Беше втрещен какво завари.
[/quote]

Той много честен е бил. В това село, което споменавам, понеже малко и апетитно, на каквото съм се нагледала....До такова безсилие ме докара ситуацията там, че резултата е, че съм тук. Дори си мислех, че за да забравя всичко и да го преглътна, сигурно няма да се справя сама. 

# 65
  • Мнения: 2 759
...А злорадствам, защото някой остана с пръст в ..., спряха му лесните парички и далаверки и сега се "вайка".
                    Знаеш, че злорадстваш срещу по-голямата част от народа, нали? Злорадстваш че няма да имаме пътища, че няма да имаме детски площадки и т.н.т. Ти вероятно мразиш персонално един човек, може и да са двама. Но не мразиш всички нас, нали? Но логически се получава точно така  Tired. Ако се замислиш, вероятно ще излезе, че злорадстваш и срещу детето си.
                   Разбира се, няма значение, че България ще плаща и всички ще сме зле. Важното е, че на Коста ще му е зле. Колко познато  Whistling...

# 66
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Портокалово момиче, аз какво знам ти си разбрала погрешно или ти се иска така да го представиш за да ме изкараш някаква.
Никога не съм мислила и не съм се надявала, че с влизането ни в ЕС ще цъфнем и ще вържем. Знаех, че така ще се получи и затова бях и още съм против това членство.
Злорадствам не защото на някой му е зле, то и преди не е бил зле и сега няма да му е зле, а се радвам, че от това кранче повече няма да точи. Има разлика.
Явно на теб ти се иска така да разбираш думите ми, ок, но ги остави без твои интерпретации, моля!

# 67
  • Варна
  • Мнения: 2 133
то все някой вика да ги сваляме, какви ни били управниците и т.н.
не искам да ми отговаряте ама нека всеки си отговори честно пред себе си - ако стане депутат не би ли се возил в мерцедес, не би ли му било хубавко да е в някой борд с 5000 месечна заплата а да яде кюфтета по 30 ст. в стола на парламента....
цялата ни нация, цялата ни държава е сбъркана, ние сме сбъркани та не знам....
Не, не бих се възползвала от облагите, за които говориш и заставам зад всяко свое твърдение. (Политиката не ме влече, обаче.) Но такива твърдения ме слагат в общия кюп на хората, които биха се възползвали, а това не мога да приема - сигурна съм, че не съм единствената, която мисли така и че има безкористни хора, които могат да променят нещата.

# 68
  • Мнения: 184
Бляк. При Цветанка Ризова Герагана Грънчарова говорИ, че всяка държава си е имала специфичен проблем ( сиреч краденето си е стандарт за нас), и опростено преразказано обясни нещата с това, че сме живяли в комунизъм. Аз пък не си падам по масовите психозии и истерии. Интересна ми е отделната личност. Интересно ми е как се чувства всеки отделен човек, когато краде. Когато говори мазно. Когато лъже и т.н. Как се отнася със семейството си, на какво учи децата си. Седя и се мъча да си представя.

# 69
  • Мнения: 2 759
...Злорадствам не защото на някой му е зле, то и преди не е бил зле и сега няма да му е зле, а се радвам, че от това кранче повече няма да точи. Има разлика...
                     Кранчето не че няма да се точи. Те просто ни го спряха. Но ако интерпретациите ми бяха погрешни както твърдиш, ти щеше да вземеш мерки по-рано, за да спре кранчето. Не да спрат парите за всички. Ако и да твърдиш, как не можеш нищо да докажеш... Опита ли поне да го направиш?

# 70
  • Мнения: 502
Бляк. При Цветанка Ризова Герагана Грънчарова говорИ, че всяка държава си е имала специфичен проблем ( сиреч краденето си е стандарт за нас), и опростено преразказано обясни нещата с това, че сме живяли в комунизъм. Аз пък не си падам по масовите психозии и истерии. Интересна ми е отделната личност. Интересно ми е как се чувства всеки отделен човек, когато краде. Когато говори мазно. Когато лъже и т.н. Как се отнася със семейството си, на какво учи децата си. Седя и се мъча да си представя.
Не си ли се сблъсквала с такива хора?Аз познавам много.Почтеността вече много рядко се среща.Не говоря само за политиците,става дума за съвсем обикновените хора.Работила съм във фирма,в която всички крадяха-от склададжията,до шофьорите и продавачите и дори главните счетоводители.Нито една ревизия не излезе за времето,през което бях там.Непрекъснато се крадеше,гледаха се един от друг.Шефовете се опитаха да заведат дело срещу крадливите служители,но се оказа,че законът защитава крадците,а не потърпевшите.Как се чувстват такива хора ли?Ами изобщо не им пука,ама изобщо.Живеят си спокойно,съвестта им е чиста,доволни са от себе си.На хората,които не крадат в днешно време се гледа като на будали и глупаци,някакви пъзльовци един вид.

# 71
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
...Злорадствам не защото на някой му е зле, то и преди не е бил зле и сега няма да му е зле, а се радвам, че от това кранче повече няма да точи. Има разлика...
... Но ако интерпретациите ми бяха погрешни както твърдиш, ти щеше да вземеш мерки по-рано, за да спре кранчето. Не да спрат парите за всички. Ако и да твърдиш, как не можеш нищо да докажеш... Опита ли поне да го направиш?
Ако..., то... е твоето предположение. Моето е друго. Какви мерки трябваше да взема? Не, не съм лично аз, признавам. Опитах чрез нещо друго да покажа какви са ни водачите, опитах да покажа на онези, които не са в системата, но не сама, а с още стотина хиляди като мен. Е, на толкова много хора успяха да ни затворят устите и да ни вържат ръцете, пък какво оставаше сама да тръгна да доказвам нещо. Щях да се натреса на по-големите крадци и нищо нямаше да стане. Единственото, което успях да направя е да не съм повече част това, да не съм съучастник, защото косвено аз бях. И това признавам. Сега доволна ли си?
Имам само една малка лична победа срещу една много малка рибка, но не искам да говоря за нея, че не си заслужава.

# 72
  • Мнения: 2 759
...Какви мерки трябваше да взема? Не, не съм лично аз, признавам. Опитах чрез нещо друго да покажа какви са ни водачите, опитах да покажа на онези, които не са в системата, но не сама, а с още стотина хиляди като мен. Е, на толкова много хора успяха да ни затворят устите и да ни вържат ръцете, пък какво оставаше сама да тръгна да доказвам нещо...
                        Ами викай. Викай силно. Ако те бях чула, бих реагирала. Освен ако не те чуя, без да те разбера. Щото подозирам за какво говориш... Но ако те чуят повече хора, ще реагират повече хора... А на всички устите не можеш да затвориш...

# 73
  • София
  • Мнения: 62 595
Какво повече да вика? Нали вика по време на учителската стачката? Колко още?  newsm78

# 74
  • Мнения: 2 759
Какво повече да вика? Нали вика по време на учителската стачката? Колко още?  newsm78
                       За кои нередности вика по време на учителската стачка? Бездруго мислех да съживявам темата за медиците, щеше да ми липсва темата за стачката... Та...?

# 75
  • Мнения: 5 710
Айдее сега ще излезе, че учителите правителство са сваляли, ама ние не сме разбрали, а сега с право злорадстват.  Laughing

Портокалово момиче, за темата за Либия мога да те подпомогна с една статия, искат среща със Сергейчо да си вземат обещаното , защото се е позабавила 'държавата' да им реши освен битовите въпроси и тези за осигуровките им през годините. Всъщност, ставало въпрос за човешки права, а не за битови искания. Казал Гиньо Ганев.

# 76
  • София
  • Мнения: 62 595
Не искам пак да навлизам в тази тема, защото не ми е много приятно. Учителите се опитваха да обърнат внимание изобщо на проблемите в образованието, а не само на заплатите. Един от "ефектите" за мен беше, че за една година на едното ми дете се смениха 3 класни ръководителки и това създаде повече проблеми за децата  от неученето един месец заради стачката.

А по конкретната тема - изобщо не се чувствам безсилна. Направила съм своя избор.

# 77
  • Мнения: 4 585
Че просветния си е още просветен, а ЕС класира тинейджърите ни на последно мяста па грамотност.
10 цента, теб известно ли ти е това? Четат, сричайки, но не разбират текста, който четат.

# 78
  • Мнения: 5 710
Че просветния си е още просветен, а ЕС класира тинейджърите ни на последно мяста па грамотност.
10 цента, теб известно ли ти е това? Четат, сричайки, но не разбират текста, който четат.

Е , как да не ми е.  Даже май и линка от статията в Капитал някъде пусках миналата или по-миналата седмица ( не помня).
51 процента се затрудняват в четене и не им е възможно да интерпретират текст.
Което не виждам как прави учителската стачка тема в темата, но карай. да кажем, че са били будната съвест, която не е била последвана.

# 79
  • Мнения: 902
С нетърпение очаквам да ни изхвърлят от този съюз.
Не са ме питали дали да ме присъединяват, не съм им искала парите, които не бяха за мен(образно казано), а за точно определени джобове.
Не се чувствам безсилно, а тайно злорадствам.

Ей от такова разбиране още по- безсилно се чувствам. Хипер безсилно. Направо отчаяно  Tired Ако беше баба на 80+ години го преглъщам някак си.


От кое се чувстваш безсилен? Защото не е  била "за" приемането ни в ЕС, заради мнението, че парите отиват в предварително определени джобове, но не и нашите или заради злорадството и?  Rolling Eyes

оофффф защо не се сбиете Joy hahaha

# 80
  • Мнения: 4 585
Някои хора виждат повече връзки, някои по-малко. Нормално е.
В танцуващият с вълци индианците виждаха избити бизони и се чудеха защо са оставили месото.
Танцуващият с вълци виждаше как всяка година бизоните ще намаляват, а с тях и индианците от глад.
Което е станало. Наричат хората, които виждат повече връзки и по-далеч философи.
Като видиш че не ставаш, като ти кажат, че не ставаш, отстъпваш на друг да решава проблемите. Това е толкова близко до ума.

п.п В уикипедия е по китайски анцунг.

# 81
  • Мнения: 5 710
Готино  Mr. Green

Ти понеже знам, че със сигурност четеш, за което браво,  много хубава статия в Култура ( линка го дадох в другата тема, която със сигурност следиш, да не ровя пак), много връзки има и там -  какви ти връзки, цели омагьосани кръгове!

# 82
  • Мнения: 902
Портокалово момиче, аз какво знам ти си разбрала погрешно или ти се иска така да го представиш за да ме изкараш някаква.
Никога не съм мислила и не съм се надявала, че с влизането ни в ЕС ще цъфнем и ще вържем. Знаех, че така ще се получи и затова бях и още съм против това членство.
Злорадствам не защото на някой му е зле, то и преди не е бил зле и сега няма да му е зле, а се радвам, че от това кранче повече няма да точи. Има разлика.
Явно на теб ти се иска така да разбираш думите ми, ок, но ги остави без твои интерпретации, моля!
Подкрепям Peace аз съм и мнооого против НАТО. Но ние сме едни пионки в ръцете на големите сили. ВИнаги е било така, явно и винаги ще бъде! замислете се как гледат на нас обикновените хора в чужбина, не е истина с какво съм се сблъсквала. виждат мутрите и и изметта и после те сочат теб с пръст(имат ни за...) #2gunfire
и как да реагирам на изказвания от сорта: да дойда в Б-я, заради евтиното пиене и безплатния секс! Плаче ми се много

# 83
  • Мнения: 2 759
Че просветния си е още просветен, а ЕС класира тинейджърите ни на последно мяста па грамотност.
10 цента, теб известно ли ти е това? Четат, сричайки, но не разбират текста, който четат.
                     Два месеца стачки, и после смени на класни... Незнаещи бг азбука учителки... Спорно е в кого е топката... Ама как разводнихме темата...

# 84
  • Мнения: 902
Някои хора виждат повече връзки, някои по-малко. Нормално е.
В танцуващият с вълци индианците виждаха избити бизони и се чудеха защо са оставили месото.
Танцуващият с вълци виждаше как всяка година бизоните ще намаляват, а с тях и индианците от глад.
Което е станало. Наричат хората, които виждат повече връзки и по-далеч философи.
Като видиш че не ставаш, като ти кажат, че не ставаш, отстъпваш на друг да решава проблемите. Това е толкова близко до ума.

п.п В уикипедия е по китайски анцунг.
Супер си го казала Peace

# 85
  • Мнения: 2 759
...Никога не съм мислила и не съм се надявала, че с влизането ни в ЕС ще цъфнем и ще вържем. Знаех, че така ще се получи и затова бях и още съм против това членство...
Подкрепям Peace аз съм и мнооого против НАТО...
                     Колко забавно. Де го ЕС, де го НАТО. Аз съм против глобалното затопляне.

# 86
  • Мнения: 2 759
                         Българите приветстват Брюксел

                         Аз ли не мога да смятам, че пресметнах четири милиарда евро, или  ooooh!...

# 87
  • Мнения: 902
...Никога не съм мислила и не съм се надявала, че с влизането ни в ЕС ще цъфнем и ще вържем. Знаех, че така ще се получи и затова бях и още съм против това членство...
Подкрепям Peace аз съм и мнооого против НАТО...
                     Колко забавно. Де го ЕС, де го НАТО. Аз съм против глобалното затопляне.
защо си толкова зле не мога да разбера newsm78 какво ме подхвана и мен Joy
мир да има  Peace

# 88
  • Мнения: 2 759
...защо си толкова зле не мога да разбера newsm78 какво ме подхвана и мен Joy
мир да има  Peace
                      Щом не можеш да прецениш що съм толкова зле, може би не трябва да си сигурна, че преценката ти за мойто зле е правилна... Теб не съм подхващала, за корупция си говорим тука... нали четеш  newsm78? Мир ще има. Да видим кога обаче  Whistling.

# 89
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236

                     Два месеца стачки, и после смени на класни... Незнаещи бг азбука учителки... Спорно е в кого е топката... Ама как разводнихме темата...
Не исках да намесвам стачката в тази тема, затова умишлено я премълчах, но ще отговоря тук, за да се опитам да поясня логично.
Два месеца стачки(месец и половина) и никой не ни чу. Тогава всеки се спаси поединично и аз в това число. Много, ама нямаш представа колко много учители напуснаха системата, защото се оказаха безсилни и дълбоко унизени от развоя. Следва дефицит на кадри и много ясно, че ще има сега неграмотни учители и още ще има, защото хващат кой да е за да не стоят учениците без учители. Но дори и тези, които се хванат, като видят какво е и бързат да избягат. Та, така ще , ще се сменят често. Още плодове ще берем, заради нечие безхаберие. Аз се убедих, че тези в момента не само, че не чуват, а и съвсем целенасочено съсипват всичко.
Та за да не е съвсем не по темета, бих казала, че тогава се почувствах безсилна. Сега, когато съм вън, не ми е чак толкова зле. Съжалявам само за децата ми, но ще се мъча с моите знания да попълвам пропуските им.

П.П. smurfette, не се шашкай, с Портокаловото момиче така се дебатира. Тя е малко по-рязка и безапелационна, но съм сигурна, че ни разбира.
Портокалово момиче, позволих си да те охарактеризирам, мисля, че не греша.

# 90
  • Мнения: 902
...защо си толкова зле не мога да разбера newsm78 какво ме подхвана и мен Joy
мир да има  Peace
                      Щом не можеш да прецениш що съм толкова зле, може би не трябва да си сигурна, че преценката ти за мойто зле е правилна... Теб не съм подхващала, за корупция си говорим тука... нали четеш  newsm78? Мир ще има. Да видим кога обаче  Whistling.
хахахаххаха Joy ами то си беше реторичен въпрос(няма си въпросителна)

както и да е...няма да споря
Lilqna, мерси за успокоителните думи  bouquet

# 91
  • Мнения: 2 759
...Портокалово момиче, позволих си да те охарактеризирам, мисля, че не греша...
                      Дори си го направила много мило. Мерси   bouquet. Все пак мисълта ми беше за исканията. Нз, след последния ти постинг не бих спорила с теб. Стопи ме  Blush.
                      Смърфи, ми то не само няма въпросителен - нищо си няма, душичко  Rolling Eyes.

# 92
  • Мнения: 5 370
Чувствам се.....безразлично. Никога не съм и предполагала даже, че който бърка в каците с меда до лактите, няма да ги оближе.....до раменете. Стигнали сме на фазата "всеки се спасява поединично".
П.С. Защо толкова усилено се опитваха да ни втълпят, че , видите ли, книгите на Г.С. са фикция и плод на фантазията му? Все повече вярвам в обратното.

# 93
  • Мнения: 7 837
Чувствам се спокойна, като повечето "нови българи".

# 94
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
...Портокалово момиче, позволих си да те охарактеризирам, мисля, че не греша...
                      Дори си го направила много мило. Мерси   bouquet. Все пак мисълта ми беше за исканията. Нз, след последния ти постинг не бих спорила с теб. Стопи ме  Blush.
     .......     
За исканията ни и стачката имаше доста обширни теми и там се обяснявах много. Сега вече не ми се говори, а и темата не е за това.
Иначе за спора не се притеснявай, приятно е да се води такъв спор. Поне за мен.

# 95
  • Мнения: 528
Да, чуствам се безсилно, чак ми се реве.
По повод доклада на ЕК, Станишев казал, че няма намерение да сменя министри и да наказва, за да угоди на някого.
  Заради проблеми с корупцията и организираната престъпност Европейската комисия официално замрази финансирането по предприсъединителните програми ФАР,  ИСПА и САПАРД и отне акредитацията на две от четирите разплащателни агенции по ФАР – към Министерството на финансите и Министерството на регионалното развитие и благоустройството.
Дали ще доживея да видя някой от виновниците в затвора, където им е мястото...Май по-нагло правителство не сме имали.

# 96
  • Мнения: 390
 smile3516 smile3515 smile3511 smile3513
ето така се чувствам през последните 3 години.Може би, преди това съм имала някаква надежда...
П.С. В момента гледам Милен Цветков и направо съм отчаяна.

# 97
  • Мнения: 6 618
Да, чуствам се безсилно, чак ми се реве.
По повод доклада на ЕК, Станишев казал, че няма намерение да сменя министри и да наказва, за да угоди на някого. 
Че кои сме ние /народа/ та да ни угажда.
Ебати наглия крадец!

# 98
  • Мнения: 2 401
По повод доклада на ЕК, Станишев казал, че няма намерение да сменя министри и да наказва, за да угоди на някого. 
Станишката яко се е издънил, ако е казал точно това, чак не ми се вярва да е истина. 

# 99
  • Мнения: 532
ДА чувствам се предадена,безсилна обидена и куп такива емоции.
Не мога да си отговоря на въпроса -защо толкова драпаха да влезем в ЕС?? Дали си мислеха че ще харчат чужди пари и никой няма да им държи сметка?? Толкова ли са зле ???Нали с този ЕС ни проглушиха ушите.И сега ,спрели парите,ами да ги спират те и без това не стигат до народа. Sad

# 100
  • MUC
  • Мнения: 297
По повод доклада на ЕК, Станишев казал, че няма намерение да сменя министри и да наказва, за да угоди на някого. 
Станишката яко се е издънил, ако е казал точно това, чак не ми се вярва да е истина. 


Май точно това е казал...  Tired http://news.ibox.bg/news/id_1791343643
Е как да не се чувства човек безсилен при цялата тая наглост...

Последна редакция: чт, 24 юли 2008, 15:00 от asseto

# 101
  • Мнения: 4 585
Да но те толкова дръпнаха напред с натрупване на начален капитал,
че затварянето на кранчето за тях е без значение.
А това, че парите не стигат по предназначение е фатално,
не става въпрос за много пари, а за мноооого мнооого пари.
И пак се опитват да омаловажат критичния тон на доклада,
да ни успокоят, че работата ще продължи с огромния излишък от бюджета,
сякаш трябва да ни е все едно дали парите са от нашите данъци,
или от данъците на всички европейци.
Някъде публикуван ли е целият доклад?
Сега ще пъхнат две три дребни цаци в затвора и ще отчетат борба с корупцията.

Да, а също и обвиняваше опозоцията, че работела против интересите на страната,
дете на Студената война.

# 102
  • Мнения: 502
   Хора,нищо не става в тая държава.А не ми се заминава в чужбина,искам си у дома!Но ми е тъпо,тъпо...Добре че сте вие,друго е да знам че много хора се чувстват така,не само аз.

# 103
  • Мнения: 2 401
   Хора,нищо не става в тая държава.А не ми се заминава в чужбина,искам си у дома!Но ми е тъпо,тъпо...Добре че сте вие,друго е да знам че много хора се чувстват така,не само аз.

Много лесно се отказваш.

# 104
  • Мнения: 3 826
   Хора,нищо не става в тая държава.А не ми се заминава в чужбина,искам си у дома!Но ми е тъпо,тъпо...Добре че сте вие,друго е да знам че много хора се чувстват така,не само аз.

Много лесно се отказваш.
България е генетично обременена с лузърстване ,
и не може да съществува без да се качне покрай някой друг - Византия , Русия или сега - ЕС
ако не бе ЕС , досега щяхме да сме като страна от третия свят , буквално

# 105
  • Мнения: 620
От четири години се мъча да получа пари от тези фондове и нищо.......отвратително се чувствам като изнасилена , омърсена и т.н.  Не се отказвам обаче тегля кредит след кредит и така напред Peace Аз не съм злобен човек и не не желая лошото на никой но колко клетви и сълзи проливат хорица с по-сериозен бизнес от моя ..... мога да кажа, че в живота има баланс и все някога ще си го получат но дотогава ще сме изхвърлени от Европата и децата и внуците  ни няма да могат да платят провалените договори. Защо никой не ни казва , че като ни шитнат от ЕС ще трябва да плащаме ?? .....
на всички силни оставащи тук българи много сила и кураж  Peace

# 106
  • Мнения: 390
Крум ни трябва на нас.Да разрови тия окопи около Народното събрание.И да реже ръце, които крадат.За 4-6 месеца само това ще ни спаси.Ама ние спим в розова мъгла.Нищо няма да стане...
Калфин казал, че за тези месеци няма как да се променят нещата така, че ЕС да е доволен.Ма това е 3 критичен доклад бееее!Все за едно и също нещо.Години сън!
Ние сме си виновни...

# 107
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
А Г. Грънчарова се изцепи, че видите ли, ако не били техните усилия загубите щели да са в пъти повече.
Колко са смешни всички, а Станишката е направо клоун, по-нагъл човек не бях виждала досега.

# 108
  • Мнения: 7 837
Айде пак, Крум. Оставете го да почива в мир...

# 109
  • Мнения: 5 710
Много гьонсурат този Сергей...
Това обществен договор, права-задължения, действия-отговорност, ма извинявайте, другари... Деградацията е пълна.
Или да спрем с европейските напъни и да ни прибере най-после цар Путин, то се видя, че за 20г. социализма си е в главите и душите. И пак, визи, свободен избор нъцки, свобода на словото - с надгробен камък , пазарна икономика  за 50 души, останалото рая по почивните станции в Мичурин. Бляк.

# 110
  • Мнения: 3 826
о , Сергей нищо не е ,
следващият е Бат Бойко , и  Атака ще са в правителството ..

а ЕС трябва да спрат с това соц събиране и раздаване на пари , фалитът  ще се зададе ....

# 111
  • Мнения: 2 792
 Чувствам се като идиот, като гледам с какви обяснения ни вземат за мезе след доклада на ОЛАФ...

# 112
  • Мнения: 2 759
                      На мен, дето се върнах и повярвах ми се призаминава, че на нея ли... Нямам време да погледна линка какво точно е казал Станишев, но ако е вярно, бих подкрепила вот срещу него  Peace... Гнусно направо... Който ще заминава да заминава, че като ни спрат визите скоро ще се видим в приключение  Tired... Не мога да му изкарам 4 милиарда евро от заплатите си, съжалявам. От парите за пенсии и майчинските ли ще плащат строежа на пътищата? Нищо не било станало! Да платят тия пари от джобчетата си, душиците! Ще ми затягат те процедурите за ***! Ако обичат да не ми правят сметка на парите, че ще се видят в приключение  Crossing Arms! Сега е момента форумът да свали правителство  Whistling. Да не ходя да му продавам хотелите на морето на това слънчево момче  Rolling Eyes.

# 113
Според мен основните два проблема на България са:

1. Пасивноста на обществото.
2. Изцяло пропорционалната избирателна система.

Трябва веднага да се променят нещата по точка 2 и постепенно по точка 1. Едва след това ще може да има някакъв напредък в обществото.

# 114
  • Мнения: 2 759
                       Е ся ме издразниха безумно и от някакво комедийно предаване по К1. То бяха скечове за ЕС и аз парите, то беше смях. А мен честно, ми се плаче. Никога, никога, никога преди този доклад и репликите към него не ме е било срам, че съм българка  Naughty.
                       За корупцията: http://dnes.dir.bg/2008/07/23/news3223458.html . Сетили се. За Челопечене: http://dnes.dir.bg/2008/07/23/news3225455.html . А добро утро. Накараха ме да се срамувам от държавата си. Бял ден да не видят дано  Sick!!!

# 115
  • Мнения: 275
Чудно защо липсват мнения на определени съфорумки, които много агресивно изказват мненията си в други такива, само, че не срещу правителството, а срещу...

Според мен основните два проблема на България са:

1. Пасивноста на обществото.
2. Изцяло пропорционалната избирателна система.

Трябва веднага да се променят нещата по точка 2 и постепенно по точка 1. Едва след това ще може да има някакъв напредък в обществото.

Грешиш. Това не са проблемите. Върни се в историята преди век-два... нищо не се е променило.

Последна редакция: чт, 24 юли 2008, 20:47 от Anelia11

# 116
  • Мнения: 2 401
Никак не греши даже. Точка 1. важи с пълна сила.
Какво казва историята от преди век-два?

# 117
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Няма по-нагло същество от комуниста...

# 118
  • Мнения: 275
Никак не греши даже. Точка 1. важи с пълна сила.
Какво казва историята от преди век-два?

Няма втори Левски... нито Стамболов... нито...
Ето това е най-големият проблем, според мен. С две думи - няма качествени лидери. Каквито и проблеми да има в една страна ( а България си спомня много такива), колкото и да е пасивно едно общество ( нашето винаги е било) , каквато и криза да има ( десетки са преживявани) - това са решими казуси.
Дори и да има наистина гражданско общество и то не е безразлично, когато свали правителството, поднови парламента и няма какво по-качествено да избере, тогава какво?

# 119
  • Мнения: 2 401
Ами нали обществото ги ражда лидерите, бе мацка? Както и политиците въобще..

# 120
  • Мнения: 275
Ами нали обществото ги ражда лидерите, бе мацка? Както и политиците въобще..

Аз не твърдя нещо по-различно.
Като се огледаш наоколо, колко от твоите познати стават за шеф на полицията, например. От моите - нито един... Ами какво да си говорим...

# 121
За това обществото със своята активност трябва да е постоянен коректив на управлението.
Ако чакаме да се появи някакъв лидер, това означава, че чакаме някой друг да свърши черната работа вместо нас.
Тук става дума за малък принос и ангажираност от всеки което в крайна сметка е едно голямо действие.
Иначе 99% от хората си хабят енергията всяка вечер на маса да политиканстват и много да разбират.
Но като стане дума за действия "Ама точно сега ли? Ама то може и без мен. Ама все някой ще отиде." За това иде реч.

# 122
  • Мнения: 275
За това обществото със своята активност трябва да е постоянен коректив на управлението.
Ако чакаме да се появи някакъв лидер, това означава, че чакаме някой друг да свърши черната работа вместо нас.
Тук става дума за малък принос и ангажираност от всеки което в крайна сметка е едно голямо действие.
Иначе 99% от хората си хабят енергията всяка вечер на маса да политиканстват и много да разбират.
Но като стане дума за действия "Ама точно сега ли? Ама то може и без мен. Ама все някой ще отиде." За това иде реч.

Подкрепям!

Общи условия

Активация на акаунт